Об'єднаємо наші зусилля
Випуск № 10 18 березня-24 березня Швидкий перегляд номера
 • ВЛАДА
   • оГРАБЛІний президент
    оГРАБЛІний президент Чому рішення Радбезу від 15 березня (того ж дня введене в дію президентським указом) стало можливим? Чому торговельна блокада ОРДЛО з "підривної антидержавної операції" перетворилася на значимий елемент державної політики? І до чого це може призвести?
    Сергій Рахманін Автор Сергій Рахманін Внутрішня політика
   • ЧИТАЙТЕ НАС У СОЦМЕРЕЖАХ
   • Нічого особистого Вона - набір протиріч, страхів, залізного характеру, академічного розуму, відсутності власної сторінки у Вікіпедії та суворих політичних переконань. Вона - колишній офіцер розвідки. Її звуть Фіона Хілл і вона - найімовірніший кандидат на посаду головного радника Трампа з питань Росії.
    Наталка Пісня Автор Наталка Пісня Внутрішня політика
   • Андрій Садовий: "На Банковій ніхто не думає стратегічно" Що слабкішим стає президент, то активніше він використовує репресивний апарат. У паленище згасаючого рейтингу він кидає романтиків і циніків, бізнесменів і політиків, своїх і чужих. Процес набирає обертів. І, мабуть, із цим нам усім доведеться певний час жити. А комусь уже сьогодні - в цьому. Наприклад, меру Львова Андрію Садовому.
    Сергій Рахманін Автор Сергій Рахманін Внутрішня політика
   • Юлія Марушевська: "Після затримання Насірова на Одеській митниці сталася пожежа" Здавалося б, відставка Юлії Марушевської, очільниці Одеської митниці часів губернаторства в Одесі Міхеіла Саакашвілі, відійшла в історію. Однак гучний арешт з подальшим відправленням до СІЗО головного фіскала країни Романа Насірова знову додав цій темі актуальності. Своє бачення ситуації громадський активіст (як тепер титрується урядовець-екс-чиновник) виклала в ексклюзивному інтерв'ю DT.UA перебуваючи в США.
    Андрій Капустін Автор Андрій Капустін Внутрішня політика
  • Формування підслідності Служби фінансових розслідувань — альфа і омега реформи Очевидно, що держава розучилася писати нормативні акти й навіть не ставить перед собою завдання колись повернути собі ці навички. Однак те захоплення, з яким усі адепти церкви податкової реформи відреагували на помилку (яка, до речі, не відразу й відкрилася), свідчить про безсумнівну, безапеляційну, спопеляючу ненависть до податкової міліції, яка об'єднує все або майже все українське суспільство.
   Данило Гетманцев Автор Данило Гетманцев Бізнес
  • Польська "підтримка" "Укрзалізниці" і національного виробника Не минуло й трьох тижнів, як вагонобудівникам України стало зрозуміло, що тендер на закупівлю 3000 вітчизняних піввагонів не відбувся і подальша його доля в 2017 році незрозуміла. Жоден з вісімнадцяти (!) українських виробників піввагонів не взяв у ньому участі через те, що запропонована в тендері ціна піввагона не перекривала прямих витрат у собівартості, не кажучи вже про беззбитковість або, тим паче, прибутковість замовлення.
   Володимир Приходько Автор Володимир Приходько Промисловість
  • Імпортери скрапленого газу vs СБУ — 1:1 Чотиримісячна боротьба операторів ринку скрапленого газу проти неприкритого тиску різних державних органів і відомств перейшла на новий етап. Після потужного розголосу в ЗМІ напір на бізнес почав слабшати, що ще раз підтвердило безпідставність "наїзду" на постачальників енергоресурсів.
   Артем Куюн Автор Артем Куюн Енергоринок
  • Аграрна сфера: якір чи компас? Безумовно, війна завжди - лихо і проблема №1. Країна вже три роки бідує, а надії, що нашу долю визначить заокеанський лідер, ілюзорні. Вирішувати проблему припинення воєнних дій на Сході доведеться нам самим. Водночас є сфера, що викликає інтерес в інвесторів, - земельні ресурси, навколо яких виникла дуже непроста ситуація.
