Об'єднаємо наші зусилля
Випуск № 17 13 травня-20 травня Швидкий перегляд номера
  • Амністія: всі вільні, всі винні? У Мінську, де тристороння контактна група регулярно обговорює стан виконання Мінських угод щодо вирішення конфлікту в Донбасі, - на порядку денному стоїть і питання амністії для всіх сторін конфлікту. Російська сторона, а з нею і представники "ДНР" і "ЛНР" у політичній підгрупі постійно в цьому питанні посилаються на закон від 21 лютого 2014 р. для Майдану. Вони пропонують аналогічний статус-кво для всіх. Усі винні, але всі вільні, розслідувати нема чого.
   Анастасія Станко Ангеліна Карякіна Автори Анастасія Станко , Ангеліна Карякіна Внутрішня політика
  • Чи є підстави для порушення процедури імпічменту президента? Нещодавнє оприлюднення у ЗМІ інформації щодо порушення Петром Порошенком антикорупційного та фінансового законодавства потребує негайної реакції парламенту. Як гарант додержання Конституції, прав та свобод людини і громадянина, президент повинен бути взірцем у дотриманні Конституції та законів України.
   Ігор Луценко Автор Ігор Луценко Внутрішня політика
 • ГРОШІ
   • У фінансово-борговій воронці
    У фінансово-борговій воронці Українська держава вже кілька років, як перейшла критичну 10-відсоткову межу співвідношення між видатками на обслуговування запозичень і обсягом загального фонду бюджету, після якої зупинити розростання цієї ракової пухлини без радикальних заходів уже неможливо.
    Юрій Ганущак Автор Юрій Ганущак Фінанси
   • Квазіфіскальні витрати та бюджетні субсидії: скільки коштує "безкоштовний" сир Навіть приблизні підрахунки втрат, яких зазнає держава від субсидування різних секторів економіки, вказують, що вони сягнули астрономічних масштабів, ставши одним із головних джерел зростання боргового навантаження і катастрофічного падіння рівня життя в Україні.
    Василь Башко Автор Василь Башко Фінанси
   • Квазіфіскальні витрати та бюджетні субсидії: скільки коштує "безкоштовний" сир Навіть приблизні підрахунки втрат, яких зазнає держава від субсидування різних секторів економіки, вказують, що вони сягнули астрономічних масштабів, ставши одним із головних джерел зростання боргового навантаження і катастрофічного падіння рівня життя в Україні.
    Василь Башко Автор Василь Башко Фінанси
   • Газова атака "Газовій атаці" піддали понад 40 млн чоловік (поки що без явних людських втрат), які так чи інакше одержують газ - безпосередньо вдома по трубопроводах або в газових балонах, через централізоване теплопостачання, в автомобілі на газі. Як переживуть цю атаку українці? Яких зазнають втрат? Яку ціну заплатять у результаті? І, головне, чи була в уряду потреба в такому вибуховому піднятті ціни газу та, як наслідок, тарифів на теплову енергію практично вдвічі? І що ми одержимо в сухому залишку?
    Олександр Сергієнко Автор Олександр Сергієнко Енергоринок
   • Формула дегазифікації Чергова операція наших спецслужб з оточення "Укргазвидобування" жодних питань не викликала. Рутина і "закошмарювання" керівництва ПАТ "Укргазвидобування", причому не з боку або з ініціативи СБУ - там люди государеві й підневільні. Веліли їм оточити, вони й оточили. "Замовлення", найімовірніше, прийшло з Печерська - як "плата" за конче потрібні Банковій голоси в Раді за законопроект, що дозволяє стати генеральним прокурором України протеже президента Порошенка Юрію Луценку.
    Ігор Маскалевич Автор Ігор Маскалевич Енергоринок
   • Реформа енергоринку: напівзаходами не обійтися 27 квітня уряд України оголосив про початок чергового етапу реформ в енергетиці. Прискорення реформам має надати впроваджуваний ринковий механізм ціноутворення на енергоносії та їх доставку. Зокрема, Кабмін запровадив єдину оптову ціну на природний газ, що поставляється населенню, бюджетним і промисловим підприємствам теплової енергетики (ТКЕ), до економічно обґрунтованого рівня. За словами міністра енергетики і вугільної промисловості Ігоря Насалика, підвищивши ціну на газ, Кабмін ставить крапку на масштабних спекуляціях за рахунок різниці в цінах на газ.
    Тарас Ткачук. Автор Тарас Ткачук. Енергоринок
  • В Україні відсутня державна лісова політика Маємо рішуче відмовитися від усіх видів брехні, від практики підготовки важливих галузевих програм, законів і правил лісової політики анонімними дилетантами без широкої участі професіоналів, громадськості, без кваліфікованого і відкритого національного обговорення. Якщо це питання вирішиться, усі інші проблеми українського лісу підуть самі собою.
