Об'єднаємо наші зусилля
Випуск № 23 26 червня-3 липня Швидкий перегляд номера
  • ВЛАДА
      • Викрадення Європи
        Викрадення Європи "Дзеркало тижня. Україна" починає проект "Викрадення Європи". Думаючому українському читачеві необхідно розуміти, з чого виходить та чи інша країна ЄС, формуючи своє ставлення до того, що відбувається в Україні, та оцінку дій Росії проти нашої країни.
        Тетяна Силіна Володимир Кравченко Автори Тетяна Силіна, Володимир Кравченко Міжнародна політика
      • ЧИТАЙТЕ НАС У СОЦМЕРЕЖАХ
      • Австрія. Рай у двох годинах від війни Не останню роль у сприйнятті Віднем "української кризи" відіграє "енергетичний зашморг" Москви. Російський газ в енергетичному секторі Австрійської Республіки становить 70%, нафта - 10–15%. Залежність від російського газу дає Кремлю потужний засіб впливу на Відень, де дуже побоюються повторення наслідків російсько-українських газових воєн, у результаті яких споживачі з Центральної та Східної Європи недоодержували російський газ узимку.
        Володимир Кравченко Автор Володимир Кравченко Міжнародна політика 26 червня 2015 23:04
      • Болгарія. Між двома вогнями Цікаво, але Болгарію, яку за комуністичних часів називали 16-ю радянською республікою, а в Україні сьогодні багато хто вважає однією зі слабких ланок Європи через її багаторічні "братні" відносини з Росією, у самій РФ нині величають не інакше як "зрадником" і "значно більш ризикованим партнером, ніж Україна навіть у її нинішньому стані". Причини гострої образи Москви на болгарських "братушок" лежать як у політичній, так і в економічній площині.
        Тетяна Силіна Автор Тетяна Силіна Міжнародна політика 26 червня 2015 23:03
      • Конституляція? Легалізація сепаратистів на Донбасі серйозно послабить довіру до влади, призведе до загострення внутрішніх суперечностей і створить оптимальні умови для подальшого розхитування ситуації зсередини. Буде створено небезпечний прецедент, здатний надихнути сепаратистів інших регіонів. Буде дуже важко пояснити, за що пролито стільки крові. Це виглядатиме приниженням. Як правильно зазначив хтось із політиків, "ми запускаємо заразу в дім".
        Сергій Рахманін Автор Сергій Рахманін Внутрішня політика 26 червня 2015 23:03
    • "Майдан" на Баграмяна: соціальне коріння і політичні перспективи Навіть в ідеальному для вірменської влади випадку, якщо протест ущухне, без наслідків події на Баграмяна не залишаться. Розгін 23 червня може згодом негативно позначитися на рейтингу Саргсяна та його партії - так само, як у ненависній вірменам Туреччині розгін протестів у 2013-му вдарив по рейтингу Ердогана.
      Костянтин Федоренко Автор Костянтин Федоренко Міжнародна політика 26 червня 2015 23:02
    • Черга в спину Корупція і непрофесіоналізм, пронизуючи органи військового управління всіх рівнів, створюють сприятливе середовище для ділків, які крутяться навколо потоків бюджетних коштів, виділених на оборону країни. Та сьогодні є вагоміший аргумент. За словами "боєздатність" і "боєготовність" Збройних сил України стоять життя наших солдатів. І заглухлий двигун, і кулемет чи гранатомет, що не стріляє, і радіозв'язок, що не забезпечує захисту, і неякісний ремонт техніки - все це має стати підставою для притягнення до відповідальності всіх, хто за це відповідає.
      Дмитро Менделєєв Автор Дмитро Менделєєв Внутрішня політика 26 червня 2015 23:02
    • Арктичний виклик Росії Росія продовжує нарощувати військову присутність в Арктиці й одночасно намагається переконати світ, що не прагне зробити Північний полюс новою зоною політичного й військового протистояння.
      Олексій Коваль Автор Олексій Коваль Міжнародна політика 26 червня 2015 23:01
    • Ека Згуладзе: "Я дуже, дуже не люблю, коли система починає прикриватися процесом" Ека Згуладзе. Цільна, логічна, системна. Пост глави Національної поліції вона навряд чи отримає. Чужа всім, хто хоче імітувати зміни. Близька кожному, хто готовий думати і діяти. Ека не шукає конфліктів і не втрачає стрижня. Вона вміє слухати. Вміє переконувати. Давно не зустрічав у владі людей, що заражають оптимізмом не словом, а ділом. Хочеться, щоб у неї все вийшло. Щоб нікому не було соромно.
