Об'єднаємо наші зусилля
Випуск № 32 10 вересня-16 вересня Швидкий перегляд номера
 • ВЛАДА
   • Не падати
    Не падати Історія з "нехорошою квартирою" (блискуче було в Булгакова визначення) не викликала у мене ні розгубленості, ні зловтіхи, ні заздрощів до фігуранта, ні співчуття до нього. Більшість публічних захисників Сергія Лещенка та добровільних його розпиначів керувалися емоціями. Звісно, не всі. Але про них - трохи нижче. У мене, повторюю, сильних почуттів скандал не викликав. Що дає привід подивитися на скандал, наскільки вдасться, холоднокровно. Причина, яка примушує публічно реагувати на приватну, здавалося б, історію, - її можливі наслідки. Вони можуть бути масштабнішими, ніж здається на перший погляд.
    Сергій Рахманін Автор Сергій Рахманін Внутрішня політика
   • ЧИТАЙТЕ НАС У СОЦМЕРЕЖАХ
   • Паралельний світ оборонки Щорічне послання президента Верховній Раді рясніло цифрами успіхів нашої оборонної промисловості. Не піддаючи сумніву ораторське мистецтво Петра Олексійовича і його особистий оптимізм з приводу досягнень оборонної промисловості, хотілося б відзначити певні нестиковки з існуючими реаліями.
    Дмитро Менделєєв Автор Дмитро Менделєєв Внутрішня політика 10 вересня 2016 00:02
   • Державне фінансування політичних партій: доленосна реформа чи політична косметика? Перетворення почали здійснюватися зі змінним успіхом у збройних силах, державному управлінні, місцевому самоврядуванні, економіці, вищій освіті, правоохоронній системі, охороні здоров'я, зовнішній торгівлі, банківській системі, спецслужбах, в інших сферах. Однак, на нашу думку, не менш, а можливо й більш, важливою реформою може стати початок перезапуску партійної системи.
    Андреас Умланд Міріам Космель Автори Андреас Умланд, Міріам Космель Внутрішня політика 10 вересня 2016 00:01
   • G20 прописала рецепти світовій економіці 11-й саміт "Великої двадцятки" (G20) Пекін використав для просування свого бачення нового економічного консенсусу, який дозволить країнам світу вийти на шлях стабільного економічного зростання та розвитку.
    Олексій Коваль Автор Олексій Коваль Міжнародна політика 10 вересня 2016 00:00
  • Країна Аркадага Туркменистан переживає "епоху щастя" Після того як Росія через схему "Росукренерго" перервала прямі поставки туркменського газу в Україну, офіційний Київ згадує про Туркменистан нечасто. І робить іще одну помилку.
   Володимир Кравченко Автор Володимир Кравченко Міжнародна політика 10 вересня 2016 00:00
  • Венесуела: настає час військових? Намагаючись яким-завгодно чином зберегти свою владу, президент Венесуели Ніколас Мадуро дедалі більше важелів управління країною передає до рук військових.
   Віктор Каспрук Автор Віктор Каспрук Міжнародна політика 10 вересня 2016 00:00
  • Судова реформа: що не так Аналіз недавно прийнятих законодавчих актів, що регулюють реформування системи судової влади в державі (зокрема Закон України "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)" від 2.06.2016 р. та Закон України "Про судоустрій і статус суддів" від 2.06. 2016 р.) наводить на невеселі роздуми. Хоч як це парадоксально, нові закони породили і нові проблеми.
   Сергій Штогун Автор Сергій Штогун Право 10 вересня 2016 00:00
  • Катівський корпус України Те, що в Україні вже тринадцять років офіційно скасовано смертну кару, зовсім не означає, що наша пострадянська держава відмовилася від свого улюбленого "виду спорту", де вона значилася у світових лідерах.
   Андрій Капустін Автор Андрій Капустін Право 10 вересня 2016 00:00
  • Українська "гирька" Манафорта, зважаючи на схильність Дональда Трампа до різких і гучних жестів, звільнили майже тихо: його працедавець офіційно прийняв відставку головного радника, подякував за співпрацю і на кілька наступних тижнів трохи пом'якшив тон висловлювань. Але, за даними з кількох джерел, попрощатися з цінним співробітником Трамп не зміг і, власне, й не планував.
