Об'єднаємо наші зусилля
Випуск № 14 15 квiтня-22 квiтня Швидкий перегляд номера
  • Андрій Рева, міністр соціальної політики: "Вам за мене соромно не буде. Обіцяю" 49-річний Андрій Рева в соціальних питаннях не новачок. Кілька років керував районним управлінням соцзахисту, є одним з авторів нинішньої методики розрахунків субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, має юридичну освіту, майже десять років був заступником мера з соціальних і питань охорони здоров'я у Вінниці, де намагався запровадити і страхову медицину, створивши першу в Україні муніципальну страхову компанію.
   Алла Котляр Автор Алла Котляр Внутрішня політика
  • Володимир Омелян, міністр інфраструктури: "Часи, коли економіка кредитувала бізнес, закінчуються, тепер час бізнесу віддавати борги" 37-річний заступник міністра інфраструктури Андрія Пивоварського. Має освіту у галузі міжнародних відносин, економіки і фінансів. На держслужбі з 2000 р. Працював у різних структурах Міністерства закордонних справ. Також упродовж двох років працював у Міністерстві охорони навколишнього природного середовища. У 2012–2014 рр. був заступником керівника патронатної служби при Міністерстві фінансів. У грудні 2014-го прийшов у Міністерство інфраструктури, пріоритетом у його роботі тоді стало реформування міністерства - від запровадження електронного документообігу до кадрової політики.
   Юлiя Самаєва Автор Юлiя Самаєва Внутрішня політика
  • Лілія Гриневич, міністр освіти і науки: "Я вирішила, що цей виклик треба приймати" Призначення Лілії Гриневич на посаду міністра освіти і науки ні для кого не стало несподіванкою. Як і не викликало особливих заперечень. Гриневич добре обізнана у проблемах освіти (кілька скликань очолювала парламентський комітет з питань освіти і науки), не з чуток знає, що таке школа (пройшла всі ланки, від вихователя групи подовженого дня до директора департаменту освіти і науки ), була першим керівником Українського центру оцінювання якості освіти.
   Оксана Онищенко Автор Оксана Онищенко Внутрішня політика
  • Хто заплатить за простій? Програма уряду Гройсмана дивує своєю послідовністю, структурованістю та свіжими ідеями. Численні та інноваційні кроки, покликані відновити українську економіку, уперше супроводжуються кінцевими цілями, яких ми хочемо досягти, конкретними прогнозами, відповідальними за реалізацію й термінами виконання. Цей жарт мав би шанси бути смішним, якби після ознайомлення з документом не було так сумно...
   Юлiя Самаєва Автор Юлiя Самаєва Внутрішня політика
  • Особливо цінні кадри Президент Петро Порошенко зробив низку кадрових перестановок у Службі безпеки України. Зокрема, очільник держави підписав указ про звільнення першого заступника голови СБУ - начальника Головного управління по боротьбі з корупцією та оргзлочинністю (управління "К") Віктора Трепака. Як відомо, рапорт про звільнення Віктор Трепак написав іще в листопаді минулого року, однак Порошенко задовольнив його тільки зараз, коли увага громадськості прикута до масштабніших кадрових переміщень.
   Олег Кухаренко Автор Олег Кухаренко Внутрішня політика
  • Шумів очерет, причали снились... Лівий берег Малого Аджаликського лиману. Самотні групки очерету по-сирітськи тісняться вздовж краю води. На схилах - сухі торішні бур'яни. А за ними - поля, поля, поля... Володіння агромагната Бахматюка. По сусідству обгороджені землі олігарха Ахметова та ділянки групи компаній "ТІС". Праворуч видніються їхні термінали. А ліворуч удалечині - перевантажувальні комплекси державного підприємства "Морський торговельний порт "Південний".
   Ніна Перстньова Автор Ніна Перстньова Внутрішня політика
  • Конституційна криза, або "Покращення" по-польськи Мала бути "добра зміна". Але все закінчилося конституційною кризою і гострою критикою дій польського уряду з боку Європейського Союзу і Ради Європи.
   Якуб Логінов Автор Якуб Логінов Міжнародна політика
  • Світ у тенетах офшорного скандалу Ми спостерігаємо все ще тільки верхівку айсберга й можемо аналізувати тільки частину того, що потрапило до рук журналістів внаслідок масштабного витоку конфіденційної інформації з панамської компанії Mossack Fonseca - постачальника корпоративних і юридичних послуг.
   Олексій Коваль Автор Олексій Коваль Міжнародна політика
  • ОЧЕС: вперед буремними хвилями Чорного моря Протягом бурхливих років після закінчення холодної війни багато держав відчули необхідність перегрупуватися в регіональні організації. Відтак ідею створення в Чорноморському регіоні організації сприяння економічному співробітництву з готовністю сприйняли відповідні країни та країни, що мали особливий інтерес у регіоні.
   Майкл Б.Христидіс Автор Майкл Б.Христидіс Міжнародна політика
 • ГРОШІ
   • "Лише один місяць простою тютюнової індустрії "коштує" держбюджетові 1,8 млрд грн податків"
    "Лише один місяць простою тютюнової індустрії "коштує" держбюджетові 1,8 млрд грн податків" Валентина ХОМЕНКО, директор асоціації "Укртютюн", добре знається й готова розказати на прикладах, у цифрах і фактах, про досягнення та перспективи тютюнової індустрії. Галузі, виробництва якої торік сплатили суму податків, що становить понад 5,4% всіх податкових надходжень до держбюджету.
    Ольга Рогоза Автор Ольга Рогоза Бізнес
   • Пріоритет — за споживачем Загальновизнане правило - покупець завжди правий - на вітчизняних теренах ніколи повною мірою не спрацьовувало. Чи то рівень культури не той, чи то законодавство недосконале, можливо корупція в контрольних органах зводила нанівець неминучість покарання винних? Мабуть, усе, разом узяте, довело до того, що нині споживач залишений сам на сам зі своїми проблемами.
    Тетяна Кириленко Автор Тетяна Кириленко Бізнес
   • Пріоритет — за споживачем Загальновизнане правило - покупець завжди правий - на вітчизняних теренах ніколи повною мірою не спрацьовувало. Чи то рівень культури не той, чи то законодавство недосконале, можливо корупція в контрольних органах зводила нанівець неминучість покарання винних? Мабуть, усе, разом узяте, довело до того, що нині споживач залишений сам на сам зі своїми проблемами.
    Тетяна Кириленко Автор Тетяна Кириленко Бізнес
   • "Ідеальний шторм" Генеральному директору енергохолдингу ДТЕК Максиму Тімченку, а заодно й власнику цієї енергокомпанії Рінату Ахметову кореспонденти DT.UA насамперед передали "палкий" привіт від киян - за "трепетну турботу" компанії "Київенерго" про нас, за величезні рахунки за електроенергію та тепло, якого багато хто так і не відчув.
    Алла Єрьоменко Ігор Маскалевич Геннадій Кобаль Автори Алла Єрьоменко, Ігор Маскалевич, Геннадій Кобаль Енергоринок
   • Прозорість спільної аграрної політики у ЄС: емпіричні докази У рамках виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, орієнтації на європейські цінності у створенні нової системи управління аграрним і сільським розвитком вітчизняна аграрна політика може переорієнтуватися на стратегічні суспільні цілі з чітко визначеними пріоритетами, дієвими механізмами реалізації та надійними джерелами фінансування. Цей процес ускладнюється тим, що у нас аграрна політика завжди не узгоджувалася з селянською тактикою виживання.
    Олена Бородіна Автор Олена Бородіна Сільське господарство
   • Бюджетно-боргова політика поглиблення спаду У суспільно-політичних дискусіях останнього часу недостатньо уваги приділяється таким проблемам, як здійснення урядом проциклічної та наджорсткої бюджетної політики, наростання бюджетно-боргових диспропорцій і відсутність зваженої політики управління державним боргом. А між тим саме ці промахи в роботі уряду призвели до поглиблення економічного спаду, різкого зниження життєвого рівня населення, посилення боргової удавки економіки.
