Об'єднаємо наші зусилля
Випуск № 4 6 лютого-13 лютого Швидкий перегляд номера
 • ВЛАДА
   • Війна за мир
    Війна за мир Подробиці "Тирольского" плану Путіна щодо вирішення конфлікту на Донбасі. Що обговорювали Порошенко, Меркель і Олланд під час переговорів у Києві. І чому держсекретаря США Джона Керрі не запросили на цю зустріч.
    Тетяна Силіна Автор Тетяна Силіна Внутрішня політика
   • ЧИТАЙТЕ НАС У СОЦМЕРЕЖАХ
   • За завітами давнього Зенона Нацбанк України утримався від посилення адміністративного тиску на валютному ринку, зважившись довести офіційний курс до рівня "чорного" ринку. До завершення розчищення банківських тромбів, реформування "Нафтогазу" і появи сталого торговельного профіциту країна буде змушена повсякчас спостерігати курсові "польоти".
    Андрій Блинов Автор Андрій Блинов Внутрішня політика 06 лютого 2015 23:00
   • Україна — Росія: дружба через фронт Після трагедії під Волновахою і в Маріуполі Верховна Рада нарешті визнала Росію державою-агресором. Одночасно знову, як і минулого літа, почали лунати заклики повністю розірвати дипломатичні відносини з Москвою. Прихильники такого кроку мотивують його тим, що Росія веде війну проти України, а російські військові щодня вбивають українців. У цій ситуації робити вигляд, що між державами нічого не відбувається, - "політична шизофренія".
    Володимир Кравченко Автор Володимир Кравченко Внутрішня політика 06 лютого 2015 22:59
   • Децентралізація: тиск і спротив Не хочеться думати, що всі прихильники ідеї "реєстрації територіальних громад" є противниками існування України як держави, але їхні аргументи аж надто очевидно узгоджуються зі спробами Кремля перетворити Україну на територію керованого хаосу - де немає легітимної влади, але в кожному регіоні - по отаману, а то й по кілька.
    Анатолій Ткачук Автор Анатолій Ткачук Внутрішня політика 06 лютого 2015 22:58
 • ГРОШІ
   • Стрижка по-особливому
    Стрижка по-особливому Очевидні проблеми з виконанням держбюджету, помножені на загрозу подальшої ескалації конфлікту на Сході країни, підштовхують відповідальних за наповнення держскарбниці чиновників до пошуку "нетрадиційних" джерел фінансування на межі або навіть за межею фолу.
    Юрій Сколотяний Роман Івченко Автори Юрій Сколотяний, Роман Івченко Фінанси
   • ПДВ-прорахунок? За оцінками прем'єра Яценюка, запровадження ПДВ-рахунків дасть можливість державі додатково залучити 12 млрд грн. А за оцінками експертів, закриття так званих податкових ям допоможе повернути до бюджету набагато більше - майже 70 млрд. Різниця в сумах вражає. Є привід думати, що уряд узагалі не збирається боротися з "податковими ямами", а реформу використовує виключно як черговий спосіб фіскального тиску, зберігши при цьому всі зловживання.
    Юлiя Самаєва Автор Юлiя Самаєва Фінанси 06 лютого 2015 22:01
   • Голова Фонду гарантування вкладів: "Кожній фінансовій установі треба давати право на порятунок" Про те, багато чи мало співробітників працює у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб, скільки коштує обслуговування державних позик і які банки опинилися цілком розкраденими менеджментом і власниками, DT.UA поговорило з директором-розпорядником ФГВФО Костянтином Ворушиліним, котрий обіймає цю посаду з жовтня 2014 р.
    Андрій Блинов Автор Андрій Блинов Фінанси 06 лютого 2015 21:59
   • Недалекоглядне рішення Нацкомісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, призупинила розрахунки з виробниками електроенергії, потужності яких тимчасово перебувають на непідконтрольній державі території.
    Артем Святненко Автор Артем Святненко Енергоринок 06 лютого 2015 00:00
   • Малий бізнес: шукати можливості там, де інші бачать проблеми Для європейців українська продукція цікава тим, що екологічно чиста. Хоч як дивно, та причина цього - бідність. Фермери обмежують себе у використанні хімічних засобів захисту, насамперед щоб не здорожувати продукцію. Дуже часто вони залежать від погоди. Вродило - добре, не вродило - якось буде.
