Об'єднаємо наші зусилля
Випуск № 19 27 травня-3 червня Швидкий перегляд номера
 • ВЛАДА
   • Віктор Трепак: "Я передав до НАБУ докази тотальної корумпованості влади"
    Віктор Трепак: "Я передав до НАБУ докази тотальної корумпованості влади" "Ніхто не забутий, ніщо не забуто, але нічого не доведено" - саме так можна визначити стан справ, пов'язаних з викриттям верхівки Партії регіонів, що створила і накинула на країну сіть корупції, у якій заплуталися не тільки колишні, але й багато нинішніх "комах". Здавалося б - усі сліди затоптано, кінці у воду кинуто, зняття загроз оплачено. Та ні. Великі афери залишають масштабні сліди.
    Оксана Денисова Автор Оксана Денисова Внутрішня політика
   • ЧИТАЙТЕ НАС У СОЦМЕРЕЖАХ
   • Нерв На два роки її замурували в гарячковому, надривному, кровоточивому, вже майже забутому нами літі 14-го. Сам того не бажаючи, ворог зробив їй неоціненну послугу: дозволив зберегти у практично первозданному вигляді цілісність устремлінь, міцність віри, непомутніння надії і навіть не загострене, а, швидше, оголене відчуття справедливості. Міцні стіни російських в'язниць мимоволі-дбайливо вберегли її від передчасного остигання, червоточини сумнівів, ціаніду розчарувань.
    Сергій Рахманін Автор Сергій Рахманін Внутрішня політика
   • Георгій ТУКА: "Україні потрібна чесна дискусія і пряма відповідь на запитання: що ми робимо з Донбасом — реінтегруємо чи відтинаємо?" На столі відомого волонтера, тепер уже екс-губернатора Луганщини, а нині заступника міністра, що призначений курирувати Донбас, Георгія Туки негусто. Попільниця та ноутбук. І в приймальні - нікого. Я наче по чистому аркушу пройшла в потрібну точку, присіла й увімкнула диктофон. Якби ж либонь можна було не відчувати, що за цією порожнечею і тишею - тисячі загиблих солдатів і мирних жителів, десятки тисяч людей, які втратили свою домівку, які виїхали, які повернулися, розчарувалися, борються, зневірилися, вибилися з сил…
    Інна Ведернікова Автор Інна Ведернікова Внутрішня політика
   • Кримінальний фронт гібридної війни проти України В Україні простежується насичування і активізація діяльності організаторів та керівників злочинних угруповань, що отримали громадянство і статус "злодія в законі" на території Російської Федерації. У зв'язку з цим вони перебувають під впливом спецслужб РФ і використовуються останніми для збору інформації та для дестабілізації криміногенної обстановки в регіонах України.
    Вадим Троян Автор Вадим Троян Внутрішня політика
  • Інша Європа Жодного разу за останні десятиліття австрійські вибори не викликали такого ажіотажу на міжнародному рівні (за винятком, мабуть, 1985-го, коли президентом став колишній солдат Вермахту Курт Вальдхайм). Цього тижня Австрія - вальс квітів і казка віденського лісу - в один момент перетворилася на арену бурхливих політичних пристрастей, з якими зрівняються хіба що Brexit або американські вибори.
   Олександр Щерба Автор Олександр Щерба Міжнародна політика
  • Небезпечні ігри Олександра Лукашенка У Мінську з повним правом можуть святкувати зовнішньополітичну перемогу - нарешті прорвано міжнародну ізоляцію білоруського керівництва. І вперше за багато років президент Олександр Лукашенко відвідав Західну Європу.
   Володимир Кравченко Автор Володимир Кравченко Міжнародна політика
  • Кіпр: примарний шанс єдності "Кіпрська проблема" - фактичний поділ острова на грецьку Республіку Кіпр і невизнану Турецьку Республіку Північного Кіпру - вже давно, здавалося б, стала "вічно замороженим конфліктом".
   Костянтин Федоренко Автор Костянтин Федоренко Міжнародна політика
  • За завісою судової реформи За понад два роки, що минули з часу Революції Гідності, було безліч розмов і чимало напівкроків у напрямі реалізації судової реформи. Втім, результатів небагато: істотних зрушень у системі законодавчі ініціативи не потягнули, а суди далі залишаються в очах суспільства корумпованими й залежними від політиків та олігархів. Але шанс на реанімацію реформи нарешті з'явився: вже наступного пленарного четверга, 2 червня, Верховна Рада може ухвалити зміни до Конституції в частині правосуддя.
   Михайло Жернаков Автор Михайло Жернаков Внутрішня політика
 • ГРОШІ
   • Великий замах із розмитою перспективою
    Великий замах із розмитою перспективою Уряд Гройсмана представив громадськості свою програму - видання друге, виправлене та доповнене. Добре, що він не зупинився на попередньому, абсолютно порожньому варіанті, погано, що нова редакція поки що виграє принципово лише за обсягами тексту.
    Юлiя Самаєва Автор Юлiя Самаєва Макрорівень
   • Чим загрожує Україні деіндустріалізація? З деякого часу термін "індустріалізація" набув в Україні негативного відтінку. З ним пов'язують стару і зношену радянську інфраструктуру, яка фактично тримала всю українську економіку з 1991 р. Однак і вона майже вичерпала запас міцності. Тому постає просте запитання: що буде після того, як рівень зношеності транспорту, споруд та обладнання сягне 100%?
    Володимир Власюк Автор Володимир Власюк Макрорівень
   • Чим загрожує Україні деіндустріалізація? З деякого часу термін "індустріалізація" набув в Україні негативного відтінку. З ним пов'язують стару і зношену радянську інфраструктуру, яка фактично тримала всю українську економіку з 1991 р. Однак і вона майже вичерпала запас міцності. Тому постає просте запитання: що буде після того, як рівень зношеності транспорту, споруд та обладнання сягне 100%?
    Володимир Власюк Автор Володимир Власюк Макрорівень
   • Торгівля з ЄС: за деякими позиціями експорт навіть не розпочинався Результати вільної торгівлі України на ринках ЄС багатозначні. Ми вмить вичерпуємо квоти на зернові, але інші заповнити не можемо, а за деякими позиціями експорт навіть не розпочинався. Почасти через недостатнє виробництво, але переважно - через низьку якість продукції і складний вихід виробників на європейський ринок.
    Юлiя Самаєва Автор Юлiя Самаєва Бізнес
   • Перший капітальний ремонт — за рахунок держави! Вже за якихось півтора місяця, якщо Закон "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" не зазнає змін, жителі українських міст прокинуться у принципово інших житлових реаліях. З 1 липня раптом виявиться, що ЖЕКів, на які вони десятками років нарікали, немає, і мешканці - самі господарі своїх будинків. А ще невдовзі зрозуміють, що влада їх ошукала.
    Василь Худицький Автор Василь Худицький Бізнес
   • Програма "20/20" — газ останнього шансу У травні державна компанія "Укргазвидобування" презентувала Кабміну програму "20/20" - проект збільшення видобутку природного газу до 2020 р. з нинішніх 14,5 млрд кубометрів до 20 млрд. Офіційно заявлена мета - "не просто втримувати падіння видобутку, а наростити його обсяги".
    Ігор Маскалевич Автор Ігор Маскалевич Енергоринок
  • Зразковий український меценат, або Як можна любити Україну "до глибини власної кишені" 24 травня 2001 р. у Колонному залі Національної філармонії вітали переможців Першого Міжнародного дитячого конкурсу знавців української мови. Церемонія транслювалася по національному радіо, і голос Петра Яцика, відомого мецената, ініціатора й натхненника конкурсу, чули і в Україні, і за її межами.
   Роман Клочко Автор Роман Клочко Історія
  • Правила дитячої безпеки влітку Для батьків літо - час нових тривог і відкриттів, адже сучасний світ сповнений спокус і завуальованих ризиків, які не такі очевидні на перший погляд, але від цього не менш небезпечні.
   Катерина Гольцберг Автор Катерина Гольцберг Сімейне коло
  • Мотивація батьківства Усі знають, повторюють і, можливо, на власному досвіді відчувають, що мама - це найважливіша людина на Землі. Вона через нас не спить, причому не лише в перший рік життя, завжди поруч, доглядає, годує, зігріває, розраджує, коли ображають. І ще є безліч вчинків, за які ми так любимо особливу жінку - маму. А яку роль відіграє батько в нашому житті? Коли взагалі середньостатистична особа чоловічої статі стає татом?
   Максим Петров Автор Максим Петров Сімейне коло
  • Добро без дозволу Маленька дитина в родині - не тільки радість, а й часто привід для непорозумінь і конфліктів між поколіннями, що різко змінили свою позицію в сімейній ієрархії і поволі опановують нові ролі. Колишні діти стають батьками, батьки - бабусями й дідусями, а немовля - каменем спотикання. Всі, як тільки можуть, стараються робити дитині добро, незалежно від наслідків.
   Оксана Білик Автор Оксана Білик Сімейне коло
  • Свої імена Очевидні речі не потребують медіаприводу. Очевидне занадто громіздке й неполіткоректне, як труна, котру спускають сходовою кліткою багатоповерхівки. Медіаприводи створюються для переназвання правди так, щоб її можна було легко конвертувати в її протилежність. Через крос-курс демократії й лібералізму, який урівнює злочинне і справедливе на нульовій позначці моралі.
   Олег Покальчук Автор Олег Покальчук Соціум
  • Закон про безвісно зниклих: швидше, мертвий, ніж живий? Нещодавно Міністерство юстиції запропонувало на громадський розсуд законопроект про безвісно зниклих. Закон, за словами заступника міністра юстиції України Сергія Пєтухова, важливий тим, що "створює спрощену процедуру визнання людей безвісно зниклими внаслідок техногенних катастроф, збройних конфліктів чи інших подій, які можуть стати причиною масової загибелі людей". І для сучасної України це вкрай актуально.
   Ірина Виртосу Автор Ірина Виртосу Соціум
  • Діти війни Іноді вони говорять страшні речі: "Краще б мене тоді вбило", "Я не хочу жити таким", "Якщо це доля, то краще б я таким народився. Тоді б не знав, як це - бігати". Вони - не просто діти війни, це хлопчики і дівчатка, покалічені війною.
   Алла Нефьодова Автор Алла Нефьодова Соціум
  • Дрон як пособник порчі В одному африканському сільці юнак скоїв поганий вчинок. Байдуже, який. Поганий. Прийшла місцева чаклунка й сказала: "За це через три дні ти помреш". Побризкала навколо його халупи якоюсь рідиною, посипала червоним порошком. І пішла. Ніхто до юнака більше не підходив, а через три дні його знайшли в тій халупі мертвим. Його ніхто не вбивав. Він помер сам. Випадок описаний у книжці Безіла Девідсона "Африканці". Це приклад психогенної смерті. Коли людина помирає від свого страху.
   Тетяна Орлова Автор Тетяна Орлова Соціум
  • Руслан Горовий: "Тепер усе своє життя я розділяю на "до війни" і "зараз" З Русланом Горовим ми говорили про різне. Про дітей, про вміння прощати і неможливості пробачити, про Європу і Болівію, про "украпів Донбасу", про життя "до" і "після". Коло справ, якими щиро, натхненно і несамовито займається ця людина, дуже широке - журналіст, режисер, волонтер, письменник.
   Оксана Онищенко Автор Оксана Онищенко Персоналії
  • Казка на ніч Вагон метро напівпорожній. Йому добряче за сорок, у волоссі сивина. Він їде звідкись із кінцевих станцій. Намагається триматися ближче до дверей, раз у раз поглядає на мобілку - чи то дивиться час, чи то чекає дзвінка. На черговій станції на його обличчі з'являється усмішка, разом із натовпом до вагону заходить вона. В руці в неї велике жовто-червоне яблуко. Вона простягає яблуко йому. Він обережно обіймає її, прикриває собою, неначе ховаючи від усього світу. В неї на пальці обручка. В нього - її яблуко. Якась майже біблійна замальовка. Я вдягаю навушники, щоб випадково не почути чогось зайвого. Я й так бачив забагато.
   Руслан Горовий Автор Руслан Горовий Персоналії
  • Канни обирають вчорашній день 22 травня у Каннах завершився 69-й кінофестиваль. Він запам'ятається напрочуд сильною програмою і напрочуд дивними рішеннями журі. Судді під головуванням австралійця Джорджа Міллера віддали перевагу соціальному кіно, практично повністю проігнорувавши справжні шедеври, які не дуже часто трапляються навіть на фестивалях такого рівня, як Канни.
   Катерина Сліпченко Автор Катерина Сліпченко Культура
  • Лариса Масенко: "Дуже важливо подолати обмеженість вживання української мови у неформальному міському спілкуванні" Українська мова - це інтелект і душа нашого народу, і розвивати його - справа національної гідності українців. Любити й поважати свою культуру треба саме тому, що вона своя, - думка прозора у своїй істинності. Так вважає наша співрозмовниця Лариса Масенко, доктор філологічних наук, професор університету "Києво-Могилянська академія", провідний науковий співробітник Інституту української мови НАН України.
   Ірина Кириченко Автор Ірина Кириченко Освіта
  • Доки генії будуть нам непотрібні? Проект теплової трансформації за рахунок джерел низькопотенційного тепла у затоплених шахтах та розрізах міг би забезпечити втричі дешевше, ніж нинішнє, опалення міста Олександрії. І це без урахування останнього подорожчання газу! А затоплені шахти, розрізи, ТЕЦ, які залишилися буквально виразками на тілі нашого степу? А очищення довкілля? Такі ідеї - прямо клондайк, який треба максимально використовувати. Чи знайдеться у владі той, хто розірве зачароване коло дрімучої байдужості? Доки генії будуть нам непотрібні?
   Світлана Орел Автор Світлана Орел Освіта
  • Наука очима молодих: бум інновацій і сайнс-арт Як зменшити прірву між наукою, виробництвом та суспільством? Як посилити роль науки у вирішенні соціальних проблем? Що таке сайнс-арт, і кому це потрібно? - тільки кілька ключових тем, які обговорювалися у рамках наукової дискусії, що відбулася напередодні Дня науки.
   Лідія Суржик Автор Лідія Суржик Наука