Об'єднаємо наші зусилля
Випуск № 22 10 червня-16 червня Швидкий перегляд номера
 • ВЛАДА
   • ЧИТАЙТЕ НАС У СОЦМЕРЕЖАХ
   • Чи здатна Україна захистити свідків злочинів

    Для вдалого розслідування злочинів украй необхідна ефективна система захисту важливих для слідства свідків. Про це, практично, одночасно заговорили і в стінах Генеральної прокуратури, і в МВС, і в СБУ, і громадські експерти. Приклад вбивства Дениса Вороненкова, екс-депутата Державної думи Російської Федерації, громадянина Росії й України, яскраво продемонстрував неспроможність української влади захистити таких цінних свідків.

    Денис Монастирський Автор Денис Монастирський Внутрішня політика
   • Підняти вимпел!

    Верховна Рада відновила один з наріжних каменів зовнішньої політики України. Минулого четверга 276 депутатів, ухваливши законопроект №6470, знову зробили вступ нашої країни в НАТО зовнішньополітичним пріоритетом Києва. Однак рішення парламенту неабияк запізнилося.

    Володимир Кравченко Автор Володимир Кравченко Внутрішня політика
   • Земля Стаса

    Публіцист і письменник Стас Асєєв мав вагомі підстави приховувати своє справжнє ім'я. Ми наважилися оприлюднити його лише тоді, коли щезла надія, що наш колега у безпеці й на свободі. Будь-котрий із текстів Стаса в умовах окупації автоматично перетворювався на текст вироку. Він це знав. Однак до викрадення залишався ревним хронікером подій по другий бік розмежування.

    Сергій Рахманін Автор Сергій Рахманін Внутрішня політика
  • Міністр із козирем у руках

   БПД (безоплатна правова допомога) - реформа, втілена за останні 5 років у сфері юстиції яскравою командою професіоналів за потужної підтримки міжнародних донорів, провідних правозахисних кіл та громадськості. Її успіх - очевидний і легко підтверджується фактами. Найцінніше у складних перипетіях цього довгого шляху - кінцева ланка - власне, споживач правової допомоги - ЛЮДИНА.

   Внутрішня політика
  • Умиротворення Північного Кавказу

   Де златом, а де булатом, але Кремлю вдалося умиротворити Північний Кавказ. Однак стабільність у регіоні оманлива: вогонь пригасили, проте кавказький казан продовжує вирувати. І відносно спокійна західна частина Північного Кавказу різко контрастує з киплячою східною - Чечнею, Дагестаном, Інгушетією, де так само підривають, викрадають, катують, убивають.

   Володимир Кравченко Автор Володимир Кравченко Внутрішня політика
  • Більше Європи в Україні і більше України в Європі

   Опівночі в неділю українські громадяни змогли уперше вирушити в подорож до 30 країн Шенгенської зони без візи. Це потужне нагадування про одне з найбільш щемливих гасел української Революції Гідності, а саме: "Україна - це Європа".

   Маргот Вальстрьом Лінас Лінкявічюс Автори Маргот Вальстрьом , Лінас Лінкявічюс Внутрішня політика
  • Піррова перемога

   У Великій Британії 8 червня відбулися позачергові парламентські вибори. Британці обирали депутатів Палати громад у дуже непростий момент історії своєї країни. Усе суспільне життя Сполученого Королівства нині визначає Brexit - мабуть, найбільший стрес, який Британія переживала після Другої світової війни.

   Віктор Константинов Автор Віктор Константинов Міжнародна політика
  • Катарський горішок

   У період священного для мусульман місяця Рамадан аравійські монархії зазвичай знижують ділову активність і переходять на незвичний для європейців нічний спосіб життя. Однак на цей раз релігійні особливості не стали на заваді потужній дипломатичній кризі, яка охопила стратегічно важливий регіон Перської затоки і привернула до себе увагу всього світу.

   Віталій Федянін Автор Віталій Федянін Міжнародна політика
  • Парламентські вибори у Франції: на шляху до президентської більшості

   Перші тижні президентства Еммануеля Макрона запам'яталися його яскравим позиціюванням на міжнародній арені. Однак кавалерійський наскок Макрона міг наразитися на істотну перепону - здобути більшість у новообраному парламенті.

   Надія Коваль Автор Надія Коваль Міжнародна політика
 • ГРОШІ
    • Стратегія боргової політики — не лише галочка у плані реформ
     Стратегія боргової політики — не лише галочка у плані реформ

     Важливою складовою урядової Стратегії реформування системи управління державними фінансами на 2017–2021 рр., яку ще необхідно прийняти до кінця 2017-го, є Стратегія боргової політики, що має передбачати основні орієнтири та заходи у сфері боргової політики на середньострокову перспективу. Якими мають бути ці орієнтири та що треба змінити, аби боргова політика не стала п'ятим колесом у возі на шляху реформ?