    Василь Худицький Автор Василь Худицький Бізнес 06 лютого 2015 00:00
   • Оренда житла за соціальною ціною Якщо на ринку продажів нерухомості активність різко впала, то оренда невпинно набирає обертів. Цьому сприяють вимушені міграційні процеси всередині країни. Багато людей позбавлені даху над головою і мусять шукати житло. Ой яка це непроста робота, особливо для переселенців зі сходу чи Криму.
    Ірина Чікіта Автор Ірина Чікіта Бізнес 06 лютого 2015 00:00
  • Малий бізнес: шукати можливості там, де інші бачать проблеми Для європейців українська продукція цікава тим, що екологічно чиста. Хоч як дивно, та причина цього - бідність. Фермери обмежують себе у використанні хімічних засобів захисту, насамперед щоб не здорожувати продукцію. Дуже часто вони залежать від погоди. Вродило - добре, не вродило - якось буде.
   Василь Худицький Автор Василь Худицький Бізнес 06 лютого 2015 00:00
  • Оренда житла за соціальною ціною Якщо на ринку продажів нерухомості активність різко впала, то оренда невпинно набирає обертів. Цьому сприяють вимушені міграційні процеси всередині країни. Багато людей позбавлені даху над головою і мусять шукати житло. Ой яка це непроста робота, особливо для переселенців зі сходу чи Криму.
   Ірина Чікіта Автор Ірина Чікіта Бізнес 06 лютого 2015 00:00
  • За вітриною торговельних дисбалансів Кращого барометра для вимірювання стану економіки й рівня добробуту населення, ніж роздрібний продаж, не знайти. А цей вимірник благополуччя нині незворушно фіксує, що через війну й фінансово-економічні негаразди та збої, які призвели до майже стовідсоткової девальвації гривні, більшість українців стрімко бідніють і змушені скорочувати покупки до мінімуму.
   Єліанд Гоцуєнко Надія Гоцуєнко Автори Єліанд Гоцуєнко, Надія Гоцуєнко Бізнес 06 лютого 2015 00:00
  • Новітній нафтовий порядок Новітній нафтовий порядок Чому зростають котирування Почавши грати на зниження, Сполучені Штати вирішують завдання, ніяк не пов'язані з РФ, котрій відведено місце, в найліпшому разі, в другій десятці американських пріоритетів. На нашу думку, основними причинами зниження цін на нафту сорту Brent із 108–110 до 48–50 дол./бар., що спостерігалося в другій половині 2014 р., та й наступних подій, є сприятлива економічна кон'юнктура й не протистояння, а навпаки, збіг інтересів США та Саудівської Аравії.
   Сергій Сапєгін Геннадій Рябцев Автори Сергій Сапєгін, Геннадій Рябцев Енергоринок 06 лютого 2015 00:00
  • Українців нагрівають, рахуючи тепло на око Підвищення тарифів на тепло та його постачання - це вимушений і необхідний крок. Проте він повинен супроводжуватися запровадженням всеохоплюючого обліку споживання теплової енергії та підвищенням прозорості формування тарифів.
   Микола Шлапак Автор Микола Шлапак Енергоринок 06 лютого 2015 00:00
  • Недофінансування як стимул для реформ Бюджет Тернопільської області, зверстаний на новій податковій основі, нових міжбюджетних відносинах, з урахуванням змін до Податкового і Бюджетного кодексів, спонукає регіональну владу намагатися самостійно наводити елементарний порядок у бюджетних галузях - у вищій, професійно-технічній і позашкільній освіті, охороні здоров'я та інших.
   Роман Якель Автор Роман Якель Економіка регіонів 06 лютого 2015 00:00
  • Незговірливий ритейл Про те, як і чим штучно досягнуте домінуюче становище ритейлу загрожує продовольчій безпеці країни, малому і середньому бізнесові, соціальній стабільності, розповідає Микола БАРАШ, в.о. голови Антимонопольного комітету України.
   Володимир Чопенко Автор Володимир Чопенко Бізнес 06 лютого 2015 00:00
  • Столичний бюджет попередників Столиця отримала головний фінансовий документ, який вирізняється вадами, характерними для бюджетів попередників. Кардинальних змін не відбулося, попри готовність громадських експертів та активістів допомогти міській владі знайти мільярди, які перебувають у "тіні".
