Об'єднаємо наші зусилля
Випуск № 35 1 жовтня-7 жовтня Швидкий перегляд номера
  • ВЛАДА
      • Україна: глибина нерівності
        Україна: глибина нерівності Масштабна суб'єктивна бідність є надзвичайним ризиком для соціального спокою в країні, - люди, які ідентифікують себе як бідні, зазвичай незадоволені своїм суспільним становищем і загалом тим, як склалася їхня доля, але схильні покладати відповідальність за це на владу, на зовнішні обставини, тільки не на себе. Дуже часто вони очікують лідера, який "поведе їх до світлого майбутнього".
        Елла Лібанова Автор Елла Лібанова Внутрішня політика
      • ЧИТАЙТЕ НАС У СОЦМЕРЕЖАХ
      • "Укробналпром". Аll inclusive Сперечатися про ефективність діяльності державного концерну "Укроборонпром" та його підприємств - справа не дуже вдячна. Відразу розібратися в піар-галасі, що рясніє зворотами сталінських передовиць, де йдеться про тисячні, мільйонні й мільярдні результати талановитого менеджменту ОПК, непросто навіть фахівцям. Однак усі озвучені "перемоги" тьмяніють порівняно з "досягненнями", про які функціонери української оборонки воліють мовчати.
        Дмитро Менделєєв Автор Дмитро Менделєєв Внутрішня політика 01 жовтня 2016 00:03
      • МН17: за півкроку до істини Слідчі встановили російське коріння "Бука" Хоча міжнародна група слідчих поки що не називає імен відповідальних за злочин - тих, хто послав ЗРК "Бук" в Україну, віддавав наказ відкрити вогонь і натискав на кнопку "Пуск", зате вони точно визначили місце, звідки вилетіла ракета, що збила 17 липня 2014 р. поблизу Тореза Boeing-777 Malaysia Airlines. І ці результати розслідування цілком спростовують позицію Росії.
        Володимир Кравченко Автор Володимир Кравченко Внутрішня політика 01 жовтня 2016 00:02
      • Ті, що горлають у терні Колись давно Йосип Бродський у своєму автобіографічному нарисі описав одну дивовижну штукенцію. Це була синя горизонтальна смужка, яка тягнулася по центру стіни. Нижче від неї йшла суцільна зелена фарба, а вище - побілка. І більше нічого. "Ніхто ніколи не запитав, чому це так. Ніхто б і не відповів". Пройшовши через усі радянські стіни - від шкільних їдалень до фабрик, пізніше цей "пейзаж" став символом в'язниць і підвалів НКВС. У Донецьку ця лінія є й досі.
        Станіслав Васін Автор Станіслав Васін Внутрішня політика 01 жовтня 2016 00:01
  • ГРОШІ
      • Високе гальмування
        Високе гальмування Серед численних перешкод, які нинішньої осені має подолати офіційний Київ на шляху до одержання нового траншу МВФ (якщо все-таки розраховувати на це всерйоз), - далеко не перша за резонансністю, але не остання за значущістю реформа корпоративного управління держбанків.
        Юрій Сколотяний Автор Юрій Сколотяний Фінанси
      • Аудит зради Історія напівдержавної компанії "Укрнафта" може стати прикладом недолугості державного управління корпоративними правами. За останнє десятиріччя цей потужний гравець перетворився на фактичного банкрута. При тому, що виробники нафти в усьому світі за той же час непогано заробили на високій вартості чорного золота.
        Алла Єрьоменко Сергій Куюн Автори Алла Єрьоменко, Сергій Куюн Енергоринок 01 жовтня 2016 00:01
      • Щоб хвіст не виляв собакою На початку серпня Міністерство фінансів України презентувало проект закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України". Маємо надію, що цього року парламент чи не вперше затвердить запропоновані податкові зміни не під новорічну ялинку, причому вони вперше відображатимуть позиції та побажання насамперед бізнесу, а не податківців. З огляду на це керівництво ДФС наразі активно лобіює неприйняття проекту закону в нинішній редакції.
        Андрій Журжій Автор Андрій Журжій Фінанси 01 жовтня 2016 00:01
      • Було наше, стало... За твердженням нинішньої української влади, її попередники вкрали в країни близько 30–40 млрд дол. Сума збитку зростає, у новинах раз у раз спливають повідомлення про розкрадання як старою верхівкою, так і чиновниками нового часу. Рахунки збитків завжди на мільйони та мільярди.
        Юлiя Самаєва Автор Юлiя Самаєва Макрорівень 01 жовтня 2016 00:01
      • Кліматична ширма фінансових гігантів Тема захисту клімату використовується у фінансовому світі для залучення інвестицій.
        Олег Гичка Олександр Сущенко Автори Олег Гичка, Олександр Сущенко Енергоринок 01 жовтня 2016 00:00
      • Головне питання енергомодернізації Навіть найкращий план енергоефективних заходів не буде втілений у життя без фінансування.
        Олександр Вертелєв Автор Олександр Вертелєв Бізнес 01 жовтня 2016 00:00
    • Кліматична ширма фінансових гігантів Тема захисту клімату використовується у фінансовому світі для залучення інвестицій.
      Олег Гичка Олександр Сущенко Автори Олег Гичка, Олександр Сущенко Енергоринок 01 жовтня 2016 00:00
    • Головне питання енергомодернізації Навіть найкращий план енергоефективних заходів не буде втілений у життя без фінансування.
      Олександр Вертелєв Автор Олександр Вертелєв Бізнес 01 жовтня 2016 00:00
    • Цукор: солодший, але все ще гіркий Українська цукрова промисловість, схоже, виходить із піке. Минулий рік був найгірший за всю історію її розвитку. Тоді цукровими буряками засіяли лише 239 тис. га. Нинішнього року солодкі корені зайняли площу 284 тис. га, що на 23% більше, ніж торік. Але їхня маса викликала запитання.
      Роман Якель Автор Роман Якель Бізнес 01 жовтня 2016 00:00
    • Акцизом єдиним У рамках нового бюджетного процесу уряд продовжує робити акцент на зростанні непрямих податків - ПДВ і акцизів, - чим б'є по найбідніших верствах населення і стримує економічне зростання. При цьому не гребує підігравати виробникам дешевих сигарет і суперечити базовим рекомендаціям Євросоюзу та міжнародних організацій.
      Ольга Рогоза Автор Ольга Рогоза Бізнес 01 жовтня 2016 00:00
    • Добровільно-примусова амністія Вирішення проблеми значної частки тіньової економіки є складним, багатовекторним і комплексним завданням, яке має концентруватися не лише у сфері відверто злочинних відносин оподаткування, контрабанди тощо. Один із ключових викликів безпосередньо стосується пересічних і не дуже громадян як працівників і робітників та пов'язаний з готівковими неофіційними доходами.
      Андрій Вігірінський Автор Андрій Вігірінський Фінанси 01 жовтня 2016 00:00
    • Чи може дефіцит держбюджету бути нульовим? Усі держбюджети незалежної України (за винятком 2002 р.) були дефіцитними. Дефіцит коливався в межах 0,4-6,8% від ВВП. Викликом для урядів нового часу стало обмеження цього показника 3% ВВП, а питання про те, що держбюджет має бути бездефіцитним, на порядку денному взагалі не стоїть.
      Юрій Архангельський Автор Юрій Архангельський Макрорівень 01 жовтня 2016 00:00
    • Варшавський договір 1920 року: українська оцінка Останнім часом відносини між Польщею та Україною на "історичному фронті" складаються не найкраще. Та все ж іноді сторони ніби шукають порозуміння. Принаймні польські історики й політики намагаються подавати Варшавський договір, підписаний Юзефом Пілсудським і Симоном Петлюрою 21 квітня 1920 р., як своєрідний приклад "польсько-української співпраці". Чи справді це так? І чи може цей договір стати для нас таким прикладом?
      Петро Кралюк Автор Петро Кралюк Історія 01 жовтня 2016 00:00
    • Ленінська імперія: терни без зірок У період горбачовської перебудови і єльцинського роздоріжжя в розвитку Росії низка лібералів - учених, письменників, публіцистів, гуманітаріїв, громадських діячів - піддавали нищівній критиці епоху всевладдя тоталітарної радянської імперії. Це був новий - після 1956 р. - рівень осудження сталінізму.
      Володимир Газін Автор Володимир Газін Історія 01 жовтня 2016 00:00
    • Соціальні реформи: невігластво, популізм чи цинічний злочин? Порівнюючи теоретичні й практичні стандарти в царині соціальної політики європейського співтовариства з неконтрольованим (чи, може, навпаки?) соціальним хаосом в Україні, навряд чи в когось виникає сумнів, що соціальної політики як цілісного комплексу в нашій країні не існує.
