Об'єднаємо наші зусилля
Випуск № 6 19 лютого-26 лютого Швидкий перегляд номера
 • ВЛАДА
   • Ми ділили апельсин...
    Ми ділили апельсин... Після скандалу "Абромавичус-Кононенко", "Яценюк Безсмертний" став другим ударом за місяць, завданим по Петру Порошенку. 194 голоси, висвітившися на табло, породили дві версії того, що сталося. Відповідно до першої, такий результат був задуманий президентом, який пішов на змову з олігархами, зацікавленими в збереженні Яценюка на посаді прем'єра. Друга - менш поширена, але теж вкрай неприємна для іміджу Порошенка - полягає в тому, що вперше в історії України президент, замахнувшись на прем'єра, не зміг "добити" його в залі парламенту. Я можу тільки уявити, як прикро Петру Олексійовичу чути всі ці, по суті, верхоглядні звинувачення. Адже він знає, що ніякий він не змовник і не слабак, бо насправді він - маріонетка.
    Юлія Мостова Автор Юлія Мостова Внутрішня політика
   • ЧИТАЙТЕ НАС У СОЦМЕРЕЖАХ
   • Не наша людина в Гавані "Гаванські обійми" Папи римського Франциска й патріарха Московського Кірілла, як і передбачалося, не стали грою з нульовим рахунком. Та, на жаль, якщо хтось і переміг, то це була не дружба. Хоч би хто й що казав про чесноти "ватиканських" пунктів декларації про те, як ця зустріч полегшить життя католицьких громад та ініціатив у Росії, як це приведе до розрядки у відносинах Сходу і Заходу. Не дає спокою нам, українцям, питання ціни.
    Катерина Щоткіна Автор Катерина Щоткіна Внутрішня політика
   • Через дві весни Встановлення дати 20 лютого зняло не тільки різнобій у законодавстві, а й чітко визначило: незаконний "референдум" проводився в умовах окупації, яку слід обчислювати з моменту зафіксованого перекидання на півострів спецпідрозділів ЗС Росії.
    Валентина Самар Автор Валентина Самар Внутрішня політика
   • "Найгірша форма рабства…" У списку для потенційного обміну, який торік передали Києву сепаратисти, - близько 1 200 людей. За нашими відомостями, українській владі вдалося встановити місцезнаходження понад 400 осіб. Як стверджують наші інформатори, в цьому списку чимало орієнтовно загиблих у зоні проведення АТО. Трапляються також громадяни… сам факт існування яких не підтверджено. Складається враження, що "вождів" ОРДЛО цікавить не так звільнення "своїх", як привід пошуміти про "масові політичні репресії в Україні".
    Олег Кухаренко Автор Олег Кухаренко Внутрішня політика
  • Голосіївський котел-2 Жителі Голосіїва, які досі цілодобово чатують на вул. Потєхіна, аби не допустити техніку на будівництво, що спотворює район і несе загрозу Національному парку, пропонують її замовникові - СБУ й міській владі - знайти для будівництва будинків на 327 квартир для співробітників Служби безпеки іншу ділянку, яких у Голосіївському районі ще чимало. А на місці військової частини зробити волонтерський буферний парк (його створення, до речі, підтримує й Мінекології). Він допоможе зберегти унікальний Голосіївський ліс, прийнявши на себе основне антропогенне навантаження, і стане місцем активного відпочинку для багатьох киян.
   Тетяна Силіна Автор Тетяна Силіна Внутрішня політика
  • Наліт білої митниці Уряд має намір залучити іноземні компанії до управління чотирма українськими митницями, щоб продемонструвати високі стандарти обслуговування без хабарів і корупції. Але що дадуть ці експерименти за відсутності системних змін у хронічно хворій і глибоко корумпованій сфері? Чи можна реформувати митницю, наводячи порядок в окремо взятих регіонах? Хіба реально без лікування всього організму побороти старі виразки, які при їх видаленні в одному місці відразу вилазять в іншому? Чи можливо взагалі наводити порядок, порушуючи закони або не змінюючи законодавчої бази?
   Ніна Перстньова Автор Ніна Перстньова Внутрішня політика
  • "Свинячі" інвестиції На Тернопіллі вже понад півроку не вщухає "свинячий" конфлікт. Частина мешканців райцентру Ланівці постала проти бізнесу, який займається вирощуванням свиней на території міста. Люди захищають право на власне здоров'я і безпечне довкілля. Коли буде поставлено крапку в протистоянні - невідомо. Не дають бажаних результатів ані підписання угод, ані створення робочих груп з представників органів влади, адже у конфліктуючих сторін цілком протилежне бачення вирішення спору.
   Роман Якель Автор Роман Якель Внутрішня політика
  • Закони опору та протидії: як євроінтеграція долала депутатську жадібність У четвер, 18 лютого 2016 року, парламент, нарешті, проголосував три з чотирьох антикорупційних законів - останніх необхідних для безвізового режиму України з Європейським Союзом. Євроінтеграційні закони наштовхнулися на шалений опір народних депутатів, котрі вперто намагалися вихолостити їх суть та зміст. Наразі постійний контроль громадських організацій та журналістів і гостра позиція Брюселю сформували політичну волю президента (а той - парламентської більшості) і крига скресла.
   Дар’я Каленюк Тетяна Пеклун Автори Дар’я Каленюк , Тетяна Пеклун Внутрішня політика
  • Між Мюнхеном і Мінськом: Україна вимінює простір на час Мюнхенська конференція з безпеки цього разу нікому не подарувала почуття переможця. Якщо минулого року президент України мав тут беззаперечну територію комфорту, то цього разу аплодисменти українському лідеру, незважаючи на якісний, аргументовано-емоційний спіч, були явно вибірковими.
   Олександр Сушко Автор Олександр Сушко Міжнародна політика
  • Сирія: війна на кілька фронтів Нові хвилі біженців у Європі якнайкраще відповідають меті Кремля - спричинити в Європейському Союзі політичні й соціальні катаклізми, а також підірвати в Європі позиції політиків, які виступають за жорсткий курс щодо Росії. От і британська The Guardian пише, що "Владімір Путін і його сирійські союзники безсоромно використовують потоки біженців, котрі рятуються від їхніх ударів, як зброю, свідомо спрямовану проти Туреччини і Європи". І, нарешті, проблема біженців відволікає увагу від України і російсько-української війни. І це теж одна з цілей Кремля, що всіма силами намагається домогтися скасування санкцій.
   Володимир Кім Автор Володимир Кім Міжнародна політика
  • Боснія і Герцеговина попросилася в Євросоюз Трохи більше ніж півроку знадобилося Сараєво, щоб виконати всі внутрішні процедури для оформлення офіційної заявки в Брюссель. Бажаючи стати 29-м членом ЄC, БіГ готова до виконання всіх умов Угоди про стабілізацію та асоціацію, яка набрала чинності в червні 2015 р., а також наголошує на важливості встановлення чіткого часу для переговорів, які мають у підсумку привести до членства.
   Олексій Коваль Автор Олексій Коваль Міжнародна політика
 • ГРОШІ
   • Пенсійний фатум
    Пенсійний фатум МВФ переконаний, що перехід до накопичувального рівня пенсійної системи потребує реформи системи солідарної, та наполягає на підвищенні пенсійного віку. Міністерство соціальної політики - проти. Там задоволені й солідарною системою, і пенсійним віком, і ними ж запропонованим варіантом накопичувальної системи, який багато місяців вкривається пилом у парламенті й уже морально застарів.
    Юлiя Самаєва Автор Юлiя Самаєва Макрорівень
   • Як Україні вирватися з пастки бідності Україна - одна з найбільших країн у центрі Європи, яка має колосальний потенціал, у тому числі інтелектуальний, аби побудувати процвітаючу економіку, багате та благополучне суспільство. Натомість наша економіка деградує, населення скорочується (за 20 років на 10 млн чол.), рівень життя катастрофічно падає, а країна в цілому все далі скочується колією так званої пастки бідності - стану невдах третього світу За останні півтора роки цей процес особливо загострився.
    Тетяна Унковська Автор Тетяна Унковська Макрорівень
   • Як Україні вирватися з пастки бідності Україна - одна з найбільших країн у центрі Європи, яка має колосальний потенціал, у тому числі інтелектуальний, аби побудувати процвітаючу економіку, багате та благополучне суспільство. Натомість наша економіка деградує, населення скорочується (за 20 років на 10 млн чол.), рівень життя катастрофічно падає, а країна в цілому все далі скочується колією так званої пастки бідності - стану невдах третього світу За останні півтора роки цей процес особливо загострився.
    Тетяна Унковська Автор Тетяна Унковська Макрорівень
   • Реквієм за міліцейсько-поліцейскою реформою ТОВ "Органосін" є одним з успішних фармацевтичних підприємств, заснованих громадянами Республіки Індія, що протягом останніх 20 років здійснює господарську діяльність на території України у сфері торгівлі лікарськими засобами. Високі технологічні та якісні характеристики лікарських засобів, які імпортує ТОВ "Органосін", сформували позитивну репутацію цієї юридичної особи в середовищі вітчизняних фармацевтів і споживачів.
    Микола Павленко Автор Микола Павленко Бізнес
   • "Радикальне рейдерство" Про судові війни між представниками українського великого бізнесу на прикладі протистояння торговельної роздрібної мережі АТБ і групи компаній S.Group
    Володимир Левін Автор Володимир Левін Конфлікт інтересів
   • Податкова реформа: абсолютна справедливість неможлива, але прагнення справедливості потрібно закладати вже зараз Ми хочемо нагадати нашому незрілому й досить раціональному суспільству ще одну народну мудрість: будь-які сани треба готувати з літа і будь-яку податкову реформу треба ухвалювати за півроку до введення її в дію, ретельно підготувавши і заздалегідь обговоривши. А почати пропонуємо, глибоко (наскільки це можливо в межах статті) розібравшись з найважливішою частиною податкової системи держави - оподаткуванням доходів.
    Данило Гетманцев Автор Данило Гетманцев Бізнес
  • Єврокомісія має намір построїти "Газпром" — по зонах Європейська комісія не обмежилася стрес-тестами після газової кризи на початку 2009 р. Пошук прийнятних варіантів газозабезпечення держав - членів Європейського Союзу тривав увесь цей час. Днями, повідомляють інформагентства, ЄК запропонувала новий регламент поставок природного газу для всього Євросоюзу. Мета цієї пропозиції - забезпечити безпеку поставок за регіональним принципом. Єврокомісія пропонує створити дев'ять зон газозабезпечення та зміцнити взаємодопомогу між учасниками ринку. Але основна мета - уникнути газового шантажу.
   Ганна Люта Ігор Маскалевич Автори Ганна Люта , Ігор Маскалевич Енергоринок
  • Газові метаморфози Поки що на ринку газу хаос, і, схоже, нам ще дуже далеко до справді конкурентного вітчизняного газового ринку.
   Уніговський Леонід Автор Уніговський Леонід Енергоринок
  • Як боротися з ПФУ при незаконному зменшенні розміру пенсії Поки чиновники найвищих рангів усупереч Закону України "Про пенсійне забезпечення" обкладають пенсії податками, чиновники нижчих рівнів знаходять менш вишукані, але не менш безпідставні можливості для скорочення пенсійних виплат. Ідеться про зменшення розміру пенсії за рахунок виключення зі страхового стажу для обчислення пенсії періоду навчання на підготовчому відділенні вищого навчального закладу (ВНЗ) і періоду проходження студентами військових зборів, які були продовженням навчання в інституті.
   Володимир Коноваленко Автор Володимир Коноваленко Фінанси
  • Боятися не можна підвищувати Останнім часом деякі "експерти" б'ють на сполох, що зростання тарифів на вантажні залізничні перевезення призведе до згубних наслідків для економіки країни та її громадян. В арсеналі критиків - ціла купа некоректних аргументів і надуманих "цитат". Розрахунок такої активності на те, що читач не розбиратиметься, а покірно дозволить розвішати нову порцію локшини на свої вуха. Але всі ці міфи легко спростувати.
   Андрій Пивоварський Іван Макушенко Автори Андрій Пивоварський , Іван Макушенко Промисловість
  • Троянський кінь на порозі Києва На прикладі брутального впровадження у Києві "Комплексної програми підвищення енергозбереження та розвитку житлово-комунальної інфраструктури міста Києва на період 2015–2020 рр." можна зробити висновки про те, що правової держави в нас як не було, так іще й немає, що корупція відверто набирає катастрофічних масштабів і форм, закони й нормативно-правові акти не є продуктом суспільного договору, а всі ризики перекладаються на власників житла.
   Тарас КІНЬКО Автор Тарас КІНЬКО Енергоринок
  • Проект житлово-комунального кріпацтва Для вирішення долі українцям, які мешкають у багатоквартирних будинках, дали часу до 1 липня. Саме до цього дня їм треба або створити ОСББ (об'єднання співвласників багатоквартирних будинків), або їх віддадуть "в управління" - місцева влада призначать їм "управителя"! Хто ця загадкова істота почасти прояснив закон "Про житлово-комунальні послуги", схвалений ВР у першому читанні 2 лютого.
   Олександр Сергієнко Автор Олександр Сергієнко Енергоринок
  • Понеділок починається в суботу Ми з нетерпінням чекаємо вихідних, а особливо - свят, щоб відпочити. Але коли вони закінчуються, у багатьох немає відчуття, що відпочив і готовий повернутися до роботи. Буває й інша крайність: не відпочив, але дуже хочеться вийти на роботу, бо без роботи погано. І не тому, що гроші потрібні, просто нездоланно тягне знову зануритися в безперервну напружену діяльність. Для першої категорії людей написано сотні рекомендацій, як змусити себе працювати, для других рекомендацій немає, бо з ними начебто все цілком нормально.