   Іван Сікора Віктор Глеба Автори Іван Сікора, Віктор Глеба Економіка регіонів 06 лютого 2015 00:00
 • ЛЮДИНА
   • Реформа освіти: хто, де, коли?
    Реформа освіти: хто, де, коли? Реформування такого велетенського суспільного сектора як освіта - невдячна справа. Будь-який політик, який ініціює реформу в освіті, по-перше, не доживе (на своїй посаді) до повного проведення цієї реформи, по-друге, навряд чи дочекається вдячності від сучасників, швидше - навпаки.
    Георгій Касьянов Автор Георгій Касьянов Освіта
   • Кіборг Микола Воронін: "Під час війни я знайшов Україну. Це мій найцінніший урок" Побачивши в Інтернеті оголошення про набір добровольців у батальйон "Донбас", Микола не роздумуючи записався туди. Коли терористи в рідному місті дізналися, що вчитель математики з місцевої школи воює добровольцем, над його сім'єю нависла небезпека. Довелося терміново вивозити її з міста.
    Оксана Онищенко Автор Оксана Онищенко Персоналії 06 лютого 2015 22:00
   • Майдан як новий спонтанний порядок Людина формується у відповідях на 7 запитань - "що хочу?", "що можу?", "що маю?", "звідки?", "куди?", "що є Світ?" і "що є Я?". У процесі пошуку відповідей та з формуванням їх утворюються групи людей, спільноти, для яких ці відповіді схожі або близькі. Внаслідок чого в суспільстві формуються спонтанні порядки, вмотивовані внутрішньою логікою системи. Ці спонтанні порядки самоузгоджено формують і суспільство.
    Валентин Ткач Автор Валентин Ткач Соціум 06 лютого 2015 22:00
   • Окупована освіта Загарбники намагалися використати освітні процеси собі на користь. Так сталося і в окупованому Криму. З появою "зелених чоловічків" відбулася зміна і в освітньому просторі Криму. Практично з самого початку окупації ланка управління освітою на півострові не тільки стала в позицію очікування, а й активно включилася в процес "повернення до Росії". Ті ж самі процеси відбувалися і в закладах освіти, - більшість педагогів сподівалися на зміни, плекаючи надію на підвищення оплати та покращення умов праці.
    Олег Охредько Автор Олег Охредько Освіта 06 лютого 2015 22:00
   • Від сірого муру до океанського простору Наше теперішнє шкільне навчання мови через свою зацикленість на вивченні граматики дуже погано працює на утвердження української мови як рідної і державної в духовному просторі сучасної України.
    Михайло Девдера Автор Михайло Девдера Освіта 06 лютого 2015 21:59
   • Найнезвичайніший творець роботів Нинішнього року світова спільнота відзначає 125-річчя від дня народження одного з найзагадковіших і найцікавіших письменників ХХ ст. - чеського драматурга, фантаста, журналіста, автора гумористичних оповідань Карела Чапека. Його не можна назвати фантастом чистої води - він працював у багатьох жанрах, але саме твори з елементами фантастики принесли йому світову популярність: п'єса "Засіб Макропулоса", романи "Фабрика абсолюту" і "Війна з саламандрами".
    Наталя Вареник Автор Наталя Вареник Персоналії 06 лютого 2015 21:59
  • Від сірого муру до океанського простору Наше теперішнє шкільне навчання мови через свою зацикленість на вивченні граматики дуже погано працює на утвердження української мови як рідної і державної в духовному просторі сучасної України.
   Михайло Девдера Автор Михайло Девдера Освіта 06 лютого 2015 21:59
  • Найнезвичайніший творець роботів Нинішнього року світова спільнота відзначає 125-річчя від дня народження одного з найзагадковіших і найцікавіших письменників ХХ ст. - чеського драматурга, фантаста, журналіста, автора гумористичних оповідань Карела Чапека. Його не можна назвати фантастом чистої води - він працював у багатьох жанрах, але саме твори з елементами фантастики принесли йому світову популярність: п'єса "Засіб Макропулоса", романи "Фабрика абсолюту" і "Війна з саламандрами".