     Василь Башко Автор Василь Башко Макрорівень
   • Місія поїхала — проблеми залишилися

    Після десятиденного візиту до Києва місія МВФ на чолі з Роном ван Роденом оприлюднила офіційну заяву про результати оцінки стану української економіки та фінансів і про просування реформ у рамках програми розширеного кредитування. Заяву традиційно було витримано в дипломатично-підбадьорливих тонах.

    Олександр Петрик Автор Олександр Петрик Фінанси
   • Місія поїхала — проблеми залишилися

    Після десятиденного візиту до Києва місія МВФ на чолі з Роном ван Роденом оприлюднила офіційну заяву про результати оцінки стану української економіки та фінансів і про просування реформ у рамках програми розширеного кредитування. Заяву традиційно було витримано в дипломатично-підбадьорливих тонах.

    Олександр Петрик Автор Олександр Петрик Фінанси
   • Коли митниця сприятиме торгівлі, а не навпаки

    Уряд нині значну увагу приділяє давно наболілому й особливо важливому питанню - впровадженню змін на митниці. Розробкою цієї реформи займається Міністерство фінансів, яке формує митну політику в країні.

    Юрій Драганчук Автор Юрій Драганчук Макрорівень
   • Донбас у пошуку нової моделі: шість вихідних позицій для стратегії майбутнього

    Жоден з регіонів України наразі не може конкурувати з Донбасом за рівнем уваги з боку політиків, експертів, пересічних українців. Стратегія побудови нового Донбасу може стати одним із наріжних каменів реконсолідації України. Для цього потрібно дійти згоди щодо основних концептуальних позицій цієї стратегії.

    Ярослав Жаліло Автор Ярослав Жаліло Макрорівень
   • Як Олександр Лукашенко свій підпис продавав

    Євразійська інтеграція буксує на тлі того, що ряд членів Євразійського економічного союзу (ЄАЕС) не погоджуються зі спробами Російської Федерації диктувати партнерам по об'єднанню (Білорусі, Казахстану, Вірменії, Киргизстану) свої умови. Республіка Білорусь серед цих країн посідає особливе місце, бо 20 років тому погодилася на союзницькі відносини з Москвою.

    Олексій Коваль Автор Олексій Коваль Макрорівень
 • ЛЮДИНА
   • Як працюють за кордоном

    Умови роботи українців змушують бажати кращого: третина з них трудиться надурочно, близько чверті - ночами. Згідно з висновками соціологічної групи "Рейтинг", 38% надурочників роблять це безоплатно. Вчені опитали 1 580 працездатних респондентів країни віком від 18 до 65 років.

    Тетяна Валь Автор Тетяна Валь Соціум
   • Як працюють за кордоном

    Умови роботи українців змушують бажати кращого: третина з них трудиться надурочно, близько чверті - ночами. Згідно з висновками соціологічної групи "Рейтинг", 38% надурочників роблять це безоплатно. Вчені опитали 1 580 працездатних респондентів країни віком від 18 до 65 років.

    Тетяна Валь Автор Тетяна Валь Соціум
   • Школа на півжиття: останній дзвоник у особливих дітей

    Вихованці Смілянського будинку-інтернату Департаменту соціального захисту населення додому на канікули не розбіжаться. Власне, не у всіх є можливість ходити чи просто піднятися з ліжка. Когось на літо заберуть батьки, але 80% лишаться зі своїми "названими" батьками - директором, педагогами і вихователями.

    Ірина Семенова Автор Ірина Семенова Соціум
   • Попередній звід

    Подія, що припиняє життя людської істоти, привертає особливу увагу тоді, коли відповідальною (чи безвідповідальною) за це стає інша людська істота. Фізичне насильство з летальним кінцем уже перестало бути чимось особливим у нашому житті. Але досі ще не стало звичкою.

    Олег Покальчук Автор Олег Покальчук Соціум
   • Неврози — дозволені й заборонені

    Уявіть, ви потрапили під дощ і не маєте парасолі. Сховатися ніде. Холодні батоги періщать щосили, одяг геть промок, холодно, зуб на зуб не попадає… Самопочуття не найкраще. Мерщій додому - відігріватися (гаряча ванна, чай), а можливо, доведеться навіть пігулки ковтати... Приблизно так почувається й невротик.

    Наталія Михайленко Автор Наталія Михайленко Сімейне коло