Благословення непрозорістю
Конкурс на посаду начальника управління лісового і мисливського господарства Івано-Франківської області - однієї з найбільш лісистих в Україні - засвідчив, наскільки приваблива й дохідна ця посада. І для втілення результатів змагання годяться різні методи, насамперед із залученням на свій бік суддів.
Паризька кліматична угода: стратегія і кон'юнктура
Президент США Дональд Трамп, не зважаючи на вкрай негативну реакцію багатьох світових лідерів, таки заявив про вихід Сполучених Штатів з Паризької кліматичної угоди 2015 р.Це стурбувало і світову екологічну спільноту. Якщо США справді зроблять такий крок, чи не стане це початком кінця Паризької кліматичної угоди, яка наразі так успішно стартувала?
За образом і подобою Його
Любомир Гузар залишив нас - і залишив у сум'ятті. На полі кульбаб - то сонячно-жовтих, то у вигляді білих парашутиків - він здавався високим соняшником, який завжди був повернений обличчям до любимого світила й за яким можна було звіряти свій шлях. Дивлячись на нього, ми починали здогадуватися, що все може бути інакше, - можна інакше жити, думати, розставляти акценти і, неодмінно, діяти.
Гібридний "євроремонт" Донбасу
Скільки грошей потрібно на відновлення Донбасу? Запитання на кшталт - "скільки коштує кілограм їжі?", бо рахувати можна по-різному і різне. Якщо тільки на відновлення інфраструктури, то сума, за звітами міжнародних донорів, "потягне" на 1,5 млрд дол. А можна калькулювати малопоясненне "повне відродження економіки регіону" - і тоді сума зросте на порядок.
Крим: три роки окупації
Насправді найбільшою проблемою України на шляху до повернення суверенітету над Кримом є відсутність в Україні чітко сформульованої політичної волі та замовлення на вирішення цього завдання. За три роки окупації українська влада не створила концепції чи стратегії, і як результат - структур для реалізації цього завдання.
Кіпр: чи стикуються європейська й "ердоганівська" ідентичності
Припинення переговорів щодо возз'єднання турецької та грецької частин Кіпру провокує нову невизначеність у кіпрському питанні. А неможливість узгодження спільної позиції вкотре заводить у глухий кут усі спроби сторін досягти остаточної згоди в питанні возз'єднання Республіки Кіпр і невизнаної Турецької Республіки Північного Кіпру.
Польща: повернення до двопартійності?
Ще рік тому здавалося, що "Громадянська платформа" не має майбутнього: після восьми років правління поляки вже не бачили в колишній партії влади реальної альтернативи "Праву і справедливості". ПіС був абсолютним лідером популярності, чому сприяли соціальні програми уряду Беати Шидло і пам'ять про скандали за участі попередників.
Що робити далі? Контури нової зовнішньої політики
Непослідовність і непередбачуваність нашої зовнішньої політики (як одна з ключових перепон на шляху до розширення співробітництва зі стратегічними партнерами) далися взнаки тим, що за весь період незалежності України її керманичі спромоглися лише на один комплексний нормативний документ у цій сфері - постанову Верховної Ради "Про основні напрями зовнішньої політики України" далекого 1993 року.
Стокгольмський абордаж
Стокгольмський арбітраж прийняв принципові та обов'язкові до виконання рішення в спорі між "Нафтогазом України" і "Газпромом". Але як їх виконати, арбітри поки що не уточнили. Що може очікувати "Нафтогаз" у заключному вердикті? На що розраховує "Газпром"?
Дійти до полиці. Чому 28-відсоткове зростання експорту — дуже скромний показник
На тижні, що минає, уряд хвалився досягненнями експортерів, які аж на 28% перевищили результати торішнього першого кварталу. А ще - підбивав чергові підсумки дерегуляції (в Doing Business потрапляють дані на 1 червня), розмірковуючи, на скільки позицій підніметься Україна в наступному рейтингу Світового банку.
Як заощадити 50% на опаленні та гарячій воді
Настав час високих тарифів. Дехто з нас уже оцінив свої витрати, інші поки що не усвідомлюють, наскільки подорожчали послуги. Точніше, усвідомлюють усі, але ж якою мірою? І всіх цікавить, як можна знизити витрати "на тепло".
Як заощадити 50% на опаленні та гарячій воді
Настав час високих тарифів. Дехто з нас уже оцінив свої витрати, інші поки що не усвідомлюють, наскільки подорожчали послуги. Точніше, усвідомлюють усі, але ж якою мірою? І всіх цікавить, як можна знизити витрати "на тепло".
"Заморозки" в тепличному бізнесі
У радянські часи рентабельність тепличних господарств перевищувала 100-150%. Це було результатом дешевих енергоносіїв. Нині охочих вкладати кошти у розвиток тепличних господарств украй мало. Навіть іноземці, які торік інвестували в цю галузь, не впевнені в завтрашньому дні.
Сам собі інвестор Інвестування місцевими жителями в об'єкти інфраструктури на теренах своєї громади
Можна скільки завгодно нарікати на війну, пояснювати невдачі реформ злодіяннями ворогів… Можна чекати на іноземного інвестора і на те, що МВФ збудує нам тут Сінгапур. Але гаяти час - це велика розкіш у нашій ситуації. Самі громадяни повинні бути рупором реформ і першими свідомими інвесторами своїх громад.
