Об'єднаємо наші зусилля
Випуск № 50 26 грудня-16 сiчня Швидкий перегляд номера
 • ВЛАДА
   • Пісня про Батьківщину. Слова народні
    Пісня про Батьківщину. Слова народні Як живе країна, що прожила революцію і зживається з війною? Чи доживе до реформ і як їх переживе? Напередодні Нового року (можливо, найважчого в новітній історії держави) ми вирішили допомогти читачам зазирнути в майбутнє, яке лякає і підбадьорює водночас. Перед цим, по можливості, тверезо оцінивши сьогодення.
    Юлія Мостова Сергій Рахманін Інна Ведернікова Автори Юлія Мостова , Сергій Рахманін , Інна Ведернікова Внутрішня політика
   • ЧИТАЙТЕ НАС У СОЦМЕРЕЖАХ
   • Народ і влада Громадяни України більше вірять в себе, ніж у обраних ними ж керманичів. В умовах війни, не важливо, офіційно названої або синонімами званої, однією з необхідних умов перемоги є довіра народу до влади. Основним висновком нашого опитування є наступний: громадяни України більше вірять в себе, ніж у обраних ними ж керманичів.
    Внутрішня політика
   • Народ і реформи Напередодні Нового року (можливо, найтяжчого в новітній історії держави) ми вирішили допомогти читачам зазирнути в майбутнє, що одночасно лякає і підбадьорює. Перед цим, по можливості, тверезо оцінивши сьогодення. Незважаючи на телестрекотіння про реформи, громадяни України і близько не мають на увазі під реформами те, що має на увазі влада.
    Внутрішня політика
   • Війна Для більшості українців війна в Донбасі є війною за Батьківщину, яку необхідно продовжувати до перемоги. Скільки б влада не повторювала приторне слово "мир", у значної частини населення це чітко асоціюється з гірким словом "війна". Причому громадяни, схоже, настільки ж чітко знають, хто з ким воює.
    Внутрішня політика
  • Проект держбюджету-2015: малювання по болючому Проект бюджету, крім іншого, це ще й перевірка спроможності уряду як такого, його готовності здійснювати реформи, йти на непопулярні заходи, грамотно заощаджувати, об'єктивно дивитися на речі, проводити реальні, а не "вербальні" дерегуляцію та децентралізацію. І нинішній Кабмін "технократів", як і його "попередник-камікадзе", цю перевірку поки що провалює з тріском.
   Юлiя Самаєва Автор Юлiя Самаєва Макрорівень
  • Трансфертне ціноутворення 2.0 Нові правила можуть набути чинності вже з нового року. Які ж основні зміни пропонує Міністерство фінансів і як це може вплинути на бізнес?
   Ігор Чуфаров Автор Ігор Чуфаров Фінанси
  • Зниження ставки єдиного соціального внеску: за і проти Тема про надмірне податкове навантаження мусується в Україні давно. Зараз уряд готує чергові пропозиції щодо зменшення ставок єдиного соціального внеску (ЄСВ), аргументуючи це тим, що вони є одними із найбільших у світі. Та чи дійсно в Україні таке високе податкове навантаження на заробітну плату, тим паче з огляду на демографічну ситуацію, яка, без перебільшення, є однією із найгірших у світі?
   Василь Башко Автор Василь Башко Фінанси
  • Україна втрачає довіру інвесторів. Газу не буде? Американська Chevron відмовляється від проекту в Україні через зростання ризиків чи все ж таки через присутність в Угоді про розподіл продукції з освоєння Олеської площі компанії "Сім'ї" Януковича-втікача? Аналіз ситуації свідчить, що, незалежно від мотивів Chevron, уряд України має отримати уроки з поки що безславної історії укладання УРП та в сучасних умовах зробити ставку не на масштабність, а на операційну привабливість нафтогазових проектів у нашій країні.
   Алла Єрьоменко Геннадій Кобаль Автори Алла Єрьоменко , Геннадій Кобаль Енергоринок
  • Рентні платежі: економічний суїцид чи спосіб вилучення надприбутків? Відповідь на це запитання залежить від того, наскільки обґрунтовано, виважено, послідовно і рівножорстко до всіх господарюючих суб'єктів, які видобувають корисні копалини і використовують інші природні ресурси, буде застосовано цей фіскальний інструмент. І з якою метою.
   Іван Гонта Алла Єрьоменко Ганна Люта Автори Іван Гонта , Алла Єрьоменко , Ганна Люта Енергоринок
  • Формула ціни на газ: "Газпром" одержував вигоду з 2009 р., тепер — черга "Нафтогазу" У контракт на закупівлю газу між "Нафтогазом України" та "Газпромом" від 19 січня 2009 р. камені не кидала хіба що дуже ледача людина. Насамперед у зв'язку з формулою ціни, за якою "Нафтогазу" доводилося переплачувати росіянам за газ, тому що формульна ціна була вища за ринкову практично весь час, починаючи з січня 2009 р. Але падіння цін на нафту змінило ситуацію, і тепер "Нафтогаз" може виграти на тому, на чому весь цей час заробляв "Газпром".
   Уніговський Леонід Автор Уніговський Леонід Енергоринок
  • Бюджет України-2015: хто за що сплачує насправді? Згідно з проектом бюджету податків пересічних громадян майже вистачає для фінансування потреб українців, які зараз неспроможні створювати додану вартість, і покриття значної частини коштів на утримання державного апарату. Податки, які сплачують заможні громадяни, та надходження від військового збору лише частково покривають видатки держави на оборону, а коштів, які вилучаються з фінансової системи, недостатньо для обслуговування боргів.
   Андрей Кириленко, Татьяна Тищук Автор Андрей Кириленко, Татьяна Тищук Фінанси