   Володимир Костєв Автор Володимир Костєв Макрорівень
  • Замурували здоровий глузд На перший погляд, історія з українськими "дочками" російських банків - це історія про малограмотні й емоційні рішення, які загрожують серйозними наслідками. Але якщо розібратися в мотивах, то весь той фарс, який був влаштований за участі та під негласним покровительством топ-чиновників країни, видається банальним торгом за актив.
   Юлiя Самаєва Автор Юлiя Самаєва Фінанси
 • ЛЮДИНА
   • Відібрання дитини від батьків, або Темна кімната для примирення
    Відібрання дитини від батьків, або Темна кімната для примирення Пригадався фільм "Домашній арешт", режисера Гаррі Вайнера, де двоє дітей, дізнавшись, що їхні батьки збираються розлучатися, вирішили замкнути їх у підвалі й тримати там доти, доки вони владнають свої проблеми і помиряться. У реальному житті наші діти часто не мають сили зупинити конфлікт між батьками. Здебільшого вони стають беззахисними жертвами маніпулювання і можуть лише мріяти про те, як було б добре зачинити батьків у темній кімнаті і не випускати доти, доки ті наберуться розуму.
    Юлія Дузь Автор Юлія Дузь Сімейне коло
   • Чеховська людина 17 березня -- 80 років від дня народження Сергія Данченка (1937-2001), видатного українського режисера, який свого часу затвердив статус Київського театру ім. І.Франка як справді національного. У творчій біографії постановника здебільшого великі твори та великі автори, серед яких - Антон Чехов. До його п'єс режисер звертався тричі: український "Дядя Ваня" і два "Вишневых сада", російський і польський.
    Олег Вергеліс Автор Олег Вергеліс Культура
   • Чеховська людина 17 березня -- 80 років від дня народження Сергія Данченка (1937-2001), видатного українського режисера, який свого часу затвердив статус Київського театру ім. І.Франка як справді національного. У творчій біографії постановника здебільшого великі твори та великі автори, серед яких - Антон Чехов. До його п'єс режисер звертався тричі: український "Дядя Ваня" і два "Вишневых сада", російський і польський.
    Олег Вергеліс Автор Олег Вергеліс Культура
   • Блокадна "краватка Шермана" Коли генерал армії Союзу Вільям Текумсе Шерман віддавав наказ заблокувати переміщення ворожих військ і вантажів на певній ділянці залізниці сепаратистів, його солдати розбирали залізничну колію, багаттями розжарювали рейки, а потім обкручували ними стовбури дерев, які для цього підходили. Називалося це "краватка Шермана".
    Євген Зарудний Автор Євген Зарудний Історія
   • Не хочу в садочок: доросла версія Збираючи першу дитину до дитячого садка, батьки готуються до багатьох проблем: вони очікують, що малеча частіше хворітиме, побоюються, що з їхнім непослухом не впорається тендітна вихователька, переживають, що їдальня не задовольнить потреб перебірливого гурмана і він днями ходитиме голодний. Але мало хто виявляється готовим до того, що чимало неприємних хвилин і клопоту завдаватимуть не бешкетні діти чи некомпетентні вихователі, а інші батьки.
    Оксана Білик Автор Оксана Білик Сімейне коло
   • "Я хотів, щоб мене почули та хоч трохи по-іншому ставилися до своєї долі" Коли на твоїх очах окупанти руйнують все, у що ти вірив, і що тобі дороге, а ти не маєш ані зброї, щоб боротися, ані підтримки, - це страшно. Хтось у такій ситуації опускає руки, а хтось намагається боротися так, як він може, тим, що в нього є. У донецького художника та дизайнера Сергія Захарова були фарби та пензлі.
    Оксана Онищенко Автор Оксана Онищенко Персоналії
  • Чернігів, ігри з тінню Британська рада в Україні ініціювала відкритий конкурс для режисерів-початківців (і театральних компаній), мета якого - постановка п'єс сучасних британських авторів (новітні переклади українською мовою). Було багато заявок, тепер визначено переможців.