    Тетяна Богдан Автор Тетяна Богдан Макрорівень
 • ЛЮДИНА
   • Молоді українські художники: кому вони потрібні?
    Молоді українські художники: кому вони потрібні? Нинішня економічна скрута серйозно вдарила не лише по майстернях знаних митців, але - частенько - і по амбіціях молодих. Чи є попит на творчість саме молодих українських художників у наш кризовий час? Хто частіше цікавиться їхніми роботами? П'ятеро молодих митців, як змогли, так і відповіли на ці та інші запитання DT.UA.
    Катерина Константинова Автор Катерина Константинова Культура
   • Рефлексії за Радамесом У прем'єрі "Набукко" Дж. Верді (Національна опера України) - про пригоди бідного єврейського народу - партію Ісмаеля (небожа іудейського царя) керівництво театру демонстративно віддало не народним (і навіть не заслуженим) тенорам країни. А дебютантові-новачку, юному обдаруванню. Яких ми з номера в номер у різних жанрах намагаємося підтримувати на цих шпальтах.
    Олег Вергеліс Автор Олег Вергеліс Культура
   • Рефлексії за Радамесом У прем'єрі "Набукко" Дж. Верді (Національна опера України) - про пригоди бідного єврейського народу - партію Ісмаеля (небожа іудейського царя) керівництво театру демонстративно віддало не народним (і навіть не заслуженим) тенорам країни. А дебютантові-новачку, юному обдаруванню. Яких ми з номера в номер у різних жанрах намагаємося підтримувати на цих шпальтах.
    Олег Вергеліс Автор Олег Вергеліс Культура
   • Презумпція винуватості наркозалежних В Україні так і не прижилася західна модель ставлення до будь-яких форм "нездорового способу життя" - ставлення, що базується на допомозі, а не осуді. І хоча саме по собі вживання наркотиків не є злочином, наркозалежних заздалегідь вважають злочинцями і намагаються закрити в камерах, сподіваючись, що таким чином суспільство стане здоровішим.
    Маргарита Тарасова Автор Маргарита Тарасова Соціум
   • Шедеври Пінзеля він урятував з вогню Життя Бориса Возницького - вічна боротьба, тільки у мирний час. Він боровся за збереження національних цінностей, долаючи чимало перешкод у вигляді людської байдужості, черствості. Був абсолютно безкорисливим, хоча тримав ключі від музейних скарбниць Львова, Олеська, Золочева, Підгірців.
    Василь Худицький Автор Василь Худицький Культура
   • А ви знаєте, що таке меритократія? Україна переживає чи не найскладніший період у своїй історії. Складність полягає в тому, що наша держава намагається повністю змінити систему координат власного існування як у зовнішній, так і внутрішній політиці.
    Тетяна Орлова Автор Тетяна Орлова Соціум
  • До складу журі конкурсу Горовиця увійшли музиканти зі США, Німеччини, Польщі У зв'язку зі складною ситуацію в державі у 2014-2015 рр. конкурс Горовиця двічі переносили. Це стало негативним фактором для його подальшої долі. До того ж цей конкурс - єдиний подібний в Україні (з 2004 р. є членом Усесвітньої федерації міжнародних музичних конкурсів).
   Леся Ільєнко Автор Леся Ільєнко Культура
  • Позамежна доля Юрія Литвина Починаючи з другої половини 1970-х мене, тоді молодого киянина, обставини спонукали налагодити таємні канали зв'язку з демократичними емігрантськими колами. З тими з них, хто представляв народжений усередині країни під час "відлиги" рух правозахисного і морального опору радянському тоталітаризму.