   Наталя Вареник Автор Наталя Вареник Персоналії 06 лютого 2015 21:59
  • Анджей Вайда: "Цю війну не можна виграти, поки в Україні є люди, орієнтовані на Росію…" В інтерв'ю DT.UA режисер Анджей Вайда поділився думками з приводу ситуації в Україні, розповів про ставлення до сучасного кінопроцесу у Польщі, а також про історію створення своїх останніх стрічок.
   Любов Журавльова Олена Бабій Автори Любов Журавльова, Олена Бабій Культура 06 лютого 2015 21:59
  • В "Арсеналі" відкрили "Вікна" У Національному музейному комплексі "Мистецький Арсенал" відбулося відкриття арт-проекту "Вікна". Подивитися цю незвичайну й доволі пізнавальну експозицію можна буде впродовж місяця - до 1 березня. В українській культурі й філософії "вікно" завжди має особливий, часто сакральний смисл, не випадково найкращі українські сценографи та художники саме крізь призму "вікна" дивилися з реального світу в інший. Світ художній, фольклорний, казковий… Фото
   Леся Ільєнко Автор Леся Ільєнко Культура 06 лютого 2015 21:58
  • Дивна сага про шляхетного олігарха Михайло Терещенко - особистість унікальна. У 31 рік він уже володів одним із найбільших статків, був обраний у Державну думу Росії, очолив Міністерство фінансів. Після революції 1917-го був призначений міністром закордонних справ у Тимчасовому уряді. Опинившись потім за кордоном, після того, як у Росії все втратив, відродив свої статки і став відомим авторитетним фінансистом. І не тільки успішним олігархом, а й визнаним поціновувачем мистецтва, патроном акторів, художників, інтелектуалів гуманітарних сфер.
   Ісак Трахтенберг Автор Ісак Трахтенберг Персоналії 06 лютого 2015 21:58
  • Повернення Ігоря Сікорського Традиційно ім'я Ігоря Сікорського пов'язують із історією російської або американської авіації. Поляки вважають його своїм співвітчизником. Але мало де можна почути про українське коріння Ігоря Івановича. А в листі ж до Василя Галича, написаному у США 1933-го, він прямо сказав: "У моего рода, который появился в селе на Киевщине, где мой дед и прадед были священниками, чисто украинское происхождение".
   Олександр Артеменко Автор Олександр Артеменко Персоналії 06 лютого 2015 21:57
  • Погляд через 70 років Ялтинська конференція глав держав Антигітлерівської коаліції стала яскравою сторінкою професійної, віртуозної дипломатичної роботи в ім'я збереження миру. Прийняті на ній рішення можуть і тепер слугувати джерелом творчих пошуків для політиків, які прагнуть опанувати закономірності й секрети здійснення ефективної зовнішньої політики з користю для своєї держави та світового співтовариства.
   Віктор Гусєв Автор Віктор Гусєв Історія 06 лютого 2015 00:00
  • Церква-воїн Щоби взнати рідний край, варто іноді бодай на годину зупинитися в кожному придорожньому населеному пункті. А до Сутковець то годиться заїхати й здалека - навмисне. Бо Свято-Покровська церква в цьому селі - чи не єдина в своєму роді у світі. Це один з найдавніших в Україні оборонних храмів і, як стверджує Вікіпедія, єдиний середньовічний оборонний храм тетраконхового типу. Це церква-донжон, себто храм і добре укріплена оборонна вежа водночас.
   Світлана Кабачинська Автор Світлана Кабачинська Історія 06 лютого 2015 00:00
  • Колишній в'язень Освенцима: "Я знаю, що таке війна. Навіщо знову починати цей жах?!" Ігор Малицький, фото якого з синьо-жовтою стрічкою викликало потік бруду від російських "тролів", в інтерв'ю DT.UA розповів про жахи, які пережив під час Другої світової.
   Володимир Малинка Автор Володимир Малинка Персоналії 06 лютого 2015 00:00
  • Війна з варварами Нинішня російсько-українська війна, як частина Третьої світової, що вже йде у різних гібридних формах,- це насамперед війна смислів. Звучить досить дивно, при тому що гинуть не смисли, а люди.
   Олег Покальчук Автор Олег Покальчук Соціум 06 лютого 2015 00:00