      Володимир Петровський Автор Володимир Петровський Соціум 01 жовтня 2016 00:00
    • Людмила Янкіна: "Реєстрація — це не інструмент контролю, а тільки адреса, за якою держава на зв'язку з людиною" Реєстрація чи прописка? Людина для держави чи державна система для людини? Здавалося б, правильна відповідь очевидна. Та в цьому майже філософському протистоянні поки що перемагає держава, коли замість дотримуватися прав людини запроваджує жорсткий контроль. Перемагає… поки що.
      Ірина Виртосу Автор Ірина Виртосу Соціум 01 жовтня 2016 00:00
    • Паралімпійські чемпіони з фехтування: "Радіємо, що хоч трішки доброго зробили для України" Антон Дацко та Андрій Демчук у Ріо-де-Жанейро припинили дванадцятирічну тенденцію національної збірної повертатися з Паралімпіади без "золота" у фехтуванні. Тепер готуються на наступних Іграх у Токіо, щонайменше, підтвердити свій результат.
      Оксана ЗАГАКАЙЛО Автор Оксана ЗАГАКАЙЛО Персоналії 01 жовтня 2016 00:00
    • Театр Переселенця: ніякої гри, лише щира розмова "Це дозволяє нам звільнитися від тягаря. Ти проговорюєш свою історію, свої проблеми і ніби звільняєшся, віддаєш пережите", - каже учасниця Театру Переселенця, колись жителька Донбасу Анастасія Пугач.
      Ольга Герман Автор Ольга Герман Соціум 01 жовтня 2016 00:00
    • Мій світ Із Вікою Сабельниковою ми познайомилися по телефону. Я не встигла до поїзда, який відвозив дівчинку додому, в Донецьку область. До Києва вона приїжджала ненадовго - отримати нагороду за перше місце в конкурсі, оголошеному Музеєм Тараса Шевченка. Конкурс проходив у рамках художньої акції "Мій Шевченко - мій світ". Вічину фотокнигу "Мій світ" визнали найкращою в її номінації.
      Оксана Онищенко Автор Оксана Онищенко Соціум 01 жовтня 2016 00:00
    • Підвішені люди Запропоновані обставини на театральному Заході запропонували таке: три осінніх вечори - і три різні вистави за п'єсами українського драматурга Павла Ар'є: "Людина у підвішеному стані", "Слава Героям", "Баба Пріся".
      Олег Вергеліс Автор Олег Вергеліс Культура 01 жовтня 2016 00:00
    • Кохання за планом Ми плануємо багато подій у нашому житті: опанувати фах, купити квартиру, зробити кар'єру, провести відпустку, вихідні тощо. Певна річ, бувають випадковості й зовнішні обставини, над якими ми не владні, але загалом наші продумані плани, як правило, втілюються в життя. У непередбачуваному світі нам важливо відчувати контроль над тим, що відбувається в нашому житті. А чи можна запланувати кохання й відносини?
      Антоніна Юрченко Автор Антоніна Юрченко Сімейне коло 01 жовтня 2016 00:00
    • Криза батьківства, або Як виховати справжнього чоловіка Нині від чоловіків вимагають майже неможливого: успішності у бізнесі й кар'єрі, а вдома жінка хоче мати ввічливого й уважного чоловіка, цікавого співрозмовника, гарного батька для своїх дітей і ще багато чого. Ті ж часто виявляються неготовими до таких вимог. І, як наслідок, дістають ярлик слабака й нездари.
      Василь Худицький Автор Василь Худицький Сімейне коло 01 жовтня 2016 00:00
    • Like ціною життя, або Смертельні селфі Про це дуже страшно й важко писати. Але надзвичайно потрібно. Бо якщо не писати, не говорити, не порушувати цю тему, то ми втрачатимемо і втрачатимемо дітей, яким вистачило відваги зробити те, що нам, дорослим, здається дурістю.
      Катерина Гольцберг Автор Катерина Гольцберг Сімейне коло 01 жовтня 2016 00:00
    • Хакатон змінює реальність Уявіть, що ви спілкуєтеся з чат-ботом. Він вас реєструє на захід, запитує ім'я, електронну пошту й надсилає вам QR-код, за яким можна потрапити у заплановане місце призначення. Уявили? Власне, так я потрапив на останній Smart Techno 2016, що проходив на висоті 24-го поверху над Києвом.
      Володимир Малинка Автор Володимир Малинка Технології 01 жовтня 2016 00:00
    • Науко, врятуй себе сама "Реформування" науки всі роки незалежності полягало тільки в безперервному зниженні фінансування, що поставило її на межу виживання. Складається враження, що вищі чиновники країни не розуміють значення науки, хоч із задоволенням "оступеняються".
      Юрій Сергучов Автор Юрій Сергучов Наука 01 жовтня 2016 00:00