Повернення на Шовковий шлях

Поділитися
Повернення на Шовковий шлях
В Українському домі проходить Тиждень китайсько-українського культурного обміну "Один пояс - один шлях". У рамках тижня - підписання угод про співпрацю в культурній сфері, Всеукраїнський відбірковий тур міжнародного конкурсу знавців китайської мови.

В Українському домі проходить Тиждень китайсько-українського культурного обміну "Один пояс - один шлях". У рамках тижня - підписання угод про співпрацю в культурній сфері, Всеукраїнський відбірковий тур міжнародного конкурсу знавців китайської мови.

Ще в рамках тижня - День міст Шовкового шляху та Перший молодіжний форум між Китаєм і Україною "Один пояс - один шлях, об'єднання річок Янцзи і Дніпра". Окрім того, вагомий захід із практичною складовою - китайсько-український бізнес-форум, у рамках якого планується створити платформу для співпраці малого та середнього бізнесу двох країн.

Взагалі, цей захід приурочений і двом важливим подіям - 25-й річниці встановлення дипломатичних відносин між Китаєм і Україною, а також Форуму високого рівня з міжнародного співробітництва у рамках "Поясу і шляху", який відбудеться 14-15 травня в Пекіні.

- Я давно переконався в любові українського народу до Китаю та його культури. І можу сказати, що китайці також пізнають справжню Україну. Тиждень культурного обміну - своєрідна платформа, з допомогою якої можна передати дружній знак від китайського народу - українському та зміцнити дружбу між нами. Торік в Україні був тиждень китайського кіно, але цього разу задіяні різні сфери культури. Співпраці такого масштабу між нашими країнами ще не було, - каже Надзвичайний і Повноважний Посол Китайської Народної Республіки в Україні Ду Вей.

Китай бачить Україну як країну з унікальними географічними перевагами та великим потенціалом розвитку. Сама назва Тижня культурного обміну "Один пояс - один шлях" - стратегія глобального розвитку Китаю спільно з іншими країнами. Це досить амбіційний і перспективний проект XXI ст.

Така ініціатива відроджує дух Шовкового шляху - інвестиційної артерії, що пов'язує Центральну Азію з Європою та іншими регіонами світу. Україна - перша європейська держава на цьому шляху.

Тиждень культурного обміну дозволяє китайсько-українським контактам у культурній сфері вийти на новий рівень.

- Чи планується українсько-китайська співпраця в кіногалузі, адже китайські стрічки сьогодні виходять на якісно новий рівень і здобувають високі нагороди на міжнародних кінофестивалях? - це запитання DT.UA для п. посла в рамках тижня.

- Можу з упевненістю сказати, що кіноспівпраця триватиме, - відповів п. Ду Вей. - Оскільки між Китаєм і Україною вже був успішний досвід такої співпраці - 18 років тому. В 1999 р. на кіностудії ім. Олександра Довженка китайські кінематографісти створили 20-серійний серіал за відомим романом Миколи Островського "Як гартувалася сталь". Режисер - Хань Ган. І цей фільм став найкращим серіалом року в Китаї. Я знаю, що багато китайських фільмів сьогодні популярні в Україні. Для китайських митців, і зокрема кінематографістів, Україна - дуже приваблива країна. Вона приваблива своїми пейзажами, а також талановитими режисерами й акторами. І на нинішній Тиждень культурного обміну в Україну також приїхали фахівці галузі кіно…

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі