Об'єднаємо наші зусилля
Випуск № 50 26 грудня-16 сiчня Швидкий перегляд номера
 • ВЛАДА
   • Пісня про Батьківщину. Слова народні
    Пісня про Батьківщину. Слова народні Як живе країна, що прожила революцію і зживається з війною? Чи доживе до реформ і як їх переживе? Напередодні Нового року (можливо, найважчого в новітній історії держави) ми вирішили допомогти читачам зазирнути в майбутнє, яке лякає і підбадьорює водночас. Перед цим, по можливості, тверезо оцінивши сьогодення.
    Юлія Мостова Сергій Рахманін Інна Ведернікова Автори Юлія Мостова, Сергій Рахманін, Інна Ведернікова Внутрішня політика
   • ЧИТАЙТЕ НАС У СОЦМЕРЕЖАХ
   • Народ і влада Громадяни України більше вірять в себе, ніж у обраних ними ж керманичів. В умовах війни, не важливо, офіційно названої або синонімами званої, однією з необхідних умов перемоги є довіра народу до влади. Основним висновком нашого опитування є наступний: громадяни України більше вірять в себе, ніж у обраних ними ж керманичів.
    Внутрішня політика 26 грудня 2014 23:55
   • Народ і реформи Напередодні Нового року (можливо, найтяжчого в новітній історії держави) ми вирішили допомогти читачам зазирнути в майбутнє, що одночасно лякає і підбадьорює. Перед цим, по можливості, тверезо оцінивши сьогодення. Незважаючи на телестрекотіння про реформи, громадяни України і близько не мають на увазі під реформами те, що має на увазі влада.
    Внутрішня політика 26 грудня 2014 23:50
   • Війна Для більшості українців війна в Донбасі є війною за Батьківщину, яку необхідно продовжувати до перемоги. Скільки б влада не повторювала приторне слово "мир", у значної частини населення це чітко асоціюється з гірким словом "війна". Причому громадяни, схоже, настільки ж чітко знають, хто з ким воює.
    Внутрішня політика 26 грудня 2014 23:45
  • Підсумки 2014-го: долар починає та виграє Рік, що минає, змусив неабияк понервувати інвесторів, хоча й видався досить цікавим із погляду макроекономічного аналізу. Крім традиційних валют - долара та євро, на перші шпальти світової преси потрапили також гривня і рубль.
   Олена Злобіна Автор Олена Злобіна Фінанси 26 грудня 2014 20:02
  • Проект держбюджету-2015: малювання по болючому Проект бюджету, крім іншого, це ще й перевірка спроможності уряду як такого, його готовності здійснювати реформи, йти на непопулярні заходи, грамотно заощаджувати, об'єктивно дивитися на речі, проводити реальні, а не "вербальні" дерегуляцію та децентралізацію. І нинішній Кабмін "технократів", як і його "попередник-камікадзе", цю перевірку поки що провалює з тріском.
   Юлiя Самаєва Автор Юлiя Самаєва Макрорівень 26 грудня 2014 19:39
  • Трансфертне ціноутворення 2.0 Нові правила можуть набути чинності вже з нового року. Які ж основні зміни пропонує Міністерство фінансів і як це може вплинути на бізнес?
   Ігор Чуфаров Автор Ігор Чуфаров Фінанси 26 грудня 2014 19:38
  • Зниження ставки єдиного соціального внеску: за і проти Тема про надмірне податкове навантаження мусується в Україні давно. Зараз уряд готує чергові пропозиції щодо зменшення ставок єдиного соціального внеску (ЄСВ), аргументуючи це тим, що вони є одними із найбільших у світі. Та чи дійсно в Україні таке високе податкове навантаження на заробітну плату, тим паче з огляду на демографічну ситуацію, яка, без перебільшення, є однією із найгірших у світі?
