Об'єднаємо наші зусилля
Випуск № 11 25 березня-31 березня Швидкий перегляд номера
  • Бурштинове Полісся — "дурні землі", "п'яний ліс" і "місячний ландшафт". Назавжди? Проблема неконтрольованого видобутку та обороту бурштину в Україні виникла ще наприкінці 1980-х. З кожним роком вона набуває дедалі деструктивнішого характеру, що ускладнює та відкладає її остаточне вирішення. За весь цей час незаконний варварський видобуток сонячного каменю зумовив не тільки виснаження надр північних районів Волинської, Рівненської, Житомирської і Київської областей.
   Віктор Мацуй Автор Віктор Мацуй Енергоринок
  • Банківська детоксикація: "хороший", "поганий", "злий"? Нещодавнє повідомлення про створення робочої групи з представників Міністерства фінансів, Національного банку, профільного комітету парламенту та всіх держбанків, яка працює над створенням Агентства проблемних активів, є дуже актуальним не тільки для фінансової системи, а й для всієї економіки.
   Сергій Волков Автор Сергій Волков Фінанси
  • Влада сіла на шпагат Україна не купує російського газу? Ви в цьому впевнені? А за що українські аграрії заплатили тільки торік близько півмільярда доларів США? За той самий російський газ, але вже з доданою вартістю, оплативши переробку державі-окупанту. Тобто за азотні добрива (АД), які поки що виробляються в Україні в достатній кількості, і які, як відомо, використовуються в сільському господарстві для виробництва продуктів харчування.
   Сергій Следзь Автор Сергій Следзь Бізнес
  • Чи зникнуть зарплатні "тіні" Однією з найгостріших проблем сучасної економіки України, у тому числі й ринку праці, є тіньова заробітна плата. Практика "конвертів" розцвіла наприкінці 1990-х років і набула неабиякої популярності серед роботодавців.
   Геннадій Куликов Автор Геннадій Куликов Макрорівень
 • ЛЮДИНА
   • День театру. Буде вам "Щастя"
    День театру. Буде вам "Щастя" Напередодні Міжнародного Дня театру є нагода підбити підсумки перегонів, пов'язаних з театральною премією "Дзеркало сцени" (ініціатор і засновник DT.UA). Театральні критики визначили кращі столичні драматичні вистави 2016-го, поставлені молодими режисерами (котрим не більше 30 років).
    Олег Вергеліс Автор Олег Вергеліс Культура
   • Іван Франко, вибрані сцени "Украдене щастя" в Театрі "Золоті Ворота" (вистава-лауреат премії "Дзеркало сцени"-2017) - зайвий привід пригадати й інші сценічні версії класичної п'єси Івана Франка. Саме в переддень Міжнародного Дня театру. Адже на основі і умовних, і реальних рейтингів саме Франкове "Щастя" стовідсотково входить до п'ятірки найрепертуарніших українських п'єс усіх часів.
    Олег Вергеліс Автор Олег Вергеліс Культура
   • Війни розділених людей Отже, всі вкотре почали сваритися одне з одним, викривати, битися тощо. Трагікомедія триває, біля кас - аншлаг, актори легко виходять на "біс", глядач шаленіє. Десь більше трагізму, а десь усі просто іржуть. Не доречно, але це особливості жанру. Словом, якщо перефразувати класика, привид блукає Україною, привид роз'єднаності.
    Олег Покальчук Автор Олег Покальчук Соціум
   • Ближче до Африки Названо переможців Future Generation Art Prize 2017. Відповідно, експерти конкурсу спробували відповістити на запитання, яким буде світ мистецтва вже найближчим часом? І як довго воно залишатиметься симулякром як забавка для публіки?
    Ганна Пароваткіна Автор Ганна Пароваткіна Культура
   • Наша "неправильна" революція 1917–1920 років Події 1917–1920 рр. в Україні часто іменуються визвольними змаганнями. Однак цей термін має певною мірою аморфний, невизначений характер. Є й конкретніше означення - Українська революція.
    Петро Кралюк Автор Петро Кралюк Історія
   • Мінні уроки У березні 2015-го я виїхала з Києва на схід країни, в прифронтову зону. Про що я думала тоді? Мені здавалося, що я маю бути там, маю побачити своїми очами все, що відбувається. Маю, в міру своїх можливостей, допомогти дітям, які опинились у війні. Адже діти були сферою моїх інтересів і застосування сил в останні кілька років.
    Олена Розвадовська Автор Олена Розвадовська Соціум
  • Наша "неправильна" революція 1917–1920 років Події 1917–1920 рр. в Україні часто іменуються визвольними змаганнями. Однак цей термін має певною мірою аморфний, невизначений характер. Є й конкретніше означення - Українська революція.
   Петро Кралюк Автор Петро Кралюк Історія
  • Мінні уроки У березні 2015-го я виїхала з Києва на схід країни, в прифронтову зону. Про що я думала тоді? Мені здавалося, що я маю бути там, маю побачити своїми очами все, що відбувається. Маю, в міру своїх можливостей, допомогти дітям, які опинились у війні. Адже діти були сферою моїх інтересів і застосування сил в останні кілька років.
   Олена Розвадовська Автор Олена Розвадовська Соціум
  • Роман Балаян: "Дивуюся, чому діаспора не стане акціонером української кіностудії?" Роман Балаян, Іван Драч, Григорій Грабович, Мирослав Попович, Лариса Мудрак, Сергій Фоменко, Володимир Нудельман, Олег Тістол, Роман Мінін, Алекс Штрай та інші діячі гуманітарної сфери долучилися до масштабної акції #SOSмайбутнє. Це соціальна платформа та громадянський моніторинг українських міст та сіл. Оголення болючого нерву країни.
   Катерина Константинова Автор Катерина Константинова Культура
  • Правда очима постправди Гортаючи сформовані нами ж стрічки соцмереж, ми бачимо безліч правд. Про те, які можливості несе нам завтрашній день, які небезпеки з них випливають і чи можна прогнозувати їх хоча б у середньостроковій перспективі, ми розмовляли з доктором філологічних наук, професором, автором багатьох книжок з комунікативних технологій та інформаційних війн Георгієм Почепцовим.
   Алла Котляр Автор Алла Котляр Соціум
  • На край світу — за корону. 35 років Фолклендській війні Цю війну вела жінка, яка перед тим їздила в метро, ходила по крамницях, а на сніданок смажила родині яєчню з беконом. Посада прем'єр-міністра змінила її мирне амплуа. Опинившись на передовій світової дипломатії, вона переконалася в тому, що друзі не завжди поводяться як друзі, а опоненти - як вороги.
   Аріадна Войтко Автор Аріадна Войтко Історія
  • Молодий Бельмондо на "Французькій весні" У рамках кінопрограми 14-го фестивалю "Французька весна" в столиці покажуть відреставровану версію культової картини Жана-Люка Годара "Божевільний П'єро" з Жаном-Полем Бельмондо в головній ролі. І це далеко не єдиний сюрприз кінопрограми.
   Леся Ільєнко Автор Леся Ільєнко Культура
  • ЗНО — ватерпас реформ З перших днів свого існування зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) сприймалося як інструмент боротьби з корупцією при вступі. Але за десять років фокус суспільної уваги до освіти змінився. Нам недостатньо боротьби з корупцією, йдеться про реформування всієї системи освіти - від школи і до вишу.
   Оксана Онищенко Автор Оксана Онищенко Освіта
  • Богдан Бойчук: "І відійшла в життя людина" Поет і драматург, прозаїк і перекладач, інтелектуал-раціоналіст і "метафізик", схимник і трагік, гуманіст і екзистенціаліст, eros і sacrum… Усе це про Богдана Бойчука, який повернувся до "материкової" України, де й зустрів свій спочинок уночі 10 лютого.
   Дмитро Дроздовський Автор Дмитро Дроздовський Культура
  • Створено "компас" для вивчення рідного краю, або Через знання повертати любов Багато людей мріють про подорожі. Та тільки більшість віддають перевагу вивіреним маршрутам і комфорту, і лише одиниці наважуються з рюкзаком і наметом піти бодай у кількаденний похід. А ось кандидат географічних наук, доцент кафедри географії та геоекології Центральноукраїнського педагогічного університету Андрій Домаранський разом із групою студентів минулого літа вирушив на катамарані у подорож Інгулом.
   Світлана Орел Автор Світлана Орел Історія
  • Україна: ескізи образу майбутнього Можна як завгодно завзято боротися з символами минулого, але, якщо при цьому не маєш образу майбутнього, ти приречений все повторити знову. Якщо ми хочемо відповідально сформувати образ майбутньої України, то повинні визначити засадничі питання, дійти згоди щодо відповідей на них і будувати образ принципів, а не дискурсів.
   Валентин Ткач Автор Валентин Ткач Соціум
  • Між наказом і обов'язком: дилема капітана Іванченка Командир зенітно-ракетного взводу 93-ої бригади капітан Ігор Іванченко вже більше року, як комісований зі Збройних сил України. Повернувся в рідне місто, і тут стикнувся з перешкодами, яких не очікував.
   Світлана Орел Автор Світлана Орел Персоналії
  • Геронтократія на марші, або Чи узаконять для академічної верхівки "два строки" Група народних депутатів на чолі з головою парламентського комітету з питань науки і освіти О.Співаковським ініціювала внесення зміни до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" (до п.6 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення"). Пропонується замінити одне лише слово, але зміст від того зовсім інший.
   Лідія Суржик Автор Лідія Суржик Наука
  • Мінус сорок вісім Це не те саме, що "451° за Фаренгейтом". Це - реальна вартість магістерського диплома випускника педагогічного університету. Рівно на 48 гривень менше вартості роботи некваліфікованого працівника: шкільної прибиральниці, двірника, сторожа.
   Михайло Девдера Автор Михайло Девдера Освіта