Не там шукаєте, панове
Наближається столітній ювілей Українського товариства Червоного Хреста. У квітні 1918 року в Києві відбувся позачерговий з'їзд вітчизняних ініціаторів - прихильників цього міжнародного руху, на якому й було засновано самостійне національне Товариство Червоного Хреста.
Струни Хоупа і клавіші Кнавера
Із 7 по 13 червня у приморському місті пройде традиційний фестиваль Odessa Classics: гістьми проекту стануть всесвітньо відомі музиканти. Гучний старт музичному форуму дасть один із найкращих скрипалів світу Даніель Хоуп. Він виступить із концертом в Одеській філармонії 7 червня.
Вірус "Тумінас" проникає в систему
У Херсоні завершився міжнародний фестиваль "Мельпомена Таврії". Запросили 11 країн, показали 37 вистав, пошанували 800 гостей. Фестиваль убиває наповал - масштабом і кількісним фактором.
Анна Ярославна, президент Макрон та інші офіційні особи
26 травня, напередодні Дня Києва, у столиці відкрився Третій міжнародний Anne de Kiev Fest. Образом і брендом форуму є молодша донька князя Ярослава Мудрого - Анна Ярославна. Через кілька днів саме Анна стала в міжнародному медійному просторі сенсаційною постаттю, об яку розбиваються списи президентів, істориків, блогерів.
Чому Лозницю не помітили в Каннах?
"Золота пальмова гілка" для фільму шведа Рубена Остлунда "Квадрат" стала найкращим рішенням журі 70-го Каннського міжнародного кінофестивалю. Стрічка виявилась однією з найкращих у загалом не особливо вражаючому конкурсі.
Українське товариство сліпих: учора й сьогодні
Майже кожен українець, незалежно від того, чи має він проблеми із зором, якщо не стикався, то принаймні чув про УТОС (Українське товариство сліпих) - одну з найстаріших громадських організацій нашої держави, якій 4 червня виповнюється 84 роки. Спробуємо зрозуміти, навіщо і в яких умовах його було створено.
Українське товариство сліпих: учора й сьогодні
Майже кожен українець, незалежно від того, чи має він проблеми із зором, якщо не стикався, то принаймні чув про УТОС (Українське товариство сліпих) - одну з найстаріших громадських організацій нашої держави, якій 4 червня виповнюється 84 роки. Спробуємо зрозуміти, навіщо і в яких умовах його було створено.
Крилаті велосипедисти
У нас у Новоселиці, маленькому ошатному старовинному місті на березі Прута, поруч зі стадіоном є унікальна траса BMX. Одна з перших, найкращих, багатьом відомих трас в Україні. Унікальна вона тим, що створена без допомоги держави, адміністрацій, міністерств, комітетів, комісій і депутатів - руками двох братів. Іван та Ілля Єфтеньєви - рідні брати.
Куди прямує наш "космічний корабель"?
У такій довгостроковій справі як космічна діяльність не варто очікувати конкретних цифр за конкретний період. Тому й можемо лише говорити про напрями руху, досягнення цілей та прив'язувати їх до ключових моментів життя нашої держави. Це можуть бути і річниця роботи нинішнього уряду, і три роки після Революції Гідності.
Демократія: Brainmade in America
Демократія передбачає перервність, позаяк "основною засадою демократичного ладу є свобода", а "однією з умов свободи є почерговий послух і владування", вважав Арістотель. Черга до влади, про яку говорить Стагірит, вирішує протиріччя між якістю і кількістю. Народ як одне і народ як сукупність багатьох.
Доля керівника столиці
Ця розповідь про одного з мерів Києва - мого діда Тараса Спиридоновича Мітулінського, який 80 років тому, трагічного 1937-го, потрапив під страшну машину сталінських репресій. Тоді крізь катівні НКВС пройшли і були страчені й інші керівники столиці України: Рафаїл Петрушанський і Павло Христич.
Два епізоди з життя Івана Кавалерідзе
13 квітня 2017 р. виповнилося 130 років від дня народження видатного українського скульптора, кінорежисера, сценариста, драматурга, художника кіно Івана Петровича Кавалерідзе (1887-1978). Це була людина настільки багатогранного таланту, що її по праву називали "Українським Мікеланджело".
Не янголи, або Любов по святах
1 червня - Міжнародний день захисту дітей. День, коли всі раптом згадують про те, що в країні є діти. Причому не тільки свої, благополучні, для яких люблячі батьки готові майже на все. А й чужі, яких ніби й не буває.
"Вірність собі й зухвалість"
31 травня 2017 р. виповнюється 125 років від дня народження Костянтина Паустовського, якого Нобелівський комітет назвав видатним майстром прози XX ст.
Остання вершина Володимира Костенка
Нещодавно у київському видавництві "Фенікс" за фінансової підтримки Київської міської Ради побачила світ документальна книжка під назвою "Анатолій Пашкевич", яку написав журналіст-чорнобилець Володимир Костенко. Вона про відомого українського композитора - творця незабутніх пісень "Степом, степом…", "Мамина вишня", "Тече Дніпро", "Хата моя, біла хата"…
Куди рухається український телеком?
Прозорості на українському телекомунікаційному ринку не додається, головні питання, як і раніше, вирішуються в тиші кабінетів.