Війна і вина
Конфлікт низької інтенсивності вигідний Путіну, - війна дозволяє підтримувати кризу в Україні й відтинає її від інвестицій, відтягує ресурси. Оскільки прямим військовим вторгненням усю Україну захопити Кремлю вже не по зубах, Росія розраховує на розхитування внутрішніх проблем та проведення локальних атак.
Військово-ядерний тупик: український варіант
Дискусія щодо відновлення Україною статусу країни, яка володіє ядерною зброєю, зараз об'єктивно працює на інтереси Росії як країни-агресора. Такі кроки, навпаки, розв'язують Кремлю руки як у політичному та ідеологічному, так і у військовому та економічному вимірах протистояння з нами.
Український голос у німецькому хорі
Успіху можна досягти лише публічною активною боротьбою, вкиданням у медіапростір достовірних фактів, створенням потужного резонансу в німецькому суспільстві. Саме це зобов'язані зробити українські політики в Німеччині - говорити й демонструвати жахіття реальної війни, щоб німці розуміли: все це відбувається в Європі, за кілька тисяч кілометрів від німецького кордону. Ці факти мають вибити аргументи в тих, хто прагне применшити проблему війни на Сході.
Професіонали гнізда Каськіва
За час війни з Росією волонтери зібрали на армію 150 мільйонів гривень. За цей самий період професіонали Держінвестпроекту полегшили держбюджет на схожу суму. Операція відбувалася в кілька заходів і закінчилася зовсім недавно - у грудні 2014-го. Якраз до річниці Майдану.
Україні потрібна нова Конституція Частина 2. Місцеве самоврядування
Новий адміністративно-територіальний поділ держави повинен забезпечити контрольовану систему послуг від найвищого рівня організації держави через проміжні рівні й аж до окремої родини. З іншого боку, новий адміністративно-територіальний поділ повинен забезпечити можливість збору податків з прибутків від усіх видів діяльності, починаючи з окремого громадянина і закінчуючи прибутками великих корпорацій, а також прибутками самоврядних адміністративно-територіальних одиниць.
Українська політична ситуація: в петлі Мебіуса
Аналіз, діагноз і прогноз української політичної ситуації сьогодні чи не найтоповіша тема. І не лише в Україні та близькому зарубіжжі - аби не вживати непопулярних назв і термінів, - а й далеко за нашими межами (які досі не стали повновартісними кордонами).
Американо-російські відносини — стратегічна несумісність
Києву може не подобатися сучасний контекст відносин між США і РФ у питанні української проблематики. Вочевидь, нам би більше імпонувала жорстка позиція Білого Дому. Однак ми насамперед мусимо не забувати, що саме Вашингтон із самого початку агресії Кремля заявив про неприйнятність прецеденту відкритого порушення встановленої, у тому числі зусиллями США, системи міжнародних відносин, та сприяв якомога ширшій підтримці Резолюції Генеральної Асамблеї ООН від 27 березня 2014 р. щодо суверенітету і територіальної цілісності України.
V-4 і Україна: пошук нового формату співробітництва в умовах конфлікту з Росією
"Українське питання" стало тестом на єдність Центральної Європи. Зокрема Вишеградської групи, яка на початку 1990-х рр. об'єднала Польщу, Угорщину, Чеську і Словацьку Республіки. Адже після приєднання цих країн до Європейського Союзу у 2004 р. була виконана основна місія, заради досягнення якої свого часу формувалося субрегіональне об'єднання. Тому сприяння проєвропейським реформам в Україні могло б стати новою об'єднавчою метою для "четвірки".
"Привіт" "Привату"
На думку DT.UA, онищенківський "привіт" для "Привата" не що інше, як черговий "постріл" у тривалій та несвоєчасній міжолігархічній війні, якій президент навіть не намагається покласти край. Постріл, швидше за все, холостий. Але це не знімає з порядку денного проблему самого банку, начиненого "цвяхами" і "гайками". Ні влада, ні МВФ, ні НБУ не знають, які "дротики" перерізати. А таймер невблаганний...
Податок на бідних
Незважаючи на надання Україні кредиту МВФ, широким верствам українського населення передохнути ніколи - доводиться дедалі тугіше затягувати паски, платячи сповна за стабілізацію системи держфінансів, яка пішла в рознос. А от системних змін, здатних виправдати виставлений рахунок, поки що не видно.
Як урятувати національну валюту
Сьогодні в Україні існують дві головні загрози національній безпеці - війна та обвал курсу національної валюти. Воєнна агресія намагається зруйнувати країну ззовні, а падіння курсу разом із інфляцією можуть підірвати економіку та суспільство зсередини. І в той, і в іншій проблемі багато плутанини, сотні суперечливих думок, триваючі помилки управлінців і болючі запитання громадян: зрада, корупція, непрофесіоналізм чи все це разом?
Бідність від торф'яного багатства
Тернопілля, зокрема його північна, волинська частина, не нарікає на убогі запаси торфу. Вони можуть повністю задовольнити щорічну потребу області в паливних брикетах і, частково, бути використані як добриво для сільського господарства. Але від розвіданих запасів до їх переробки на паливо шлях виявляється доволі складним.
У лабіринтах продовольчої безпеки
Фінансова дестабілізація, спричинена 200-відсотковою девальвацією гривні та інфляцією, стала неабияким випробуванням для всіх соціально-економічних структур. І сучасна торгівля - ритейл із добре розвиненою інфраструктурою та зовнішнім блиском маркетів - не стала надійною ланкою в системі продовольчої безпеки країни.
Путін усіх помирить?
Олігархи та чиновники розривають країну на шматки, змагаючись при цьому в патріотизмі. Розпилюючи мільярди, на паблік (волонтерам, батальйонам) кидають у найкращому разі мільйони, але в основному тисячі. Чудово видно таку ситуацію на прикладі нафтогазового комплексу, де, як і раніше, на потоках сидять олігархи та інші "правильні" люди, які, попри мільярдні статки, продовжують "пилососити" прибутки держкомпаній.
Гроші на місця чи на місце?
Децентралізація разом із боротьбою з корупцією була найпопулярнішою обіцянкою політичних сил, які пройшли до парламенту України. Виборців цікавить, що з обіцяного в сфері фіскальної децентралізації виконала нинішня парламентська коаліція та уряд після ста днів його роботи.
Путін усіх помирить?
Олігархи та чиновники розривають країну на шматки, змагаючись при цьому в патріотизмі. Розпилюючи мільярди, на паблік (волонтерам, батальйонам) кидають у найкращому разі мільйони, але в основному тисячі. Чудово видно таку ситуацію на прикладі нафтогазового комплексу, де, як і раніше, на потоках сидять олігархи та інші "правильні" люди, які, попри мільярдні статки, продовжують "пилососити" прибутки держкомпаній.
Гроші на місця чи на місце?
Децентралізація разом із боротьбою з корупцією була найпопулярнішою обіцянкою політичних сил, які пройшли до парламенту України. Виборців цікавить, що з обіцяного в сфері фіскальної децентралізації виконала нинішня парламентська коаліція та уряд після ста днів його роботи.
Земля без органу
Найбільшим гальмом у запровадженні кадастрової системи є подвійний характер реєстрації об'єктів нерухомого майна - земельних ділянок: у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, а також у Державному земельному кадастрі. Запроваджена так звана державна реєстрація земельних ділянок не несе будь-яких суспільно-правових функцій, і її існування можна пояснити лише комерціалізацією кадастрових процедур.
Вигнання з раю
Зараз видається дуже важливим нагадати про те, яким НЕ має бути голова центрального банку - чи то новий, чи то діючий. Або, образно кажучи, як знову не наступити на граблі, що валяються на стежці, яка веде у фінансовий Едемський сад.
