Реквієм за міліцейсько-поліцейскою реформою

19 лютого, 2016, 00:00 Роздрукувати
Bипуск № 6, 19 лютого-26 лютого 2016р.
Автор
Статті авторів Всі статті автора Всі автори
Відправити
Відправити

ТОВ "Органосін" є одним з успішних фармацевтичних підприємств, заснованих громадянами Республіки Індія, що протягом останніх 20 років здійснює господарську діяльність на території України у сфері торгівлі лікарськими засобами. Високі технологічні та якісні характеристики лікарських засобів, які імпортує ТОВ "Органосін", сформували позитивну репутацію цієї юридичної особи в середовищі вітчизняних фармацевтів і споживачів.

Автор
Статті авторів Всі статті автора Всі автори

Реквієм за міліцейсько-поліцейскою реформою

ТОВ "Органосін" є одним з успішних фармацевтичних підприємств, заснованих громадянами Республіки Індія, що протягом останніх 20 років здійснює господарську діяльність на території України у сфері торгівлі лікарськими засобами. Високі технологічні та якісні характеристики лікарських засобів, які імпортує ТОВ "Органосін", сформували позитивну репутацію цієї юридичної особи в середовищі вітчизняних фармацевтів і споживачів.

Успішна діяльність ТОВ "Органосін" є запорукою добробуту 200 працівників та членів їхніх сімей. Так, середня заробітна плата на підприємстві становить 17 382 грн. Крім того, працівники мають додаткові соціальні преференції, що є нетиповим явищем у нинішніх економічних умовах. Звертають на себе увагу й обсяги податкових платежів ТОВ "Органосін" у 2015 р.: авансові платежі з податку на прибуток - 2 210 360,00 грн; податок на додану вартість - 7 177 905,00 грн; єдиний соціальний внесок - 6 426 748,00 грн; військовий збір - 627 466,00 грн; податок на доходи фізичних осіб -
6 975 949,00 грн; мито та імпортний збір - 9 836 257,00 грн.

Високі соціальні стандарти, європейські методи управлінської діяльності згуртували трудовий колектив навколо керівництва ТОВ "Органосін", перетворивши його на моноліт однодумців. Попри своє індійське коріння, генеральний директор ТОВ "Органосін" Джассал Манав вважає Україну своєю батьківщиною, оскільки створив сім'ю і відбувся як бізнесмен у нашій країні.

Нерозривний зв'язок Джассала Манава з долею української держави зумовив його громадянську позицію в період революційних подій на столичному Майдані, а також воєнної агресії "братньої" Росії. Про це наочно свідчать численні подяки волонтерських організацій, військових підрозділів на адресу ТОВ "Органосін" за надану матеріальну та фінансову підтримку в часи воєнного лихоліття. Підтримуючи не словом, а ділом революційні зміни в Україні, керівники і трудовий колектив ТОВ "Органосін" сподівалися на запровадження прозорих і зрозумілих правил ведення господарської діяльності в державі, припинення ганебної практики корупційного тиску на успішний бізнес.

На жаль, вітер революційних змін не лише очищає існуючу систему, а й розворушує корупційне сміття, яке може в зародку знищити будь-які позитивні очікування суспільства. Оговтавшись від першого революційного переляку, з владних шпарин виповзли особи, для яких дзвінка монета є пріоритетною метою в їхній "державницькій" діяльності. Класичним втіленням корупційної форми життєдіяльності в Україні стала ситуація, що склалася навколо ТОВ "Органосін", яке знищується міліцейсько-гангстерським формуванням під егідою Головного слідчого управління МВС, а нині - НПУ.

За іронією долі, біг-босом цієї зграї є особа з доволі благозвучним прізвищем - Мамка Григорій Миколайович, який несе на собі непосильну ношу високої міліцейської посади - заступник начальника ГСУ. Репутація цього чолов'яги відома переважно представникам вітчизняних бізнес-кіл, матеріальні надбання яких викликають нездоровий інтерес у Г.Мамки та його підлеглих.

ТОВ "Органосін" мало нещастя привернути до себе увагу цих "правоохоронців", які в спекотні липневі дні провели віялові обшуки в оселі Джассала Манава, а згодом офісному і складському приміщеннях юридичної особи. Формальною підставою для проведення обшуків стало фактове кримінальне провадження за №12015000000000248 від 28.04.2015 р. В основу кримінально-правової кваліфікації дій ТОВ "Органосін" покладено положення ч. 3 ст. 209, ч. 3 ст. 212 КК України, тобто легалізація доходів, одержаних злочинним шляхом, а джерелом означених доходів, на думку слідчого, став факт ухилення службових осіб означеної юридичної особи від сплати податків. Інтелектуальні звивини правоохоронного відомства згенерували версію, за якою ухилення від сплати податків стало наслідком завищення цін на імпортовані лікарські засоби у період з січня 2012 р. до вересня 2013-го.

Захищаючись від навали силовиків, керівництво ТОВ "Органосін" передало слідчому акт податкової перевірки за зазначений вище період, аудиторський звіт компанії KPMG, зміст яких повністю спростовував висновки органу досудового розслідування про ухилення суб'єкта господарювання від сплати податків з наступним виведенням "брудних" коштів у податкові гавані. Активність виявили й адвокати компанії, які вказали на очевидне порушення підслідності міліцейськими опричниками, а відтак і некомпетентність останніх у розслідуванні податкових правопорушень. Необхідно додати, що й слідчі судді Печерського районного суду одностайно визнали правомірність доводів ТОВ "Органосін" у процесі розгляду скарг на бездіяльність слідчого щодо повернення тимчасово вилученого майна та на його протиправні дії щодо блокування господарської діяльності підприємства.