      Сергій Рахманін Автор Сергій Рахманін Внутрішня політика 26 червня 2015 23:01
    • Париж мирить Ізраїль та Палестину Світ повинен допомогти палестинцям і дати їм надію, але це має бути зроблено не за рахунок інтересів Ізраїлю. І тому не потрібно плекати жодних ілюзій з приводу того, що натиском на Єрусалим можна примусити його поступитися своїми національними інтересами. Поступки обох сторін мають бути вагомі й реальні, але не можна вирішувати це питання, ігноруючи інтересами однієї сторони на користь іншої.
      Віктор Каспрук Автор Віктор Каспрук Міжнародна політика 26 червня 2015 23:00
    • Закон вищий за здоров'я військових? Кількість військових санаторіїв можна збільшити щонайменше вдвічі. Однак, згідно з офіційною відповіддю, яку чуємо вже понад рік, для повернення Збройним силам України санаторіїв "Шкло", "Моршинський" та "Одеський", переданих свого часу у відання ДСА, ДУС, ДСНС, немає правових підстав.
      Оксана ЗАГАКАЙЛО Автор Оксана ЗАГАКАЙЛО Внутрішня політика 26 червня 2015 23:00
    • Помилки Конституційної реформи: корисний досвід чи втрачений шанс Наростаючий гамір політичної метушні навколо вузькопартійних інтересів ще раз підтверджує, що час на блискавичні зміни в Україні втрачено. Попри очевидні успіхи у сфері зростання національної свідомості, самоповаги та міжнародного авторитету українців, слід із прикрістю визнати, що досі нерозв'язаним залишається цілий комплекс проблем, на швидке вирішення яких так сподівалася активна частина суспільства під час Революції Гідності.
      Сергій Різник Автор Сергій Різник Право 26 червня 2015 00:00
    • Бандитизм у погонах, або Джентльмени удачі з Обухівської прокуратури Останнім часом дедалі частіше солісти вітчизняного політінкубатора страхають суспільство катастрофічними наслідками ймовірного Майдану - третього. Апокаліптичні картини, генеровані у свідомості легіону політтехнологів та в державницьких лобах можновладців, заполонили ЗМІ й телеканали. Реклама
      Микола Павленко Автор Микола Павленко Право 26 червня 2015 00:00
    • Децентралізація: звіряємо годинник Реформа системи управління країною і передача повноважень і фінансів громадам може стати неминучістю. Про це говорить не тільки очевидний поспіх Венеціанської комісії, яка вцілому схвалила проект Конституції в частині децентралізації, а й посилені потуги нашої Конституційної комісії, яка дотягує документ з урахуванням європейських рекомендацій.
      Інна Ведернікова Автор Інна Ведернікова Внутрішня політика 26 червня 2015 00:00
    • Грузія vs Ірландія: якого досвіду не вистачає Україні? За січень 2014-го - квітень 2015-го відплив іноземних інвестицій з нашої країни становив понад 16 млрд дол. США. Це практично все те, що вона одержала за 2011–2013 рр. Тому на допомогу Україні закликали ряд іноземних фахівців у надії на їхній досвід і знання в проведенні реформ, які, за ідеєю, мають поліпшити інвестиційний клімат і залучити іноземних інвесторів у країну.
      Андрій Гайдуцький Автор Андрій Гайдуцький Макрорівень 26 червня 2015 00:00
    • Почім обійдуться економіці депозити з супердохідністю Поки що з вул. Інститутської говорять виключно про стабілізацію і позитиви реформ, оминаючи запитання: а в який, власне, спосіб комерційні банки планують повертати залучувані нині кошти клієнтів? І як регулятор має намір надалі вирішувати проблему нових фінансових пірамід, які формуються нині з його подачі?
      Юлiя Самаєва Автор Юлiя Самаєва Фінанси 26 червня 2015 00:00
  • ЛЮДИНА
      • Вагнер, берег Дунаю
        Вагнер, берег Дунаю Літо - час головних європейських оперних фестивалів. Зальцбург, Мюнхен, Байройт, Верона, Брегенц, Глайндборн… Із 2006 р. посісти достойне місце в цьому ряду прагне фестиваль "Вагнер у Будапешті", проект, що з кожним сезоном стрімко наближається до своєї мети. Завдяки фестивалю літній Будапешт дедалі частіше називають "угорським Байройтом" або "Байройтом на Дунаї".