Соціальне підприємництво — неоцінена необхідність
Про соціальне підприємництво в Україні заговорили ще на початку 2000-х. Однак досі навіть представники бізнесу погано розуміють механізм його дії. Вони не розгледіли у ньому потенціал для себе та дієвий інструмент розв'язання суспільних проблем. Тим паче не усвідомлюють переваг соціального бізнесу влада та суспільство.
Несподіваний енергоудар
Про користь, проблеми та перспективи відновлюваної енергетики в Україні сьогодні є сенс говорити і в контексті нещодавніх кадрових перестановок у стратегічно важливій для країни енергогалузі. Професіоналізм В.Демчишина, міністра енергетики та вугільної промисловості, а також Д.Вовка, виконувача обов'язків голови Національної комісії, яка здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг, - під великим сумнівом.
На енергокартах України "немає". Кому це вигідно?
Чи є місце Україні в енергостратегії ЄС? Чому на енергетичних картах країн Європейського Союзу Україна навіть не позначена? Не позначена як країна стратегічних енергетичних інтересів Євросоюзу, а лише майже завжди сірим (а хоч би й блакитним) кольором. "Сіра зона"?
Як зробити "Укрспирт" прибутковим підприємством
"Укрспирт" не може бути збитковим підприємством - це випливає з його структури ведення бізнесу. Ціну спирту монополіст завжди формував і формує, враховуючи прибуток і поправки на сезонні коливання цін на сировину й енергоносії. Про це свідчить і недавнє підвищення цін на готову продукцію.
"Ріхтер сприймався сучасниками як надлюдина і небожитель…"
В інтерв'ю DT.UA художній керівник Одеського оперного театру, відомий піаніст Борис Блох згадав одеський період Ріхтера, а також поділився своїми думками з приводу скандальної книжки про піаніста, яка вийшла з-під пера Андрія Гаврилова.
Чому буксує театральна реформа?
Взагалі, якщо озирнутися й запитати: коли востаннє голосно говорили про реформу в театрі?.. Тож, відкидаючи тимчасові оновлення та ситуативну косметику, слід визнати: помітні реформи тут проводили ще більшовики. Прийшли й вишикували. Всіх. Націоналізували, колективізували, совєтизували.
Український костюм… із гумових покришок
У галереї ART-14, що в Михайлівському провулку, триває персональна виставка-інсталяція художниці Алли Жмайло "З думками про зиму 2014–2015". У проекті, який відбиває українську тему, художниця звернулася до незвичайного матеріалу - гуми. Це сучасний погляд на український орнамент, український костюм.
Наполегливість чи впертість?
Вимога визнати сертифікати минулих років ущемляє права тих, хто закінчує школу нинішнього року. По-перше, в деяких "старших товаришів" за 8 років існування ЗНО на руках назбиралося по кілька сертифікатів з одного й того самого предмета. Отже, вони можуть вибрати для вступу результат найуспішнішої спроби.
У змісті шкільної освіти мають відбутися зміни
Учені Академії педагогічних наук України з участю науковців із Академії медичних наук України провели всебічний і об"єктивний аналіз освітніх документів і навчально-методичного забезпечення освітнього процесу. На основі цього дослідження підготовлена науково-аналітична доповідь. Яких висновків дійшли вчені?
Академшоу. Далі буде?
Наближається до завершення чергова каденція президента НАН України 96-річного Б. Патона. У чинному статуті НАНУ не прописано механізм висування претендентів для обрання президентом академії та процедура обрання президента. Як проводитимуться вибори?
У змісті шкільної освіти мають відбутися зміни
Учені Академії педагогічних наук України з участю науковців із Академії медичних наук України провели всебічний і об"єктивний аналіз освітніх документів і навчально-методичного забезпечення освітнього процесу. На основі цього дослідження підготовлена науково-аналітична доповідь. Яких висновків дійшли вчені?
Академшоу. Далі буде?
Наближається до завершення чергова каденція президента НАН України 96-річного Б. Патона. У чинному статуті НАНУ не прописано механізм висування претендентів для обрання президентом академії та процедура обрання президента. Як проводитимуться вибори?
