Об'єднаємо наші зусилля
Випуск № 7 26 лютого-3 березня Швидкий перегляд номера
  • ВЛАДА
      • Переселенці  й недополітика
        Переселенці й недополітика Мінсоцполітики цього тижня підірвало інформаційну "бомбу" у гущі ТПО (тимчасово переміщених осіб). За даними волонтерів, на сьогодні Мінсоц призупинив виплати вже більш як 350 тис. переселенців з Донбасу "на підставі списків, складених СБУ після відповідних перевірок". Сам очільник СБУ Василь Грицак на спільному з міністром Павлом Розенком брифінгу для журналістів і громадських організацій, які захищають права ТПО, зробив шокуючу заяву про 500-900 (!) тис. липових переселенців. Їх багатомільярдне фінансування з українського бюджету, за словами Грицака, є фінансуванням шахраїв і терористів.
        Інна Ведернікова Автор Інна Ведернікова Внутрішня політика
      • ЧИТАЙТЕ НАС У СОЦМЕРЕЖАХ
      • Про справжню поліцію Невиконання реформи міліції створює величезну моральну загрозу для суспільства. Сотні найвищих урядовців, котрі прийшли до влади завдяки жертвам міліції. Десятки тисяч учасників Майдану, котрі уникнули смерті, ув'язнення, каліцтва, вимушеної еміграції - завдяки жертвам міліції. Власне, мільйони, котрі не змогли запобігти трагедії, яка повільно, але очевидно зріла - і визріла трагедією Небесної Сотні.
        Ігор Луценко Автор Ігор Луценко Внутрішня політика 26 лютого 2016 22:04
      • Ходаковський: останній опозиціонер сепаратистського краю Нещодавно українські та (що досить показово) "республіканські" ЗМІ розтиражували новину про те, що "секретар ради безпеки ДНР", командир бригади "Восток" Олександр Ходаковський іде в опозицію до "офіційного" Донецька, тобто - до Захарченка та його оточення. Ця новина тим примітніше, що в млявому політичному житті "ДНР" не відбувається практично нічого, оскільки його кістяк становить військова диктатура - суворо підпорядкована Захарченку та виражена в "республіканському парламенті" рухом "Донецька Республіка". І раптом такий гучний голос так званих "Патріотичних сил Донбасу", за якими стоїть Ходаковський.
        Станіслав Васін Автор Станіслав Васін Внутрішня політика 26 лютого 2016 22:03
      • Монопольні крила Батьківщини, або Майстер-клас з приниження за наші гроші Плануючи будь-яку покупку, ми потай мріємо, щоб ціна була якнайнижчою, а якість - якнайвищою. Це аксіома. Як аксіома й те, що мрії не завжди збігаються з реальністю. Ба більше, часом за привабливою рекламою та обгорткою криється відверта гнилизна. І зрозуміло, що наступного разу цей товар ми проігноруємо. У цій ситуації виробник має або поліпшити якість, або піти з ринку. Це теж ніби аксіома. Правда, властива вільному ринку, де панують закони свободи вибору, жорстокої конкуренції й запеклої боротьби за увагу (а отже, й за гроші) його величності покупця. Який, як відомо, завжди правий.
        Андрій Капустін Автор Андрій Капустін Внутрішня політика 26 лютого 2016 22:02
    • ТОП-5 електронних ініціатив, які змінять Україну Уже багато років поспіль Україна перебуває в числі лідерів найкорумпованіших країн світу. Щороку чиновники проводять оборудки на мільярди доларів, виводячи гроші з державного бюджету, який формується з податків українських громадян. Усе це через те, що влада в Україні абсолютно закрита і не підзвітна своєму народові. Українці досі не можуть слідкувати за тим, куди і як витрачаються їхні гроші.
