Об'єднаємо наші зусилля
Випуск № 30 21 серпня-28 серпня Швидкий перегляд номера
 • ВЛАДА
   • Батьківщина. Щоденник
    Батьківщина. Щоденник Це не спроба написати історію країни за 24 роки. Це шанс заново прожити минуле, осмислити пережите, поділитися побаченим. Це не літопис великих справ і віх, це замальовки про значні події і маленьких людей. Це не документальна хроніка, хоча жодна з історій не є вигаданою. Це 25 розповідей про країну, яка жива, доки ми її любимо. Доки ми за неї боремося.
    Сергій Рахманін Автор Сергій Рахманін Внутрішня політика
   • ЧИТАЙТЕ НАС У СОЦМЕРЕЖАХ
   • Іловайськ. Роковини Результати експертизи абсолютно однозначно встановлюють відповідальність усіх посадових осіб у військовому командуванні АТО по Донецькій і Луганській областях, секторів "Б" і "Д" за ухвалення чи неухвалення конкретних рішень відповідно до чинної нормативної бази ЗСУ. Тепер необхідний суд по Іловайську. Суду й учасникам процесу буде нескладно розібратися в ситуації, тому що тепер увесь розвиток тактичної обстановки в ході операції має юридичне трактування.
    Юрій Бутусов Автор Юрій Бутусов Внутрішня політика 21 серпня 2015 22:02
   • "Как бы мне, рябине, к дубу перебраться..." Можна було б не надавати особливого значення появі нового мерсько-партійного проекту напередодні місцевих виборів - партії "Наш край". Та якщо уважно придивитися до нинішніх "господарників", що вже заявили про свою участь у проекті "Наш край", особливо на Півдні й Сході України, особливо в контексті зростання рейтингів Опозиційного блоку там-таки і, як би це делікатніше сказати, "скромних завоювань" партії президента еt cetera, то історія "НК" з прохідної покликана перетворитися на ключову. Процес курирує Банкова.
    Інна Ведернікова Автор Інна Ведернікова Внутрішня політика 21 серпня 2015 22:01
   • Я готов довести ситуацию до абсурда, только чтобы Киев услышал и отменил выборы в регионе Ньюсмейкер недели губернатор Донецкой области Павел Жебривский ответил на вопросы "ZN.ua", касающиеся его последних нашумевших инициатив с отменой и назначением выборов на территории Донецкой области.
    Інна Ведернікова Автор Інна Ведернікова Внутрішня політика 21 серпня 2015 22:00
  • Бути як Ізраїль, або Туризм під час війни Що об'єднує останні теракти в Тунісі, валютну кризу в Греції і Польщу? Відповідь проста: і Туніс, і Греція - улюблені місця літнього відпочинку поляків. І щойно сталися події, які могли польських туристів налякати, грецькі й туніські дипломати розгорнули потужну медіакампанію, мета якої довести, що полякам нема чого боятися. Адже для Греції і Тунісу туризм - не тільки дуже важлива галузь економіки, а й форма просування позитивного іміджу країни за кордоном.
   Якуб Логінов Автор Якуб Логінов Міжнародна політика 21 серпня 2015 00:00
  • Японське єдиноборство В останній декаді серпня японо-російський діалог стосовно проблеми Південних Курил обіцяє бути динамічним. З осені минулого року триває напружене дипломатичне спілкування, покликане зробити можливим візит до Японії президента Росії Володимира Путіна. Сторони вкотре намагаються знайти вирішення територіального спору й вийти на підписання мирного договору.
   Олексій Іжак Автор Олексій Іжак Міжнародна політика 21 серпня 2015 00:00
  • ІРЛАНДІЯ. Острів в архіпелазі ЄС Для Ірландії Росія перебуває на периферії її економічних і політичних інтересів. Так само, як і Україна: в нашій країні навіть немає ірландського посольства. Та й чому дивуватися? Для Дубліна значно важливіше те, як пройдуть референдум про членство в Євросоюзі у Великій Британії та президентські вибори в Сполучених Штатах, ніж події на східних кордонах Європи.
   Володимир Кравченко Автор Володимир Кравченко Міжнародна політика 21 серпня 2015 00:00
  • Туреччина від виборів до виборів: АТО, війна і коаліція, що не вдалася Хоч би якими були результати цих виборів, від них залежатиме не тільки майбутнє самої Туреччини, а й значною мірою - усього регіону. Член НАТО й активний учасник міжнародної коаліції в Сирії, яка має з нею 911 км спільного кордону, країна, в якій за різними оцінками проживають від 12 до 15 млн етнічних курдів і понад 2,5 млн сирійських біженців, - Туреччина сьогодні залишається одним з небагатьох "острівців стабільності" на Близькому Сході. Майбутнє ж цієї стабільності залежить переважно від того, чи зможе нова влада - незалежно від її партійної символіки - зберегти в країні крихкий баланс між бажанням демократії і вимогами національної безпеки.
   Євгенія Габер Автор Євгенія Габер Міжнародна політика 21 серпня 2015 00:00
 • ГРОШІ
   • "Хоч вовк траву їж", або Чому і про що прем'єр не попередив співгромадян
    "Хоч вовк траву їж", або Чому і про що прем'єр не попередив співгромадян За два тижні до Дня незалежності України прем'єр у зверненні до співгромадян повідав про підготовку до зими. Тобто до осінньо-зимового сезону, який формально триває з 15 жовтня 2015 р. по 31 березня 2016 р. Логічно й симптоматично - гарний господар готує сани влітку. Та саме про підготовку до зими прем'єр нічого нового не сказав і, очевидно, не має наміру говорити. По суті, прем'єр запропонував співгромадянам… самим подбати про те, щоб не замерзнути майбутньої зими.
    Алла Єрьоменко Автор Алла Єрьоменко Енергоринок
   • Зачароване коло податкових недореформ Україну очікує черговий новий Податковий кодекс - уже зараз у профільному міністерстві кажуть про те, що навіть без змін податкових правил і ставок потрібно виправляти понад 50% тексту кодексу, у зв'язку з чим можливе його прийняття в новій редакції. Очевидно, що нам вже укотре готують податковий сюрприз, і він буде не з приємних.
    Юлiя Самаєва Автор Юлiя Самаєва Фінанси 21 серпня 2015 00:00
   • Гроші мають значення. Та ще й яке! З усіх останніх новацій Національного банку найбільший резонанс у суспільстві викликав, мабуть, намір перейти на таргетування інфляції, видимим наслідком чого стала принципова, оголошена з трибуни Верховної Ради відмова від регулювання валютного курсу гривні.
    Олександр Шаров Автор Олександр Шаров Фінанси 21 серпня 2015 00:00
   • Енергетика Робінзона, або Всі при справі У ринкових відносинах інтерес до енергетичного підґрунтя постачальників і споживачів паливних ресурсів виникає лише в моменти кризи. Зменшення попиту змушує вуглярів сподіватися на найбільш паливомісткі електростанції, а енергетиків - на найбільш енергоємні шахти. В інший час для них найважливіша ціна.
    Олександр Амоша Данило Череватський Автори Олександр Амоша, Данило Череватський Енергоринок 21 серпня 2015 00:00
   • "Енергоатом". Західний вектор Зима дедалі ближче. І вона знову заскочила зненацька Кабмін. Поспішно створювані штаби, широкий потік паперів і тонкий струмочок грошей наразі не вселяють особливого оптимізму. Відносно світлою плямою на цьому тлі є ситуація з атомними електростанціями.
    Ігор Маскалевич Автор Ігор Маскалевич Енергоринок 21 серпня 2015 00:00
   • Як не переплатити в погоні за економією У відповідь на потребу українців у скороченні витрат на електроенергію знову активізувалася реклама "енергозберігаючих пристроїв", що допомагають економити. Чи справді все з ними гаразд, як нахвалюють маркетологи?
    Ольга Проскура Автор Ольга Проскура Енергоринок 21 серпня 2015 00:00
  • "Енергоатом". Західний вектор Зима дедалі ближче. І вона знову заскочила зненацька Кабмін. Поспішно створювані штаби, широкий потік паперів і тонкий струмочок грошей наразі не вселяють особливого оптимізму. Відносно світлою плямою на цьому тлі є ситуація з атомними електростанціями.
   Ігор Маскалевич Автор Ігор Маскалевич Енергоринок 21 серпня 2015 00:00
  • Як не переплатити в погоні за економією У відповідь на потребу українців у скороченні витрат на електроенергію знову активізувалася реклама "енергозберігаючих пристроїв", що допомагають економити. Чи справді все з ними гаразд, як нахвалюють маркетологи?
   Ольга Проскура Автор Ольга Проскура Енергоринок 21 серпня 2015 00:00
  • Велика депресія. Україна. Згідно з даними Світового банку, це - найгірший результат у світі за останні 24 роки (!). Із 166 країн, які мали й розкрили повну статистику ВВП за 1991–2014 рр., він знизився лише в п'яти випадках. Україна в цьому мартирологу випередила Молдову (-29%), Грузію (-15,4%), Зімбабве (-2,3%) і Центральноафриканську Республіку (-0,94%).
   Сергій Кораблін Автор Сергій Кораблін Макрорівень 21 серпня 2015 00:00
  • Від квазіринку до ринку та інвестиційного зростання Глибока криза, що охопила українську економіку в 2013–2015 рр., зумовила її черговий спад і як ключове питання поставила на порядок денний проблему забезпечення динамічного економічного зростання. Адже відсутність такого зростання або вкрай низькі темпи посткризового відновлення економіки, в тому числі і ключових торговельних партнерів України, призведуть до подальшого падіння рівня життя населення і посилення соціальної напруги на тлі загроз, зумовлених збройним протистоянням на Сході країни.
   Валерій Геєць Автор Валерій Геєць Макрорівень 21 серпня 2015 00:00
  • Нехай умирають? Більшу частину життя писав про проблеми алергології, але зараз не можу з себе вичавити ані рядка. І навіть не тому, що в країні війна, що колосальною стала інфляція і злетіли ціни, а тому, що суспільство абсолютно байдуже дивиться на страждання багатьох категорій населення, насамперед людей похилого віку і старих. Але ж критерієм гуманності будь-якого суспільства завжди було ставлення до дітей і престарілих.
   Борис Пухлик Автор Борис Пухлик Макрорівень 21 серпня 2015 00:00
 • ЛЮДИНА
   • На культурному фронті без змін
    На культурному фронті без змін В СРСР діячі культури і мистецтв були перетворені на "авангардний загін" будівників нового суспільства. Письменники й поети в міру сил і таланту будували альтернативну реальність, оспівуючи щасливе життя в Крані Рад або вигадуючи літературну "біографію" чергового "вождя" чи "видатного полководця".
    Костянтин Нікітенко Автор Костянтин Нікітенко Історія
   • Еліта: кращі з гірших чи навпаки? Український політик, історик і соціолог В'ячеслав Липинський (1882–1931) писав, що в нас доводиться вибирати не найкраще, а "краще з гіршого", маючи на увазі неможливість повноцінного вибору тоді, коли доля країни залежить від нашого голосу. Потому, мовляв, гірші знищують кращих і залишаються до вибору вже тільки гірші.
    Андрій Топачевський Автор Андрій Топачевський Історія 21 серпня 2015 00:00
   • На захист абсолютної заповідності З екологічного погляду, регуляційні заходи в заповідниках абсурдні, оскільки являють собою охорону дикої природи від неї самої. Кабанів рятують від вовків, дерева - від комах-"шкідників", орхідеї - від кропиви. Сінокосіння, рубки лісу, відстріл хижаків у заповідниках - це наведення людського порядку у природних екосистемах, який протилежний і протипоказаний природним процесам та еволюції.
    Володимир Борейко Автор Володимир Борейко Довкілля 21 серпня 2015 00:00
   • "… Тому що в когось надто вузькі двері". Чому іноземні студенти їдуть в Україну Коли ми говоримо про інтернаціоналізацію української освіти, інтеграцію у світовий освітній простір, то, як правило, маємо на увазі лише навчання за кордоном наших студентів. І майже ніколи не замислюємося - а хто їде навчатися до нас?
    Оксана Онищенко Автор Оксана Онищенко Освіта 21 серпня 2015 00:00
   • Це не капіталізм, Карле! Україна "благополучно" перескочила період капіталістичних відносин і, не отримавши консервативних щеплень респектабельними капіталами, геть пустилася берега у постіндустріальному світі.
    Валентин Ткач Автор Валентин Ткач Соціум 21 серпня 2015 00:00
   • Обнуління Крім "зрад-перемог", когнітивних дисонансів, емоційних вигорянь, бенкетів під час чуми, тобто війни, є загальне відчуття кінця нинішніх часів. Якісь космічні граблі, якщо ми на них знову наступили, цього разу промахнулися. І немає більше таких жаданих і красивих іскор із очей, але є зірки над головою та бруд під ногами. Є розуміння того, де ми реально перебуваємо. І навіть розвивається розуміння того, за що нам це все таке.
    Олег Покальчук Автор Олег Покальчук Соціум 21 серпня 2015 00:00
  • Це не капіталізм, Карле! Україна "благополучно" перескочила період капіталістичних відносин і, не отримавши консервативних щеплень респектабельними капіталами, геть пустилася берега у постіндустріальному світі.
   Валентин Ткач Автор Валентин Ткач Соціум 21 серпня 2015 00:00
  • Обнуління Крім "зрад-перемог", когнітивних дисонансів, емоційних вигорянь, бенкетів під час чуми, тобто війни, є загальне відчуття кінця нинішніх часів. Якісь космічні граблі, якщо ми на них знову наступили, цього разу промахнулися. І немає більше таких жаданих і красивих іскор із очей, але є зірки над головою та бруд під ногами. Є розуміння того, де ми реально перебуваємо. І навіть розвивається розуміння того, за що нам це все таке.
   Олег Покальчук Автор Олег Покальчук Соціум 21 серпня 2015 00:00
  • Відпустка по-донецькому Війна не вбила бажання відпочивати. Організмові важко за рік перебудуватися й забути те найкраще, до чого його привчали довгі десятиліття мирного життя. Але якщо в попередні роки слово "відпустка" означало два-три тижні відпочинку від перевантажень на роботі, від метушні великого міста, то тепер - гостру необхідність надихатися миром, перепочинок від внутрішньої ситуації в місті, від війни...
   Наталія Нечаєва Автор Наталія Нечаєва Соціум 21 серпня 2015 00:00
  • Верді під дулом автомата У Південній Баварії представили сенсаційну прем'єру опери "Набукко" Джузеппе Верді. Диригент проекту - Айнарс Рубікіс, який раніше був одним із "фігурантів" гучного скандалу навколо новосибірського "Тангейзера".
   Анна Ставиченко Автор Анна Ставиченко Культура 21 серпня 2015 00:00
  • Форум видавців. Мости з паперу З 9 по 13 вересня у Львові пройде традиційний Форум видавців, який об'єднає представників книжкової індустрії, літераторів, читачів. Як уже зазначалося в DT.UA, програма заходів масштабна - їх близько тисячі. Хоча фактично Форум уже розпочав свою роботу, анонсувавши деякі події задовго до офіційного старту.
   Катерина Константинова Автор Катерина Константинова Культура 21 серпня 2015 00:00
  • Параска і Незалежність На Івано-Франківщині в селі Чернятин живе і творить дивовижна українська художниця. ЇЇ твори за рівнем майстерності та образної унікальності порівнюють із шедеврами Катерини Білокур, Марії Приймаченко. 82-річна Параска Хома -самобутній майстер. Це жінка, доля якої переплелася з найскладнішими історичними випробуваннями, але ніщо не зламало в її душі незалежності внутрішньої, жаги до творчої свободи, до буяння казкової фантазії. Така фантазія щедро розлита в картинах, на яких палають різнокольоровими барвами її квіти.
   Оксана ЗАГАКАЙЛО Автор Оксана ЗАГАКАЙЛО Культура 21 серпня 2015 00:00
  • Олександр РОЙТБУРД: "Культура має формувати свідомість, а не обслуговувати" В інтерв'ю DT.UA Олександр Ройтбурд торкнувся різних тем культурної політики; проблем, пов'язаних з архітектурною декомунізацією... Тим часом буквально днями Музей сучасного мистецтва відкриває IV Одеську бієнале. І це теж одна з тем розмови.
   Марія Гудима Автор Марія Гудима Культура 21 серпня 2015 00:00
  • Георг Жено: "Театр як спосіб лікування" Г.Жено показав уже в кількох містах Європи. Він також створив проект для залучення європейських волонтерів Hands&Hearts for Ukraine. Наступному волонтерові, який приїде в Україну, режисер обіцяє подарувати "на удачу" дорогу його серцю валізу, з якою подорожує світом уже 20 років.
   Алла Котляр Автор Алла Котляр Персоналії 21 серпня 2015 00:00
  • "Не вистачає тебе, папуль..." Їхній тато загинув в Іловайському котлі. Був санінструктором. Виходив саме в тій колоні військовослужбовців, яку підступно розстріляли бойовики в путінському "гуманітарному коридорі". Рік тато вважався зниклим безвісти. Його поховали як невідомого солдата під Дніпропетровськом. І тільки нещодавно, завдяки експертизі ДНК, упізнали.
   Оксана Онищенко Автор Оксана Онищенко Соціум 21 серпня 2015 00:00
  • Рекрутовані мізки... Заява міністра освіти і науки С.Квіта з приводу діяльності Київського відділення Московського фізико-технічного інституту (КВ МФТІ) викликала неабиякий розголос та неоднозначну реакцію.
   Лідія Суржик Автор Лідія Суржик Освіта 21 серпня 2015 00:00
  • ...чи цвях в українську науку? Той факт, що близько 90% студентів залишається (або проводить велику частину часу) в Москві, - це наслідок відсутності фінансування науки в Україні. Необхідною умовою навчання на старших курсах у Москві була згода наукового керівника в Києві. Тому це все виглядало як наукова співпраця, що загалом було в інтересах української науки.
   Василь Альба Автор Василь Альба Освіта 21 серпня 2015 00:00