   Олег Вергеліс Автор Олег Вергеліс Культура
  • Нашого цвіту — по всьому світу Важко знайти на світовій мапі країну, де б ви не зустріли громадян українського походження. Українці є однією з найчисельніших національних діаспор. За найскромнішими підрахунками, осіб, які за своїм етнічним походженням частково чи цілком є українцями, проживає на теренах колишнього СРСР (без України) від 6 до 10 млн і понад 5 млн в Австралії, країнах Америки, Африки, Західної та Східної Європи.
   Володимир Олійник Автор Володимир Олійник Історія
  • Як захиститися від емоційного вигоряння в професії Щороку тисячі старшокласників залишають шкільні стіни й вступають до вишів, щоб здобути професію. Якщо сто років тому в цій сфері панувала відносна стабільність, то починаючи з кінця минулого століття одні професії зникають, інші з'являються і так само швидко можуть зникнути. Але є професії, над якими час не владний.
   Антоніна Юрченко Автор Антоніна Юрченко Сімейне коло
  • Шанси-шманси Є певний набір культурно-політичних мантр, покликаний обслуговувати одночасно власні лінощі й відчуття причетності до глобальних політичних процесів. Слово має бути банальним, трошки іноземним, а також таким, що часто використовується телеполітологами, бо персоніфікація завжди створює смисл там, де його й не передбачалося.
   Олег Покальчук Автор Олег Покальчук Соціум
  • "Наше життя і смерть належать нам" 1 грудня минулого року в особисті повідомлення Фейсбука до мене "постукав" такий собі Василь Корсун. 42-річний айтішник, що пройшов Майдан, був мобілізований і служив у 3-му полку спецназу. Повернувшись з війни, разом з командою почав реалізовувати масовий проект "Вишкіл" з теоретичної військової онлайн-підготовки. Про нього він і попросив мене написати.
   Алла Котляр Автор Алла Котляр Персоналії
  • Docudays UA: 4 градуси за Цельсієм Детальну мапу Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA окреслив спеціально для DT.UA його програмний директор Геннадій Кофман. Яка найзатребуваніша тематика сучасної кінодокументалістики? Хто з іноземних гостей відвідає Київ у рамках фесту з 24 по 31 березня? Чому цьогоріч образом фестивалю стало опудало гепарда з Науково-природничого музею?
   Катерина Константинова Автор Катерина Константинова Культура
  • Академік Георгій Гайко: "Таких поранених, яких у нас оперують, не було навіть під час війни в Афганістані" Відколи почалася війна на Донбасі, в клініках Академії медичних наук з'явилася особлива категорія пацієнтів - поранені бійці. Саме туди привозили і привозять найтяжчих поранених, які потребують високоспеціалізованої медичної допомоги. Багатьом бійцям, ще зовсім молодим хлопцям, довелося пережити по кілька операцій - 4–5 і навіть більше. Усе це довго, складно і дуже боляче.
   Ольга Скрипник Автор Ольга Скрипник Здоров’я
  • Гетьманський край Гетьманський національний природний парк (НПП) створено 27 квітня 2009 р. на площі 23 360,1 га (у постійному користуванні - 11 673,2 га). Створення цього національного парку (як Тростянецько-Ворсклянського) було передбачено ще Загальнодержавною програмою формування національної екологічної мережі на 2000–2015 роки. Однак назву змінилиз поваги до історичної пам'яті.
   Володимир Гетьман Автор Володимир Гетьман Довкілля
  • Незалежне агентство чи театр маріонеток? Міністерство освіти і науки України запропонувало внести зміни до Закону України "Про вищу освіту" (щодо Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти)". Відповідний документ виставлено на сайті МОН для громадського обговорення. Перша реакція - протерти очі, чи то пак окуляри. Прописано чітко і зрозуміло - обирати голову НАЗЯВО виключно з тих, кого запропонує міністр.
   Лідія Суржик Автор Лідія Суржик Освіта