Слідчі судді також акцентували увагу на фактах перевищення службових повноважень співробітниками ГСУ НПУ і кваліфікували їхні дії за ч.1 ст. 365 КК України, що є нині предметом досудового розслідування в кримінальному провадженні №42015100000001139 від 09.10.2015 р., яке здійснюється Прокуратурою міста Києва.

Головною дійовою особою у правоохоронному шабаші, що відбувався у володінні ТОВ "Органосін", став такий собі майор Чмир Андрій, який виконує процесуальні функції слідчого в кримінальному провадженні №12015000000000248. Ця персона є своєрідною родзинкою в нашаруванні "правоохоронного" непотребу, що звалився на голови працівників ТОВ "Органосін". Домінуючою професійною рисою цього майора є винахідливість. Так, виконавши 31.08.2015 р. ухвалу слідчого судді про надання дозволу на проведення обшуку, цей, Господи прости, пінкертон застосував процесуальне ноу-хау - ухвалив постанову про проведення інвентаризації. І, на виконання власного процесуального рішення, разом з ордою своїх колег повторно вдерся 01.09.2015 р. до складського приміщення ТОВ "Органосін" і хазяйнував у ньому до 05.09.2015 р. Конституційні гарантії недоторканності володіння особи, відсутність дозволу слідчого судді на проведення обшуку і, нарешті, припинення законодавцем із 15.07.2015 р. дії положення п. 4 ч. 2 ст. 40 КПК України, яким слідчому надавалося право призначати перевірки/ревізії, легким протягом промайнули повз свідомість А.Чмира!

Очевидно, що правоохоронна вертикаль, побудована за формулою Мамка-Чмир, продукує відповідне ставлення до поняття "законність", а згадувати тут про мораль узагалі недоречно.

Подальший розвиток подій став прогнозованим з огляду на прелюдію першого знайомства: допити, погрози, спроби тиску на керівництво. Активно використовуючи законні засоби захисту своїх прав, ТОВ "Органосін" усе ж таки відбилося від нападників у погонах. Справа набула розголосу не лише у професійних колах, вона вийшла на міждержавний рівень: посол Республіки Індія направив кілька дипломатичних нот до владних інституцій України за фактом кримінальних репресій проти індійського бізнесу. До того ж міліцейській братві у складі Мамки, Чмира і Полєна дісталося на горіхи від Міхеїла Саакашвілі, який публічно звинуватив цю тріаду в рекеті на Одеській митниці.

Підібгавши хвости, учасники паразитуючої слідчо-оперативної артілі на деякий час злилися з тінню власних кабінетів, оскільки на горизонті з'явилося страховище загальної атестації.

Спокій підприємства та його працівників зберігався до 28.01.2016 р., коли до складських приміщень ТОВ "Органосін" повторно ввірвалися з обшуком давні знайомі, але вже в статусі переатестованих поліцейських. Новим приводом став факт так званої контрабанди фальсифікованого лікарського засобу Неотризол (вагінальний препарат). Цього ж дня на офіційному сайті Національної поліції України розміщено інформацію про ТОВ "Органосін" як підприємство, що займається контрабандою фальсифікованих лікарських засобів.

Реінкарнований поліцейський А.Чмир зосередився на поширенні цієї дискредитуючої інформації і засипав контрагентів ТОВ "Органосін" листами контрагентів ТОВ "Органосін" з попередженнями, рекомендаціями, застереженнями щодо ризиків співпраці з останнім.

Як з'ясувалося, єдиним аргументом А.Чмира став сертифікат аналізу якості лікарського засобу Неотризол від 08.10.2015 р. за №1375, що його склали в лабораторних нетрях ДП "Центральна лабораторія з аналізу якості лікарських засобів і медичної продукції" під керівництвом Р.О.Маркіна. Проте, відповідаючи на запит адвоката, Р.Маркін категорично відхрестився від висновків про фальсифікацію лікарського засобу і визнав, що слідчий порушив технологію відібрання та транспортування зразків лікарського засобу, а отже, це позначилося на результатах його аналізу.

Ще однією сумнівною деталлю в історії появи сертифіката висновку ДП "Центральна лабораторія з аналізу якості лікарських засобів і медичної продукції" стали відомості Єдиного державного реєстру судових рішень щодо діяльності цієї лабораторії. Зокрема, перевіряючи законність дій співробітників зазначеної вище установи, Київський районний суд м. Харкова постановив ухвалу в справі № 640/19166/15-к н/п 1-кс/640/7997/15, якою задовольнив заяву господарського товариства про відвід цих осіб від участі у проведенні експертизи лікарських засобів. Підставою для ухвалення означеного рішення стали докази зловживань спеціалістів цієї лабораторії та їхня непроцесуальна взаємодія з правоохоронними органами.

Отже, ТОВ "Органосін" і дві сотні його працівників фактично перебувають у заручниках силового відомства, оскільки Чмир, Мамка й легіон інших переатестованих чмирів, що залишилися у правоохоронній системі, знищують залишки законослухняного бізнесу в Україні. Тверезо оцінюючи власне становище і мотиви дій корумпованих поліцейських, трудовий колектив ТОВ "Органосін" готовий захищати свої права будь-якими правовими засобами і за жодних обставин не погодиться на роль жертви.

Своєю чергою, я, адвокат М.В.Павленко, виконуючи функції представника ТОВ "Органосін", сподіваюся, що факти, викладені в цій публікації, привернуть увагу сильних світу цього та компетентних правоохоронних органів, які пишаються своїми реформаторськими звершеннями на благо українського народу.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Отмена Отправить жалобу ОК