Об'єднаємо наші зусилля
Випуск № 9 11 березня-17 березня Швидкий перегляд номера
 • ВЛАДА
   • Шевченко без башти
    Шевченко без башти Ми потрапили в пастку проміжного часу, коли те, що для меншості вже встигло стати банальністю, загальним місцем, для більшості все ще залишається відкриттям і потрясінням основ або просто геть незнаною територією. Ідеться про репрезентацію безумовно символічної постаті Тараса Григоровича в колективній свідомості українців.
    Юрій Макаров Автор Юрій Макаров Внутрішня політика
   • ЧИТАЙТЕ НАС У СОЦМЕРЕЖАХ
   • Україна vs Росія: поле битви — Гаага Минулого тижня Київ розпочав свій бій у суді. У Гаазі українці й росіяни зійшлися біля бар'єра в Міжнародному суді ООН, де Україна обвинувачує Росію в порушенні Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму і Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.
    Володимир Кравченко Автор Володимир Кравченко Внутрішня політика
   • Європа і "заперечення": реалізм проти Бодлера Сьогодні ми справді зіштовхуємося з глобальними процесами міграції. Але не фізичної (як великих мас людей), що сьогодні турбує європейські столиці. Міграції ідеологій, появи нових ідеологічних "розламів" у тих місцях, які, здавалося, були надійно "закриті". Консерватизм у формі махрового популізму виходить на "стежку війни" та, у міру просування, набирає дедалі нових прибічників.
    Володимир Горбулін Автор Володимир Горбулін Внутрішня політика
   • Ісламський султанат епохи Ердогана Туреччина і Євросоюз дедалі більше розчаровують один одного. Невдала спроба шлюбу викликає то дрібні сварки, то гучні скандали. Обопільні звинувачення стали звичайною риторикою. І це ще більше відштовхує партнерів один від одного.
    Володимир Кравченко Автор Володимир Кравченко Міжнародна політика
  • Знову весна — і старі шори Брутальна або майстерна брехня, маніпуляції усіх левелів і відтінків політиків і ЗМІ, жорстке NLP, малахольне богопочитання й миролюбство відставних КДБшників - усе це, за визначенням, маневр і військова хитрість у війні, яку ми не виграємо четвертий рік.
   Валентина Самар Автор Валентина Самар Внутрішня політика
  • Пекін вивіряє курс Політичний сезон 2017 року в Китаї буде особливим. За традицією він починається в березні. У Пекіні на свої засідання збираються два найважливіші органи влади: Всекитайський комітет Народної політичної консультативної ради (НПКРК - збори представників найбільших організацій і партій Китаю) і Всекитайські збори народних представників (ВЗНП).
   Олексій Коваль Автор Олексій Коваль Міжнародна політика
  • Як перетворити законотворчість із хаосу в процес Слабка працездатність Верховної Ради України вже стала "притчею во язицех". І справа не тільки в якості депутатського корпусу - в усі часи парламент демонстрував низький "коефіцієнт корисної дії", послугуючись технічними термінами.
   Юрій Ганущак Автор Юрій Ганущак Внутрішня політика
  • Чи існують нові підходи до врегулювання палестино-ізраїльського конфлікту? У 2017-му минає п'ятдесят років із часу закінчення "Війни Судного дня" - війни Сирії, Єгипту і Йорданії з Ізраїлем. Напад на Ізраїль закінчився для цих країн поразкою, а Сирія і досі ніяк не може змиритися із втратою частини Голанських висот під час "Шестиденної війни".
   Віктор Каспрук Автор Віктор Каспрук Міжнародна політика
  • Як Путін братиме Кремль За рік мають відбутися чергові вибори президента Росії. Хоча до офіційної стартової відмашки ЦВК ще далеко, беззаперечний фаворит вже відомий. Чинний президент поки не підтвердив свого наміру піти на четверте коло, але за нього свою "громадянську" позицію висловлюють інші не останні особи в державі: прес-секретар президента Пєсков цього "хоче", а думський спікер Володін на це "розраховує", бо такі "очікування народу".
   Iван Валюшко Автор Iван Валюшко Внутрішня політика
  • Кабмін знову має намір підняти ціну на газ? Уряд Гройсмана на тлі вугільного та інших скандалів найменше хотів би знову братися за ціни на газ, особливо для населення та підприємств теплокомунальної енергетики (ТКЕ). Але ще у квітні минулого року пообіцяв МВФ і зобов'язався відповідно до меморандуму розробити механізм коригування цін на природний газ для цих категорій споживачів до квітня.
   Алла Єрьоменко Автор Алла Єрьоменко Енергоринок
  • Енергетична бідність, завуальована європейськими стандартами… Початок 2017 року обіцяє споживачам тепла, тобто нам із вами, чергові новації: Кабмін розглядає можливість зменшити соціальну норму споживання газу в 2019 році до 4 куб. м на 1 кв. м. Ідеться про уточнення параметрів, на яких базується система субсидій для населення. Остаточні параметри змін визначать у квітні, після завершення опалювального сезону.
