Об'єднаємо наші зусилля
Випуск № 16 28 квiтня-13 травня Швидкий перегляд номера
 • ВЛАДА
   • Оборона "Мінська"
    Оборона "Мінська" Черговий візит посланниці Держдепу Вікторії Нуланд і її планова спроба примусити українську владу до "Мінського миру" небайдужу частину українського суспільства неабияк стурбували. Утім, месиджі вічної чергової Держдепу по Україні не вирізнялися принципово новими тезами. Ті ж самі вимоги (по суті, цитати з "Мінських угод"), ті ж самі аргументи (вранці "стільці" - ввечері транш МВФ). Все те, що нескінченно артикулювалося безліччю іноземних офіційних осіб. У тому числі самою пані Нуланд.
    Сергій Рахманін Автор Сергій Рахманін Внутрішня політика
   • ЧИТАЙТЕ НАС У СОЦМЕРЕЖАХ
   • Корупція для службового користування... Відсторонений раніше від виконання повноважень тодішнім прем'єр-міністром А.Яценюком фігурант великого корупційного скандалу - голова Держекспортконтролю Ю.Терещенко - став до виконання своїх обов'язків уже з новим урядом під керівництвом В.Гройсмана.
    Дмитро Менделєєв Автор Дмитро Менделєєв Внутрішня політика
   • Голова департаменту фінансів соціальних програм Мінфіну Андрій Рязанцев: "Близько 60 млрд грн бюджету можуть іти на незаконні соцвиплати" Перші результати верифікації соціальних виплат уже є. І навіть на цьому етапі вони дозволяють говорити про багаторічне виведення мільярдних сум з бюджету країни. Нам в розмові з головою департаменту фінансів соціальних програм Мінфіну Андрієм РЯЗАНЦЕВИМ за допомогою конкретних цифр і фактів вдалося позначити основні тенденції порушень, а також спрогнозувати можливі суми, що витікають з бюджету воюючої країни в чиїсь кишені.
    Інна Ведернікова Автор Інна Ведернікова Внутрішня політика
   • Не словесами, а справами Заборона діяльності Меджлісу кримськотатарського народу не справила ефекту вибуху бомби. До цього все йшло, і мало в кого з жителів Криму та співчутливих спостерігачів за процесами в Криму з материка були ілюзії, що оперетковий суд на окупованому півострові і його постановник являть світові правосудне рішення. Особливо після того, як, підстилаючи доказову соломку "суду", Меджліс внесли до списку екстремістських організацій - ніби у відповідь на цього разу превентивно застережливі заяви міжнародних організацій і США.
    Валентина Самар Автор Валентина Самар Внутрішня політика
  • Дипломатичні відносини з Росією: міжнародна практика vs українська стратегія Дискусії довкола питання припинення дипломатичних відносин України з Росією тривають уже трохи більше двох років, періодично то спалахуючи, то затухаючи. Чи не найголовнішим у дискусіях є питання: а що конкретно Україна отримає/втратить від припинення/збереження дипломатичних відносин із Росією? І це зрозуміло, адже для ухвалення відповідального рішення слід чітко усвідомлювати всі можливі наслідки зазначених кроків.
   Олександр Самарський Автор Олександр Самарський Міжнародна політика
  • Постреволюція Сама по собі революція - стихія руйнівна, і творчого в ній мало. Творчою є якраз постреволюція - сума процесів, що настають після того, як революція починає йти на спад. Революція - це заперечення й викорінювання старого. Жодна революція не зробила людей щасливими. Але постреволюція дає шанс.
   Вадим Новинський Автор Вадим Новинський Внутрішня політика
  • Революція розфарбувала Скоп'є у всі барви веселки Революція в Македонії, якій торік політики країни і представники ЄС змогли запобігти, все-таки почалася. Вже два тижні вулиці Скоп'є та інших міст країни розфарбовуються у строкаті кольори революції, яка в Македонії справді дуже кольорова.
   Олексій Коваль Автор Олексій Коваль Міжнародна політика
  • Реформа пенітенціарної системи в Україні — вітчизняна бренд-криза? Ця тема - не найбільш медійно популярна і, крім того, - досить специфічна, бо мало хто розуміє, про що взагалі йдеться, і, відповідно, мало хто береться коментувати те, що відбувається, на відміну від питань компетенції Міноборони, СБУ, ОВС, Генпрокуратури. Це досить тривалий час дозволяло Пенітенціарній службі залишатися закритою і відокремленою.
   Володимир Гуржи Автор Володимир Гуржи Право
  • Забудовники в законі-2 2011 р. в DT.UA було надруковано статтю "Забудовники в законі", в якій аналізувалися новації свіжоявленого публіці Закону "Про регулювання містобудівної діяльності", прозваного в народі "законом Парцхаладзе". Закон цей фактично зводив нанівець можливості місцевих громад і органів місцевого самоврядування впливати на процеси будівництва й містобудування загалом.
   Олександр Сергієнко Автор Олександр Сергієнко Внутрішня політика
 • ГРОШІ
   • Юрій Вітренко: "Узгодженої моделі відокремлення ГТС поки немає. Саме через спроби політичного втручання..."
    Юрій Вітренко: "Узгодженої моделі відокремлення ГТС поки немає. Саме через спроби політичного втручання..." Наш співрозмовник, директор з розвитку бізнесу НАК "Нафтогаз України" Юрій ВІТРЕНКО у своєму пості 27 квітня зазначив: "Відтепер ціна на газ буде відповідати економічно обґрунтованому рівню. Оскільки Україна імпортує газ, то економічно обґрунтований рівень - це рівень "імпортного паритету", тобто ціна імпортного газу". Вона включає і вартість транспортування імпортованого газу. Також Юрій Вітренко розповів DT.UA про пов'язані аспекти ціни газу і тарифів на транспортування за умовами "вхід-вихід".
    Алла Єрьоменко Автор Алла Єрьоменко Енергоринок
   • Кредити "на відчепися"? Уже четвертий рік у Києві триває трагікомедія: країна, яка конче потребує інвестицій, руками та ногами відбивається від суми в кілька мільярдів. Йдеться про той самий китайський кредит у 3,6 млрд дол., який попередня "злочинна влада" встигла оформити, але так і не почала витрачати.
    Ігор Маскалевич Автор Ігор Маскалевич Енергоринок
   • Кредити "на відчепися"? Уже четвертий рік у Києві триває трагікомедія: країна, яка конче потребує інвестицій, руками та ногами відбивається від суми в кілька мільярдів. Йдеться про той самий китайський кредит у 3,6 млрд дол., який попередня "злочинна влада" встигла оформити, але так і не почала витрачати.
    Ігор Маскалевич Автор Ігор Маскалевич Енергоринок
   • Сировинний придаток Деякі регіони України розміщені в особливо благодатній зоні, що дозволяє розвивати виноградарство та виноробство, ввійти до престижного клубу країн, котрі славляться виробництвом вишуканих вин. Але однобокий, спотворений розвиток АПК, ставка на вирощування й експорт зерна та іншої агросировини з низькою доданою вартістю негативно позначаються на стані не таких масштабних, однак більш дохідних і перспективних напрямів.
    Єліанд Гоцуєнко Надія Гоцуєнко Автори Єліанд Гоцуєнко , Надія Гоцуєнко Бізнес
   • SOS із півдня Із південних регіонів України знову надходять повідомлення про поновлення контрабанди палива. Трейдери вказують на появу великої кількості недорогих пропозицій за готівку і зрослий трафік барж в акваторіях периферійних портів. Ситуація в точності повторює події минулого року, а тепер має й благодатний ґрунт у вигляді спроб уникнути оподаткування через запровадження електронних акцизних накладних.
    Сергій Куюн Євген Мочалов Автори Сергій Куюн , Євген Мочалов Енергоринок
   • Вибоїстий акциз Проїхавшись весняними дорогами, депутати Верховної Ради різко перейнялися їхнім ремонтом. Згадали про стару схему - перерозподіл податків із нафтопродуктів. У поданому нещодавно до ВР законопроекті йдеться про збір з роздрібного обороту підакцизних товарів, який надходить до місцевих бюджетів і 30% якого нардепи хочуть цільовим чином спрямовувати на ремонт автомагістралей.
    Артем Куюн Автор Артем Куюн Енергоринок
  • Життя в рулетці Вкладники фінансових установ цивілізованих країн вважали б ризики розміщення вкладів у банках України просто безмежними. Адже відомо, що ризик прямо пропорційний рівню відсоткових ставок за вкладами. Втім, і наші громадяни не дурні. Населення країни, а також бізнес уже чудово усвідомлюють, у яку гру вони грають із банками, претендуючи на надвисоку відсоткову винагороду за вкладами та рахунками.
   Сергій Следзь Вадим Башта Автори Сергій Следзь , Вадим Башта Бізнес
  • Хабар, що сплив, або Як у порту землю "вкрали" Залучення інвестицій у розвиток портів залишається головним пріоритетом державної політики в морській галузі впродовж уже не одного десятка років. Однак на цьому шляху ті самі перешкоди та бюрократичні перепони. Нещодавній обшук силовиків в офісі стивідорної компанії "СП Рісоіл Термінал", яка оперує вантажами в Іллічівському порту, саме й висвітлив одну з них - земельну.
   Ніна Перстньова Автор Ніна Перстньова Конфлікт інтересів
  • Не загубитися у комунальних нетрях Є багато сумнівів, що з літа нинішнього року - моменту, коли управління багатоквартирними будинками перейде до їхніх мешканців, ситуація у сфері комунального обслуговування принципово зміниться. Вже зараз очевидно, що влада всіляко опирається створенню ОСББ. Часто-густо мешканці отримують від державних реєстраторів безпідставні відмови у створенні об'єднання співвласників. І якщо вони не встигнуть таке об'єднання створити, компанію з управління будинком їм просто нав'яжуть.
   Світлана Орел Автор Світлана Орел Економіка регіонів
  • Державно-приватне партнерство — не мета, а один із способів її досягнення За даними Міністерства економічного розвитку і торгівлі, для реконструкції та розвитку інфраструктури Україні необхідно мінімум 8 млрд дол. щороку. Одним з ефективних способів реалізації інвестиційних проектів може стати державно-приватне партнерство (ДПП), однак, незважаючи на безліч порожніх розмов на цю тему, розвивається воно вкрай повільно, кількість реалізованих проектів мінімальна, а їхня ефективність - низька.
   Юлiя Самаєва Автор Юлiя Самаєва Макрорівень
  • Пенсії та соціальне страхування в Україні: першочергові завдання Загострення військово-політичної та фінансово-економічної кризи разом із недостатньою координацією та прорахунками в проектуванні реформ зумовили зростання соціальних ризиків для зайнятого населення та критичне падіння купівельної спроможності доходів пенсіонерів, понад 80% яких сьогодні фактично перебувають за межею бідності. За цих умов особливо актуалізуються завдання посилення гарантій у системі соціального страхування та послідовності реформувань у пенсійній системі.
   Лідія Ткаченко Автор Лідія Ткаченко Фінанси
 • ЛЮДИНА
   • Суспільство гальорки
    Суспільство гальорки Слово "волонтер" ще не цілком зникло зі ЗМІ, але вже точно перестало хвилювати громадську думку. Невесело, проте передбачувано. Хтось професіоналізувався. Хтось вигорів емоційно. Хтось влаштував особисте життя або, навпаки, зруйнував. Хтось створив ринок волонтерських послуг.
    Олег Покальчук Автор Олег Покальчук Соціум
   • "Арсенал" садять на шпагат У п'ятницю, 13-го (травень 2016- го), можливо, проясниться небо над "Мистецьким Арсеналом". У березні-квітні, нагадаю, помітно згустилися хмари над відомим культурним і музейним комплексом. Який в народі вважають "найкращою справою, яку зробив В.Ющенко". Свого часу саме він відкрив ворота проекту.
    Олег Вергеліс Автор Олег Вергеліс Культура
   • "Арсенал" садять на шпагат У п'ятницю, 13-го (травень 2016- го), можливо, проясниться небо над "Мистецьким Арсеналом". У березні-квітні, нагадаю, помітно згустилися хмари над відомим культурним і музейним комплексом. Який в народі вважають "найкращою справою, яку зробив В.Ющенко". Свого часу саме він відкрив ворота проекту.
    Олег Вергеліс Автор Олег Вергеліс Культура
   • Спочатку було слово Щось іде не так. Багато хто це відчуває, знає. Багато хто знає, що робити, щоб виправити ситуацію - змінити/ухвалити потрібні закони; об'єднати всіх хороших проти всіх поганих; змінити прізвища перших осіб при владі. Рецепти з року в рік - однакові, тільки прізвища подекуди різні: поки одні сидять - інші правлять і навпаки.
