Об'єднаємо наші зусилля
Випуск № 16 27 квiтня-12 травня Швидкий перегляд номера
 • ВЛАДА
    • У суду без слідства
     У суду без слідства

     Український юридичний фронт у не оголошеній з обох боків війні Росії проти України, здається, охопив уже всі міжнародні судові майданчики - подано близько десятка позовів проти РФ, включаючи арбітражні провадження, ініційовані державою в особі НАК "Нафтогаз України" та Ощадбанку.

     Валентина Самар Автор Валентина Самар Внутрішня політика
   • ЧИТАЙТЕ НАС У СОЦМЕРЕЖАХ
   • Вибір долі

    У країні є невдоволення як владою, так і змінами, і воно зростає. Ми незадоволені тим, що ми не зростаємо, на відміну від сусідніх країн. Ми за останні три роки зубожіли. Ми незадоволені тим, що йде війна, що в нас є переміщені особи, що зростає злочинність. Ми незадоволені тим, що в нас у головах тривожна невизначеність.

    Олександр Пасхавер Автор Олександр Пасхавер Внутрішня політика
   • Безвіз як бізнес, Або як задовольнити паспортний дефіцит

    У передвеликодній тиждень ЗМІ заполонила новина про "проблему" - Державне підприємство "Документ" (у сфері управління Державної міграційної служби) припинило приймати заяви на біометричні паспорти від громадян через перевірки СБУ.

    Віктор Тимощук Автор Віктор Тимощук Внутрішня політика
   • Дискредитація конкурсом

    Конкурси на посади в держслужбі були запроваджені задля того, щоб дати можливість компетентним і порядним фахівцям обійняти високі посади і професійно виконувати покладені на них обов'язки. Однак багаторічна практика в Україні довела, що благородну ідею, яка стала нормою в країнах Європи, можна легко й успішно дискредитувати.

    Роман Якель Автор Роман Якель Внутрішня політика
 • ЛЮДИНА
    • Повернення на Шовковий шлях
     Повернення на Шовковий шлях

     В Українському домі проходить Тиждень китайсько-українського культурного обміну "Один пояс - один шлях". У рамках тижня - підписання угод про співпрацю в культурній сфері, Всеукраїнський відбірковий тур міжнародного конкурсу знавців китайської мови.

     Катерина Константинова Автор Катерина Константинова Культура
   • Данило Лідер. У просторі і в часі

    Цьогоріч Україна відзначає 100-річчя від дня народження видатного українського художника Данила Даниловича Лідера (1917-2002). Його внесок як художника-сценографа в українську культуру і в історію театру, зокрема, - неоціненний.

    Ольга Петрова Автор Ольга Петрова Культура
   • Данило Лідер. У просторі і в часі

    Цьогоріч Україна відзначає 100-річчя від дня народження видатного українського художника Данила Даниловича Лідера (1917-2002). Його внесок як художника-сценографа в українську культуру і в історію театру, зокрема, - неоціненний.

    Ольга Петрова Автор Ольга Петрова Культура
   • Роман Мінін: "Арт-ринку в Україні немає!"

    Про Романа Мініна говорять як про одного з найбільш успішних, топових і найбільш продаваних українських художників. Зокрема, два роки тому його роботу "Генератор донецького метро" продано на торгах Sotheby's у Лондоні за 11,4 тис. дол. Недавно в Америці він успішно презентував свій проект "Килим обіцянок". А незабаром представить велику виставку в Бельгії.

    Катерина Константинова Автор Катерина Константинова Культура
   • Ім'я Кармен

    "Кармен" Жоржа Бізе - опера, яку майже півтора століття виконують чи не найбільше у світі. Вона заслуговує своєї популярності, бо її сюжет і музика зрозумілі й близькі серцям мільйонів слухачів - воістину народні. Однак історія її сходження далека від благополучно-однозначного визнання сучасників - співвітчизників композитора.

    Ольга Кізлова Автор Ольга Кізлова Культура
   • "Мельпомена Таврії": гості та "Герої"

    З 19 по 27 травня в Херсоні проходитиме XIX Міжнародний театральний фестиваль "Мельпомена Таврії", гостями й учасниками якого стануть театри України, Польщі, Грузії, Франції, Угорщини, Португалії, Румунії, Туреччини, Білорусі, Вірменії, Литви.

    Дмитро Левицький Автор Дмитро Левицький Культура
  • Талант і трагедія Марка Черемшини

   Виповнюється 90 років з дня смерті класика української літератури, громадського діяча Марка Черемшини (справжнє ім'я - Іван Семанюк). У просторому будинку в центрі міста Снятин на Прикарпатті, де минув найбільш активний період життя і творчості письменника, досі панує незвичайна атмосфера, ніби все відбувалося зовсім недавно. Про те, чому варто відкрити для себе ім'я видатного українця, розмовляємо з багаторічним директором літературно-меморіального музею Марка Черемшини у Снятині, автором книжки "Марко Черемшина у спогадах, документах і матеріалах" Русланою Кірєєвою.

   Роман Якель Автор Роман Якель Культура
  • Девальвація

   Павло Гірник ніколи не думав про гроші. А, може, й думав - коли їх не було. Бо коли намацував у кишені бодай копійчину, якої вистачало на хліб і ще на щось до хліба - грішми не переймався. До наступного хліба. Такий-от він не пристосований до життя чоловік. Поет - і все цим сказано.

   Світлана Кабачинська Автор Світлана Кабачинська Персоналії
  • Пам'ять не тільки у бронзі. Саме таку заслужила Роменська мадонна

   За збігом обставин, цими днями мені як журналістові довелося готувати різні, але по суті об'єднані однією темою матеріали. Про сватовчанина Володимира Балаку, який після смерті дружини сам виховує п'ятьох маленьких дітей; про перший на тій-таки Луганщині бебі-бокс при обласній дитячій лікарні в Лисичанську, де горе-матері можуть анонімно залишати своїх новонароджених малюків; про нові прийомні сім'ї і ДБСТ...

   Семен Перцовський Автор Семен Перцовський Персоналії
  • Німець, який вивчив українську

   "Хочеш познайомитися з німцем, який приїхав в Україну вивчати російську мову, а потім "перекувався" і за рік так добре навчився розмовляти українською, що аж приємно слухати", - зателефонував мені знайомий волонтер. Звісно, я хотіла. Волонтери розповіли, що хлопчина в Києві проїздом - приїхав спеціально з Німеччини, щоб разом з ними поїхати у прифронтові містечка відвезти подарунки тамтешнім дітям.

   Оксана Онищенко Автор Оксана Онищенко Персоналії
  • Претензії до батога і пряника, або Про шкільні оцінки без емоцій

   На перший погляд, оцінка, яку вчитель виставляє в журналі, річ проста і зрозуміла. Є спеціальні інструкції про те, скільки балів і за що виставляти, є програми з вимогами до знань - які тут можуть бути проблеми? Та часто на шкільну оцінку навішують геть не властиві їй функції. Вона перетворюється на батіг або пряник.

   Оксана Онищенко Автор Оксана Онищенко Освіта
  • Святі врожаї. Як християнська релігія стає частиною життя українських вишів

   Краватку в українському університеті можна побачити значно частіше, ніж рясу або колоратку. Втім, представники християнських церков, руйнуючи інтелектуальні форпости "наукового атеїзму", системно працюють у ВНЗ. Якщо у в'язницях, війську й лікарнях їхня діяльність цілком зрозуміла й прихильно сприймається суспільством, то у храмах науки викликає запитання - "як саме?" і "для чого?".

   Олексій Гордєєв Автор Олексій Гордєєв Соціум
  • Життя святкової індички

   Куди втікає все людське, що видушується, з одного боку, політкоректністю, а з іншого - мракобіссям? У гру, в сюжети старої чарівної казки, які нескінченно повторюються на новий лад. Тому політичне вбивство сучасності може легко вбудовуватися в історичний міфодизайн. Лідирує в цьому, звісно ж, Росія.

   Олег Покальчук Автор Олег Покальчук Соціум
  • Зараз ми ведемо велику Громадянську війну...

   Коли в серпні 2014-го російська армія розстрілювала наших воїнів під Іловайськом, Верховний головнокомандувач української армії заявив з високої трибуни на Хрещатику: "Події останніх місяців стали для нас хоч і не оголошеною, але справжньою війною. Вона, можливо, так і ввійде в історію як вітчизняна війна 2014-го року...

   Євген Зарудний Автор Євген Зарудний Історія
  • Уроки операції "Вісла". 70 років тому польська комуністична влада розпочала депортацію українців на "повернені землі"

   Пересічний польський громадянин практично не знає про масові депортації українців із Лемківщини, Надсяння, Холмщини та Підляшшя в 1944–1951 рр., насамперед - брутально проведену операцію "Вісла" 1947 р., під час якої, за сприяння силових структур Польщі, Чехословаччини та СРСР, на північ і захід Польщі депортовано понад 150 тис. українців.

   Микола ЛИТВИН Любомир Хахула Автори Микола ЛИТВИН , Любомир Хахула Історія
  • Зона відчуження — зона тяжіння

   Катастрофа такого масштабу повинна була відбутися саме в Радянському Союзі. Оскільки в цій країні завжди був величезний розрив між тим, що треба показати, що зроблено в дійсності.

   Микола Хрієнко Автор Микола Хрієнко Довкілля