   Наталя Вареник Автор Наталя Вареник Бізнес
  • Скільки платять скупі? Моє спілкування з вітчизняними чиновниками різних рангів, відповідальними за туристсько-рекреаційну царину, засвідчило, що значна їх частина є некомпетентною як у загальних питаннях, так і у вузькопрофільних. Але не завжди можновладці винні в цьому. До сьогодні в структурі органів регіональної виконавчої влади туризм куди лише не пришивають - до управлінь і департаментів, відділів і секторів, культури та інфраструктури, економіки та… Те ж стосується й фахівців зазначених підрозділів, які ще вчора були відповідальними за інші сфери та напрями.
   Ігор Винниченко Автор Ігор Винниченко Макрорівень
  • Де і як зарядити електрокар Ринок електромобілів в Україні поки що перебуває в зародковому стані. Якщо у світі на початок 2017-го кількість електрокарів наблизилася до 2,5 млн, то в Україні їх лише близько 3 тис. Проте якщо в Західній Європі цей ринок за рік зростає на 100%, то в Україні за минулий рік - одразу втричі! Хоча споживачів поки що відлякує і завелика, на перший погляд, ціна машин, і складності з зарядкою їх акумуляторів.
   Герман Богапов Автор Герман Богапов Бізнес
  • Злочин і покарання за Черчиллем Якщо ти, вибираючи між війною та ганьбою, вибираєш ганьбу, то отримаєш і війну, і ганьбу. Цей черчиллівський постулат спрацьовує й у війнах корпоративних, про одну з яких і йтиметься далі. А саме: про рішення голови "Нафтогазу України" Андрія Коболєва та попереднього прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка відмовитися в травні 2015-го від війни з групою "Приват" на чолі з Ігорем Коломойським за найбільшу нафтовидобувну компанію "Укрнафта".
   Сергій Куюн Автор Сергій Куюн Енергоринок
  • Від тиску до розслідувань: чому створення СФР замість податкової міліції — це не лише зміна вивіски Суттєві зміни в Україні можливі лише за однієї умови - безпрецедентної відкритості державницьких процесів громадському суспільству, експертам, бізнесу та урядовцям. Це дасть можливість спільними зусиллями адвокатувати ключові реформи. Наочний приклад - історія з ліквідацією податкової міліції. Органу, який став "інфраструктурним вузлом" корупційних схем українських політиків та олігархів.
   Олег Гетман Автор Олег Гетман Фінанси
  • Скасовувати мораторій на продаж землі ще завчасно Тривала боротьба навколо проблеми скасування/збереження мораторію на продаж сільгоспземель останнім часом загострилася настільки, що в неї втягнуто найвищий орган судової влади - Конституційний суд України.
   Віталій Нелеп Михайло Савлук Автори Віталій Нелеп, Михайло Савлук Макрорівень
 • ЛЮДИНА
   • Хроніки Семена Підгайного
    Хроніки Семена Підгайного "Протягом багатьох років довелося мені зазнати безліч репресій, пригнічення та зневаги, а втім, ніякі більшовицькі тортури не зламали моєї волі, моєї сили та моєї любові до моєї розіп'ятої більшовиками Батьківщини", - так розпочав автобіографію 11 листопада 1941 року історик і письменник Семен Підгайний, повернувшись після тривалого ув'язнення до Харкова.
    Ігор Шуйський Ольга Рябченко Автори Ігор Шуйський, Ольга Рябченко Історія
   • Сергій Буковський: усе про мою матір На фестивалі документального кіно Docudays UA, який пройде в столиці з 24 по 31 березня, у рамках програми "Майстри", буде представлено нову стрічку відомого українського режисера Сергія Буковського "Головна роль". У інтерв'ю DT.UA Сергій Анатолійович розповів про новий проект, нові кіновраження, перспективи документального кіно в Україні.
    Катерина Константинова Автор Катерина Константинова Культура
   • Сергій Буковський: усе про мою матір На фестивалі документального кіно Docudays UA, який пройде в столиці з 24 по 31 березня, у рамках програми "Майстри", буде представлено нову стрічку відомого українського режисера Сергія Буковського "Головна роль". У інтерв'ю DT.UA Сергій Анатолійович розповів про новий проект, нові кіновраження, перспективи документального кіно в Україні.
    Катерина Константинова Автор Катерина Константинова Культура
   • Український виклик професора Шльоґеля Ми настільки звикли довго пояснювати іноземцям якісь елементарні речі про Україну, Революцію Гідності, війну з Росією, про те, звідки ми взялися на карті Європи, якщо раніше нас там не було, що я був трохи спантеличений книжкою Карла Шльоґеля "Український виклик. Відкриття європейської країни", яку видано в Мюнхені 2015 року.
    Сергій Квіт Автор Сергій Квіт Історія
   • Знайди себе — допоможи слабшому Люди з відхиленнями розумового розвитку є в кожній країні, незалежно від расового і етнічного походження, соціального та економічного стану в суспільстві. Але, частіше за все, їх намагаються не помічати. Саме тому 1968 року сестра президента США Джона Кеннеді Юніс Кеннеді-Шрайвер заснувала Міжнародну організацію - Всесвітній Рух Спеціальної Олімпіади.
    Євген Петренко Автор Євген Петренко Соціум
   • І буде місто-парк Аби уникнути небезпеки, ПАТ "АК "Київводоканал" реалізовує проект комплексної реконструкції очисних споруд із залученням кредиту Японії. Натомість українські науковці пропонують альтернативу - енергоощадну технологію компостування осадів і виробництво органо-мінеральних добрив для зеленого ландшафтного будівництва.
    Оксана ЗАГАКАЙЛО Автор Оксана ЗАГАКАЙЛО Довкілля
  • "ДАХ": кімнатна температура У рамках премії "Дзеркало сцени" доводиться переглядати столичні прем'єри молодих режисерів. Одна з таких, на яку хотілося б звернути особливу увагу глядачів, тихенько, без піару, прописалась у господарстві Влада Троїцького - в Центрі сучасного мистецтва "ДАХ".
   Олег Вергеліс Автор Олег Вергеліс Культура
  • Як соціалістичну Угорщину вразила "глибоко замовна" хвороба Сталіна "Ляпи в історії преси" - під такою рубрикою популярна угорська Magyar Nemzet розповіла про деякі помилки у друкованих ЗМІ соціалістичної Угорщини, одна з яких стосувалася - о жах! - самого радянського генералісимуса.
   Наталія Мессойліді Автор Наталія Мессойліді Історія
  • Майбутнє української освіти. Нотатки оптиміста За десять днів мені вдалося відвідати три заходи, пов'язані з реформою освіти, і головною подією на них було обговорення скандинавського досвіду. Систему цінностей скандинавського суспільства формують довіра, свобода, відповідальність, взаємодопомога й партнерство. Це великою мірою визначило ідеологію скандинавської освіти і традицію її формування.
   Сергій Чумаченко Автор Сергій Чумаченко Освіта
  • Дежавю по-південноукраїнськи Прихід весни на Миколаївщину ознаменувався не тільки стартом нового сільськогосподарського сезону, першими виходами селян у поле, але й незвичною активністю представників місцевого атомного відомства. У містах і районах області, прилеглих до Південноукраїнського енергетичного комплексу, збирають людей на громадські слухання й круглі столи. Заходи присвячено обговоренню проекту "Завершення будівництва Ташлицької ГАЕС", оцінюванню її впливу на навколишнє середовище.
   Єліанд Гоцуєнко Надія Гоцуєнко Автори Єліанд Гоцуєнко, Надія Гоцуєнко Довкілля
  • Українець, що зберіг вітрила Христофора Колумба На Слобожанщині споконвіку поряд із хлібними злаками вирощували й технічні культури, серед яких чільне місце належить коноплям. Чимало дослідників пов'язали свою творчу долю з цією культурою. Серед них чільне місце посідає професор В'ячеслав Гаврилович Вировець, здобутки якого в галузі коноплярства відомі як в Україні, так і за її межами.
   Віктор Вергунов Автор Віктор Вергунов Наука
  • "Я працюю на майбутнє" Менше місяця тому ми відзначали сумну дату - роковини розстрілів на Євромайдані в Києві. Але 13 березня дехто з донеччан згадуватиме не менш жахливу подію - розгін місцевого євромайдану. "Це був не розгін, а знищення", - каже Максим Потапчук, один із учасників тих подій.
   Оксана Онищенко Автор Оксана Онищенко Персоналії
  • Весна: чавунчик, "зрада" і бички в томаті Сьогодні я вийшов на балкон, щоб потрапити у ще тендітну весну. Від свіжого вологого вітру із запахами далекого мокрого поля й прілої соломи у мене перехопило подих. У голові запаморочилося, і я заплющив очі. Коли я їх розплющив, то в куточку побачив чавунчик і страшенно зрадів цьому факту. Але мою втіху сформувала не сама знахідка, а те, що я не визначав досі чавунчик як пропажу.
   Валентин Ткач Автор Валентин Ткач Соціум
  • Вітовська і Карпа: мелодії "Франкофонії" До 30 березня в Україні триватиме Міжнародний фестиваль "Дні Франкофонії", який об'єднує шанувальників франкомовної культури й мистецтва в усьому світі. Мета проекту - популяризація франкомовної культури та французької мови як мови спілкування, демократичних цінностей, дотримання прав людини, підтримки культурного розмаїття.
   Леся Ільєнко Автор Леся Ільєнко Культура