Об'єднаємо наші зусилля
Випуск № 34 24 вересня-30 вересня Швидкий перегляд номера
 • ВЛАДА
   • Оборонно-Потьомкінський Комплекс, або Про особливості переозброєння нашої армії
    Оборонно-Потьомкінський Комплекс, або Про особливості переозброєння нашої армії За період війни ніяк не використовувалися очевидні можливості посилити потенціал ОПК. Наприклад, свідомо у виконавчій владі не створено вертикалі управління ОПК, за поодинокими винятками не використовуються ініціативи приватного сектору, не залучаються іноземні й приватні інвестиції, не здійснюється приватизація частини ОПК. На шальках терезів з одного боку політичні й бізнесові інтереси, з іншого - життя українських солдатів. І перше впевнено переважує…
    Валентин Бадрак Автор Валентин Бадрак Внутрішня політика
   • ЧИТАЙТЕ НАС У СОЦМЕРЕЖАХ
   • Нью-йоркський візит президента Сесії Генеральної Асамблеї ООН трохи претензійно називають "найбільшим геополітичним шоу на Землі". Але якщо для звичайних глядачів "шоу" може здатися нудним, особливо на тлі інтриги президентської кампанії у Сполучених Штатах, то в політиків, дипломатів та політологів воно викликає чималий інтерес.
    Володимир Кім Автор Володимир Кім Внутрішня політика
   • Протяг на півсотні мільярдів Обговорення проекту держбюджету на наступний рік традиційно звелося до точкових оцінок тих чи інших (часто далеко не найважливіших) статей документа: скільки ми витратимо на Євробачення, чи зростуть ціни на сигарети, де візьмуться 10,5 млрд грн від спецконфіскації та навіщо Інституту національної пам'яті 25 млн замість 11? Але якщо аналізувати документ комплексно, в око впадає зовсім інший перекіс - більш як третина всіх видатків піде на соціальні виплати: пенсії, субсидії, пільги.
    Юлiя Самаєва Автор Юлiя Самаєва Внутрішня політика
   • Свобода мирних зібрань: потрібне реальне вирішення Питання свободи мирних зібрань сміливо можна віднести до переліку законодавчих фантомів вітчизняного парламентаризму. Ця проблема знову актуалізувалася. Однак, відверто кажучи, на 26 році незалежності - у досить жалюгідний спосіб.
    Марина Ставнійчук Автор Марина Ставнійчук Внутрішня політика
 • ЛЮДИНА
   • Вимушені переселенці з Криму два роки по тому: віз і нині там
    Вимушені переселенці з Криму два роки по тому: віз і нині там Серед внутрішньо переміщених осіб (ВПО), яких в Україні сотні тисяч, є категорія в кілька десятків тисяч (згідно з офіційними даними). Низка особливих характеристик доволі помітно вирізняє її з загального числа.
    Олександр Шульга Автор Олександр Шульга Соціум
   • Саме суцільне телебачення У столиці відбувся VI медіафорум KІEV MEDIA WEEK, на якому ставили діагноз телеринку та будували далекосяжні плани. Із цікавих меседжів: "Необхідні скорочення телеканалів через відсутність реклами для них" (В.Бородянський); "Очікується збільшення обсягу ринку віртуальної реальності" (Т.Бартон); "Відчувається світовий голод на нові неангломовні серіали" (Е.Воллер). На цьому ж медіафорумі прозвучало: "На всі українські проекти вже не вистачає акторів!".
    Антон Філатов Автор Антон Філатов Культура
   • Саме суцільне телебачення У столиці відбувся VI медіафорум KІEV MEDIA WEEK, на якому ставили діагноз телеринку та будували далекосяжні плани. Із цікавих меседжів: "Необхідні скорочення телеканалів через відсутність реклами для них" (В.Бородянський); "Очікується збільшення обсягу ринку віртуальної реальності" (Т.Бартон); "Відчувається світовий голод на нові неангломовні серіали" (Е.Воллер). На цьому ж медіафорумі прозвучало: "На всі українські проекти вже не вистачає акторів!".
    Антон Філатов Автор Антон Філатов Культура
   • Ірена Коваль: "Українці вважають себе жертвами режиму, але треба пам'ятати і про власну відповідальність" Свою нову книжку "Незаземлені" (видавництво Анетти Антоненко) Ірена Коваль визначає як роман-спогад. У тих спогадах віддзеркалюється складне минуле і окремої родини, і всієї України.
    Іван Рябчий Автор Іван Рябчий Культура
   • Мар'їнка. В надії побачити світанок Восьма ранку. Шумить-вирує базарчик на центральній площі. Діти біжать до школи. Двірники махають кошлатими мітлами. У своїх справах діловито нипають двор ові пси. У парку бригада чолов'яг білить бордюри.
    Леся Литвинова Автор Леся Литвинова Соціум
   • Фальшива депресія Дві третини причин, які призводять до депресії, пов'язані з зовнішніми факторами або ранніми психологічними травмами. У цьому сенсі нам "пощастило": ми народжуємося у стресогенній обстановці, живемо в ній і йдемо з життя найчастіше з полегшенням, що весь цей кошмар закінчується назавжди.
    Олег Покальчук Автор Олег Покальчук Соціум
  • Юрій Морозов: "Перший документальний фільм про Бабин Яр був заборонений цензурою" "Список Шиндлера" Стівена Спілберга, "Життя прекрасне" Роберто Беніньї, "Піаніст" Романа Поланскі, "Іда" Павла Павліковського, "Син Саула" Ласло Немеша - всі ці прославлені кінострічки в різний час отримали "Оскара". І всі вони з 24 вересня об'єднаються в рамках українського фестивалю-пам'яті "Шедеври світового кіно. Фільми-лауреати премії "Оскар" про трагедію єврейського народу".
   Катерина Константинова Автор Катерина Константинова Культура
  • Мед на ножі "Ваша цивілізація - це мед на ножі" - так вуйко Дезьо прокоментував мені новину про автомобілі без водія, коли ми з ним сиділи на колоді біля серпантина, що звивався з Перевалу в долину Черемоша. Я йому захоплено розповідав, як сучасні технології можуть упоратись із завданням автомобільної подорожі: досить лише зазначити початкові координати і вказати кінцеву точку свого маршруту.
   Валентин Ткач Автор Валентин Ткач Соціум
  • Мюнхен: оперні гірки Програма Мюнхенського оперного фестивалю 2016 р. об'єднала в одній афіші прем'єри, кастинги, які рясніють легендарними іменами, зовсім нові й добре забуті твори…
   Анна Ставиченко Автор Анна Ставиченко Культура
  • Україна: нотатки польових досліджень Прочитавши нотатки іноземців про Україну, я зрозумів що їх треба донести до якомога ширшого кола. Троє дослідників зі США розповідають про свої враження від нашої країни. Після нетривалого перебування в Україні вони готові назавжди пов'язати з нею своє життя.
   Роман Яковлєв Автор Роман Яковлєв Соціум
  • Чи є шанс відновити науковий потенціал України? Олігархічній монополізованій економіці, з нерозвиненими малими та середніми підприємствами, владній бюрократії, що використовують державні потоки і ренту для свого збагачення, не потрібна ні наука, ні відкрита наука, ні відкриті інновації.
   Андрій Шевченко Віталій Шадура Ірина Єгорченко Автори Андрій Шевченко, Віталій Шадура, Ірина Єгорченко Наука
  • Українські діти змушені їхати "по життя" за кордон В Україні 1000 дітей очікують свого шансу на пересадку серця. Багато хто не дотягує до порятунку - немає грошей або донорського органа. Олеся Цимбаліст, одна з юних претендентів, кожен день проживає як останній.
   Ігор Чабаненко Автор Ігор Чабаненко Здоров’я
  • Усікновення бюджету АМН На бюджет-2017 у медичних колах чекали з певною осторогою - ніхто вже не сподівається на реальне поліпшення, головне - не допустити колапсу. Кажуть, фінансову систему охорони здоров'я формували, як пластичний хірург - модну нинішнього сезону фігуру: щоб додати об'єму в одному місці, він урізає в іншому.
   Ольга Скрипник Автор Ольга Скрипник Здоров’я
  • "Ця брехня екологів закінчиться погано…" Національні природні парки перетворилися на механізм розбазарювання земель територіальних громад.
   Світлана Ісаченко Автор Світлана Ісаченко Довкілля
  • Бабин Яр: минуле й сьогодення. Виклики пам'яті Останні чверть століття, за часів суверенної України, вже склалася певна традиція вшанування пам'яті жертв Бабиного Яру, яку фактично неможливо було уявити в часи радянського режиму (до 1991 року) в Києві та інших місцях масових вбивств українських євреїв в роки Другої світової війни і нацистської окупації України.
   Анатолій Подольський Автор Анатолій Подольський Історія
  • Адреси Михайла Грушевського Постать Михайла Грушевського, напевно, не потребує коментарів і роз'яснень. Його праці не мають строку давності. І кожен, хто знайомиться з ними, відкриває для себе щось нове і навіть несподіване.
   Андрій Топачевський Автор Андрій Топачевський Історія
  • Польський дитячий омбудсмен Марек Міхаляк: "Продитяча активність для нас є природною" У Польщі діти навіть зі шкільного підручника можуть дізнатися про особливого дорослого, котрий захищає їхні права, і це - його основна робота. Марек Міхаляк - той самий дорослий, що вже 8 років очолює сильну й незалежну інституцію Уповноваженого з прав дитини в Республіці Польща. Будь-яка дитина, якого-завгодно віку, може звернутися до нього по пораду або попросити захисту.
   Олена Розвадовська Автор Олена Розвадовська Персоналії
  • Вітер шумить на Платформі Анонсуючи одну зі своїх ГогольFestівських прем'єр - кінетичну виставу "...але вітер...", - Влад Троїцький сказав, що буде так красиво, аж до перехоплення подиху. Не обдурив. Минув час, а вистава не відпускає. Її образи, кінематографічна картинка, шелестіння п'ятдесяти вентиляторів, бунінський "легкий подих" - тримають у полоні, стоять перед очима й навіюють "сон золотий" про театр.
   Ольга Стельмашевска Автор Ольга Стельмашевска Культура
  • Зі стартом! На що звернути увагу випускникам шкіл, готуючись до нової вступної кампанії.
   Оксана Онищенко Автор Оксана Онищенко Освіта
  • Дисертації — "взять и отменить"? Гучний скандал навколо докторської дисертації дружини віце-прем'єра В'ячеслава Кириленка - Катерини Кириленко спровокував ланцюгову реакцію багатьох інших плагіатних справ. Після того, як у них засвітилися імена обраних до Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО), цей трагікомічний спектакль асоціюється з фантасмагорійними сюжетами полотен середньовічного живописця Босха (зокрема з операцією видалення з голови пацієнта символічного тюльпана).
   Лідія Суржик Автор Лідія Суржик Наука