      Віктор Таран Автор Віктор Таран Внутрішня політика 26 лютого 2016 22:01
    • На межі політичного дефолту Один мій знайомий політтехнолог любить повторювати гасло, яке, нібито, належить англійським піарникам: "Важливо не тільки щоб уряд працював добре, але й щоб народ знав, що уряд працює добре". Схоже, український уряд засвоїв тільки другу частину цієї формули. Народ справді знає, що уряд працює добре. Причому знає настільки добре, що 70% громадян України виступають за його відставку.
      Сергій Гриневецький Автор Сергій Гриневецький Внутрішня політика 26 лютого 2016 22:00
    • Курдський фронт Реджепа Ердогана За допомогою російської авіації і за сприяння військ, вірних Башару Асаду, сирійські курди потроху розширюють підконтрольну їм територію на півночі Сирії - Рожаву. Турецький істеблішмент бачить у цьому політичному й військовому зміцненні курдів загрозу для існування своєї країни.
      Володимир Кім Автор Володимир Кім Міжнародна політика 26 лютого 2016 00:00
    • Велика Британія: на грані Європи Однією з центральних новин останніх тижнів стало укладення Великобританією нових угод з Європейським Союзом. Агентства новин радісно відрапортували про крок, який, судячи з висловлювань обох сторін, має вважатися успіхом і для Лондона, і для Брюсселя. Зокрема, президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив: "…ця угода не поглиблює розколу в нашому Союзі, а зводить мости". Але чи так це насправді?
      Костянтин Федоренко Автор Костянтин Федоренко Міжнародна політика 26 лютого 2016 00:00
    • Чого чекає президент Барак Обама від візиту на Кубу? Президент США Барак Обама оголосив, що 21 і 22 березня він з дружиною відвідає Кубу. Це перша за 88 років поїздка чинного глави Сполучених Штатів у цю країну. Останній раз президент США Калвін Кулідж відвідував Кубу 1928 року.
      Віктор Каспрук Автор Віктор Каспрук Міжнародна політика 26 лютого 2016 00:00
    • Унтер-офіцерські вдівці У понеділок, 22 лютого, на засіданні парламентського комітету з питань національної безпеки й оборони було оприлюднено, а потім опубліковано стенограму засідання Ради національної безпеки й оборони України від 28 лютого 2014 р. щодо ситуації у Криму, де напередодні було захоплено будівлі парламенту та уряду Автономії. Опублікування стенограми цього засідання РНБО - подія безпрецедентна, оскільки вперше в історії незалежної України було опубліковано документ, що містить інформацію, яку й за законом про держтаємницю, і зважаючи на обставини (фактичний стан війни з РФ), і через відсутність тяги політиків до "стриптизу" мали віднести до найвищого ступеню таємності.
      Валентина Самар Автор Валентина Самар Внутрішня політика 26 лютого 2016 00:00
  • ГРОШІ
      • НБУ: безтурботний вибір мети
        НБУ: безтурботний вибір мети Заява Національного банку про зміну монетарної політики та початок життя за новими правилами - інфляційного таргетування залишає без відповіді багато гострих питань як по суті самого повідомлення, так і нашого найближчого майбутнього
        Сергій Кораблін Автор Сергій Кораблін Макрорівень
      • Тільки електронний варіант Нещодавно Кабмін ухвалив постанову, якою вніс революційні зміни до правил реєстрації нерухомості. Насамперед - скасувавши паперовий носій свідоцтва про право власності на об'єкт нерухомості. Спробуємо розібратися докладніше, у чому полягають нові правила реєстрації.
        Людмила Сімонова Автор Людмила Сімонова Бізнес 26 лютого 2016 00:00
      • Світле майбутнє: розвинена економіка плюс "електромобілізація" усієї країни? Мріяти, як відомо, не шкодить. Останнім часом у нас стало модним мріяти про те, що може настати в далекому майбутньому… Наприклад, про заміну дешевих неякісних продуктів харчування на екологічно чисті. Або про заміну двигунів внутрішнього згоряння, які отруюють атмосферу, на електричні батареї.
