Об'єднаємо наші зусилля
Випуск № 28 13 серпня-19 серпня Швидкий перегляд номера
 • ВЛАДА
   • Сумна історія одного суднозаходження
    Сумна історія одного суднозаходження У гучній свого часу справі про арешт українського буксира "Витязь", що доправив плавучий кран з окупованого Криму до Миколаєва, так і не поставлено крапки. Державне судно понад півтора року стояло на приколі без роботи. Власник буксира - ДП "Морський торговельний порт Усть-Дунайськ" - зазнавав величезних збитків, а Генпрокуратура продовжувала шукати докази заподіяння шкоди інтересам держави заходженням судна до Керченського морського порту Камиш-Бурун.
    Ніна Перстньова Автор Ніна Перстньова Право
   • ЧИТАЙТЕ НАС У СОЦМЕРЕЖАХ
   • Тінь війни Не треба сушити голову, чого хоче і що ладен вчинити ВВП. Усе того ж самого і все так само - перемогти за всяку ціну. Стати першим серед перших, отримати право перекроювати карту світу, отримати ярлик на Україну, по ходу вирішуючи операційні завдання - зняття санкцій, легалізація анексії Криму тощо. Нічого нового, крім того, що в результаті на ходу зрежисованого загострення на адмінкордоні між Кримом і материковою Україною Путін намагається вибудувати нову "реальність" - і в трикутнику Захід-Росія-Україна, зводячи його до осі без України; і в новому витку мілітаризації Криму, що посилює крен у балансі сил у Чорноморському регіоні і створює реальну загрозу прямої агресії проти України; і в шантажі "лихі ви, піду я з "Мінська" і Нормандського формату"...
    Валентина Самар Автор Валентина Самар Внутрішня політика 12 серпня 2016 23:06
   • Мін'юст розгойдується — Україна розплачується? Україна загрузає в "газових" справах. І коли ще залишається надія, що масові арешти та вилучення документів, втечі основних фігурантів справ, які порушуються ГПУ, СБУ, НАБУ і САП, - це не чергова кампанія з переділу власності, капіталу та впливу, то тенденція загрузання в арбітражних розглядах, де відповідачем дедалі частіше є держава Україна, уже насторожує.
    Алла Єрьоменко Автор Алла Єрьоменко Внутрішня політика 12 серпня 2016 23:04
   • Бої за історію "Если друг оказался вдруг"… Що робити Києву після того, як польський парламент у липні прийняв постанову "Про вшанування пам'яті жертв геноциду, здійсненого українськими націоналістами проти громадян II Речі Посполитої у 1943–1945 рр."?
    Володимир Кравченко Автор Володимир Кравченко Міжнародна політика 12 серпня 2016 23:03
  • Мирослав Слабошпицький: "Наше кіно отямилося п'ять років тому" Кінорежисер Мирослав Слабошпицький (володар рекордної для України кількості фестивальних нагород за фільм "Плем'я") продовжує зйомки "Люксембургу" (про Чорнобильську зону) і водночас разом з Володимиром Тихим запускає документальний проект "Олесь Ульяненко. Без цензури".
   Олег Вергеліс Автор Олег Вергеліс Культура 12 серпня 2016 23:01
  • Усмішки дітей — найкраща мотивація З 1 вересня в Україні стартує експеримент "Шкільний офіцер поліції". Відповідний меморандум про співпрацю між Міністерством освіти і науки та Національною поліцією підписано ще в лютому.
   Оксана Онищенко Автор Оксана Онищенко Соціум 12 серпня 2016 23:01
  • Чи завжди материнство приносить щастя? Є речі, які зазвичай не обговорюють уголос. Не варто їх озвучувати, бо суспільна мораль не терпить напівтонів, часто даючи досить категоричні оцінки тим чи іншим проявам людських почуттів і свобод.
   Дар’Я Афоніна Автор Дар’Я Афоніна Сімейне коло 12 серпня 2016 23:00
  • Правила дитячого майданчика Практично в кожної жінки, яка мріє про материнство, є якісь уявлення про те, яким воно має бути. Вона розуміє, що буде важко, що доведеться багато чого встигати. Відбудуться зміни, які обмежать її особисту свободу, сон, спілкування з людьми, творчість...
   Катерина Гольцберг Автор Катерина Гольцберг Сімейне коло 12 серпня 2016 23:00
  • Зрозуміти себе. Про причини сімейного вигоряння Проходячи вулицею, мимоволі звертаєш увагу на молодих і не дуже молодих людей. В одних - сірі, байдужі, стомлені обличчя й згаслі очі. В інших - емоції вирують через край, запалюють справжністю і жагою жити. Чому така різниця?..
   Василь Худицький Автор Василь Худицький Сімейне коло 12 серпня 2016 23:00
  • Ляльководи свідомості Проти України постійно велась і ведеться інформаційно-психологічна війна, спрямована на руйнування цінностей та пригнічення волі українського народу. Ми відстежуємо досить жорсткий вплив інформаційного сміття на свідомість громадян країни. Дезінформація, зневажання демократичних цінностей, прославляння диктатури "сильної руки", - цією пропагандою російські ЗМІ отруюють психіку українців.
   Наталія Колотій Автор Наталія Колотій Технології 12 серпня 2016 23:00
  • Ефективна наука Як двоє біофізиків довели, що можна створювати наукові продукти в Україні і домогтися їх визнання на світовому рівні.
   Максим Короденко Автор Максим Короденко Наука 12 серпня 2016 23:00
  • Володимир Боднар: "Сайнс-арт — це бомба сповільненої дії, закладена у зроговілу тканину позитивної науки" Ще під час навчання в університеті почав робити перформанси та інтерактивні інсталяції, застосовуючи біологічні технології, навіть не підозрюючи, що займається біоартом. Тепер він готує нові проекти і прагне створити школу біомистецтва, бо впевнений, що завдяки цьому напряму можна змінити шаблони в розумінні, чим є наука і мистецтво. Тож про неординарне сприйняття науки і майже незнаний в Україні біоарт говоримо з Володимиром.
   Оксана ЗАГАКАЙЛО Автор Оксана ЗАГАКАЙЛО Наука 12 серпня 2016 23:00
  • Про час "Х" у реформуванні освіти Отже, настає час "Х" - час реформування змісту освіти. Час особливої відповідальності і, водночас, час з багатьма невідомими. Довго і важко наближалися до нього.
   Григорій Клочек Автор Григорій Клочек Освіта 12 серпня 2016 23:00
  • Україна в епоху Міжцарів'я Британський соціолог Зигмунт Бауман використовує поняття "міжцарів'я", щоб позначити стан сучасного світу. Це особливий період, коли цивілізація вже втратила своє бачення майбутнього, а до кінця історії ще далеко.
   Андрій Колесник Автор Андрій Колесник Соціум 12 серпня 2016 23:00
  • Генії в спецфонді Напередодні Дня незалежності Національний художній музей України презентує нову виставку - "Спецфонд. Графіка". Цей проект об'єднує і відомих, і забутих українських митців, яких свого часу звинувачували у формалізмі й буржуазному націоналізмі.
   Леся Ільєнко Автор Леся Ільєнко Культура 12 серпня 2016 23:00
  • Валентин Щербачов: "Нам усім не вистачає свободи!" Коли про когось кажуть "людина-легенда", "людина-епоха", "метр", мимоволі уявляєш собі сивого патріарха, який заслужено "спочиває на лаврах", пише мемуари та поблажливо дає поради молодим. Але Валентин Щербачов категорично не вписується в цей образ, хоча його творчі досягнення та яскрава біографія гідні пильної уваги.
   Олена Мащенко Автор Олена Мащенко Персоналії 12 серпня 2016 23:00
}