Об'єднаємо наші зусилля
Випуск № 5 12 лютого-19 лютого Швидкий перегляд номера
 • ВЛАДА
   • Чи є життя після Мінська?
    Чи є життя після Мінська? Безперечно, будь-які переговори час від часу опиняються в глухому куті, однак неможливо довіку в цьому куті залишатися, вперто позбавляючи себе права на зовнішньополітичний вибір. Сьогодні в світовій політиці відбулося чимало важливих змін. Ігнорувати вплив цих змін на подальший перебіг переговорів щодо Донбасу й Криму неприпустимо. Крім того, констатація відсутності альтернатив суттєво підриває потенціал стратегічного мислення, яке оперує саме альтернативними сценаріями - розробляє їх та обґрунтовує.
    Володимир Горбулін Автор Володимир Горбулін Внутрішня політика
   • ЧИТАЙТЕ НАС У СОЦМЕРЕЖАХ
   • Голова МВС Арсен Аваков: "Ми тут усі не святі" У спілкуванні з такими людьми, як Арсен Аваков, наївно розраховувати на одержання однозначних, конкретних відповідей. Особливо, коли запитання стосується так званої чистої політики. Він - досить умілий конструктор привабливих формулювань. І контролює свої емоції набагато краще, ніж думають ті, хто судить про рівень його експресії за театральною історією зі склянкою води. Попри це, з ним важливо спілкуватися. Не тільки в силу ваги очолюваного ним міністерства внутрішніх справ. У нинішніх політичних змаганнях він - один з ключових гравців.
    Сергій Рахманін Автор Сергій Рахманін Внутрішня політика
   • Агресивне безсилля Більшого знущання з оборонно-промислового комплексу, ніж продемонстрував уряд Арсенія Яценюка, який видав 20 січня поточного року на-гора нескладний набір слів, позначений як Концепція Державної цільової програми реформування й розвитку оборонно-промислового комплексу на період до 2020 р., не дозволяв собі жоден уряд в історії України.
    Дмитро Менделєєв Автор Дмитро Менделєєв Внутрішня політика
   • Полювання на віруси, або Що робив сенатор Барак Обама на Подолі Уже третій місяць грип тримає нас у заручниках. Усі прогнози, які давало Мінздоров'я, виявилися неспроможними. Епідемія не закінчилася ні в середині січня, ні на початку лютого. З 20 регіонів, де було перевищено епідпоріг, 15 усе ще залишаються в зоні високого ризику. Що не день, то повідомлення про тисячі хворих і оновлена статистика летальних випадків.
    Ольга Скрипник Автор Ольга Скрипник Здоров’я
  • Держоборонзамовлення-16. Річ у деталях На тлі чергового загострення ситуації на Сході України та загрозливої гри ворожої Росії своїми військовими м'язами біля наших кордонів українська влада зробила натяк на ривок. Попри урядову кризу, у понеділок Кабінет Міністрів затвердив держоборонзамовлення (ДОЗ) на 2016 р. Діло залишилося за малим - підписом прем'єра під відповідною постановою.
   Валентин Бадрак Автор Валентин Бадрак Внутрішня політика
  • "Компас" вкаже вихід? Війна часом ставить виклики, на які ми не маємо швидких відповідей. Один з них - психологічна реабілітація бійців АТО. Ставлення до відвідин психолога у нас ще часто залишається радянським - як до чогось неважливого, необов'язкового, а то й такого, чого треба соромитися. Між тим, світовий досвід показує, що в умовах військового протистояння психологічна допомога вкрай важлива і необхідна.
   Світлана Орел Автор Світлана Орел Здоров’я
  • Голосіївський котел Раніше одна з найтихіших і найспокійніших київських вулиць - Полковника Потєхіна - стала гарячою точкою столиці. Сюди регулярно приїжджають телебачення, поліція й оперативно-слідчі групи. Тут, за два роки після Революції Гідності, знову завербовані кимось тітушки залякують і ображають людей, які відстоюють свої права, а добре організовані молодики в берцях і чорних одностроях і балаклавах, на очах у правоохоронців намагаються розганяти мирні акції місцевих жителів. Це не звичайне "проблемне будівництво" столиці. У нього дуже специфічний замовник - Служба безпеки України. І дуже вразливий і беззахисний сусід - Голосіївський ліс.
   Тетяна Силіна Автор Тетяна Силіна Внутрішня політика
  • Ракетні демарші Пхеньяна Запуск Північною Кореєю ракети дальнього радіуса дії в космос став черговим викликом світовому співтовариству. Як вважають західні експерти, запуск є частиною північнокорейської програми розвитку міжконтинентальних балістичних ракетних технологій.
