Після школи — два атестати

Поділитися
Тим, хто хоче вступити в іноземний виш, зробити це буває непросто. І річ тут не тільки в тому, що потрібне добре знання іноземної мови. Річ і у відмінностях між українським та закордонним шкільними атестатами,- є академічна різниця.

Тим, хто хоче вступити в іноземний виш, зробити це буває непросто. І річ тут не тільки в тому, що потрібне добре знання іноземної мови. Річ і у відмінностях між українським та закордонним шкільними атестатами,- є академічна різниця. І, врахувавши, що в деяких країнах така висока довіра до школи, що у виші абітурієнтів приймають тільки на основі шкільних атестатів, можна уявити, які перспективи відкриває наявність іноземного атестата про середню освіту.

Саме тому батьки, які мріють про закордонний виш для своєї дитини, шукають для неї можливість здобути відразу дві освіти й отримати український та іноземний атестати. До цього є кілька шляхів.

Перший - відправити дитину-школяра навчатися за кордон. Деякі освітні агентства надають таку послугу. Але далеко не всім вона по кишені. Крім того, не кожна дитина шкільного віку наважиться жити й навчатися далеко від дому, та й багатьом батькам важко відірвати від себе чадо.

Інший варіант - дистанційне навчання. Проте не кожен старшокласник готовий до нього. Цей різновид навчання потребує певної самоорганізації та відповідального ставлення.

Однак ринок освітніх послуг не стоїть на місці, він чуйно реагує на запити. З'являються нові форми дистанційного навчання для школярів.

Є й третій варіант - навчання у дорогій приватній іноземній школі на території України відразу за двома програмами - українською й іноземною. Відповідно, видають і два атестати.

Зазвичай іноземні школи відкривають свої філії на території України. Але буває й так, що наші учні навчаються віддалено у школі, що міститься на території іншої країни. Приклад - канадський освітній проект CanSchoolLearningCentre. Він працює в Україні за підтримки міністерства освіти Канади.

Навчання триває три роки (старша школа) - 9, 10 і 11 клас. Є й окремий курс-інтенсив для 11-класников та випускників. Усі українські старшокласники, які взяли участь у цьому освітньому проекті, складають іспит Canadian Literacy Test (обов'язковий для всіх канадських школярів) одночасно з канадськими однолітками, під суворим контролем спеціально призначених кураторів на території Посольства Канади в Києві, а також внутрішні тести.

А тепер про найцікавіше - як саме організовується навчання в CanSchool.

Тут є кілька особливостей.

Щоб стати учасником проекту CanSchool, треба пройти тестування на знання англійської мови, яке перевіряють канадські педагоги. Школярів розподіляють на групи, максимальна наповнюваність яких - до восьми осіб. Беруться до уваги і вік дитини, і її рівень знання англійської.

Тричі на тиждень учасники проекту приходять на двогодинні заняття. У кожної групи є куратори: іноземець - носій мови та український педагог. Вони допомагають за потреби з перекладом, виконанням складних завдань, стежать за дисципліною тощо. На заняттях у CanSchool наші школярі вивчають міжнародний бізнес, міжнародну економіку та інші предмети, яких немає в українській програмі.

Таким чином, закінчивши CanSchool, українські школярі отримують відразу два атестати: український та канадський HighSchool (OSSD), що повністю відповідає стандартам міністерства освіти провінції Онтаріо. На його підставі сміливо можна вступати у виші не тільки Канади, а й США, Англії, в будь-який англомовний університет або коледж Європи.

Крім формальних відмінностей між атестатами і програмами, є й неформальні, але не менш важливі. Те, чого не навчають українські школи і репетитори, ─ аналітичне мислення, логічне розв'язання задач тощо.

Знайома розповідала мені, що, коли її син навчався в американській школі (за програмою обміну), йому нелегко було писати есе. Теми заданих творів потребували розмірковувань, не містили навіть натяку на "правильну відповідь". Наприклад: "Чи треба дозволити всім людям носити зброю?" Тоді як у нашій школі задавали прозорі й "риторичні" теми для роздумів, на кшталт "Бережи честь змолоду".

У канадському освітньому проекті CanSchool працюють і в цьому напрямі. Тут є спікінг-клуб, куди запрошують цікавих спікерів, де спілкуються на найрізноманітніші теми; дебат-клуб - коли всіх учасників дискусії ділять на групи, яким дають завдання спростувати або підтримати певну тезу, незалежно від того, що про неї думає кожен з учасників дискусії. Треба знайти цікаві факти, висловлювання на користь тієї чи іншої позиції. Такі завдання навчають не тільки критично мислити, а й бути толерантним, бачити факти і явища з різних боків. Нинішнього року команда CanSchool планує брати участь у міжнародних змаганнях дебат-клубів.

Заняття у CanSchool платні. Але вартість занять не здасться зависокою для батьків, котрі прорахують витрати на навчання підлітка в тій чи іншій країні, додавши до них витрати на винайм житла, проїзд, харчування тощо.

Крім того, організатори проекту періодично проводять акції, конкурси для старшокласників із хорошим призовим фондом, однією зі складових якого є грант на навчання.

Причому призи зазвичай вручають не тільки учневі - учасникові конкурсу, а й його вчителеві - кураторові конкурсної роботи. До речі, саме тепер CanSchool проводить конкурс гумористичних творів англійською мовою на тему "Один день із життя старшокласника" і запрошує школярів 13-15 років у ньому взяти участь.

Канадський проект CanSchool - лише один із прикладів того, як розвивається ринок освітніх послуг в Україні, вдосконалюються форми навчання. І це тішить.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі