Санкції Європейського Союзу проти Росії подовжено до 31 січня 2016 р. Формально рішення про це було автоматично, без обговорення прийняте 22 червня Радою міністрів закордонних справ ЄС. На грудневому саміті Євросоюз знову повернеться до питання санкцій. З яким настроєм?
Різноголоса Європа, то обурюючись свавіллям Росії в Україні, то стенаючи і підраховуючи власні збитки від санкцій, от уже понад рік скута одним ланцюгом і принаймні зберігає загальноєвропейську єдність у питанні обмежувальних заходів проти РФ. Чи надовго вистачить терпіння, стратегічного бачення і запасу міцності - як політичної, так і економічної - країнам Євросоюзу, більшість із яких пов'язує з Росією безліч ниток, а деколи і канатів. Яка їхня міцність в економічній, енергетичній, корупційній, політичній, ментальній сферах?
"Дзеркало тижня. Україна" починає проект "Викрадення Європи". Думаючому українському читачеві необхідно розуміти, з чого виходить та чи інша країна ЄС, формуючи своє ставлення до того, що відбувається в Україні, та оцінку дій Росії проти нашої країни.
Протягом кількох місяців щотижня автори цього проекту Володимир КРАВЧЕНКО і Тетяна СИЛІНА розбиратимуться, на яких струнах грає, на які больові точки тисне і чим намагається спокусити Москва того чи іншого члена Євросоюзу. Хто є слабкою ланкою санкційного ланцюга? І що надає впевненості та рішучості тим, чия позиція щодо Білокам'яної викувана не зі злата, а з булату?