Нехай умирають?

Поділитися
Більшу частину життя писав про проблеми алергології, але зараз не можу з себе вичавити ані рядка. І навіть не тому, що в країні війна, що колосальною стала інфляція і злетіли ціни, а тому, що суспільство абсолютно байдуже дивиться на страждання багатьох категорій населення, насамперед людей похилого віку і старих. Але ж критерієм гуманності будь-якого суспільства завжди було ставлення до дітей і престарілих.

Більшу частину життя писав про проблеми алергології, але зараз не можу з себе вичавити ані рядка. І навіть не тому, що в країні війна, що колосальною стала інфляція і злетіли ціни, а тому, що суспільство абсолютно байдуже дивиться на страждання багатьох категорій населення, насамперед людей похилого віку і старих. Але ж критерієм гуманності будь-якого суспільства завжди було ставлення до дітей і престарілих. І якщо якість ставлення до дітей затушовується жертовним ставленням їхніх батьків, то старих, по суті, кинуто напризволяще.

Адже все дуже просто. За даними Пенсійного фонду України, у країні проживає приблизно
13 млн пенсіонерів. Середня пенсія становить 1,5 тис. грн. Гіпертонічна хвороба, атеросклероз, проблеми із серцем, легенями, шлунково-кишковим трактом, органами слуху і багато інших роблять пенсіонерів постійними клієнтами аптек. У них цьому середньостатистичному пенсіонерові треба щомісяця залишати не менш як 1000 грн, якщо він хоче жити й далі. Навіть наш президент зазначив, що ціни в аптеках схожі на ціни в ювелірних магазинах. Сказав, але далі цього не пішов. А от Кабмін "пішов": тільки почавши працювати, "камікадзе" запровадили ПДВ на лікарські препарати (ЛП), не запропонувавши ніяких компенсаційних механізмів для старих, переважна більшість яких - з числа змушених жити на державну пенсію - сьогодні проживають далеко за межею бідності. Так, Кабмін ініціював "розбірки" з питань державних закупівель ЛП, навіть міністра О.Мусія звільнили нібито за це. Однак така пильна увага до питань держзакупівель (тобто до традиційного розкрадання в МОЗ) зовсім не вирішує питання забезпеченості населення хоча б найнеобхіднішими лікарськими препаратами, тому що держзакупівлі покривають лише мізерну частку потреби в них населення України.

На плакатах пікетувальників Міністерства охорони здоров'я уже було написано, що щодня через "лікарський голод" в Україні вмирають близько 1600 людей. Адже, звісно, старі не витрачають 1000 грн "на аптеку", інакше або не заплатять за комуналку, або не буде за що купити хоча б хліба і молока. За даними того ж Пенсійного фонду, за останні півроку пенсіонерів в Україні стало на 775 тис. менше. Може, виїхали?..

З огляду на вищевказане (а додати можна ще чимало), панове президент, прем'єр-міністр, лідери політичних партій:

1. Розглядайте проблему "лікарського голоду" у людей похилого віку не менш відповідально, ніж ви розглядаєте і дієте щодо ЖКГ. Повірте, перша проблема не менш важлива, але значно трагічніша. Стосовно ЖКГ людина може або оформити субсидію, або елементарно не платити, а, не заплативши в аптеці, вона досить швидко помре, обтяживши перед смертю близьких і, почасти, державу термінальним станом (інфарктом, інсультом, комою тощо). Через якийсь час, дай Боже, країна оговтається від проблем, і обов'язково знайдуться люди, які все це опишуть, підрахують і переконають українське суспільство в тому, що Україна пережила геноцид старих (не виключено, що сюди буде додано й інших численних хворих, для яких ми усім миром сьогодні збираємо гроші). І, порівнявши цей період з Голодомором, звичайно, вкажуть на головних "героїв" нашої доби. І це вже будуть не Сталін і комуністи…

2. Створіть для таких незаможних старих (я тут не обговорюю медичних проблем страждальців дитячого і працездатного віку, які теж необхідно розв'язувати) якісь картки, за якими вони змогли б одержувати безплатно або за 10–15% вартості вітчизняні лікарські препарати. Це не будуть якісь непідйомні навіть для нашої держави гроші, упевнений, сума не перевищить 4–6 млрд грн. Тим більше, що з державними фармацевтичними підприємствами легко можна домовитися на умовах реімбурсації, вони також одержать додатковий ресурс за рахунок збільшення обсягів виробництва тощо. Тобто аби було бажання…

Закінчуючи цю статтю-звернення, із сумом констатую, що, на жаль, я виявився одним з небагатьох (чи не першим), хто намагається привернути громадську увагу до цієї цілком очевидної та безрадісної проблеми. Хоча моїх старих уже давно немає…

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі