Об'єднаємо наші зусилля
Випуск № 11 27 березня-3 квiтня Швидкий перегляд номера
 • ВЛАДА
   • Придністров'я. Погляд з Тирасполя і Києва
    Придністров'я. Погляд з Тирасполя і Києва Оцінки, висловлені у статті екс-міністра закордонних справ ПМР Володимира Ястребчака, досить неоднозначні. Проте ми вважаємо, що нашим читачам буде цікаво довідатися, як сприймають Україну в невизнаній республіці. Для балансу ми також надали слово українському колезі п. Ястребчака на переговорах у форматі "5+2" - послу з особливих доручень Андрію Веселовському.
    Андрій Веселовський Володимир Ястребчак Автори Андрій Веселовський , Володимир Ястребчак Міжнародна політика
   • ЧИТАЙТЕ НАС У СОЦМЕРЕЖАХ
   • Шмаття гніву Розв'язка гострої фази конфлікту відбулася за найм'якішим із варіантів. Стверджують, що в президента їх було три. І два незастосовані передбачали не тільки облави ГПУ й СБУ на ряд членів команди губернатора (для чого було чимало підстав), а й серйозне (до несумісності з життям) ураження інтересів групи "Приват".
    Юлія Мостова Автор Юлія Мостова Внутрішня політика
   • Санкції проти режиму Януковича: злочинно змарнований час Ми не дочекалися претензій із боку влади ані до олігархів, які "кровно" підтримували режим, ані до десятків тисяч дрібних злодіїв, які його обслуговували. "Обличчя" злочинної організації чомусь відмежовані від бенефіціарів. Інакше кажучи, нас запевняють, що вину за режим Януковича слід покласти на перших умовних 10 осіб. Решті або пропонують написати заяви на звільнення, або обіцяють люструвати, або дають чистий спокій. Про доведення вини та застосування справедливого покарання чомусь не йдеться.
    Станіслав Батрин Автор Станіслав Батрин Внутрішня політика
   • Блокада почуттів Складається враження, що сьогодні Україна, яка живе по цей бік війни, керується виключно холодним розумом. Адже всі ми тут, кого не зачепило кулею або смертю близьких, спираючись на сухі рядки зведень звідти, сперечаємося, шукаємо план, підбираємо рішення, радимо владі, як стати суб'єктом у цій жахливій геополітичній грі, намагаючись, не розпускаючи "соплі", реально оцінювати те, що відбувається в інтересах майбутнього країни.
    Інна Ведернікова Автор Інна Ведернікова Внутрішня політика
  • Чи хочемо ми бачити армію переозброєною? Однак проблеми формування й виконання ДОЗ - ніщо порівняно з відсутністю стратегічного бачення переозброєння. Проблема ця несе надзвичайні ризики на майбутнє, оскільки зберігає можливість воєнної агресії з боку Росії або підживлюваних нею терористичних угруповань у будь-який зручний момент. Оскільки лише професійна, мотивована армія з добротною, серйозною зброєю може стати фактором стримування
   Валентин Бадрак Автор Валентин Бадрак Внутрішня політика
  • Підігруючи Кремлю Крім економічних мотивів, на політику Анкари впливає ще один фактор. Як зауважив один з українських дипломатів, який тривалий час пропрацював у Туреччині, "у турків на генетичному рівні присутній страх перед Росією". Це одна з причин, чому Реджеп Ердоган побоюється займати більш жорстку позицію щодо Кремля, який активно намагається у свою чергу "прив'язати" до себе Туреччину...
   Володимир Кравченко Автор Володимир Кравченко Внутрішня політика
  • Експерт із психології мас Вадим Васютинський: "Патріотизм добрий тоді, коли він продуктивний" Експерт із психології мас Вадим Васютинський: "Патріотизм добрий тоді, коли він продуктивний"
   Ірина Кириченко Автор Ірина Кириченко Внутрішня політика
  • Розвінчуючи міфи про Придністров'я Тиск на Придністров'я викличе не тільки заходи придністровської сторони у відповідь (звісно, у Тирасполі реалістично оцінюють потенціал своїх відплатних заходів на адресу України), а й призведе до зламу існуючих міжнародних форматів урегулювання, включаючи формат "5+2", про безальтернативність якого постійно говорять у США й Євросоюзі.