   Наталка Пісня Автор Наталка Пісня Внутрішня політика 10 вересня 2016 00:00
 • ГРОШІ
   • Управління житлом:  єдина можливість уникнути соціальних потрясінь — розвиток малого і середнього бізнесу
    Управління житлом: єдина можливість уникнути соціальних потрясінь — розвиток малого і середнього бізнесу Після заснування ОСББ багато голів опиняються перед проблемою утримання та обслуговування своїх будинків. Дуже часто з різних причин самостійно управляти будинком вони не можуть Для цього в усьому світі є ринок управителів та надавачів житлово-комунальних послуг.
    Василь Худицький Автор Василь Худицький Бізнес
   • Забруднення... безпорадністю Тернопілля має сумний статус вододефіцитної області. Основна причина цього явища - не так спекотні дні, як зміна режиму опадів, їх нерівномірність. Як наслідок, річки та інші водойми стали маловодними і гостро реагують на забруднення, засмічення чи взагалі порушення режиму їх охорони.
    Роман Якель Автор Роман Якель Бізнес 10 вересня 2016 00:00
   • Для службового користування Прикриваючись грифом ДСК, продовжуючи спецсанкції проти вітчизняних компаній, чиновники карають і державу. Але ж могли застосувати ефективніші заходи впливу, якби було за що...
    Рита Рєзнік Автор Рита Рєзнік Бізнес 10 вересня 2016 00:00
   • Кожен правий і НЕ крадій "Укргазвидобування" не "дочка" державі, швидше, "внучка" або навіть "внучата племінниця". Чому нібито держкомпанія опинилася в такій ролі, а також про її сьогодення та майбутнє, судові процеси, ініційовані найбільшою видобувною компанією та проти неї, DT.UA розпитувало голову правління ПАТ "Укргазвидобування" Олега ПРОХОРЕНКА.
    Алла Єрьоменко Автор Алла Єрьоменко Енергоринок 10 вересня 2016 00:00
   • Чого (не)вчить історія надання держгарантій? Наближення дати подання урядом проекту державного кошторису на наступний рік до Верховної Ради, яке, згідно з діючими законодавчими вимогами, має бути здійснено до 15 вересня, знову актуалізує у публічній площині питання, куди й навіщо витрачатимуться кошти платників податків, та чиї інтереси при цьому буде враховано перш за все.
    Василь Башко Автор Василь Башко Фінанси 10 вересня 2016 00:00
   • Якість чекає на обсяги В останні роки українська нафтопереробка являла собою жалюгідне видовище. Падіння видобутку нафти та газоконденсату в Україні, низька рентабельність переробки привізної сировини через застарілі технології та у результаті програш імпортному ресурсу за якістю - приблизно такою була ця картина.
    Сергій Куюн Євген Мочалов Автори Сергій Куюн, Євген Мочалов Енергоринок 10 вересня 2016 00:00
  • Чого (не)вчить історія надання держгарантій? Наближення дати подання урядом проекту державного кошторису на наступний рік до Верховної Ради, яке, згідно з діючими законодавчими вимогами, має бути здійснено до 15 вересня, знову актуалізує у публічній площині питання, куди й навіщо витрачатимуться кошти платників податків, та чиї інтереси при цьому буде враховано перш за все.
   Василь Башко Автор Василь Башко Фінанси 10 вересня 2016 00:00
  • Якість чекає на обсяги В останні роки українська нафтопереробка являла собою жалюгідне видовище. Падіння видобутку нафти та газоконденсату в Україні, низька рентабельність переробки привізної сировини через застарілі технології та у результаті програш імпортному ресурсу за якістю - приблизно такою була ця картина.
   Сергій Куюн Євген Мочалов Автори Сергій Куюн, Євген Мочалов Енергоринок 10 вересня 2016 00:00
  • Кораблі лавірували, лавірували… На тижні, що минає, Мінфін презентував остаточний варіант змін до Податкового кодексу. Було проведено десятки переговорів, усі думки враховано, компроміси знайдено. Нічого радикального й революційного не передбачається, зате додасться невизначеності, адже прораховувати ефект навіть від пропонованих мінімальних змін на Грушевського не люблять, а він однозначно буде. І добре, якщо позитивним.