   Віктор Каспрук Автор Віктор Каспрук Міжнародна політика
  • Чи залишить Британія Євросоюз Євросоюз переживає критичний період своєї історії. Головні загрози - не тільки терористичні й міграційні. До них додається майбутній референдум у Великій Британії про вихід чи невихід з Європейського Союзу.
   Юлія Загоруйко Автор Юлія Загоруйко Міжнародна політика
  • Іспанський ребус Король Іспанії Філіп VI минулого тижня доручив лідеру Соціалістичної робітничої партії Педро Санчесу сформувати новий уряд країни. Таке рішення монарх ухвалив після того, як нинішній прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой, лідер Народної партії, відмовився від спроб створити коаліційний уряд, у якому йому не було би забезпечене крісло прем'єра. Нагадаємо, що вибори, які відбулися 20 грудня 2015 р., дали Королівству найбільш фрагментований парламент за останні сорок років.
   Олексій Коваль Автор Олексій Коваль Міжнародна політика
  • "Рано робити висновки" Генрі Кіссинджер свого часу дуже любив повторювати цю фразу. Злі язики стверджують, що саме так він відповів, коли його спитали про наслідки Французької революції 1848 року. Цю ж фразу наполегливо повторював своїй дружині цього вівторка Білл Клінтон. Гілларі програла Берні Сандерсу праймеріз у Нью-Гемпширі з доволі значним відривом. Білл точно знає, про що говорить і робить це і з власного досвіду. Він єдиний з американських президентів, який свого часу програв не тільки праймеріз у Нью-Гемпширі, а й кокус у Айові.
   Наталка Пісня Автор Наталка Пісня Міжнародна політика
 • ГРОШІ
   • "Радикальне рейдерство"
    "Радикальне рейдерство" Про судові війни між представниками українського великого бізнесу на прикладі протистояння торговельної роздрібної мережі АТБ і групи компаній S.Group
    Володимир Левін Автор Володимир Левін Конфлікт інтересів
   • Павло Розенко: "Ми уникнули соціальних бунтів" З часу останнього інтерв'ю міністра Павла Розенка DT.UA минув уже рік. На наш погляд, досягнень у Мінсоцполитики за цей час практично не додалося, а список завислих питань, вирішення яких очікували від міністра, що претендує на звання реформатора, міг би розтягнутися не на одну сторінку. Проте сам Павло Розенко вважає, що за минулий рік було зроблено більше, ніж за останні десять. Головне досягнення - це те, що в непростій економічній ситуації вдалося уникнути соціальних бунтів.
    Алла Котляр Юлiя Самаєва Автори Алла Котляр , Юлiя Самаєва Соціальний захист
   • Павло Розенко: "Ми уникнули соціальних бунтів" З часу останнього інтерв'ю міністра Павла Розенка DT.UA минув уже рік. На наш погляд, досягнень у Мінсоцполитики за цей час практично не додалося, а список завислих питань, вирішення яких очікували від міністра, що претендує на звання реформатора, міг би розтягнутися не на одну сторінку. Проте сам Павло Розенко вважає, що за минулий рік було зроблено більше, ніж за останні десять. Головне досягнення - це те, що в непростій економічній ситуації вдалося уникнути соціальних бунтів.
    Алла Котляр Юлiя Самаєва Автори Алла Котляр , Юлiя Самаєва Соціальний захист
   • Банківська система: про згубність недореформування Перед економікою країни та її банківським сектором стоять надзвичайно серйозні внутрішні загрози та виклики, зумовлені передусім як попередньою, так і нинішньою політикою влади, в тому числі й НБУ. Головною загрозою є недовіра до керівництва Нацбанку та уряду щодо їх не тільки спроможності, а й узагалі бажання утримувати фінансову стабільність і сприяти відновленню економічного зростання.
    Ігор Шумило Автор Ігор Шумило Фінанси
   • Бізнес у "павутинні": українські підприємці потрапили в тенета дропшипінгу 2016 р. ознаменувався новою хвилею закриття торговельних точок, бутиків і магазинів. Ця тенденція триває вже не перший рік. Торік тільки в столиці припинила свою діяльність не одна тисяча суб'єктів господарювання. Чим займаються вчорашні підприємці? Виявляється, вони обживаються на новому місці - в Інтернеті, причому не поспішають відкривати якісь інтернет-магазини, а проникають у "соціальні мережі"...