   Петро Чечелюк Автор Петро Чечелюк Бізнес
  • Офшорне виснаження "Панамське досьє", що стало однією з останніх світових топ-новин, цього тижня поповнилося новою чималою порцією інформації. Найгостріше на його публікацію вже відреагували в багатих країнах: кримінальне провадження у США, спецкомісія Європарламенту, плани боротьби з офшорами Мінфіну Німеччини та великої п'ятірки ЄС. Реакція ж їхніх бідних сусідів, за нечастим винятком, була стриманішою.
   Сергій Кораблін Автор Сергій Кораблін Макрорівень
  • Дизельний розворот У сфері поставок дизельного палива очікується досить неординарна подія. Найближчим часом може відновити роботу нафтопродуктопровід Самара-Західний напрямок, експлуатований компанією "Прикарпатзахідтранс". Ця потужна магістраль, яка використовується для поставок російського дизельного палива, може серйозно змінити розклад сил на ринку.
   Сергій Куюн Автор Сергій Куюн Енергоринок
  • Касова бутафорія в IТ-обгортці Розподілена комп'ютерно-касова система у виконанні законопроекту про лібералізацію розрахунків готівкою №4117а - одна зі схем мінімізації податкових платежів і викачування грошей за нав'язані бізнесу послуги.
   Костянтин Левицький Автор Костянтин Левицький Бізнес
 • ЛЮДИНА
   • Помста блазня
    Помста блазня Недавній інфопривід, пов'язаний із днями пам'яті В.Шекспіра, не лишає вибору: неодмінно треба щось сказати про прем'єру в Національному театрі ім.І.Франка. Там поставили "Річарда III" (режисер Автанділ Варсімашвілі) - одну з найбільш смертоносних п'єс великого драматурга (якщо згадати, що хода короля-каліки до абсолютної влади - шлях до вершини, всіяний трупами).
    Олег Вергеліс Автор Олег Вергеліс Культура
   • Яцек Блавут: "20 років я мовчав поруч із Папою Римським" Практично, два десятки років поляк Яцек Блавут перебував поруч із Папою Римським Іваном Павлом II, фіксуючи як оператор життя понтифіка в різних країнах, на різних континентах, із різними людьми. Таких вражень вистачило б навіть не на одну книжку, а на багатотомник. У інтерв'ю DT.UA відомий польський оператор, режисер, продюсер, сценарист розповів про зустрічі з Папою, а також про свої гучні фільми. Один із них - "Віртуальна війна" - сьогодні як ніколи актуальний.
    Любов Журавльова Автор Любов Журавльова Культура
   • Яцек Блавут: "20 років я мовчав поруч із Папою Римським" Практично, два десятки років поляк Яцек Блавут перебував поруч із Папою Римським Іваном Павлом II, фіксуючи як оператор життя понтифіка в різних країнах, на різних континентах, із різними людьми. Таких вражень вистачило б навіть не на одну книжку, а на багатотомник. У інтерв'ю DT.UA відомий польський оператор, режисер, продюсер, сценарист розповів про зустрічі з Папою, а також про свої гучні фільми. Один із них - "Віртуальна війна" - сьогодні як ніколи актуальний.
    Любов Журавльова Автор Любов Журавльова Культура
   • Український театр, фестивальна жара Друга половина травня в Україні - вважайте, суцільний фестивальний бум. І хоча деякі критики нарікають: мовляв, театральне життя в Україні занепадає, проте на місцях усе-таки намагаються створювати сценічні свята - і самі для себе, і для гостей. Отже, чим багаті і кому раді в регіонах?
    Леся Ільєнко Автор Леся Ільєнко Культура
   • "Не на часі": кунктаторство в Україні — багатолике зло Слово кунктаторство походить від латинського cunktare. Як спосіб мислення і дій відомий здавна й означає брак сміливості, волі брати на себе відповідальність, повільність, очікування… Кунктатор - повільна, нерішуча людина.
    Володимир Газін Автор Володимир Газін Історія
   • Невідома загадка: чи міг плямистий тиф вплинути на національну історію? Епідемії змінюють історію. Коли нам на очі потрапляє така фраза, згадуємо насамперед епідемії чуми у середньовічній Європі. А тим часом Україною у ХХ ст. двічі прокотилася епідемія плямистого тифу - і, не виключено, круто змінила історію України.
    Олеся Ісаюк Автор Олеся Ісаюк Історія
  • Збаразький палац: реставрація минулого Відкриття обласного туристичного сезону під гаслом "Мандруємо замками Тернопілля" з розмаїтою "начинкою" - презентацією продукту туристичних фірм, туристичного потенціалу області, фестивалями страв "Вареник-фест" і "Капусняк-фест", рицарськими боями - стало традиційною подією, яка шостий рік поспіль відбувається у старовинному місті Збаражі.
   Роман Якель Автор Роман Якель Історія
  • "Невдячні діти", або Cиндром спорожнілого гнізда Важко витягувати людей із ями минулого, не завжди в цьому є потреба, але дедалі частіше в кабінетах психологів усіх "конфесій" - від гештальтистів до психоаналітиків - з'являються дорослі діти, які сидять у батьківських гніздах, намертво прив'язані якірним ланцюгом обов'язку.