   Юлiя Самаєва Автор Юлiя Самаєва Макрорівень 10 вересня 2016 00:00
  • "3+5" — проста арифметика стратегії розвитку АПК Секрет, чому яблуко падало в долоню чоловіку, простий. Потрібно було у визначений час просто підходити до дерева і непомітно тягнути за мотузку. І в той час, коли решта обманювалася і вірила лише у силу бажання, марно очікуючи на результат, яблуко падало до рук того, хто, окрім "хотіти", знав чіткий механізм реального процесу.
   Тарас Кутовий Автор Тарас Кутовий Сільське господарство 10 вересня 2016 00:00
  • Гривня не винна! 15 вересня 2016 р. виповнюється 20 років із дня впровадження однієї з ключових реформ за роки незалежності України - повернення до життя національної валюти гривні. У різні історичні періоди гривня зазнавала забуття і відродження, ревальвації та девальвації. І навіть у новітній історії та в наші дні вона пережила чималі потрясіння, стикаючись із проблемами та непевністю перспективи. Та чи винна в цьому сама гривня?
   Павло Гайдуцький Автор Павло Гайдуцький Макрорівень 10 вересня 2016 00:00
 • ЛЮДИНА
   • Геометрія Перевалу
    Геометрія Перевалу Напередодні свого дня народження я вирішив завітати на Перевал до вуйка Дезя. Леся заходилася збирати мене в дорогу. Я намагався її переконати, що осінь лише почалася, в Карпатах тепло, тому на Перевалі ще багато туристів. А кожен, хто хоча б раз там побував, удруге обов'язково прихопить щось і для Дезийдерія Васильовича.
    Валентин Ткач Автор Валентин Ткач Соціум
   • Роми, випадок у Лощинівці й міжетнічна толерантність в Україні Можна стверджувати, що українські громадяни - люди дуже терплячі. Бо вважають, що краще терпіти всілякі негаразди, ніж виходити і протестувати на вулиці. Однак жорстокі злочини, особливо якщо вони стосуються молоді або дітей, вони терпіти не готові.
    Олександр Шульга Автор Олександр Шульга Соціум 10 вересня 2016 00:00
   • Народоблуддя Український популізм новітньої постмайданної фази перепрошиває поняття "людина з народу" у соціальному контексті до "громадянина", хоча суть залишається тією самою. Народ уже потроху вимагає політичних прав і залучення себе в політичний процес без посередників, але при цьому в нього ще немає (та й звідки було взятися?) поняття про реальне громадянське суспільство, в якому лідери й посередники не потрібні. "Потрібні! Потрібні!" - щосили скандують популісти, об'єднуючись у цьому русі за свої права і можливості у справді згуртовану коаліцію
    Олег Покальчук Автор Олег Покальчук Соціум 10 вересня 2016 00:00
   • Уся Влада — театру На Міжнародному театральному фестивалі Fitag (Іспанія) помітний успіх супроводжував українську виставу - пластичну драму "1984". Це проект молодої талановитої української режисерки Влади Білозоренко. Її вистави йдуть у Херсонському театрі ім. М.Куліша, а також у столичному Молодому театрі, у "Золотих воротах" ("Це все вона", "Митина любов").
    Катерина Константинова Автор Катерина Константинова Культура 09 вересня 2016 22:03
   • Буденне зло Режисер Руперт Гулд поставив у лондонському Almeida Theatre "Річарда III" В.Шекспіра з Рейфом Файнсом у ролі лиходія. Завдяки невтомній місіонерській діяльності Британської ради в усіх країнах світу, цю нову виставу побачили й ми - тут і зараз - на великому кіноекрані: з хорошим звуком та великими планами двох видатних артистів.
    Олег Вергеліс Автор Олег Вергеліс Культура 09 вересня 2016 22:02
   • Рухатися вперед і "РАЗОМ"! Є важливий аспект шкільних взаємин - це відносини "сім'я і школа". Часто у питаннях виховання дітей вони перебувають по різні боки барикад.
