Об'єднаємо наші зусилля
Випуск № 1 16 сiчня-23 сiчня Швидкий перегляд номера
 • ГРОШІ
   • Бюджет проти гривні
    Бюджет проти гривні Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що в бюджет-2015 закладено курс національної валюти на рівні 17 грн за долар. Насправді навряд чи цей показник серйозно береться в розрахунок: вже сам фінансовий документ країни створює передумови для подальшої серйозної девальвації української валюти.
    Дар’Я Марчак Автор Дар’Я Марчак Макрорівень
   • Готуйтеся: населення України очікує газ по 319,4 долара?! Піднявши ціну на газ для населення, нехай і не до 5340 грн за тисячу кубометрів, Кабмін, можливо, і одержить бажані мінімум 15 млрд дол. Але чи не доведеться їх віддати споживачам газу у вигляді дотацій і субсидій? Тоді в чому сенс кредитів? Навіщо влазити в довічні борги?
    Алла Єрьоменко Автор Алла Єрьоменко Енергоринок 16 сiчня 2015 23:00
   • Бюджетна похоронка Швидше за все, влада не розуміє, що означає для економіки країни передбачене бюджетом-2015 подальше падіння ВВП на 4,3%. Але ж це пораженська доктрина, той самий за своєю суттю, тільки в економіці, Іловайський котел. І, за великим рахунком, похоронка діючої влади - не лише уряду і парламенту, а й президента.
    Анатолій Гальчинський Автор Анатолій Гальчинський Макрорівень 16 сiчня 2015 22:59
   • За прапорці! Постмайданний уряд України виявився обкладений прапорцями, як вовк на полюванні, та, за диявольською ідеєю імперсько-гебешного загонича, має бігти прямо до нього в руки під свист і тюкання місцевих "ватників": "Нуічоговидомоглися своїм [censored] Майданом?". А тоді нікому не доведеться думати про "збереження обличчя", західні лідери засоромляться, побачивши на місці України реальну failed state, якою і змальовували її "мудрі російські партнери", краще знаючи, з ким мають справу; а там можна буде тихенько позбутися й санкцій...
    Володимир Дубровський Автор Володимир Дубровський Макрорівень 16 сiчня 2015 22:58
   • Відсутність політичного лідерства і слабка комунікативна стратегія — це загроза для українських реформ Держбюджет і новий Податковий кодекс далекі від ідеальних і в значній мірі підривають надійність реформ уряду, нехтують унікальною можливістю провести радикальні зміни (такі, як, наприклад, скасування енергетичних субсидій) і базуються на недостатньо консервативному макроекономічному прогнозі.
    Іван Міклош Автор Іван Міклош Макрорівень 16 сiчня 2015 22:57
   • Монетарна політика НБУ: вчора, сьогодні, завтра Виклики, з якими зараз стикаються уряд і головний банк країни, абсолютно унікальні та надзвичайно потужні. Мета цієї статті - принаймні спробувати усунути останній недолік, надати пояснення поточним діям на валютному та грошовому ринках й окреслити перспективи в цій сфері.
    Олег Чурій Сергій Ніколайчук Автори Олег Чурій, Сергій Ніколайчук Макрорівень 16 сiчня 2015 22:56
  • Володимир Удовенко: дві дати розстрілу Організатора охорони здоров'я Української народної республіки, професора Володимира Васильовича Удовенка розстріляли карателі НКВД на початку грудня 1937-го року. Серед розстріляних було чимало й інших наших земляків.
   Сергій Шевченко Автор Сергій Шевченко Історія 16 сiчня 2015 00:00
  • Хоч краплю божевілля, або Освіта для людини Наш теперішній намір реформувати загальноосвітню школу - це, вважай, третє за роки незалежності ходіння до заповітного порогу. Заради того ж, що й попередні рази. І цілком може бути, що й із тим же результатом.
   Михайло Девдера Автор Михайло Девдера Освіта 16 сiчня 2015 00:00
  • Чи відбудеться революція в українській системі освіти? Український проект Prometheus - ініціатива, що не залежить від будь-якого університету ні процедурно, ні фінансово. Вона ґрунтується на співпраці викладачів і співробітників різних інституцій. А для створення курсів проекту відбирають найкращих фахівців у своїй сфері, які мають значний викладацький досвід і вміють захопити слухачів.
   Інна Рахмістрюк Автор Інна Рахмістрюк Освіта 16 сiчня 2015 00:00
  • Стратегія з фокусом Суспільство очікує кардинальних змін у сфері охорони здоров'я, яка для більшості наших співвітчизників стала недоступною.
   Ольга Скрипник Автор Ольга Скрипник Здоров’я 16 сiчня 2015 00:00
  • Передчуття тотальної війни Смертельне для кремлівських ляльководів усвідомлення всіма нами цієї війни як тотальної. Загальної. Готовність до неї зовсім не означає фізичних руйнувань. Навпаки - ворог розуміє, що наявність таких руйнувань не просто робить безглуздими його дії, а й прирікає на поразку, бо тоді ніяких хвиль мобілізації оголошувати не буде треба.
   Олег Покальчук Автор Олег Покальчук Соціум 16 сiчня 2015 00:00
  • Соціальна роль і соціальний статус. "Крайові задачі" Якщо говорити про соціальний статус людини "на Донбасі", то її головна і визначальна характеристика - це закріпачений соціальний статус, який визначається до того ж нелегальними нормами. І шахтар, і продавець на ринку, і "чесний контрабандист" - все легалізуються "дахом" і вибірково. Такий соціальний статус надзвичайно вразливий, він постійно невротизує людину.
   Валентин Ткач Автор Валентин Ткач Соціум 16 сiчня 2015 00:00
  • "На пагорбі храм стояв, із цього храму працював снайпер по колоні" Отець Дмитро вже півроку допомагає українським солдатам. Спочатку як священнослужитель, а потім узявся й за гуманітарну допомогу. В АТО їздить у середньому двічі на тиждень, а у військовій формі має настільки автентичний вигляд, що міг би назватися солдатом або навіть молодшим офіцером, якби не нашивка "капелан" на грудях праворуч.
   Олександра Ковальова Автор Олександра Ковальова Персоналії 16 сiчня 2015 00:00
  • Настільна книжка лідера Книга "Лідери" Олекси Підлуцького - це книга про розумних і для розумних. Кожна представлена в ній особистість невіддільна від своєї епохи, кожна вражала, вражає і вражатиме незалежно від зміни політичних настроїв чи режимів. Автор знайомить читача саме з універсальними лідерами.
   Юлія Юрчик Автор Юлія Юрчик Персоналії 16 сiчня 2015 00:00