   Володимир Ястребчак Автор Володимир Ястребчак Міжнародна політика
  • Не чужа земля Ні двох президентів, ні двох центральних банків, ні двох прикордонних відомств у спільній державі не буває. На словах це розуміють у Тирасполі, на східному березі Дністра. На ділі перешкоджають процесу реінтеграції. Для цього час від часу проводять референдуми, на яких набирають 99,9% голосів за незалежність, а наступного дня від імені представницького органу надсилають звернення до Москви з проханням про "возз'єднання з Росією".
   Андрій Веселовський Автор Андрій Веселовський Міжнародна політика
  • #Кавказнаш: як Росія інтегрує невизнані республіки 18 березня було підписано Договір про співробітництво та інтеграцію між Російською Федерацією і невизнаною Республікою Південна Осетія. Цей документ матиме неабияке значення для захисту інтересів Росії в регіоні. Тому ми побіжно пройдемося по його пунктах, а також порівняємо укладену з Південною Осетією угоду з подібним документом, підписаним 5 березня РФ з невизнаною Республікою Абхазія.
   Костянтин Федоренко Автор Костянтин Федоренко Міжнародна політика
 • ГРОШІ
   • Державі конче потрібні штрафи?
    Державі конче потрібні штрафи? Конфуз полягає в тому, що впроваджувати в життя закон про касові апарати взялися колишні опозиціонери, які ще рік тому вважали це "знущанням над сферою роздрібної торгівлі". Якщо закон набере чинності без змін, десяткам тисяч підприємців доведеться шукати нову роботу. Проте не факт, що вони її знайдуть…
    Василь Худицький Автор Василь Худицький Бізнес
   • Випробування газом Недавня газова криза стала справжнім випробуванням на життєздатність для цілої низки галузей в Україні. Серед видів бізнесу, котрі дуже залежать від постачання газу, - і вирощування овочів у теплицях.
    Богдан Малиновський Автор Богдан Малиновський Бізнес
   • Випробування газом Недавня газова криза стала справжнім випробуванням на життєздатність для цілої низки галузей в Україні. Серед видів бізнесу, котрі дуже залежать від постачання газу, - і вирощування овочів у теплицях.
    Богдан Малиновський Автор Богдан Малиновський Бізнес
   • Складнощі компромісу Попри низку до кінця не зрозумілих нюансів його використання та спірних положень, на загал можливості податкового компромісу були позитивно сприйняті українським бізнесом. Утім, масового його застосування все-таки поки що не спостерігається. Для успіху зазначених починань не вистачає довіри між державними органами та бізнесом.
    Артем Святненко Автор Артем Святненко Бізнес
   • Щоб зрозуміти енергоринок, не обов'язково встромляти пальці в розетку Відсутність закону про регуляторний орган (нехай це буде НКРЕКП), розмитість його повноважень, слабкість фінансової і професійної бази ставлять під сумнів не лише ефективність поточної роботи, а й перспективу здійснення реформ в енергетиці. І справа навіть не в окремих людях, а в завданнях, які перед ними ставляться.
    Світлана Голікова Автор Світлана Голікова Енергоринок
   • Альтернативні моторні палива: екологічно перспективні, економічно конкурентні 90% шкідливих канцерогенних викидів, що містяться в атмосфері великих міст України, забезпечує автотранспорт. Значно знизити їх і водночас забезпечити ринок нафтопродуктів новим видом моторних палив можливо - за рахунок початку виробництва конкурентного альтернативного палива з вугілля і газу.
    Борис Ільєнко Автор Борис Ільєнко Енергоринок
 • ЛЮДИНА
   • Людський вимір
    Людський вимір Життєпис Романа Шухевича, у викладі львів'янки Олесі Ісаюк, має підстави опинитися в центрі уваги тих, хто цікавиться цією постаттю. Книжка називається просто - "Роман Шухевич". Це перша спроба викласти історію "головного упівця" в науково-популярному жанрі (його академічного життєпису немає досі).
    Юрій Рудницький Автор Юрій Рудницький Історія
   • Рік змін Можна сперечатися, чи рік - достатній період для серйозних змін навіть в окремій галузі суспільного життя. Але впевнений: його точно достатньо, щоб почати реформи. Більше того, саме перший рік, сповнений особливої енергії неофіта-керівника, який не завжди розуміє, що робить неможливі речі, дає унікальну нагоду закласти незворотні зміни.
    Володимир В’ятрович Автор Володимир В’ятрович Історія
   • Рік змін Можна сперечатися, чи рік - достатній період для серйозних змін навіть в окремій галузі суспільного життя. Але впевнений: його точно достатньо, щоб почати реформи. Більше того, саме перший рік, сповнений особливої енергії неофіта-керівника, який не завжди розуміє, що робить неможливі речі, дає унікальну нагоду закласти незворотні зміни.
    Володимир В’ятрович Автор Володимир В’ятрович Історія
   • Велика Європейська Стіна Європейці хорошою і перспективною поведінкою вважають не віру в цінності, а демонстрацію робото- і договороспроможності. Усе. Понад те, в їхніх країнах найгучніше про традиційні цінності говорять консерватори, яких, особливо не криючись, фінансує Росія. Якщо ми - країна консервативних традиційних цінностей і будемо на них наполягати, то нам не місце в Євросоюзі.
    Олег Покальчук Автор Олег Покальчук Соціум
   • Прості питання На терміново скликаному позачерговому засіданні черговий "уряд камікадзе" на чолі з "усенародно обраним" прем'єр-міністром Яценюком змусив депутатів витрусити ще 15% пенсій з кишень працюючих пенсіонерів, аби нашкребти аж півтора мільярда гривень у державну скарбницю і - головне - виконати нескінченні вимоги МВФ і запобігти фінансовому краху України.
    Світлана Кабачинська Автор Світлана Кабачинська Соціум
   • На власні очі Керівник відділу маркетингу приватної компанії Володимир Щербак - не журналіст і не заангажований політичний піарник, а, як він сам зізнається, "середньостатистичний киянин, що як міг підтримував Майдан". Тому особливо цікавою видається його багатовимірна, скрупульозна й абсолютно непатетична розповідь про майже 100 днів Революції Гідності: з 23 листопада 2013 р. по 28 березня 2014 р.
    Сергій Махун Автор Сергій Махун Соціум
  • Дмитро Гнатюк: "У знаменитій пісні про червоне та чорне радянські цензори побачили натяк на бандерівські кольори" Голос Дмитра Михайловича люблять у кожній українській оселі. Пісні у його виконанні, зокрема "Два кольори" Олександра Білаша і Дмитра Павличка, вже давно стали народними. Гнатюк пройшов непростий творчий життєвий шлях: син колгоспників, у роки Другої світової - сталевар; потім блискуча музична кар'єра і… навіть виступ перед "батьком народів", перед Йосипом Сталіним. Про ці та інші обставини свого багатого на події життя співак і розповів в інтерв'ю.
   Світлана Леонтьєва Автор Світлана Леонтьєва Персоналії
  • Смерть титана 1965 року Сінгапур став незалежною державою. 1990-го, після 31 року беззмінного прем'єрства, Лі Куан Ю пішов у відставку з посади, але фактично до самої смерті правив своєю країною, вирішуючи всі найважливіші стратегічні питання.