Камертон "Співочої родини"
Доктор педагогічних наук, професор, спеціаліст з інноваційного типу мислення, але насамперед - людина, котра згуртувала навколо себе людей різних професій, об'єднаних любов'ю до пісні. Галина Михайлівна розповіла нам, як зароджувалися сімейні узи "Співочої родини".
"Список Сандармоху": убієнні сини (і "пасинки"?) України
Соловецькі чекісти в роки Великого терору (1937–1938) поспіхом компонували справи на "контрреволюціонерів". Адміністрація острівної тюрми готувалася її "почистити" - масовими розстрілами в'язнів, долі яких вирішувала окрема трійка Управління НКВД СРСР по Ленінградській області.
Юлія Ганущак: "Помилування не просила, бо не так була вихована…"
У збройній боротьбі ОУН і УПА були задіяні тисячі українських жінок, які поспіхом опановували нові для них соціальні ролі: розвідниць, зв'язкових, пропагандисток, друкарок, санітарок. У жертву приносили кар'єру, молодість, особисте життя і здоров'я.
Конфлікт: із лабіринту в тунель
Країна стоїть перед безоднею, де рівень рівності визначають інструменти Кольта й Калашникова. Ще кілька кроків - і маси впиватимуться парадами, маршами та смолоскиповою ходою. Й водночас - небувала хвиля патріотизму, добродійності, самопожертви, яка створює умови для конструктивного діалогу. Такий конструктивний діалог може розвиватися на основі сепарації культурних цінностей виділених груп суспільства.
"Куплю шкіру..."
У сучасній Росії у хвіст і в гриву криють фашизм і нацизм. Найбільше перепадає Україні. Відомо, що фашизм як диктаторська форма державного устрою встановлюється там, де на ґрунті патерналістських настроїв у свідомості людей починає переважати абсолютизація ролі держави в їхньому житті.
Метрика "хаосу"
Для того щоб перемогти у війні, маємо її визначити. Логіка війни - нігілізм. Він руйнує смисли понять, робить непродуктивними комплекси фіксованих дій людини, а суспільні й родинні стереотипи нівелює до фізіологічної рефлексії. Усе це разом створює ілюзію хаосу.
Вогонь і "Кремінь"
"Колони йшли всю ніч, - згадує останню добу під Дебальцевим Андрій. - Я теж усю ніч був на ногах. Нам не звикати до безсонних ночей. А вранці під час обстрілу дістав осколкове поранення в плече і контузію. Знепритомнів, але швидко оговтався. Підвівся і продовжував далі робити свою справу. Мене нудило, відчував слабкість. Намагався, коли трохи вщухав вогонь, ненадовго прилягти на землю. Так і протримався до ночі".
Книжкова сага Олександра Красовицького
Книговидавець, потомствений інтелігент і досить стримана людина, Олександр Красовицький зовсім не схожий на архетипічних бізнесменів 90-х років. Його біографія не заплямована "прихватизацією", капіталом незрозумілої природи або рекетом. З часу розпаду Радянського Союзу й донині справою всього його життя є книжка, а про історію становлення видавничої справи в Україні можна сміливо судити за заснованим ним видавництвом "Фоліо".
Між жахливим минулим і невизначеним майбутнім
У черзі біля Центру видачі перепусток в зону АТО пристрасті киплять сильніше, ніж на ток-шоу. Інколи доходить до сліз і кулаків. Але суперечки - хто правий, хто винуватий - зазвичай закінчуються фразою: "Нам хоч під Гондурасом, лиш би не стріляли". Тут об'єднуються в земляцтва жителі однієї вулиці, обговорюють, як ховати тих, кого під час обстрілу просто поклали в сарай, діляться списком адрес, де зруйноване житло. І головне - обговорюють, як далі жити в цій ситуації, коли минуле сповнене жахіть, а в майбутньому - просвіт досить тьмяний.