        Анна Ставиченко Автор Анна Ставиченко Культура
      • Одеський кінофестиваль: повернення на сходи З 10 по 18 липня в місті біля моря відбудеться Одеський міжнародний кінофестиваль. Уже шостий. Форум устиг завоювати шанувальників не тільки в Україні. Як і раніше, у програмі фестивалю значаться кілька конкурсів. Журі міжнародної конкурсної програми очолила Жанна Лабрюн, призер Канського кінофестивалю, режисер, сценарист і продюсер (Франція).
        Леся Ільєнко Автор Леся Ільєнко Культура 26 червня 2015 00:00
      • Раду Поклітару: "Шоу повинно тривати. Але без мене..." Наш відомий хореограф Раду Поклітару невдовзі покаже в Одесі свій авторський фестиваль балету "Літо в стилі модерн" (шість вечорів - сім постановок). Проекту передує епіграф: "Коли у тебе відсутні табу, твоя палітра стає тільки багатшою…" Напередодні фестивалю й напередодні десятиліття "Київ модерн-балету" Поклітару розповідає DT.UA про творчу палітру театру, розлуку з СТБ, майбутню прем'єру "Ближче, ніж кохання", а також про свого резонансного "Гамлета" на сцені Большого.
        Олег Вергеліс Автор Олег Вергеліс Культура 26 червня 2015 00:00
      • "У тієї Катерини…" Наймасштабніша виставка творів геніальної української художниці Катерини Білокур (1900-1961) триватиме в столичному "Мистецькому Арсеналі" до середини липня. Тут презентовано близько 90 полотен. Назва проекту - "Хочу бути художником" (слова самої Білокур). Уже відкриття проекту супроводжувалося неймовірним ажіотажем: черга розтяглася на півтора кілометра. Особливий інтерес до експозиції виявляє молодь.
        Катерина Константинова Автор Катерина Константинова Культура 26 червня 2015 00:00
      • Чому треба ухвалити закон "про наукову і науково-технічну діяльність" Ухвалення будь-якого закону і навіть його зміст зумовлені зрештою станом громадської думки. Це характерно для будь-якого демократичного суспільства. Не виняток і нинішній український загал з його слабкою, суперечливою, але ж демократією.
        Василь Кремень Автор Василь Кремень Освіта 26 червня 2015 00:00
      • Битва з голодом Голодомор 1932–1933 рр. не залишився поза увагою українців за межами СРСР. Попри всі намагання радянського уряду приховати факт голоду, інформація про нього таки потрапляла за кордон. А українська громада всіляко намагалася привернути до цього лиха увагу світової спільноти і допомогти землякам матеріально.
        Роман Клочко Автор Роман Клочко Історія 26 червня 2015 00:00
    • Чому треба ухвалити закон "про наукову і науково-технічну діяльність" Ухвалення будь-якого закону і навіть його зміст зумовлені зрештою станом громадської думки. Це характерно для будь-якого демократичного суспільства. Не виняток і нинішній український загал з його слабкою, суперечливою, але ж демократією.
      Василь Кремень Автор Василь Кремень Освіта 26 червня 2015 00:00
    • Битва з голодом Голодомор 1932–1933 рр. не залишився поза увагою українців за межами СРСР. Попри всі намагання радянського уряду приховати факт голоду, інформація про нього таки потрапляла за кордон. А українська громада всіляко намагалася привернути до цього лиха увагу світової спільноти і допомогти землякам матеріально.
      Роман Клочко Автор Роман Клочко Історія 26 червня 2015 00:00
    • Ретроспекція: дебет і кредит індустріалізації в Радянському Союзі Індустріалізація і терор 1930-х були єдиним нерозривним процесом створення промислово-технічної бази СРСР. Перша не могла обійтися без дешевої робочої сили, другий - через репресивну систему НКВД забезпечував нею будови соціалізму-комунізму
      Володимир Газін Автор Володимир Газін Історія 26 червня 2015 00:00
    • Жила собі дівчинка — сама в усьому винна Кожна жінка хоч раз у житті опиняється в ситуації, коли замість очікуваної підтримки і співчуття чує докори. І хоча декому вдається пропустити їх повз вуха, чимало з нас покірно беруть на себе нав'язану провину.