   Василь Башко Автор Василь Башко Фінанси 26 грудня 2014 19:37
  • Україна втрачає довіру інвесторів. Газу не буде? Американська Chevron відмовляється від проекту в Україні через зростання ризиків чи все ж таки через присутність в Угоді про розподіл продукції з освоєння Олеської площі компанії "Сім'ї" Януковича-втікача? Аналіз ситуації свідчить, що, незалежно від мотивів Chevron, уряд України має отримати уроки з поки що безславної історії укладання УРП та в сучасних умовах зробити ставку не на масштабність, а на операційну привабливість нафтогазових проектів у нашій країні.
   Алла Єрьоменко Геннадій Кобаль Автори Алла Єрьоменко, Геннадій Кобаль Енергоринок 26 грудня 2014 18:28
  • Рентні платежі: економічний суїцид чи спосіб вилучення надприбутків? Відповідь на це запитання залежить від того, наскільки обґрунтовано, виважено, послідовно і рівножорстко до всіх господарюючих суб'єктів, які видобувають корисні копалини і використовують інші природні ресурси, буде застосовано цей фіскальний інструмент. І з якою метою.
   Іван Гонта Алла Єрьоменко Ганна Люта Автори Іван Гонта, Алла Єрьоменко, Ганна Люта Енергоринок 26 грудня 2014 18:22
  • Формула ціни на газ: "Газпром" одержував вигоду з 2009 р., тепер — черга "Нафтогазу" У контракт на закупівлю газу між "Нафтогазом України" та "Газпромом" від 19 січня 2009 р. камені не кидала хіба що дуже ледача людина. Насамперед у зв'язку з формулою ціни, за якою "Нафтогазу" доводилося переплачувати росіянам за газ, тому що формульна ціна була вища за ринкову практично весь час, починаючи з січня 2009 р. Але падіння цін на нафту змінило ситуацію, і тепер "Нафтогаз" може виграти на тому, на чому весь цей час заробляв "Газпром".
   Уніговський Леонід Автор Уніговський Леонід Енергоринок 26 грудня 2014 18:13
  • Бюджет України-2015: хто за що сплачує насправді? Згідно з проектом бюджету податків пересічних громадян майже вистачає для фінансування потреб українців, які зараз неспроможні створювати додану вартість, і покриття значної частини коштів на утримання державного апарату. Податки, які сплачують заможні громадяни, та надходження від військового збору лише частково покривають видатки держави на оборону, а коштів, які вилучаються з фінансової системи, недостатньо для обслуговування боргів.
   Андрей Кириленко, Татьяна Тищук Автор Андрей Кириленко, Татьяна Тищук Фінанси 26 грудня 2014 14:19
  • Омолодження: і все-таки воно існує Нещодавно відомий дослідник зі США Девід Сінклейр з колегами в одному з найпрестижніших біологічних журналів The Cell опублікували статтю, в якій робиться висновок, що вони знайшли спосіб зупинити процес старіння і навіть дати йому зворотний хід, а інакше кажучи - відкрили шлях омолодження.
   Володимир Лущак Автор Володимир Лущак Наука 26 грудня 2014 18:05
  • Секвестроване майбутнє, або Не ріжте по живому Шок - цей медичний термін, мабуть, найточніше відображає настрій більшості освітян і науковців після оприлюднення проекту Держбюджету-2015. Очільники Міністерства освіти і науки буквально до останнього моменту утримувалися від детальних коментарів, сподіваючись порозумітися з Мінфіном. Досягти очікуваного компромісу так і не вдалося. Більше того…
   Лідія Суржик Автор Лідія Суржик Наука 26 грудня 2014 18:03
  • "Прийде Бабай і забере!" В українському прокаті - вітчизняна повнометражна анімація: фільм "Бабай". Як саме творилася перша українська повнометражна анімація - про це DT.UA розповіли автори проекту.
   Валентина Чабанова Автор Валентина Чабанова Культура 26 грудня 2014 18:01
  • Національний музей у новому році відкриє таємний спецфонд У січні 2015-го знаменитий музей на вулиці М.Грушевського запросить відвідувачів до "Спецфонду". Це новий проект (куратор Юлія Литвинець), який презентує унікальні маловідомі художні роботи, датовані 1937–1939 рр. Тобто найнапруженішого періоду сталінського лихоліття.
   Леся Ільєнко Автор Леся Ільєнко Культура 26 грудня 2014 17:58
  • Новорічні дива. Спогади на тему Щороку 31 грудня ми з друзями… чекаємо дива. Зізнаємося собі, скільки б не було нам літ, юні, не дуже, дідусі й бабусі, ми чекаємо дива. Чесно віримо, попри все. Віримо, що хтось прийде, принесе, виконає, врятує, виправить. Ой Боже мій, Дід Мороз, Святий Миколай, Різдвяна зірка…
   Маріанна Гончарова Автор Маріанна Гончарова Соціум 26 грудня 2014 17:58
  • Пастки року Страх перед майбутнім, ностальгія за минулим і нехтування сьогоденням. Три хижі пастки року минулого, що переходять у рік наступний. На цьому кривому і кривавому триніжку, над пекельним полум'ям війни висить український mеlted pot. У ньому люто скипає, переливаючись через край прямо у вогонь, українська політична нація.
   Олег Покальчук Автор Олег Покальчук Соціум 26 грудня 2014 17:57
  • Подалі від міста Містяни відкрили для себе спочатку передмістя, а потім - і більш далекі краї. Останнє, втім, усе ще вважається дивацтвом і майже завжди асоціюється з дауншифтингом.
   Тарас Паньо Катерина Паньо Автори Тарас Паньо, Катерина Паньо Соціум 26 грудня 2014 17:56
  • Уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба: "Ми заощаджуємо не на тому" У своєму першому інтерв'ю на новій посаді Микола Кулебарозповів DT.UA про те, що збирається робити і міняти в "дитячій темі" у найближчомумайбутньому.
   Олена Розвадовська Автор Олена Розвадовська Соціум 26 грудня 2014 17:54
  • Звіт про майбутню пам'ять про минуле Проблеми з люстраційним законодавством, операція "Йолка" та Музей Майдану, 4 нових закони і лобі в парламенті - що робив Український інститут національної пам'яті у 2014 р. і що робитиме далі.
   Олександр Зінченко. Автор Олександр Зінченко. Історія 26 грудня 2014 17:53
  • Жодних компромісів із Дідом Морозом Найбільш вкоріненим із образів, вигаданих пропагандою Союзу, на сьогодні є персонаж, який закріпив за собою позитивне реноме й користується чималим успіхом, - Дід Мороз. Цей рудимент комуністичної епохи все ще міцно тримається у свідомості українців як суто природний і звичний герой Новорічних свят. Ми пропонуємо згадати історію й розставити історичні та націєтворчі акценти в питаннях святкового календаря країни.
   Анна Черевко Автор Анна Черевко Історія 26 грудня 2014 17:50
  • "Пока часы двенадцять бьют..." Як правильно загадувати бажання Скоро Новий рік, і в кожного з нас є свої обов'язкові атрибути для вдалого святкування цієї події. Але хай яке частування буде на столі, хай що буде налито в келихах, хоч де ви зустрічатимете це свято - під ялинкою чи під пальмою, неодмінно пролунають щирі побажання - щастя, любові, здоров'я, талану й добробуту. І, звичайно ж, який Новий рік без ритуалу загадування бажання?
   Ірина Іщенко Автор Ірина Іщенко Сімейне коло 26 грудня 2014 17:49
  • Новий рік в умовах кризи Новий рік - символ мирного життя, якого ми так прагнемо. Не варто відмовлятися від свята, що дарує таку потрібну кожній людині Віру.
   Катерина Гольцберг Автор Катерина Гольцберг Сімейне коло 26 грудня 2014 17:46
  • Любов і духовність замість танців на столі Оселедець "під шубою", олів'є і мандарини, ялинка, Дід Мороз, шампанське й салют… Без цього, здається, не обходиться жоден Новий рік. Але чимдалі частіше ми переймаємося запитанням: як зробити так, щоб свято справді було святом, а не банальним застіллям з нагоди закінчення року?
   Ірина Максименко Автор Ірина Максименко Сімейне коло 26 грудня 2014 17:45