        Наталя Вареник Автор Наталя Вареник Бізнес 26 лютого 2016 00:00
      • Паркувальний хаос наближає транспортний колапс Експерти Світового банку, стверджують: якщо заборонити парковку на перших смугах вулиць, зазвичай призначених для громадського транспорту, то заторів у столиці не буде. Щоправда, нікуди не зникне вже згадувана проблема паркування, якої можна було не допустити, якби процес планування міста проводився грамотно і включав низку послідовних кроків: збір статистичних даних, розробку аналітичних висновків, планування, проектування, будівництво та експлуатацію об'єктів інфраструктури. Це вже думка вітчизняних фахівців.
        Тетяна Кириленко Автор Тетяна Кириленко Бізнес 26 лютого 2016 00:00
      • Корпоративна несумісність Хоч би якою формою прикривали Міненерговугільпром і "Нафтогаз" зміст структурної та корпоративної реформи, суть у тому, що вони, або їхніми руками, намагаються контролювати потоки, які вислизають, - ресурсні, отже, і грошові. Відмінність у тому, що НАК "Нафтогаз України" - хоча поки що й на 100% державне, але все-таки акціонерне товариство. І за планом або без нього все йде до приватизації підприємств, які входять до групи "Нафтогазу". Отже, об'єктивно НАК має бути зацікавлена в еволюції свого бізнесу - вже краще очолити цей процес, ніж опинитися за його бортом.
        Алла Єрьоменко Автор Алла Єрьоменко Енергоринок 26 лютого 2016 00:00
      • Львівсько-Волинський вугільний басейн: не все так гнітюче Подальший розвиток вугільної промисловості Західного регіону можливий лише за умов повернення до раніше розробленої схеми співпраці вугільної та енергетичної галузей. Для чого пропонується розглянути перспективи створення потужного паливно-енергетичного комплексу, підпорядкованого безпосередньо львівській громаді у складі шахт Львівсько-Волинського вугільного басейну та Добротвірської ТЕС, що дасть змогу збільшити видобуток вугілля, домогтися сталого паливозабезпечення ТЕС, збільшити генерацію електроенергії для задоволення власних потреб області й експорту, докорінно модернізувати технологічне обладнання шахт та електростанцій, забезпечити будівництво нових об'єктів.
        Анатолій Акімов Автор Анатолій Акімов Енергоринок 26 лютого 2016 00:00
    • Корпоративна несумісність Хоч би якою формою прикривали Міненерговугільпром і "Нафтогаз" зміст структурної та корпоративної реформи, суть у тому, що вони, або їхніми руками, намагаються контролювати потоки, які вислизають, - ресурсні, отже, і грошові. Відмінність у тому, що НАК "Нафтогаз України" - хоча поки що й на 100% державне, але все-таки акціонерне товариство. І за планом або без нього все йде до приватизації підприємств, які входять до групи "Нафтогазу". Отже, об'єктивно НАК має бути зацікавлена в еволюції свого бізнесу - вже краще очолити цей процес, ніж опинитися за його бортом.
      Алла Єрьоменко Автор Алла Єрьоменко Енергоринок 26 лютого 2016 00:00
    • Львівсько-Волинський вугільний басейн: не все так гнітюче Подальший розвиток вугільної промисловості Західного регіону можливий лише за умов повернення до раніше розробленої схеми співпраці вугільної та енергетичної галузей. Для чого пропонується розглянути перспективи створення потужного паливно-енергетичного комплексу, підпорядкованого безпосередньо львівській громаді у складі шахт Львівсько-Волинського вугільного басейну та Добротвірської ТЕС, що дасть змогу збільшити видобуток вугілля, домогтися сталого паливозабезпечення ТЕС, збільшити генерацію електроенергії для задоволення власних потреб області й експорту, докорінно модернізувати технологічне обладнання шахт та електростанцій, забезпечити будівництво нових об'єктів.
      Анатолій Акімов Автор Анатолій Акімов Енергоринок 26 лютого 2016 00:00
    • Криве дзеркало корупції Твердження прем'єра про те, що він подолав корупцію в держсекторі, не могло викликати нічого, крім здивування. Адже не було ні якихось гучних арештів і судів над корупціонерами, ні будь-яких принципових рішень, що кардинально змінили б наскрізь прогнилу та порочну систему відносин у цій сфері. Закріпив ефектний виступ глава уряду закликом негайно припинити давати хабарі в дитячих садках, тому що це єдина корупція, яка залишилася в державі, і вона дуже дратує міжнародних донорів. Невже підставою для всього вищесказаного було прийняття законопроекту про корпоративне управління, останнього з пакета "Реформа держвласності"?
      Юлiя Самаєва Автор Юлiя Самаєва Макрорівень 26 лютого 2016 00:00
    • НБУ: безтурботний вибір мети Заява Національного банку про зміну монетарної політики та початок життя за новими правилами - інфляційного таргетування залишає без відповіді багато гострих питань як по суті самого повідомлення, так і нашого найближчого майбутнього
      Сергій Кораблін Автор Сергій Кораблін Макрорівень 26 лютого 2016 00:00
    • Залізничні перевезення: тарифні недореформи по-українськи Основний ресурс підвищення ефективності діяльності "Укрзалізниці" полягає у запровадженні європейських механізмів ціноутворення на вантажні перевезення, а також встановленні ринкових цін за користування вагонним парком, місцями у приміщеннях вокзалів та іншим майном, що належать УЗ. Однак, хоч би як цього не хотіли визнавати, без підвищення тарифів перш за все для пасажирських перевезень, повної сплати за пасажирські перевезення в тому числі шляхом монетизації пільг навряд чи нам варто очікувати зеленого світла семафора.
      Василь Башко Автор Василь Башко Фінанси 26 лютого 2016 00:00
    • Директор харьковского "Агросвита": "Бичуч просто ищет способ, как забрать компанию себе" Юристы и партнеры "Агросвита" считают, что второй акционер пытается намеренно опорочить совладельца предприятия Сергея Полумысного, чтобы захватить одну из крупнейших агрокомпаний Харьковщины
      Леонід Ярмоленко Автор Леонід Ярмоленко Конфлікт інтересів 26 лютого 2016 00:00
  • ЛЮДИНА
      • Україна, тотальний театр
        Україна, тотальний театр Може воєнно-революційні потрясіння, а може еволюційні закони вплинули на локальний вибух, який останнім часом спричинив розмаїття нових форм та активних спроб "перезавантаження" театрального життя в Україні? Це виявляється в новаторських форматах організації театральної справи. В намаганнях встановити тісніші комунікації з соціально-політичними сюжетами дійсності. Не завжди заперечуючи традиційний (репертуарний) театр, саме оновлені формати розширюють кордони сценічної мапи, встановлюють нові правила Гри.
        Олег Вергеліс Автор Олег Вергеліс Культура
      • Світ театру — у "Дзеркалі сцени" "Дзеркало тижня. Україна" пропонує своїм читачам, серед яких чимало справжніх театралів, ще один виток пізнання прекрасних якостей мистецтва Мельпомени - нову театральну премію. Її назва символічна й обґрунтована - "Дзеркало сцени". Засновником з 2016-го, власне, і є наше видання.
        Олег Вергеліс Автор Олег Вергеліс Культура 26 лютого 2016 22:03
      • Зайцеве. Діти За 20–30 хвилин Зайцеве розтануло за обрієм разом із вибухами, безвихіддю, війною. Ми в Артемівську - місті, повному життя. До якого ж соціального днища треба скотитись, щоб, ризикуючи життям дітей, боятись покинути свій сарай? До якої міри треба бути цинічним, щоб два роки перекладати в міністерствах з однієї купки на іншу папірці, мільйони годин просидіти на ефірах всіляких шустерів і не зробити нічого - зовсім нічого для цих дітей?
