Об'єднаємо наші зусилля
Випуск № 15 22 квiтня-27 квiтня Швидкий перегляд номера
 • ВЛАДА
   • Україна vs Росія: раунд перший — розвідка боєм  Міжнародний суд ООН ухвалив рішення щодо тимчасових заходів
    Україна vs Росія: раунд перший — розвідка боєм Міжнародний суд ООН ухвалив рішення щодо тимчасових заходів Помиляються ті, хто вважає, що Міжнародний суд ООН приймає рішення роками. Інколи судді бувають досить оперативними. Як, наприклад, у процесі "Україна проти Росії", в якому Київ обвинувачує Москву в порушенні Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму і Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.
    Володимир Кравченко Автор Володимир Кравченко Внутрішня політика
   • ЧИТАЙТЕ НАС У СОЦМЕРЕЖАХ
   • Мертва петля "Антонова"... На початку 2015 року уряд "подарував" "Укроборонпрому" державне підприємство "Антонов", яке було у сфері управління Мінекономрозвитку, заодно перетворивши 15-тисячний колектив на заручників-кріпосних сучасних вельми здібних схемотехніків-менеджерів з оборонки. Чи треба робити висновок, що новоспечені командири "Антонова" дедалі тугіше затягують на шиї колективу підприємства "мертву петлю", а їхня команда дедалі більше скидається на "похоронну"?
    Дмитро Менделєєв Автор Дмитро Менделєєв Внутрішня політика 21 квiтня 2017 18:39
   • Свобода, яку ми втрачаємо В Україні ухвалено багато документів, які поліпшують рівень захисту прав людини і розвивають відповідні положення Конституції. Втім, якщо проаналізувати вал змін до законодавства протягом трьох останніх років, то стане зрозуміло, що влада перетворила зазначені стратегії на "фільчину грамоту" і не надто зважає на вимоги Конституції (особливо на її другий розділ про права і свободи людини).
    Олександр Банчук Автор Олександр Банчук Внутрішня політика 21 квiтня 2017 18:36
   • Пов'язані однією кров'ю Під час Євромайдану в Харкові міліціонери жорстоко побили журналістів СТБ. Але винних не покарано - силовики не саджають своїх.
    Влад Абрамов Автор Влад Абрамов Внутрішня політика 21 квiтня 2017 18:34
 • ЛЮДИНА
   • "Книжковий Арсенал" презентує новинки 150 видавництв
    "Книжковий Арсенал" презентує новинки 150 видавництв Вже традиційний "Книжковий Арсенал" розпочне свою роботу відразу після Євробачення і триватиме з 17 по 21 травня у, власне, "Мистецькому Арсеналі". У програмі - традиційні презентації нових видань, зустрічі з письменниками, візуальні й музичні проекти та виставки.
    Леся Ільєнко Автор Леся Ільєнко Культура
   • Андрій Курков: меса за інфантильністю Андрій Курков - реформатор українського книжкового ринку. Саме він запровадив у нас формат короткого європейського роману - і на чверть століття це стало стандартом вітчизняної прози. Аж ось виходить його "Шенґенська історія" (Х.: Фоліо, 2016) на 716 сторінок! Кругом - кроком руш?
    Константин Родик Автор Константин Родик Культура 21 квiтня 2017 17:27
   • Жінка, яка хотіла океан У Києві одразу п'ять театрів наввипередки зайняті дослідженням творчості Генріка Ібсена (п'єси різні). А буквально недавно в Королівському національному театрі (Британія) вийшла вистава "Гедда Габлер" (режисер Іво ван Хове, у головній ролі Рут Вілсон), що використовує "ібсенізм" для дослідження природи сучасної європейської людини.
    Олег Вергеліс Автор Олег Вергеліс Культура 21 квiтня 2017 17:25
   • Івано-Франківськ чекає Някрошюса Стала відомою попередня програма міжнародного фестилю Porto Franko, який відбудеться з 14 по 18 червня в Івано-Франківську. DT.UA організатори зізналися, що на цей час місто перетвориться на "мистецький порт" і стане культурною столицею України.
    Дмитро Левицький Автор Дмитро Левицький Культура 21 квiтня 2017 17:22
   • Київ, французький музичний імпресіонізм У Колонному залі ім. М.Лисенка філармонічний оркестр під керуванням Віталія Протасова та соліст-піаніст Антоній Баришевський представили шанувальникам академічної музики вечір французьких композиторів.
    Ольга Кізлова Автор Ольга Кізлова Культура 21 квiтня 2017 17:21
   • Психологічна і медична реабілітація військовослужбовців: що нового в законодавстві? Війна залишає слід на кожному, хто хоча б день брав участь у бойових діях. Повертаючись додому, кожна людина може опинитися в ситуації, коли потребуватиме додаткової медичної та психологічної допомоги. На сьогодні Центральна військово-лікарська комісія вже видала понад 10 тисяч постанов, що пов'язують поранення, контузію, каліцтво чи захворювання з участю в АТО.
    Вікторія Лавренюк Автор Вікторія Лавренюк Соціум 21 квiтня 2017 17:13
  • Київ, французький музичний імпресіонізм У Колонному залі ім. М.Лисенка філармонічний оркестр під керуванням Віталія Протасова та соліст-піаніст Антоній Баришевський представили шанувальникам академічної музики вечір французьких композиторів.