   Антоніна Юрченко Автор Антоніна Юрченко Сімейне коло
  • Улюблена фобія холостяка Чому виникає страх душевної близькості У величезному розмаїтті чоловічих характерів, ментальних устремлінь і типів поведінки з жінкою, самі жінки незмінно вибирають собі в партнери чоловіків, абсолютно не готових до сімейних, та й узагалі партнерських стосунків.
   Катерина Гольцберг Автор Катерина Гольцберг Сімейне коло
  • Історія віднайденого щастя Професія журналіста має ту перевагу, що дає змогу спілкуватися з різними людьми, а вони часом розповідають історії, яких не вигадає жоден письменник.
   Василь Худицький Автор Василь Худицький Сімейне коло
  • Війна. Любов. Побєдовна Аню Мікулович, волонтерку "Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова" (ПДМШ), на фронті називають Побєдовною. І не лише тому, що по-батькові вона Вікторівна. У цій дівчині дивним чином поєднується чоловіча сила й жіноча беззахисність. Вона безстрашно рятує під кулями поранених, але боїться уколів. У шпиталі в зоні АТО її слухаються навіть найсуворіші чоловіки, а до війни дівчина працювала медсестрою у відділенні для новонароджених.
   Оксана Онищенко Автор Оксана Онищенко Соціум
  • Смутна гойдалка До чого призводять різкі коливання наших настроїв від краю до краю, від "зради" до перемоги, за майже повної, як здається, відсутності середини між ними?
   Олег Покальчук Автор Олег Покальчук Соціум
  • Згадуючи Майдан: погляд з Фінляндії З лютого 2014-го наші мітинги на підтримку Майдану стали звичним явищем у Гельсінкі. А українців, які добре розмовляли фінською, центральні телеканали Yle TV1 і Yle TV2 почали запрошувати на дискусійні й роз'яснювальні передачі, в яких обговорювалися події в Києві. Отець Орест Червінський, Геннадій Наумов та Євген Синельников у вечірніх програмах обмінювалися думками з міністром закордонних справ Суомі Ерккі Туоміоя, депутатом Європарламенту отцем Мітро Репо та науковцями Інституту зовнішньополітичних досліджень і, на мій погляд, великих різнобачень між ними не виявилося. Це й не дивина, бо ми ж усі - і фіни, і українці - європейці за духом і за вихованням. Тож і погляди на такі події, як мирне волевиявлення українського народу, у нас збігаються.
   Віктор Єганов Автор Віктор Єганов Соціум
  • Ігор Пошивайло: "Ми створюємо Музей майбутнього" Голова Громадського об'єднання "Музей Майдану", заступник генерального директора Музею Івана Гончара, який упродовж більш як двох років був одним з фундаторів Ініціативи "Музей Майдану/Музей Свободи", розповів DT.UA про виклики, завдання і плани новоствореного музейного закладу.
   Сергій Махун Автор Сергій Махун Історія
  • Стефан Джексон: "Я не бачу жодних серйозних перешкод для того, щоб система вищої освіти України стала частиною європейського освітнього простору…" Стефан Джексон - один з провідних британських експертів у сфері оцінювання якості освіти, заступник директора з питань міжнародних програм Агентства оцінювання якості вищої освіти (The Quality Assurance Agency for Higher Education - QAA). Ми записали це інтерв'ю у перерві між сесіями семінару "Впровадження і підтримання освітніх стандартів у вищій освіті", що відбувся кілька днів тому в Києві за підтримки Британської ради в Україні.
   Сергій Курбатов Автор Сергій Курбатов Освіта
  • На олімпіадах для школярів зекономили Гроші, гроші і ще раз гроші. Через їх нестачу Міністерству освіти і науки довелося внести зміни до власного наказу про проведення предметних олімпіад школярів і відмовитися від Всеукраїнських олімпіад для учнів 8-9 класів. Тепер лише випускники зможуть взяти в них участь.
   Оксана Онищенко Автор Оксана Онищенко Освіта
  • Куди йдуть кіотські гроші Наприкінці минулого року в Парижі відбулася 21-ша Міжнародна конференція ООН з питань клімату. На конференції глави делегацій усіх країн узгодили текст Угоди, спрямованої на скорочення викидів парникових газів. Підписання угоди главами всіх 197 країн-учасниць ООН розпочнеться у квітні 2016 р. Угода набере чинності лише за умови, якщо її ратифікують не менше ніж 55 країн, які виробляють не менше ніж 55% світових викидів парникових газів.
   Іван Гайдуцький Автор Іван Гайдуцький Довкілля
  • Плагіат і Феміда Проблема плагіату в освітній та науково-дослідницькій діяльності останнім часом набула особливої гостроти. Плагіат став предметом дискусій науковців, політиків, урядовців і, звісно ж, викладачів та студентів.
   Анатолій Берлач Автор Анатолій Берлач Наука