Об'єднаємо наші зусилля
Випуск № 15 22 квiтня-29 квiтня Швидкий перегляд номера
 • ГРОШІ
    • Стрибки через G: 3G–4G–5G
     Стрибки через G: 3G–4G–5G

     В Україні ударними темпами впроваджується мобільний зв'язок за стандартом UMTS HSDA+, що належить не просто до третього покоління, а до так званого 3.75G. Відповідно, логічно постає питання про майбутній перехід на 4G. Однак деякі гарячі голови пропонують відразу перейти на 5G, тобто перестрибнувши 4G.

     Герман Богапов Автор Герман Богапов Бізнес
   • Комісійний дохід. За чий рахунок виживають українські банки

    Банківська система України перебуває в жалюгідному стані. Збитки вітчизняних банків торік становили 66,6 млрд грн. І нинішній рік цю тенденцію змінювати не поспішає.

    Артем Святненко Автор Артем Святненко Бізнес
   • Комісійний дохід. За чий рахунок виживають українські банки

    Банківська система України перебуває в жалюгідному стані. Збитки вітчизняних банків торік становили 66,6 млрд грн. І нинішній рік цю тенденцію змінювати не поспішає.

    Артем Святненко Автор Артем Святненко Бізнес
   • Акцизна амністія

    Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект, яким тимчасово, до 31 грудня 2017 р., ставки акцизного збору на вживані імпортні легкові автомобілі знижуються у 2-28 разів. Мета - уникнути ухиляння від сплати податку через використання схем "тимчасового ввезення". Тобто власникам імпортних вживаних транспортних засобів пропонують своєрідну "податкову амністію" у формі тимчасового зниження вартості їх розмитнення. За словами експертів, вартість таких авто може впасти на третину.

    Василь Худицький Автор Василь Худицький Бізнес
   • "RABство"

    Уряд і "Нафтогаз України" переконують, що підвищення тарифів на газ, а тепер і на його транспортування, до ринкового рівня орієнтоване на ціни імпортованого газу. При цьому тільки збільшення транспортних тарифів за затвердженою регулятором (НКРЕКП) методологією може призвести до подорожчання імпортного (реверсного) природного газу для споживачів до 10%.

    Алла Єрьоменко Уніговський Леонід Євгеній Андріанов Автори Алла Єрьоменко , Уніговський Леонід , Євгеній Андріанов Енергоринок
   • Генеральний директор ЧАЕС Ігор Грамоткін: "Поразка на Чорнобильській АЕС скінчилася, далі будемо лише перемагати"

    26 квітня виповнюється 30 років найважчої в історії світової атомної енергетики Чорнобильської аварії. Проте сьогодні згадування про цю річницю не є приводом для зневіри. Як показав досвід останніх років, за підтримки світового співтовариства Україні цілком до снаги впоратися з наслідками найбільшої техногенної катастрофи XX століття. Про минуле, сьогодення і завтрашній день ЧАЕС - розмова з генеральним директором ДСП "Чорнобильська АЕС" Ігорем ГРАМОТКІНИМ.

    Олег Кильницький Автор Олег Кильницький Енергоринок
  • Рятуючи одну дорогу, врятувати країну

   Реформи вимагають не стільки зміни перших осіб і політичних розкладів у парламенті, скільки зміни самої системи роботи держапарату. Хоч би якими переконливими були декларації влади із закликами до якісних змін, їхня нормальна реалізація неможлива за нинішньої системи, в якій процвітають політичний шантаж, схеми і просто байдужість.

   Андрій Вадатурський Автор Андрій Вадатурський Промисловість
  • Довгі гроші не в пошані

   6 квітня ц.р.у Верховній Раді вперше за чотирнадцять років пройшли парламентські слухання на тему розвитку туризму.

   Ігор Винниченко Автор Ігор Винниченко Бізнес
  • (Не)зараховані звіти

   Заповнюючи існуючий інформаційний вакуум, DT.UA публікує основні фінансові показники найбільших українських банків.

   Юрій Сколотяний Автор Юрій Сколотяний Фінанси
  • Дмитро Гриджук: "Усі проблеми стійкості банку були цілком вирішувані, як і питання докапіталізації"

   Топ-скандал банківської системи нинішнього року - введення тимчасової адміністрації до банку "Хрещатик", який входив у топ-20 найбільших. Особливість ситуації в тому, що київській громаді в банку належали 25%+1 акція, і в ньому розміщувалися рахунки та здійснювалися платежі більшості столичних комунальних підприємств. Виниклий скандал викликав не лише здивування та чимало домислів, а й серію обвинувачень на адресу як акціонерів (у тому числі представників КМДА), так і покликаного не допускати таких ситуацій банківського регулятора.