   Олекса Підлуцький Автор Олекса Підлуцький Персоналії
  • Кінодокумент: очима молодих Документальне кіно дає можливість кожному відчути себе трохи вуайєристом: бачити життя інших через камеру, мов у маленьку шпарину. DT.UA поговорило з молодими українськими документалістами про професію, виклики сучасності та героїв їхніх фільмів.
   Валентина Чабанова Автор Валентина Чабанова Культура
  • Колаж долі На вулиці Хрещатик, 50, усередині двору є Центр Івана Козловського. Днями там відкрилася виставка робіт Лариси Кадочникової. Квіти й спалахи щастя на її полотнах зігрівають холодні напівпідвальні стіни. І сама вона - як спалах щастя. Їй знову 17. І їй знову когось хочеться кохати.
   Олег Вергеліс Автор Олег Вергеліс Культура
  • Баба-Земля У сучасній українській п'єсі Павла Ар'є "На початку і наприкінці часів" ("Баба Пріся") головну роль зіграла відома актриса Ірма Вітовська (Київський академічний Молодий театр). Правда, прем'єрна вистава режисера Стаса Жиркова отримала для афіші трохи дивну назву - "Сталкери". Втім, зміст та ідеологія тексту не постраждали, а акторська робота вже стала подією театрального сезону.
   Олег Вергеліс Автор Олег Вергеліс Культура
  • Дух і "БУКВА" Як вплинув нинішній складний час на попити й запити українських читачів-покупців? Яка динаміка книжкових продажів і, відповідно, видавничих потужностей? Ці теми порушені в інтерв'ю з професіоналом книжкового бізнесу - директором мережі книгарень "Буква" і "КС" Костянтином КЛІМАШЕНКОМ.
   Дмитро Санін Автор Дмитро Санін Культура
  • Автономія — важка ноша Упровадження нового Закону України "Про вищу освіту" поставило перед багатьма вищими навчальними закладами непрості проблеми й викликало жваві дискусії не тільки у стінах храмів науки, а й поза ними.
   Андрій Гожик Юрій Рашкевич Леонід Булава Автори Андрій Гожик , Юрій Рашкевич , Леонід Булава Освіта
  • Остання крапля Офіційної статистики, скільки поранених у зоні АТО - як бійців, так і мирних мешканців, - заразилися вірусними гепатитами, ВІЛ/СНІДом, вірусами герпесу і т.д., немає. Таку інформацію неможливо знайти і на мирних територіях, де щоденно в лікарнях та госпіталях проводять операції, переливають кров, рятують потерпілих у ДТП, на пожежах тощо.
   Ольга Скрипник Автор Ольга Скрипник Здоров’я
  • Коли дзвони мовчать Верстати, на яких виробляли церковні дзвони, знищені мародерами (вони цінують кольоровий метал), а унікальний прорізний дзвін - захований. "Треба дізнатися, що з ним тепер", - каже його автор Сергій Максимець. Цей великий і дужий чоловік не скаржиться, хоча справа його життя сьогодні безнадійно похована під товстими пластами війни/АТО/конфлікту.
   Володимир Малинка Автор Володимир Малинка Персоналії
  • Режисер Тарас Ткаченко: "Я й досі подумки розмовляю з Лінецьким…" Український кінорежисер Тарас Ткаченко вже досить довго працює над фільмом "Гніздо горлиці", в якому одна з головних ролей була у Віталія Лінецького. Про рай, пекло, надію і Віталія режисер розповів DT.UA у столичному Будинку кіно.
   Ярослав Підгора-Гвяздовський Автор Ярослав Підгора-Гвяздовський Культура
  • Угору ліфтом, що йде донизу? Усе це до того, що педагогічний багаж для інтеграції в Європу в нас далебі не лоукостівський. І піднімати його на нову висоту треба не слабосильним "ліфтом" скороспілок, а за немеркнучими мірками класиків, курсом сучасних штурманів вітчизняної педагогіки.
   Семен Перцовський Автор Семен Перцовський Освіта