Верховна Рада дала згоду на призначення Юрія Луценка генеральним прокурором України. Проект відповідної постанови №4654 підтримали 264 депутати.
Призначення президентового кума підтримали 132 депутати від фракції БПП (3 - проти, 1 - утримався), 73 парламентарії від "Народного фронту" (1 - утримався), три депутати від Опозиційного блоку (3 - проти, 4 - утримались),
23 депутати групи партії "Відродження" та 17 депутатів від групи "Воля народу". Крім того, на підтримку Луценка проголосували 15 позафракційних депутатів.
Жодного голосу на підтримку призначення Луценка не дали фракції "Самопоміч" (24 - проти) і "Батьківщина".
Зазначимо, що Луценко був зацікавлений у проходженні змін до закону про прокуратуру, які б дозволили призначати осіб без відповідного досвіду та юридичної освіти не тільки на посаду генпрокурора, а й на посади заступників. Однак цей варіант було заблоковано у профільному комітеті.
За інформацією джерел DT.UA, посада генерального прокурора стала метою Ю.Луценка ще минулої весни, про що він неодноразово заявляв у розмовах із парламентськими колегами. І за рік він таки зумів увійти в коло не просто близьких, а найближчих до президента людей.
Тривалий час Порошенко не міг знайти заміну Луценкові на посаді глави фракції БПП, у тому числі й з цієї причини він і не педалював відставку В.Шокіна, а також ухвалення необхідного для призначення Луценка закону. При цьому весь час Луценко і фігурував як кандидат на посаду генпрокурора, і (в період загострення кадрових дискусій із В.Гройсманом) навіть розглядався як кандидат на посаду прем'єр-міністра.
Примітно, що 2005-го кандидатуру Луценка на посаду міністра внутрішніх справ пролобіював саме Петро Порошенко, який обіймав тоді посаду секретаря РНБО. Спочатку на цю посаду розглядалася кандидатура О.Турчинова. Очевидно, цілком випадково за чотири помаранчевих роки найвідомішою "жертвою" глави МВС став Б.Колесніков - власник компанії "Конті", що виробляє кондитерську продукцію.