    Олена Мащенко Автор Олена Мащенко Освіта 09 вересня 2016 22:01
  • Буденне зло Режисер Руперт Гулд поставив у лондонському Almeida Theatre "Річарда III" В.Шекспіра з Рейфом Файнсом у ролі лиходія. Завдяки невтомній місіонерській діяльності Британської ради в усіх країнах світу, цю нову виставу побачили й ми - тут і зараз - на великому кіноекрані: з хорошим звуком та великими планами двох видатних артистів.
   Олег Вергеліс Автор Олег Вергеліс Культура 09 вересня 2016 22:02
  • Рухатися вперед і "РАЗОМ"! Є важливий аспект шкільних взаємин - це відносини "сім'я і школа". Часто у питаннях виховання дітей вони перебувають по різні боки барикад.
   Олена Мащенко Автор Олена Мащенко Освіта 09 вересня 2016 22:01
  • Горизонт подій: чого чекати у новому арт-сезоні? DT.UA продовжує низку традиційних публікацій про найближчі та найяскравіші події нового культурного сезону. Цього разу в ракурсі - наша українська арт-територія. Найпопулярніші майданчики, художні інституції, їхні нові імпрези і проекти.
   Катерина Константинова Автор Катерина Константинова Культура 09 вересня 2016 22:01
  • Дві "Волині" 13 вересня письменнику Борисові Харчуку виповнилося б 85 років. Деякі його побратими-однолітки дожили до таких поважних літ. А Харчук пішов з життя, коли йому не було й шістдесяти. І про нього, вважайте, забули. Чи майже забули. Хоча це один з найталановитіших українських радянських (чи, може, антирадянських?) письменників.
   Петро Кралюк Автор Петро Кралюк Персоналії 09 вересня 2016 22:00
  • Простіть мені, що знову б'ю на сполох Все нові й нові повідомлення надходять з різних інформаційних джерел про разючі масштаби всихання лісів, зокрема й головних - соснових, ялинових і дубових. Панове, діагноз лиха - небезпечної хвороби лісу - я поставив іще чотири роки тому (див. DТ. UA від 27 жовтня 2012 р.). Не почули, чи не хотіли почути?
   Микола Завада Автор Микола Завада Довкілля 09 вересня 2016 22:00
  • Як січові стрільці зупинили російську армію "Потяг українських звитяг" мчить небайдужих людей з Тернополя до станції села Посухова, поблизу якого 100 років тому відбувалися кровопролитні бої російської армії з австро-угорськими військами.
   Роман Якель Автор Роман Якель Історія 09 вересня 2016 22:00
  • Шляхами "Золотого Лева-2016" На Галичині з 17 вересня по 2 жовтня відбудеться вже традиційний Міжнародний театральний фестиваль "Золотий Лев". Місто Лева запросить найкращих майстрів театру з різних країн. Вони презентуватимуть найцікавіші сценічні роботи останнього часу.
   Леся Ільєнко Автор Леся Ільєнко Культура 09 вересня 2016 22:00
  • Плагіат як ознака суспільної деградації Проблема неспроможності владної верхівки до реформ актуалізує питання причини. А причина на диво банальна: переважання особистих і корпоративних інтересів над суспільними. Тому нині ми перебуваємо в "чортовому колесі" розширеного відтворення занепаду, який відчуваємо на власних долях і гаманцях.
   Світлана Благодєтєлєва-Вовк Автор Світлана Благодєтєлєва-Вовк Наука 09 вересня 2016 22:00
  • Після школи — два атестати Тим, хто хоче вступити в іноземний виш, зробити це буває непросто. І річ тут не тільки в тому, що потрібне добре знання іноземної мови. Річ і у відмінностях між українським та закордонним шкільними атестатами,- є академічна різниця.
   Оксана Ткаченко Автор Оксана Ткаченко Освіта 09 вересня 2016 22:00
  • Узаконені атавізми Як науковець із понад 30-річним стажем відповідально стверджую, що чітку різницю між багатьма посадами (наприклад, між науковим і старшим науковим чи провідним і головним співробітниками) окреслити неможливо. Посади штучно створені, аби науковець залежав від начальників, тобто добре служив (наукові досягнення - вторинне).
   Роман Черніга Автор Роман Черніга Наука 09 вересня 2016 22:00
}