        Олена Розвадовська Автор Олена Розвадовська Соціум 26 лютого 2016 22:02
      • Євген Головаха: "Поки що наша єдина надія — західний контроль" Серйозних реформ не видно. Всі резонансні справи розвалюються, розслідування заходять у глухий кут і в суспільстві катастрофічно тануть останні залишки довіри до всіх без винятку державних інституцій. Обмануті надії породжують в українцях як апатію, так і агресію. Із заступником директора Інституту соціології Євгеном Головахою DT.UA розмовляло про гібридні війну, державу й суспільство; про те, що ми переживаємо і на що можемо сподіватися.
        Алла Котляр Автор Алла Котляр Соціум 26 лютого 2016 22:01
      • Джамала: "Багатьом людям у Європі близька тема пісні "1944" "Захищати" цю пісню і цю співачку, на мій погляд, немає потреби. Гарна композиція сама за себе відповість, хоч би яке місце вона посіла в Стокгольмі або іншому місті (можна подумати, що ті, хто в різні роки посідав перші місця, тепер у всіх на слуху?). Просто вкотре і співачка, і пісня стали каталізатором, лакмусом та інформприводом, який показав відомий хронічний діагноз часу… У самої Джамали зараз багато турбот перед Стокгольмом. Її буквально рвуть на шматки світові ЗМІ. Тим більше вдячний їй за те, що знайшла час для розмови.
        Олег Вергеліс Автор Олег Вергеліс Культура 26 лютого 2016 22:01
      • Як сімейний дитячий будинок шукав дім Як воно жити переселенцям тут, на великій землі, відомо: нелегко знайти житло, роботу, кошти для існування, влаштувати дітей у садочок, школу... А уявіть собі, як долати всі ці труднощі дитячому будинку сімейного типу (ДБСТ), в якому десятеро дітей - п'ятеро рідних і п'ятеро прийомних?
        Оксана Онищенко Автор Оксана Онищенко Соціум 26 лютого 2016 22:00
    • Джамала: "Багатьом людям у Європі близька тема пісні "1944" "Захищати" цю пісню і цю співачку, на мій погляд, немає потреби. Гарна композиція сама за себе відповість, хоч би яке місце вона посіла в Стокгольмі або іншому місті (можна подумати, що ті, хто в різні роки посідав перші місця, тепер у всіх на слуху?). Просто вкотре і співачка, і пісня стали каталізатором, лакмусом та інформприводом, який показав відомий хронічний діагноз часу… У самої Джамали зараз багато турбот перед Стокгольмом. Її буквально рвуть на шматки світові ЗМІ. Тим більше вдячний їй за те, що знайшла час для розмови.
      Олег Вергеліс Автор Олег Вергеліс Культура 26 лютого 2016 22:01
    • Як сімейний дитячий будинок шукав дім Як воно жити переселенцям тут, на великій землі, відомо: нелегко знайти житло, роботу, кошти для існування, влаштувати дітей у садочок, школу... А уявіть собі, як долати всі ці труднощі дитячому будинку сімейного типу (ДБСТ), в якому десятеро дітей - п'ятеро рідних і п'ятеро прийомних?
      Оксана Онищенко Автор Оксана Онищенко Соціум 26 лютого 2016 22:00
    • Відгомін історії Існує істина, що Бог трійцю любить і життя її стверджує. Спочатку фотохудожник Сара Атлас побувала в Олександрійському дендропарку, розташованому у Білій Церкві, та зробила вражаючу фотосесію. А потім, до створення альбому приєднався творчий гурт Українського фонду культури на чолі з головою правління, Героєм України, поетом Борисом Олійником. Так вийшло унікальне видання, наповнене історичними фактами.