    Юрій Касьянов Автор Юрій Касьянов Соціум
   • Віра Річ: життя всупереч "Одна ворожка мені сказала, що я проживу до 2018 р. Тож іще встигну доробити всі важливі справи…" Ці слова британська перекладачка української літератури Віра Річ (Vera Rich) повторювала досить часто. Та Бог має, певно, свій Годинник, який розходиться з годинниками ворожок. І хотілося б, аби віщунки не помилялися, та де ж у ХХІ ст. знайти справжню Кассандру?
    Дмитро Дроздовський Автор Дмитро Дроздовський Культура
   • Празників празник і торжество торжеств З усіх великих релігійних свят нашого народу найшанованішим був і залишається найбільш давній, урочистий, радісний Світлий Празник Христового Воскресіння. Останній, завершальний акорд боротьби світла з пітьмою, добра зі злом, життя зі смертю. "Празників празник і торжество торжеств" називав Великдень візантійський богослов VIII ст. Іоанн Дамаскін, а нині співає клір під час великоднього богослужіння.
    Володимир Олійник Автор Володимир Олійник Історія
  • Усе погано, або Чому варто подивитися всередину себе Приїжджали до мене давні друзі. Півночі розмовляли, що не дивно - довго не бачилися. Зайшлося і про настрої в суспільстві. В Україні і Білорусі. Перший посил - люди не бачать перспективи, у них апатія й злість. По обидва боки кордону.
   Ігар Тишкевич Автор Ігар Тишкевич Соціум
  • Верді за гамбурзьким рахунком Оперу Джузеппе Верді "Луїза Міллер" поставила трупа Гамбурзької державної опери. Партитура відступає від цінностей великих історичних та біблійних сюжетів раннього й середнього періодів творчості композитора. Оперу створено за мотивами "міщанської трагедії" Фрідріха Шиллера "Підступність і кохання".
   Ольга Кізлова Автор Ольга Кізлова Культура
  • Фінансування університетської науки: між ризиками стагнації і непередбачуваності Нині точаться дискусії: яким має бути оптимальне співвідношення базового і грантового фінансування НАН? Відповіді різні, але всі фахівці практично єдині щодо одного: нинішнього вбогого базового фінансування чіпати вже не можна, бо за цим - загибель наукових шкіл. А от нарощувати фінансування науки слід саме з коштів різноманітних грантів.
   Максим Стріха Автор Максим Стріха Наука
  • Руслан і Пальміра "Мелодія для катеринки", "Вічне повернення", "Настроювач", "Чеховські мотиви" (картини Кіри Муратової), а ще "Біля річки", "Будинок з башточкою", "Пісня пісень" (картини Єви Нейман). Ці й інші знакові українські фільми буквально "одягав" відомий український художник костюмів Руслан Хвастов.
   Марія Гудима Автор Марія Гудима Культура
  • Жіночі долі у вирі Другої світової Роль жінки під час війни тривалий час, особливо в радянських реаліях, лишалася на узбіччі офіційних репрезентацій подій та комеморативних практик. Коли ж подібні сюжети й виринали, то звучали в унісон із загальнодержавним каноном подання історії "Великої Вітчизняної війни" і лише як доповнення до "героїчного пориву радянського народу" в боротьбі з ворогом.
   Вікторія Яременко Автор Вікторія Яременко Історія
  • Багатодітні переселенці 65% переселенців виживають на 1330 грн, лише у 27% дохід становить 1331-2500 грн. Такі дані опитування, проведеного в березні Міжнародною організацією з міграції спільно з Українським центром соціальних реформ.
   Алла Нефьодова Автор Алла Нефьодова Соціум
  • Костянтин Паустовський. Повернення до Києва Костику Паустовському було 6 років, коли 1898 р. з батьками, сестрою та двома старшими братами він переїхав до Києва. "Паустовські, нащадки запорізьких козаків, тішили свою гордість переказом, цілком достовірним, що їхнім предком був гетьман Сагайдачний", - напише біограф письменника Лев Левицький.
   Валерій Дружбинський Автор Валерій Дружбинський Персоналії
  • Українська Антарктида Чи потрібна Україні Антарктида? Це питання виникало, коли трапилася нагода отримати свою антарктичну станцію. Країна була в економічному занепаді, і багато хто сумнівався, чи "потягне" нужденна Україна її утримання. Це питання час від часу виникає і сьогодні. Наприклад, у ситуації, коли повернення полярників додому після річної зимівлі опиняється під загрозою через відсутність коштів у бюджеті на фрахтування судна.
   Лідія Суржик Володимир Драбчук Автори Лідія Суржик , Володимир Драбчук Довкілля