   Ольга Кізлова Автор Ольга Кізлова Культура 21 квiтня 2017 17:21
  • Психологічна і медична реабілітація військовослужбовців: що нового в законодавстві? Війна залишає слід на кожному, хто хоча б день брав участь у бойових діях. Повертаючись додому, кожна людина може опинитися в ситуації, коли потребуватиме додаткової медичної та психологічної допомоги. На сьогодні Центральна військово-лікарська комісія вже видала понад 10 тисяч постанов, що пов'язують поранення, контузію, каліцтво чи захворювання з участю в АТО.
   Вікторія Лавренюк Автор Вікторія Лавренюк Соціум 21 квiтня 2017 17:13
  • Не будіть сову! Поговоримо ж про "ватників" і "совків", про реакціонерів і реваншистів, про мракобісів і просто бісів, тому що "ім'я їм легіон" (Лука, 8:30), у тому сенсі, що їх багато. А рахувати якось не хочеться.
   Олег Покальчук Автор Олег Покальчук Соціум 21 квiтня 2017 17:11
  • "Як на Гоголя іменини…"* Гоголь та Інтернет 1 квітня, у день народження Миколи Гоголя, у мене почав глючити комп'ютер. Спочатку він жив своїм власним життям, а потім "натовськими" буквами вирішив поставити мені кілька запитань. Поки я завис, екран комп'ютера згас. На моніторі було видно пилюку. І мені наче наживо пригадалася сцена з фільму "Вій", коли Хому вперше привели до церкви. Я почав шукати номер телефону знайомого майстра на букву D…
   Валентин Ткач Автор Валентин Ткач Персоналії 21 квiтня 2017 17:06
  • "Це приниження для людини — коли її заносять у приміщення" Приватні комерційні заклади, які доступні для людей у візках, - все ще велика дивина для України. Попри те що державні будівельні норми і закони формально зобов'язують власників приміщень дотримуватися стандартів доступності, контролю за цим з боку держави немає, і все залежить від доброї волі самих підприємців.
   Оксана Драчковська Автор Оксана Драчковська Персоналії 21 квiтня 2017 17:04
  • Репродуктивна автономія, або Право на аборт Нещодавно ми отримали черговий "шедевр" законотворчої діяльності наших народних депутатів, який змусив хвилюватися кожну жінку. Бо не встигли ми відійти від масового обговорення декриміналізації сімейного насильства в Україні та дискримінації прав батька, як тепер мусимо в черговий раз обстоювати право жінки на аборт.
   Юлія Дузь Автор Юлія Дузь Сімейне коло 21 квiтня 2017 16:59
  • Із болем наодинці. Коли в сім'ї хвора дитина Майже всі батьки страждають від почуття провини за хворобу дитини. Але в той момент, коли батьки вперше погоджуються з тим, що їхня дитина хвора, вони одночасно дають собі раду і з почуттям провини, страху й сорому, а отже, дають своїй дитині право бути просто дитиною з особливими потребами.
   Катерина Гольцберг Автор Катерина Гольцберг Сімейне коло 21 квiтня 2017 16:57
  • Повернення до себе, aбо Хто кому винен? 33-річній медсестрі Світлані К., матері трьох дітей, за великим рахунком нема на що скаржитися. Живе у власному будинку у передмісті Львова, чоловік - підприємець. Нині вона перебуває у відпустці по догляду за 3-річною донькою. Двоє старших дітей ходять до школи. Діти доглянуті, добре вчаться. Що ще потрібно молодій жінці. Проте у приватній розмові скаржиться на повну відсутність особистого життя і нерозуміння в сім'ї.
   Василь Худицький Автор Василь Худицький Сімейне коло 21 квiтня 2017 16:55
  • Голгофа Артемія Веделя У сузір'ї визначних діячів української музичної культури одне з чільних місць належить композитору, хоровому диригенту, співаку, скрипалю-віртуозу Артемію Лук'яновичу Веделю. На Олімпі національних геніїв його ім'я заслужено стоїть поруч з іменами Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки, Максима Березовського, Дмитра Бортнянського, Григорія Сковороди…
   Володимир Олійник Автор Володимир Олійник Історія 21 квiтня 2017 16:52
  • Коліївщина: гібридна війна ХVIII століття Як поміняти "шило на швайку", або Танці під чужі інтереси 14 квітня 1768-го вважається початком спротиву українців інородцям та чужій вірі, що має назву Коліївщина. Чи було повстання гайдамаків стихійним і які мало наслідки - ці питання ще довго будуть приводом для суперечок істориків. Ясно одне, українці повинні колись навчитися думати, переосмислювати події минулого, навіть коли лють пече їм очі.
   Ігор Суховий Автор Ігор Суховий Історія 21 квiтня 2017 16:50
  • Наївно? Супер! У "Мистецькому Арсеналі" проходить масштабна виставка "наївного" мистецтва "Чисте мистецтво". Такої можливості ініціатори цього проекту, Петро Гончар і Лідія Лихач, чекали 20 років. Ложкою дьогтю в бочці навіть не меду - справжніх великих алмазів (таке хороше все, побачене в експозиції!) - залишилося тільки питання, чому в Україні досі немає свого Музею наївного мистецтва.
   Ганна Пароваткіна Автор Ганна Пароваткіна Культура 21 квiтня 2017 16:46