      Оксана Білик Автор Оксана Білик Сімейне коло 26 червня 2015 00:00
    • Настанови, які змінюють наші гендерні ролі Так улаштований світ, що кожен з нас мріє зустріти в житті "справжнього чоловіка" або "справжню жінку", між іншим, маючи на увазі, що самі ми саме такими і є. На жаль, найчастіше настає розчарування: в житті "справжні" виявляються зовсім не такими, якими ми малювали їх у своїй уяві.
      Катерина Гольцберг Автор Катерина Гольцберг Сімейне коло 26 червня 2015 00:00
    • Розстаючись із дітьми У нашому житті тепер є не тільки відрядження і відпустки, а й тривожні поїздки, розставання з друзями, близькими, з рідними місцями. Як підготувати дитину до того, що мусите на якийсь час розлучитися? Як бути, якщо малюк, наляканий тривожними подіями, сильно плаче і не хоче вас відпускати навіть до магазину?
      Оксана Залєська Автор Оксана Залєська Сімейне коло 26 червня 2015 00:00
    • Пробудження до дії Втім, "свобода слова" для нас - не зовсім точне визначення. З погляду поведінкових моделей доречніше говорити "воля слова". Бо "свобода" політичної нації - це відповідальність, причому солідарна. Це праця, що часом дико дратує необхідністю постійного самоконтролю.
      Олег Покальчук Автор Олег Покальчук Соціум 26 червня 2015 00:00
    • Чому в Гондурасі живуть довше, ніж в Україні? Рівень смертності є віддзеркаленням здатності суспільства до трансформації наявних економічних ресурсів у найважливіший продукт - здоров'я нації. Ще важливішим є інтегрований показник середньої очікуваної тривалості життя, який вказує не лише на кількість смертей серед населення, а й на те, в якому віці сталися смерті. Цей показник часто може сказати про рівень і напрями розвитку суспільства більше, ніж складні макроекономічні показники.
      Костянтин Красовський Автор Костянтин Красовський Соціум 26 червня 2015 00:00
    • Повернути владу народу "Ще не вмерла України і слава, і воля…" - на двадцять четвертому році незалежності нашої держави початок Національного Гімну констатує єдине наше досягнення за весь цей період часу. Практично четверть століття - це час, за який Німеччина відновилась після Другої світової війни, а Україна наблизилась до громадянської, а можливо, вже й перейшла цей рубіж.
      Олександр Герасимчук Автор Олександр Герасимчук Соціум 26 червня 2015 00:00
    • Позбутися ватника в освіті DT.UA звернувся до професора університету Британської Колумбії (УБК) у Ванкувері Тетяни Тесленко з проханням порівняти стан української вищої освіти і канадської.
      Олександр Рожен Автор Олександр Рожен Освіта 26 червня 2015 00:00
    • Рейтинг прозорості національних університетів Загальний рівень відкритості університетів залишається невтішним. Лише 16 університетів перетнули позначку 50 балів зі 100 можливих. Університети досить часто недооцінюють важливості інформування як членів власної академічної спільноти, так і зовнішнього світу. Та тішить те, що все ж таки в Україні можна знайти гідні для наслідування приклади.
      Єгор Стадний Автор Єгор Стадний Освіта 26 червня 2015 00:00
    • Знайти ключ до серця хворого Сорок років тому, в київському плині сімдесятих, побачила світ невеличка книжка у м'якій палітурці "Порадник з медичної деонтології". Назва її з якимось казенним відтінком і позначенням основної мети - для студентів і аспірантів медичних інститутів - звучала трохи відсторонено. А насправді задум праці передбачав звернення через лікарів до людства - "не залишайтеся нікому й нічим винними, крім любові".
      Юрій Віленський Ісак Трахтенберг Автори Юрій Віленський, Ісак Трахтенберг Персоналії 26 червня 2015 00:00
    • Річард Бах. Добуваючи вогонь наснаги У кожного з нас своє розуміння щастя і трагедії, рівноваги і кризи. Образ нашого сучасника Річарда Баха є непоясненним феноменом позитивного заряду, що впливає на кожного читача його творів. І в нелегкий час перевірки держави на міцність, коли старі уявлення тріщать мов сухий горіх, ідеї автора "Чайки на ім'я Джонатан Лівінгстон" можуть допомогти багатьом співвітчизникам, яких спіткали біль і страждання.
      Валентин Бадрак Автор Валентин Бадрак Персоналії 26 червня 2015 00:00