Доля человеків
Чи справді глава Української держави вірить у швидке і безкровне врегулювання конфлікту на Сході України? І чи справді він "розраховує на підтримку мирного плану" Путіним? Чи готовий він запроваджувати воєнний стан?
"Визволіть наше місто!"
Про тих, хто хоче повернутися. Майже ніхто не хоче залишати рідні краї. Люди чекають шансу повернутися додому. І як можуть налагоджують тимчасовий побут.
Фейкрайтери і "гризуни"
Закон про вимушених мігрантів президент повинен ветувати як ухвалений з порушенням регламенту і через його нездатність усунути проблеми, які був покликаний вирішити.
У пошуках миру…
Сьогодні не можна заперечувати важливості хоч якихось творчих ініціатив з боку як центральної влади, так і представників місцевих еліт. У цьому контексті варто відзначити два моменти.
Примус до України
Україна несподівано продемонструвала волю до життя і вміння знаходити нестандартні рішення в боротьбі за життя. Вона з'явилася, коли її ніхто вже не чекав, і в такій формі, про яку ніхто й подумати не міг.
Терористи і держава на одному зв'язку
В умовах активного розвитку ринку, впровадження новітніх технологій, зв'язок в Україні все ще намагаються спроектувати за стандартами Радянського союзу.
Іракський бліцкриг
Фінансово потужний терористичний монстр прийшов із Сирії в Ірак, спричинивши, з одного боку, паніку на біржах і в урядах, а з іншого - появу сміливих планів. Як, наприклад, створення альянсу Вашингтона і Тегерана.
МЗС: Клімат Клімкіна
Очікування від призначення міністром закордонних справ Павла Клімкіна дуже великі. Це надихає, але й до багато чого зобов'язує. Хоча, можливо, ці очікування й завищені. Адже далеко не все залежить від міністра.
Незручні думки на тему зовнішньої політики
Саме Україна стала індикатором нинішнього жалюгідного стану міжнародних відносин. На практиці для України це виключає будь-яку можливість повернутися до попередніх рішень і таких милих нашим політикам та суспільству напівзаходів.
Президент радиться з елітами Донбасу
Після переговорів з представниками легітимної влади Донецької і Луганської областей, а також представниками бізнесу та депутатського корпусу цих регіонів мирний план президента може бути розширений.
Валерій Пятницький: "Угода з ЄС — це наш "кевларовий шар"
Підписавши Угоду, Україна поки що лише на папері зафіксувала своє бажання стати іншою - європейською, демократичною, розвиненою. Залишилося "всього-на-всього" реалізувати цей намір.
Другий "тихий" фронт
На сьогодні в Україні йдутьдві війни. На відміну від відомостей про загиблих і поранених на Сході України, які привертаютьзагальнуувагу, економічні баталії призводять поки що в основному до невидимих "неозброєним" оком жертв.
Як і чим допомагає Захід?
На сьогодні міжнародні організації та ряд західних урядів надали трохи більше 6 млрд дол. У цій сумі трохи більше половини - кошти МВФ.
Припинити популізм
Українські товари ніхто не купує. Винятки - одиничні. Усі несуть гроші не в магазин, а в обмінний пункт, якщо ж і в магазин, то купують не своє, а китайське. У таких умовах економіка не може бути життєздатною.
У теплі "сімейного" УЗ-оточення
Європейський банк реконструкції та розвитку вже повідомив уряд, що готовий пролонгувати кредит "Укрзалізниці" лише за умови виконання плану з реформування держмонополії, але віз і нині там.
Помилка Еттінгера — ультиматум Путіна
Коли російські представники помітили, що спільної позиції ЄК та України немає, "Газпром" не лише зайняв позицію ігнорування щодо української сторони, а й перейшов у наступ проти обох.
Обличчям до своїх надр
Справедлива ціна на газ змусить заощаджувати та відкриє нові маршрути поставок. Окрему роль потрібно відвести внутрішньому газовидобутку, який завжди існував якось сам по собі, але сьогодні дива закінчуються.
Помилка Еттінгера — ультиматум Путіна
Коли російські представники помітили, що спільної позиції ЄК та України немає, "Газпром" не лише зайняв позицію ігнорування щодо української сторони, а й перейшов у наступ проти обох.
Обличчям до своїх надр
Справедлива ціна на газ змусить заощаджувати та відкриє нові маршрути поставок. Окрему роль потрібно відвести внутрішньому газовидобутку, який завжди існував якось сам по собі, але сьогодні дива закінчуються.
Два позови — одна арбітражна справа
НАК "Нафтогаз України" має реальні шанси досягти позитивних для себе результатів у ході юридичного/арбітражного процесу врегулювання спірних питань із ВАТ "Газпромом" за контрактом від 19 січня 2009 р.
"Сумихімпром" — помилка адресою?
В Украине за годы приватизации уже не раз бывало, что ненужный претендент просто не мог принять участие в торгах. Вот этот способ и стали демонстрировать в цветах и красках.
Секвестр стратегічного мислення
Зважаючи на частку ВВП, яка виділяється сьогодні в нашій країні на науку, розмови про скорочення і навіть ліквідацію наукових установ набувають якогось мазохістського присмаку. Йдеться ж про науку, яка впродовж двох десятиліть практично не отримувала коштів для оновлення обладнання.
Раду Поклітару: Диявол — це жінка
Жінки Поклітару в одноактному балеті - не лорківські замшілі черниці, які спливають соком у старій задушливій діжці. Тут навпаки - усе ширше і об'ємніше. Це жінки-красуні, чоловікоподібні чудовиська. Ніби зграя ериній чи хмара фурій.
Рим — відкрите місто
У столиці вчетверте стартував фестиваль "Тиждень італійського кіно". Проект знайомить кіноманів із яскравими новинками, а також найбільш знаковими фільмами кінематографу Італії.
Райський сад на грішній землі
У цій славетній давній Книзі книг і нині відкривають такі глибини, що вони цікавлять і навіть вражають сучасного переінформованого читача, якого ніби вже й нічим не здивуєш.
Співліжники: паритет чи "гладіаторські бої"?
Якими методами чоловіки й жінки намагаються завойовувати увагу протилежної статі. По-простонародному кажучи, це т.зв. замолодки: вони не передбачають довгограючої цікавості, зате ефектні й швидкострільні.