    Наталя Вареник Автор Наталя Вареник Бізнес
   • Овочевий джекпот Найнижчий за останні п'ять років урожай більшості основних овочевих культур (т. зв. "борщового набору") став причиною безпрецедентно високих цін ще до завершення збиральних робіт. Покупці, і не тільки звичайні громадяни, а й мережі супермаркетів, з острахом замислилися, якими ж ціни можуть бути далі. Правда, взявши стрімкий старт, ціни загальмували. Однак аналітики аграрного ринку прогнозують, що навесні ціни перевищать рівень будь-якої з попередніх весен.
    Богдан Малиновський Автор Богдан Малиновський Бізнес
  • Коли зацвіте пролісок? Не олігархи, а малі бізнес-структури, створені обдарованою молоддю, дають надію на потепління вітчизняної економіки.
   Анатолій Яковлєв Автор Анатолій Яковлєв Бізнес
  • Ринок нафтопродуктів. Політ ненормальний Криза продовжує вбивати паливний ринок. Із 2013 р. споживання світлих нафтопродуктів в Україні знизилося на 30,5%. На жаль, це не свідчить про економію й турботу про чистоту навколишнього середовища. Лідером зниження є бензин, продажі якого за останні два роки скоротилися майже вдвічі. Продажі дизельного палива, що більше використовується в комерційному секторі, зменшилися на чверть. Ціновий тиск змушує споживачів звернути увагу на альтернативу у вигляді скрапленого газу й біопалив, популярність яких зростає на очах. 2016-го очікується низка цікавих змін, які можуть суттєво змінити розстановку сил як на оптовому, так і на роздрібному ринках.
   Сергій Куюн Автор Сергій Куюн Енергоринок
  • Вугілля: і на руїнах держвидобування... За всієї поваги до більш як 50-тисячної армії вугледобувачів, які є потенційними безробітними й на Заході країни, і на воюючому Сході, їм варто було б домогтися не тільки комітетських, а й парламентських слухань, причому до прийняття держбюджету-2016. Тепер залишається сподіватися лише на законодавчі поправки.
   Ігор Маскалевич Автор Ігор Маскалевич Енергоринок
  • Розпродаж без гарантій Через півтора року після введення тимчасової адміністрації у "ВіЕйБі Банк" Олега Бахматюка Фонд гарантування вкладів фізосіб нарешті виставив на продаж один із найліквідніших його активів - лізингову компанію з активами в 150 млн грн. Однак, як і в історії із введенням тимчасової адміністрації у "ВіЕйБі Банк" (активи якого Бахматюку дали перевести у "Фінансову ініціативу", а потім вивести під рефінансування НБУ), спроба продати лізингову компанію спричинила скандал.
   Андрій Алексєєв Автор Андрій Алексєєв Фінанси
  • Антиекологічне лукавство бюджетного реформування З кожним днем зростає потужний потік інформації про негаразди в процесах реформування економіки, вади держбюджету-2016 і Податкового кодексу, фінансові перевертні бюджетної децентралізації тощо. І серед масиву цих болючих для суспільства проблем країни чомусь скромно стоїть осторонь питання про екологічну виваженість поточного бюджету. А й справді, чому? Чи не тому, що воно приверне увагу до нехтування державою ще й суспільними екологічними інтересами?
   Оксана Веклич Автор Оксана Веклич Фінанси
  • Некошерні яйця Минуло вже більше місяця відтоді, як у Різдвяний святвечір, 6 січня, Єрусалим привітав Київ не вельми святковою звісткою: Ізраїль перепинив рух українським яйцям через наявність у них сальмонели (Salmonellaenteritidis).
   Володимир Чопенко Автор Володимир Чопенко Сільське господарство
  • Без кредитів і довіри Заява директора-розпорядника МВФ Крістін Лагард про можливе згортання програми співробітництва з Україною, якщо та не повернеться на "перспективний шлях реформ", пролунала з Вашингтона на тижні, що минає, майже як грім з неясного неба. Тобто хмари згущалися давно, але ж тільки недавно український президент із Давосу вихвалявся, що вже про все домовився (саме з Лагард), і гроші будуть от-от - у лютому. І тут таке.
   Юлiя Самаєва Автор Юлiя Самаєва Макрорівень
 • ЛЮДИНА
   • Стукають? Відчиніть. Сім режисерів у пошуках Привида
    Стукають? Відчиніть. Сім режисерів у пошуках Привида Карти розкрито: Привид - збірний образ театральної реформи. У тому вигляді, в якому вона є. Горезвісну "реформу" (хоча б в ембріональному стані контрактної системи, нещодавно підтриманої парламентом), як усі підозрюють, затіяно не заради ровесників Гната Петровича Юри та Наталії Михайлівни Ужвій. В ідеалі така "реформа" передбачає вивільнення творчої енергії нового театрального покоління: молодих акторів, драматургів і, звісно ж, режисерів як модераторів сценічних світів.
    Олег Вергеліс Автор Олег Вергеліс Культура
   • Берлінале-2016: по дорозі в Голлівуд У Німеччині цими днями проходить один з найбільших світових кінематографічних оглядів: Берлінський міжнародний кінофестиваль (Берлінале). Він відкрився картиною Джоела та Ітана Коенів "Хай живе Цезар!"
    Ірина Зубавіна Автор Ірина Зубавіна Культура
   • Берлінале-2016: по дорозі в Голлівуд У Німеччині цими днями проходить один з найбільших світових кінематографічних оглядів: Берлінський міжнародний кінофестиваль (Берлінале). Він відкрився картиною Джоела та Ітана Коенів "Хай живе Цезар!"
    Ірина Зубавіна Автор Ірина Зубавіна Культура
   • "Чесна поезія пробиває наскрізь…" Чи впливає сьогодні українська поезія на суспільне життя? Чи має молодий поет обов'язково бути "публічною" особою? І що таке чесна поезія в наш доволі безчесний час? Ці та інші питання - в розмові з молодим львівським поетом Галиною Крук, чиї вірші дійсно чесні, справжні, талановиті.
    Оксана ЗАГАКАЙЛО Автор Оксана ЗАГАКАЙЛО Культура
   • Донецький науковий центр: шлях до відродження Торік Донецький НЦ мав би відзначити свій піввіковий ювілей. Але зі зрозумілих причин жодних святкувань не було. У липні 2014 року сучасну будівлю НЦ у центрі Донецька захопили й розграбували бойовики - директорові НЦ Олександрові Коновалову вдалося врятувати тільки печатку. А наприкінці того ж року центр було де-юре перенесено з окупованого Донецька до Красноармійська, де до активів НЦ належали вже згадувана печатка й кімната, виділена теж евакуйованим Донецьким національним технічним університетом…
    Максим Стріха Автор Максим Стріха Наука
   • Григорій Марченко. "Москаль-терорист" з українського Ямполя Десятиліттями більшовицькі "збирачі земель" (насправді ж загарбники й окупанти) формували червону імперію як "единую и неделимую...". На світанку 1990-х СРСР розвалився, і тепер уже Росією знову блукає привид імперії: неважливо - царської, червоної чи якоїсь уже гібридної. Ми бачимо, як стопами вусатого "отца народов" зухвало йде нинішній кумир росіян - Путін.
    Сергій Шевченко Автор Сергій Шевченко Історія
  • 24 липня vs 23 серпня. Коли Україні святкувати День Прапора? 23 серпня - надзвичайно невдала дата для святкування Дня українського прапора. По-перше, цього дня не відбулося жодної події, пов'язаної з його історією. По-друге, 23 серпня укладено пакт Молотова-Ріббентропа, і в цьому зв'язку згодом запроваджено Європейський день пам'яті жертв сталінізму і нацизму.
   Сергій Громенко Автор Сергій Громенко Історія
  • Три слова Перемога у сприйнятті громадян - це насамперед справедлива відплата, а вже потім - нагородження героїв. Бо ми вивчили: що більше героїв, живих і мертвих, то гірше зі своїми обов'язками справлялася влада в особі конкретних посадовців. І її помилки й дурниці героїчно виправляли інші. Перемога у сприйнятті влади - це коли вдається переконати громадян, що все, що влада робить, і є перемога. Це протиріччя є чудовим добривом для "зрадопереможного" дискурсу.
   Олег Покальчук Автор Олег Покальчук Соціум
  • Може, час акторів міняти?.. Для чого ми стояли на Майдані? Щоб жити не по неправді, жити гідно, по-людськи, без страху за майбутнє своїх дітей. Майдан став вершиною людського духу, зразком щирості й бездоганності вчинків. І після Майдану ми цілком резонно розраховували на результат…
   Юрій Касьянов Автор Юрій Касьянов Соціум
  • Останнє чергування. Спливаюча натура Це було давно, коли на вулицях міста ще можна було зустріти дружинників з червоними пов'язками "ДНД". Чергування в ДНД мало одну особливість. Воно сприймалося як втручання обставин нездоланної сили, що й визначало нашу поведінку, коли доводилося самим бути дружинниками. На час чергування ми ставали вільними від умовностей і зобов'язань буденного життя.
   Валентин Ткач Автор Валентин Ткач Соціум