   Юрій Сколотяний Автор Юрій Сколотяний Фінанси
  • Докучлива казка про порятунок села

   Минулий рік став роком фіскальної децентралізації. Місцеві бюджети одержали великий фінансовий ресурс, повноваження, а також можливість ці повноваження змінювати в інтересах громад. Хоч як сумно, але реформа, покликана поліпшити життя жителів найбідніших регіонів, майже не позначилася на благополуччі українських сіл.

   Юлiя Самаєва Автор Юлiя Самаєва Макрорівень
 • ЛЮДИНА
    • Мінкульт: кроки по канату
     Мінкульт: кроки по канату

     В інтерв'ю DT.UA міністр культури України Євген Нищук розповів про майбутню реформу структури Мінкульту; про ставлення до квот та "чорно"-"білих" списків митців. Поділився також творчими планами - у яких нових виставах на нього чекати найближчим часом.

     Олег Вергеліс Автор Олег Вергеліс Культура
   • Сім обкладинок "Книжкового Арсеналу"

    У столиці цього тижня вирував "Книжковий Арсенал", власне літературний форум, який презентував нові видання, цікавих авторів. Різні ЗМІ з цього приводу складають свої "хіт-паради найважливіших книжок" цьогорічного "Арсеналу". Нижче буде не рейтинг, а суто авторський погляд на видання, які, без перебільшення, варті уваги читачів.

    Іван Рябчий Автор Іван Рябчий Культура
   • Сім обкладинок "Книжкового Арсеналу"

    У столиці цього тижня вирував "Книжковий Арсенал", власне літературний форум, який презентував нові видання, цікавих авторів. Різні ЗМІ з цього приводу складають свої "хіт-паради найважливіших книжок" цьогорічного "Арсеналу". Нижче буде не рейтинг, а суто авторський погляд на видання, які, без перебільшення, варті уваги читачів.

    Іван Рябчий Автор Іван Рябчий Культура
   • Галина Пагутяк: "Сучасна цивілізація поїдає своїх дітей"

    Письменниця Галина Пагутяк живе в Галичині, мандрує невідомими стежками, відкриваючи для себе і для своїх читачів унікальність регіону. Так, зокрема, народилася її книжка "Сентиментальні мандрівки Галичиною". А у 2010-му письменниця стала лауреатом Шевченківської премії - за книжку прози "Слуга з Добромиля".

    Оксана ЗАГАКАЙЛО Автор Оксана ЗАГАКАЙЛО Культура
   • Василь Шкляр: бекґраунд республіканця

    П'ятнадцять років тому Василь Шкляр з'явився на літературному кону як deus ex machine. Його детективно-містичний "Ключ" (1999) вигулькнув ніби нізвідки - не проглядалося ні чогось схожого на сучасному ринку, ні виразної класичної традиції.

    Константин Родик Автор Константин Родик Культура
   • Конкурс Горовиця врятували держава та меценати

    Генеральний директор Міжнародного конкурсу молодих піаністів пам'яті Володимира Горовиця - Юрій Зільберман зізнається, що цьогорічний форум потужно підтримали державні структури та меценати.

    Катерина Константинова Автор Катерина Константинова Культура
  • Скорик, велика прем'єра

   У травні-червні в Україні продовжить свій розбіг мистецький проект "Три С" (Скорик, Станкович, Сильвестров), що недавно стартував у столиці. У Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Вінниці, Дніпропетровську, Харкові, Житомирі відбудуться концерти-імпрези Мирослава Скорика, в рамках яких, зокрема, світова прем'єра його Концерту № 2 для Віолончелі з оркестром (соліст - Олександр Пірієв). У різних містах - різні диригенти: Хобарт Ерл, Йосип Созанський, Юрій Янко, Володимир Шейко.

   Ольга Голинська Автор Ольга Голинська Культура
  • Бюджет науки чи крихти для виживання

   Україна цілком може претендувати на звання країни нескінченних парадоксів і, зважаючи на реалії нашого життя, має всі шанси закріпити його за собою. Тільки в Україні могло так статися, що восени 1918 р., коли, власне, ще й держави як такої не було, наказом гетьмана Павла Скоропадського створили Академію наук. Незважаючи на повоєнну розруху, безробіття і масову неписьменність населення, еліта нації зробила ставку на науку.

   Ольга Скрипник Автор Ольга Скрипник Здоров’я
  • Трагедія колоністів

   Фактично радянська влада вела неоголошену, але дуже криваву війну. Розкуркулення і репресії, штучний голодомор, який не залишав шансів на виживання, сфабриковане слідство, депортації та швидкі розстріли (часто єдиною підставою для яких слугувало отримання листа або посилки з релігійною літературою від родичів з-за кордону) забрали життя багатьох десятків тисяч колоністів…

   Костянтин Нікітенко Автор Костянтин Нікітенко Історія
  • Люди великого часу

   До 400-річчя з дня смерті Мігеля де Сервантеса Сааведри і Вільяма Шекспіра.

   Сергій Курбатов Автор Сергій Курбатов Історія
  • Держава і громадянське суспільство: противники чи партнери?

   Якщо лідери держави ставлять перед собою амбітні реформаторські цілі, вони зобов'язані взяти на себе ініціативу творення дієвих, незалежних від держави самоврядних організацій в економічній сфері, яким, відповідно до їхньої компетенції, передаватиметься частина адміністративних та управлінських функцій разом із необхідними ресурсами для їх виконання.

   Володимир Літкевич Автор Володимир Літкевич Соціум
  • Соціальна захищеність "віком" 25 років: хода по колу чи шлях назад?

   Нехтування ж дотриманням соціальних норм і стандартів - це прямий шлях до соціального вибуху в країні, загроза як територіальній цілісності держави, так і її існуванню в цілому.

   Володимир Петровський Автор Володимир Петровський Соціум
  • "Дивовижні": ремонт свідомості на власному прикладі

   Пофарбовані лавки, розпис на стінах у лікарні, облагороджені ліфти і під'їзди, прибрані ділянки лісу, двори, юридичні консультації для мешканців будинків та організація соціальних корпоративів - усе це тільки інструменти тепер уже громадської організації "Дивовижні". А мета - відремонтувати й упорядкувати свідомість людей, створюючи хвилі позитивних змін власним прикладом.

   Алла Котляр Автор Алла Котляр Персоналії
  • Мистецтво перемагати у війні та бізнесі

   Переклад найдавнішого в історії трактату з військової стратегії і тактики (датується V століттям до н.е.), виданий нещодавно українською, уже встиг розійтися більш як 10-тисячним накладом, що є неабияким показником для нехудожньої книжки.

   Любомир Крупніцький Автор Любомир Крупніцький Персоналії
  • Шекспір, прямий ефір

   400 років тому не стало Великого Барда. Він похований у своєму рідному місті Стретфорд-на-Ейвоні під вівтарем церкви Святої Трійці. Автор "Гамлета", ніби передбачаючи подальший масовий інтерес до своєї персони, заповів, аби на пам'ятній дошці був напис староанглійською мовою: "Добрий друже, в ім'я Ісуса не тривож мій прах… Благословенним буде той, хто не торкнеться цього каміння, і хай буде проклятим той, хто потурбує мої кості…"

   Леся Ільєнко Автор Леся Ільєнко Культура
  • Потяг "ЄДП" рушив, а Україна залишилася на платформі

   22 квітня - deadline подачі до Єврокомісії Дорожніх карт участі в Європейському дослідницькому просторі (ЄДП) від країн-членів та асоційованих країн. Україна не подала своєї Дорожньої карти. І це, фактично, означає відмову від виконання ст. 375 Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом і ст. 66 ч. 4 Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність" у нинішньому році.

   Андрій Шевченко Віталій Шадура Автори Андрій Шевченко , Віталій Шадура Наука
  • SOS: освіта в зоні ризику

   Завдяки досить високим показникам охоплення молоді загальною середньою та вищою освітою наша країна завжди мала непогані позиції в багатьох світових рейтингах, таблоїдах чи індикаторах. Так, саме показники охоплення населення освітою витягують Україну, за Індексом людського розвитку, у групу країн із вищим за середній рівнем, тоді як інші його складові - економічна (рівень ВВП на душу населення) та екологічна (тривалість життя) - характеризуються показниками нижчими від середнього рівня.

   Ірина Каленюк Олег Куклін В’Ячеслав Ямковий Автори Ірина Каленюк , Олег Куклін , В’Ячеслав Ямковий Освіта