   Катерина Гольцберг Автор Катерина Гольцберг Сімейне коло
  • Любов і біль Мабуть, важко знайти людину, котра б усвідомлено хотіла страждати і бути в стосунках із холодним партнером, який її відкидає й може завдати болю. Тим часом уся культурна спадщина людства пронизана темою деструктивних любовних стосунків, у яких один чи обоє партнерів страждають, мучаться, але не залишають одне одного. Чому так? Спробуємо розібратися в цьому непростому питанні.
   Антоніна Юрченко Автор Антоніна Юрченко Сімейне коло
  • Хлопчики в блакитному, дівчатка в рожевому. Про гендерні стереотипи Ділити речі на дівчачі й хлопчачі легка промисловість, а з нею й громадська думка, починає ще до народження дитини - одразу після того, як УЗД визначить стать і майбутні батьки почнуть купувати речі для малюка. Колір постільної білизни, візерунки на одязі, зовнішній вигляд першої шапочки - усе це має значення, особливо для геть сторонніх людей.
   Оксана Білик Автор Оксана Білик Сімейне коло
  • Головний секрет рекрутингу На одній з ділових зустрічей я почула фразу: "А ви переведіть своїх штатних менеджерів на відсоток, і діло піде краще". Це, звертаючись до директора великої виробничої компанії, сказала професійний рекрутер і психолог Тетяна Валь. Ну й заявочки, подумалося мені. Позбавити людей стабільного окладу? Це було сказано всерйоз? І я домовилася про інтерв'ю з Тетяною Валь.
   Яна Русанова Автор Яна Русанова Соціум
  • Лев Толстой як дзеркало cєвєродонецької революції Місто Сєвєродонецьк як нинішній адміністративний центр Луганської області не обділене увагою центральних засобів масової інформації. Але чомусь, скажімо так, "р-революційних" подій, що відбулися тут під завісу зими, столичні ЗМІ постаралися не помітити.
   Семен Перцовський Автор Семен Перцовський Соціум
  • Свобода: ніщо і все На жаль, в Україні "успішний бізнесмен" - це, здебільшого, успішний "оптимізатор" бюджету, не обтяжений моральними чеснотами. Владні повноваження в його руках стають лише продовженням його "оптимізаційних" здібностей. До того ж саме під таку конструкцію і "оптимізовано" закони в країні.
   Валентин Ткач Автор Валентин Ткач Соціум
  • Волонтер Раїса Шматко: "Для мене на війні найстрашніше — бачити там дітей" Волонтер Раїса Шматко справляє враження справжнього солдата. Надійного, відважного, який у потрібний момент закриє грудьми товариша, не побоїться сказати прямо в очі страшну правду і не втратить сили духу в найнебезпечніших ситуаціях. При цьому Раїса не забуває про суто жіноче призначення - оберігати й піклуватися.
   Оксана Онищенко Автор Оксана Онищенко Персоналії
  • "Якби ми возили на Схід більше українських книжок, нам не довелося б возити туди "броники" Українську мову можна вивчати не лише в школі, університеті чи на платних курсах. Уже три роки поспіль в Україні існує унікальний волонтерський проект "Безкоштовні курси української мови", який пропонує свою допомогу всім охочим. Його волонтери працюють у 17 містах України. Про те, чим живе проект, розповідає його координатор Анастасія Розлуцька.
   Євгенія Онищенко Автор Євгенія Онищенко Персоналії
  • Проекти і прожекти громадського здоров'я Нарешті збулося те, про що мріяли не лише бізнесмени і чиновники, а й прем'єр-міністри, - Державна санітарно-епідеміологічна служба України припинила своє існування. Обезлюдніли кабінети, замовкли телефони, зависли сайти. Схоже, назавжди.
   Ольга Скрипник Автор Ольга Скрипник Здоров’я
  • Ціна ковтка повітря За підрахунками лікарів, в Україні близько 1,2 тис. людей хворіють на легеневу гіпертензію (ЛГ). Однак діагностовані лише менше 20%. Через неправильне й несвоєчасне лікування пацієнти з деякими формами захворювання приречені на мученицьку смерть, а могли б жити, як здорові люди.
   Оксана ЗАГАКАЙЛО Автор Оксана ЗАГАКАЙЛО Здоров’я
  • Стрес і робота Цього року Всесвітній день охорони праці за рекомендацією МОП відзначається під девізом "Стрес на робочому місці: колективний виклик". Така підвищена увага до проблеми стресу зумовлена тим, що стрес на робочому місці - один з найскладніших викликів, що постав перед сферою охорони праці й охорони здоров'я. За даними європейських дослідників, саме стрес є причиною від 50 до 60% усіх втрачених робочих днів, тобто причиною значної шкоди здоров'ю працівників і пов'язаних із цим економічних і соціальних втрат.
   Валентин Кальніш Автор Валентин Кальніш Здоров’я
  • Канни-2016: Вуді Аллен та бойові кораблі На Лазурному узбережжі - самий розпал Каннського міжнародного кінофестивалю.
   Катерина Сліпченко Автор Катерина Сліпченко Культура