Об'єднаємо наші зусилля
Випуск № 8 4 березня-10 березня Швидкий перегляд номера
 • ВЛАДА
   • Аналіз фіскала
    Аналіз фіскала 2 березня перші особи української влади втратили одного з основних годувальників, поїльників та вдягальників. НАБУ повідомило про підозру і затримало голову ДФС Романа Насірова. Бізнесменам є за що зловтішно випити, у Фейсбуці - свято, на Банковій - паніка, Грановський шукає виправдання, чому вважав "Феофанію" надійнішою за "Бориса". Але як і чому таке змогло статися, розуміють не те щоб усі. Зізнаюся, однозначної відповіді немає і в DT.UA.
    Юлія Мостова Автор Юлія Мостова Внутрішня політика
   • ЧИТАЙТЕ НАС У СОЦМЕРЕЖАХ
   • Олександр Данилюк: "Потрібно звикати, що ми суперники не з легких" Наше інтерв'ю з міністром фінансів Олександром Данилюком відбулося в середу ввечері, 1 березня, - саме за добу до того, як стало відомо про претензії правоохоронців до керівника Державної фіскальної служби Романа Насірова. Водночас через наявність серйозного публічного конфлікту керівників фінансового міністерства та формально підпорядкованого йому фіскального відомства значну частину запитань присвячено саме цій проблемі.
    Юрій Сколотяний Юлiя Самаєва Автори Юрій Сколотяний, Юлiя Самаєва Внутрішня політика
   • Голова ВККС Сергій Козьяков: "Дуже задоволені якістю інформації, яку надає НАБУ" Конкурс на посади суддів нового Верховного суду, що фінішує цього місяця, стане ключовим тестом на спроможність держави реформувати судову систему, яка звиклася з роллю елітної обслуги можновладців. Уповноважений орган - Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС) - випромінює стриманий оптимізм. Погляд голови ВККС Сергія Козьякова - в інтерв'ю DT.UA.
    Сергій Рахманін Автор Сергій Рахманін Внутрішня політика
   • Донбас: ми говоримо Ленін, маємо на увазі — Курченко Блокада залізниць у Донбасі спочатку мала вигляд чисто іміджевого проекту акторів третього плану вітчизняного політсеріалу. Однак у них був шанс, і персонажі його відпрацювали. Адже протистояли їм зовсім відверті "злодюжки" з Печерських пагорбів, що загрузли в бізнес-схемах і домовняках.
    Ігор Маскалевич Автор Ігор Маскалевич Внутрішня політика
  • "Іскандери" середньої дальності У середині лютого американські ЗМІ знову зарясніли інформацією про порушення Росією безстрокового договору щодо ліквідації ракет середньої та меншої дальності 1987 року. Проблема актуальна вже кілька років. Посилення уваги до неї свідчить про те, що рішення так чи інакше має бути знайдене. Для України ж питання важливе тому, що вона теж є учасником цього договору.
   Олексій Їжак Автор Олексій Їжак Міжнародна політика
  • До Москви задом, до Києва передом Такої тривалої та гострої кризи з Москвою в Мінську явно не очікували. Україна може заробити на конфлікті учасників "тайожного союзу" так, як раніше Білорусь заробила на російсько-українській ескалації. Та є й інший аспект: зниження поставок палива з Білорусі веде до збільшення імпорту з Росії...
   Сергій Куюн Автор Сергій Куюн Внутрішня політика
  • Росія перетворює Курили на бастіон Росія продовжує всіляко демонструвати Японії, що не має наміру мирно розлучитися зі спірними Курильськими островами або принаймні вести якийсь конструктивний діалог щодо проблеми т.зв. Північних територій, захоплених у Японії після Другої світової війни.
   Олексій Коваль Автор Олексій Коваль Міжнародна політика
  • За даними СІПРІ… Недавня доповідь Стокгольмського міжнародного інституту дослідження миру (СІПРІ) "Trends in international arms transfers, 2016" спричинила справжній скандал в Україні. Якщо не помиляюся, то першим був матеріал невідомого автора в одному з відомих видань під заголовком "Україна нарощує продаж військової продукції в Росію - міжнародне дослідження", підкріплений даними СІПРІ і навіть скріншотом із сайту.
   Олексій Мельник Автор Олексій Мельник Внутрішня політика
  • "Женева-4": чи буде використаний черговий шанс для Сирії? Новий раунд переговорів щодо Сирії, недавно розпочатий у Женеві під егідою ООН, спрямований на пошук політичного врегулювання війни. У них беруть участь представники уряду Башара Асада і найбільшої групи сирійської опозиції - Сирійської національної коаліції.
   Віктор Каспрук Автор Віктор Каспрук Міжнародна політика
  • Віджимай і владарюй Дзеркало війни в Донбасі, в яке - так чи інакше - дивимося всі ми, завжди було трохи тріснутим і складалося з багатьох фрагментів. Але останні події, починаючи з Авдіївки і закінчуючи горезвісною "націоналізацією", здається, геть заплутали всіх і розкололи скло вже не на сотні - на тисячі дрібних фрагментів.
   Станіслав Васін Автор Станіслав Васін Внутрішня політика
  • Біле братство синього кита Байдужість - це природна форма захисту від стресу. Вона ефективно працює в короткостроковій перспективі. Забив, проїхав, ідемо далі. Але коли байдужість стає хронічним внутрішнім станом людини, вона втрачає здатність вчасно помічати загрози й реагувати на них. Неуважність стає побутовою філософією, поведінковим кодом, і в результаті виживаність знижується.
   Олег Покальчук Автор Олег Покальчук Соціум
  • Ігри незламних Ігри незламних (Invictus Games) - міжнародні спортивні змагання для військовослужбовців, які були поранені, травмовані або отримали захворювання, перебуваючи з обов'язку служби в зоні бойових дій. В Invictus Games-2017 беруть участь 550 поранених бійців із 17 країн. Серед них і Україна.
   Оксана Онищенко Автор Оксана Онищенко Персоналії
  • Любов і німці Війна - це не лише смерть, каліцтва та поламані долі. У горнилі лихоліття знаходиться місце й коханню. І не тільки високому почуттю, оспіваному у творах мистецтва, а й тимчасовим, швидкоплинним тілесним утіхам, добутим силою, купленим за гроші або виміняним за їстівне. Люди в екстремальних умовах, чиї тонкі волосини життя у будь-який момент міг обірвати бог війни, не гребували простими радощами життя.
   Віктор Цвіліховський Автор Віктор Цвіліховський Історія
  • Все починається з… шнурівок! У пошуках порятунку від злиднів люди забули, як має зростати дитина в сім'ї - працювати, вчитися, любити рідних, бути гідною, чесною. Батьки за будь-яку ціну, незалежно від того, має дитина знання чи ні, намагаються "запхати" її на престижний факультет. Вони хочуть їй кращого життя. Але навіть престижні факультети не гарантують їхнім чадам успішності в житті, якщо ті не будуть багато трудитися.
   Василь Худицький Автор Василь Худицький Сімейне коло
  • Корисні "капосні" поради. Якщо ваша дитина "вступає" до школи. І не тільки у перший клас. Коли ми говоримо про вступну кампанію, то зазвичай маємо на увазі вступ до вишів. Але є й інша, "шкільна" вступна кампанія. На відміну від вишівської вступної кампанії, у шкільній не все прозоро. Тут дуже сильний суб'єктивний чинник. Крім того, часто "вступ" пов'язаний із "добровільним вступним внеском" і "чим ви можете допомогти школі".
   Оксана Онищенко Автор Оксана Онищенко Освіта
  • Сучасна драматургія без маски Ерік-Еммануель Шмітт, Мішель Марк Бушар, Сара Стрідсберґ, Славомир Мрожек, Карлос Горостіса, Ясміна Реза та інші відомі драматурги стали фігурантами українського видавничого проекту "Колекція театральна", презентація якого відбулася у Київському Молодому академічному театрі.
   Ірина Рябоштан Автор Ірина Рябоштан Культура
  • Діти думають дощ "…це життя мене не влаштовує, і, якщо я не можу нічого змінити в цьому світі, то мені краще піти..." - страшні слова з останнього листування 15-літньої дівчинки з Маріуполя, яка наклала на себе руки, з модератором "групи смерті". Про те, як важливо, щоб у ролі провідника поруч із підлітком опинився уважний і люблячий батько, здатен вислухати й зрозуміти, а не куратор групи смерті, ми говорили із завкафедри психіатрії, психотерапії та медичної психології НМАПО ім..П.Шупіка, доктором медичних наук, професором Галиною Пилягіною.
   Алла Котляр Автор Алла Котляр Соціум
  • Півпрофесора, три чверті завлаба… Група дослідників надіслала на ім'я прем'єр-міністра В.Гройсмана і президента НАНУ Б.Патона звернення з приводу запровадження режиму неповної зайнятості в наукових установах Національної академії наук України. Власне, проблема ця "не першої свіжості": переведення наукових працівників на неповний робочий час - уже усталена практика в НАНУ.
   Лідія Суржик Автор Лідія Суржик Наука
  • Гарантований пакет медичних послуг, або Як покласти пацієнта на прокрустове ліжко-місце Про державний гарантований пакет медичних послуг (ДГП) сьогодні говорять так натхненно, наче сам документ стане панацеєю не лише для хворих, а й для всієї системи охорони здоров'я. Згідно з графіком проведення реформ, його мають запроваджувати вже нинішнього року.
   Ольга Скрипник Автор Ольга Скрипник Здоров’я
  • Бегемоти — про високе і горде Їх ласкаво називають "бегемотами". Ось уже чверть століття вони збираються разом по суботах. Назва не стосується зовні добродушних гігантських тварин, що живуть у річці Лімпопо та інших водоймах теплої Африки, а походить вона від імені персонажа булгаковського роману "Майстер і Маргарита".
   Валерій Грузін Автор Валерій Грузін Персоналії
  • Українські й аргентинські стежки Юрія Полянського Ім'я визначного українського географа, геолога й археолога Юрія Полянського мало відоме вітчизняній громадськості. До цієї людини шанобливо ставилися в Латинській Америці, зокрема в Аргентині. Але в радянській Україні про неї говорили лише в наукових колах, до того ж пошепки.
   Роман Якель Автор Роман Якель Історія
  • Не відбирайте у дітей комп'ютера, або Правила безпеки в Мережі В епоху, коли навіть зв'язок з дитиною підтримуємо через гаджети, мусимо знати, як, даючи дитині в руки смартфон і комп'ютер, не загрожувати їй додатковими ризиками. Так, інтернет допомагає нам легко спілкуватися з друзями й родичами, знайомитися з новими людьми, пізнавати нове і перевіряти інформацію, навчатися і розважатися. Але все це може мати й тіньовий бік.
   Катерина Гольцберг Автор Катерина Гольцберг Сімейне коло