      Валентина Єфремова Автор Валентина Єфремова Культура 26 лютого 2016 22:00
    • Від інклюзивної освіти до інклюзивного суспільства Мине ще кілька тижнів, ну, можливо, місяців, і всіх нас, і дітей, і дорослих, можна буде привітати з новим законом "Про освіту" ― базовим законодавчим актом, який, власне, і визначить, яким шляхом піде вся українська освіта. Та, мабуть, ніхто не очікує на його появу більше, ніж інваліди, тобто "громадяни з особливими потребами".
      Володимир Петровський Автор Володимир Петровський Освіта 26 лютого 2016 00:00
    • Кирило ГАЛУШКО: "Головна зброя українського історика — факти й просвітництво" Уже понад рік минуло відтоді, як почав працювати новий історичний проект "Likбез. Історичний фронт". Засновником і справжнім двигуном проекту, що має власний сайт, став відомий історик Кирило Галушко. За його словами, вже понад сотня різних міфів пройшли "чистилище", але попереду ще багато скрупульозної, вдумливої роботи.
      Сергій Махун Автор Сергій Махун Історія 26 лютого 2016 00:00
    • Білоруський психіатр: "Українці не мають балансу" Дмитро Щигельський - білоруський психіатр та опозиціонер з Білоруського народного фронту, 2001-го поставив президентові Білорусі О.Лукашенку діагноз "мозаїчна психопатія", після чого разом з родиною змушений був переїхати до США. Сьогодні Дмитро Щигельський - партнер у медичному бізнесі в США, автор невеликої організації "Білоруси у вигнанні", що ставить за мету створити (не тільки в Америці, а й в Європі) мережу білорусів-фахівців - адвокатів, бізнесменів, політологів тощо, - які можуть стати корисними, коли в Білорусі почнуться зміни.
      Алла Котляр Автор Алла Котляр Персоналії 26 лютого 2016 00:00
    • Чи є вихід з кризи науки в Україні? Уже близько двох десятиліть Європа будує "Суспільство знань". Стратегію і тактику цієї розбудови визначено через системний план побудови Європейського дослідницького простору (ЄДП). Україна стала асоційованим членом ЄС, і, здавалося б, ніщо не заважає Кабміну разом з основними стейкхолдерами науки розробити Дорожню карту ЄДП та взяти її за основу реформування нашого дослідницького простору. Натомість Мінфін, без попереднього аудиту наукової системи, запускає план різкого скорочення фінансування науки. Це, безумовно, призведе до її подальшої (і незворотної!) деградації.
      Андрій Шевченко Віталій Шадура Автори Андрій Шевченко, Віталій Шадура Наука 26 лютого 2016 00:00
    • Вірусні гепатити — між вироком і діагнозом Цивілізована держава, виділяючи кошти на охорону здоров'я своїх громадян, не лише відстежує, як і на що було витрачено гроші платників податків, а й здійснює моніторинг програм лікування, щоб дізнатися, наскільки ефективно використовуються кошти, чи вдалося досягти запланованих індикаторів, яка від цього користь суспільству й людині, котра потребує медичної допомоги. Для цього існує багато механізмів та інституцій.
      Ольга Скрипник Олексій Сова Автори Ольга Скрипник, Олексій Сова Здоров’я 26 лютого 2016 00:00
    • Умберто Еко. "Не сподівайтеся позбутися книжок!" Світ втратив Умберто Еко (1932–2016), творця високого постмодернізму, блискучого професора-медієвіста, семіотика культури, шанувальника історій про Джеймса Бонда й одного з найуспішніших італійських письменників кінця ХХ - початку ХХІ ст. Автор романів "Ім'я троянди" (1980), "Маятник Фуко" (1988), "Острів напередодні" (1994), "Баудоліно" (2000), "Таємне полум'я цариці Лоани" (2004), "Празький цвинтар" (2010) та ін.
      Дмитро Дроздовський Автор Дмитро Дроздовський Персоналії 26 лютого 2016 00:00