Об'єднаємо наші зусилля
Випуск № 33 17 вересня-23 вересня Швидкий перегляд номера
 • ВЛАДА
   • Зовнішньополітична заДУМливість
    Зовнішньополітична заДУМливість Вибори до Держдуми, що проводяться на території Криму, вкотре покажуть усю картонність "входження в Росію" переважною більшістю його населення. По-перше, "переважним голосом" там може бути тільки один - голос корінного кримськотатарського народу. Росія його не отримає. По-друге, чим більше бюджетників Росія зажене на ці вибори, тим більшою буде її вина за й так незаконні дії. І по-третє, просто потішимося, що російські вибори повернули у світовий порядок денний кримське питання. Тепер головне - там його утримати.
    Валентина Самар Автор Валентина Самар Внутрішня політика
   • ЧИТАЙТЕ НАС У СОЦМЕРЕЖАХ
   • Україна vs Росія: перший позов DT.UA зустрілося з Оленою Зеркаль, щоб дізнатися, які цілі ставить перед собою Київ, звертаючись до арбітражу, якими будуть подальші кроки української держави в рамках Конвенції ООН з морського права, і як справи з підготовкою наступних позовів до Росії.
    Володимир Кравченко Автор Володимир Кравченко Внутрішня політика
   • "Таємні тюрми СБУ": міф чи реалії війни? Впродовж останніх кількох місяців широкого міжнародного резонансу набула тема існування в Україні незаконних місць позбавлення волі, або, як їх назвали, - "таємних тюрем СБУ". Активна експлуатація цієї теми в російських ЗМІ, винесення її на рівень ООН можуть бути акцією, спрямованою на підрив міжнародного реноме України.
    Віктор Трепак Автор Віктор Трепак Внутрішня політика
   • Діра в тилу Тема закупівель нафтопродуктів державними споживачами не залишає порядку денного. Попри дворічний досвід ходіння по граблях, який уже обійшовся бюджету країни в мільярди гривень, скандали на тему завищених цін на паливо спалахують один за одним.
    Сергій Куюн Автор Сергій Куюн Внутрішня політика
 • ГРОШІ
   • Консервація бідності
    Консервація бідності Сьогодні реальними ризиками для України є деіндустріалізація і падіння рівня доходів. Одним з наслідків деградації економіки є різке скорочення кількості населення України, яке тільки за перше півріччя 2016 р. зменшилося на 100 тисяч. Небезпека полягає в тому, що йдеться не про нову тенденцію: аналогічна за характером динаміка спостерігалася й торік.
    Сергій Следзь Вадим Башта Автори Сергій Следзь, Вадим Башта Бізнес
   • Айтішники йдуть на Захід Українські IТ-спеціалісти затребувані в усьому світі, оскільки мають високу кваліфікацію і здатні вирішувати складні інженерні завдання. Зважаючи ж на дефіцит кадрів у розвинених країнах, легко опиняються на Заході або працюють в аутсорсингу вдома, виконуючи замовлення західних компаній.
    Герман Богапов Автор Герман Богапов Бізнес
   • Айтішники йдуть на Захід Українські IТ-спеціалісти затребувані в усьому світі, оскільки мають високу кваліфікацію і здатні вирішувати складні інженерні завдання. Зважаючи ж на дефіцит кадрів у розвинених країнах, легко опиняються на Заході або працюють в аутсорсингу вдома, виконуючи замовлення західних компаній.
    Герман Богапов Автор Герман Богапов Бізнес
   • Андрій КОБОЛЄВ: "Оператор ГТС — це камінь, на якому стоїть весь газовий ринок. Якщо цей камінь косо поставити, весь ринок стоятиме косо" Фундаментальною основою чого й навіщо планують зробити українську ГТС і в який спосіб, як це вплине на створення конкурентного ринку газу, чиї інтереси це може порушити й захистити і чому - про це та багато іншого DT.UA розпитувало голову правління НАК "Нафтогаз України" Андрія КОБОЛЄВА.
    Алла Єрьоменко Автор Алла Єрьоменко Енергоринок
   • Український ліс: злочин без кари Україна, посідаючи останнє місце в Європі за обсягом заготовленої деревини - 0,5 кубометра на 1000 жителів, позиціонує себе чи не найбільшим в Європі експортером круглого лісу. Факт: лісопромисловий комплекс України має явно виражене експортне спрямування і служить, по суті, постачальником сировини для економік інших країн.
    Петро Чечелюк Автор Петро Чечелюк Промисловість
   • Газовидобуток: особливості національної конверсії? Ініціатива часто карається. Ще торік державна "Укргазвидобування" (УГВ) взялася за повернення свердловин зі спільної діяльності (куди передали близько 10% їхнього фонду) і пошук варіантів залучення інвестицій. Після розірвання досить грабіжницьких договорів про спільну діяльність (СД) як механізм співробітництва передбачалися угоди про розподіл продукції (УРП).
    Ігор Маскалевич Автор Ігор Маскалевич Енергоринок
  • Порти на приватизацію, або Короткими перебіжками шляхом реформ Цього тижня Кабінет міністрів оприлюднив розширений список підприємств, які виставляються на приватизацію у 2016–2017 рр. До нього увійшли й усі порти України. Однак законодавчо морські ворота, як і раніше, перебувають у переліку об'єктів, що не підлягають приватизації. І законопроекти про зняття заборонного грифу так і лежать у Верховній Раді. Колишній уряд теж тримав курс на роздержавлення портів. Але проект закону, поданий Кабміном Яценюка, так і не ухвалили.
   Ніна Перстньова Автор Ніна Перстньова Промисловість
  • Сумні траншо-бюджетні "торжества" Україна з величезною натугою та майже річним запізненням отримала урізаний "історичний" третій транш МВФ у рамках діючої програми. Не виключено, що останній - надто багато "принципових" перешкод на шляху виділення наступного.
   Юрій Сколотяний Юлiя Самаєва Автори Юрій Сколотяний, Юлiя Самаєва Макрорівень