   Павло Проценко Автор Павло Проценко Історія
  • Татарський гетьман У травні 1692 р. Україну було проголошено видільною (незалежною) державою. Цю угоду було укладено між "Ясновельможним милістю ханом і всієї держави Кримської" Сафою Гіреєм (Гераєм) і "Князівством видільним Київським, Чернігівським й усього Війська Запорозького городового і народу малоросійського". А 325 років тому, в січні 1691-го, Петро Іваненко, посланий у службових справах до Гадяча і Полтави, раптово з'явився на Запорозькій Січі. Його, мабуть, з подачі Івана Мазепи, називали Петриком.
   Володимир Думанський Автор Володимир Думанський Історія
  • Навчити вчитися. Як мотивувати дитину? Щойно дитина переступає поріг школи, сучасні батьки в паніці намагаються зробити все, щоб вона ходила туди з задоволенням. Які тільки методи й прийоми не використовують батьки! І шантаж, і залякування, і винагороди у вигляді подарунків, усіляких благ і навіть грошей… Але діти зазвичай втрачають інтерес до навчання вже в початковій школі.
   Катерина Гольцберг Автор Катерина Гольцберг Сімейне коло
  • Живіть при зараз, любіть при завжди Напевно, немає людини, яка би хоч раз у житті не казала собі: "з понеділка почну ходити у спортзал", "закінчиться аврал - проведу вихідні з дітьми", "вийду на пенсію - навчуся вишивати хрестиком". Багато хто відкладає на завтра навіть особисте життя: стосунки, дружбу, сім'ю, а також турботу про своє тіло й душу. Але завтра, як відомо, так і не настає. Завжди є тільки сьогодні.
   Антоніна Юрченко Автор Антоніна Юрченко Сімейне коло
  • Що таке нон-фікшн і чому він потрібен дітям Головне завдання нон-фікшну - достовірно розкрити перед дитиною якусь частинку нашого життя. Причому зробити це так, щоб юний читач не просто зрозумів написане, а й не нудьгував читаючи, як це часто трапляється під час роботи з навчальною літературою. Не менш важливо для таких книжок показати системність Всесвіту, принципи співіснування людей і природи, тобто вивести дитину за межі буденності, але не у світ фантазії, а в не менш цікаву реальність, що наповнена незвичними історіями більше за будь-який фантастичний роман.
   Оксана Білик Автор Оксана Білик Сімейне коло
  • Реверанс Її Величності. Королеві Великої Британії — 90 років "Ще десять років і отримаєш від мене привітання з днем народження", - кажуть, так жартома пообіцяла королева Єлизавета ІІ своєму чоловікові принцу Філіпу в день його 90-річчя. У Британії є традиція: усім столітнім підданим королева надсилає привітання.
   Аріадна Войтко Автор Аріадна Войтко Персоналії
  • Старий-новий держплан для вищої освіти "Про поставку продукції для державних потреб" - саме так до 2012 року називався закон, за яким здійснювалося державне фінансування вищої освіти. Потім назву закону змінили, проте принципи радянського державного замовлення нікуди не зникли.
   Єгор Стадний Автор Єгор Стадний Освіта
  • Що буде зі студентськими стипендіями? Міністерство освіти і науки виставило на громадське обговорення законопроект, що вносить зміни до Закону "Про вищу освіту" стосовно стипендій. Запропоновані ним новели не стосуватимуться студентів, що вже навчаються, - їх відчують на собі лише "новобранці". Яких нововведень очікувати? Про це DT.UA розпитувало Олега Шарова, директора департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України.
   Оксана Онищенко Автор Оксана Онищенко Освіта
  • Молоді науковці — за реформи. Академіки не проти, але... В Академії є чимало науковців, особливо серед молодих учених, які розуміють, що Академія має змінитися, стати більш ефективною науковою організацію, перейняти чимало високих стандартів організації роботи, що їх практикують у наукових організаціях Європи та світу. Тож уже найближчим часом ми розпочнемо створення ради реформ - як точки конденсації пропозицій, ідей для оновлення академії".
   Наука