Об'єднаємо наші зусилля
Випуск № 46 3 грудня-9 грудня Швидкий перегляд номера
 • ВЛАДА
   • Що важливо знати про конфлікт у Сирії
    Що важливо знати про конфлікт у Сирії Карта Сирії - немов ковдра зі строкатих клаптиків. Усі воюють проти всіх одночасно на кількох фронтах. А за спинами безпосередніх учасників конфлікту стоять регіональні й глобальні гравці - Росія і Сполучені Штати, Європейський Союз і Туреччина, Іран і Саудівська Аравія, Ізраїль і Катар, "Ісламська держава" і "Хезболла".
    Володимир Кравченко Автор Володимир Кравченко Міжнародна політика
   • ЧИТАЙТЕ НАС У СОЦМЕРЕЖАХ
   • Пірнають усі! "І приймеш ти смерть від коня свого" - чомусь саме цей рядок спав на думку після ознайомлення з "пробниками" одкровень народного депутата Олександра Онищенка, який таємно задокументував аудіо- і відеофакти політичної корупції Петра Порошенка і двох його конфідентів - нагонича Ігоря Кононенка і ловця Макара Пасенюка.
    Юлія Мостова Автор Юлія Мостова Внутрішня політика
   • Дзвінок в минуле Недавній скайп-допит Януковича, безумовно, викликав дуже жвавий інтерес. Але більшість глядачів шукали у запитаннях київських "медіумів" і відповідях ростовського "зомбі" не так нових даних про дні вчорашні, як свіжу інформацію про сьогоднішні настрої. Про практичну правову користь показань Януковича, який виступав свідком у "справі "Беркута", майже не розмірковували.
    Виктория Морозова Автор Виктория Морозова Внутрішня політика
   • Верифікація: як вбити ідею Оператори якогось кол-центру телефонували переселенцям від імені Міністерства фінансів і уточнювали ПІБ, дату народження, місце попередньої прописки й адресу фактичного проживання на даний момент. Якщо ж здивований співрозмовник відмовлявся називати персональні дані, йому повідомляли, що це може позначитися на одержанні ним соціальних виплат.
    Леся Литвинова Автор Леся Литвинова Внутрішня політика
  • Ментальність як драйвер економіки Минуло чверть століття відтоді, як Україна здобула незалежність. Чи відчули ми за цей час позитивні зміни, чи вважаємо себе успішними, а свою державу - благополучною? І якщо немає глобального покращення, то, можливо, це означає неправильний алгоритм дій? Він може бути як хибним внаслідок зовнішнього впливу, так і неправильним - з погляду внутрішньої побудови, що тісно пов'язана з поняттям ментальності.
   Віталій Дем’Янюк Автор Віталій Дем’Янюк Внутрішня політика
  • Зброя стримування. Чи потрібна вона Україні? До першого дня зими тема анонсованих раніше Києвом навчань із пусками зенітних ракет середньої дальності в акваторії Чорного моря спричинила гучний резонанс. Після того як Москва вибухнула погрозами завдати ракетного удару у відповідь по українських пускових установках, виникло неабияке напруження. У повітрі запахло новим витком протистояння України і Росії.
   Валентин Бадрак Автор Валентин Бадрак Внутрішня політика
  • Як би нам створити ВАС? Новим Законом "Про судоустрій і статус суддів" (далі - Закон), який набрав чинності 30 вересня 2016 року, передбачено утворення Вищого антикорупційного суду (далі - ВАС). Законом визначено лише, що цей суд повинен здійснювати правосуддя як суд першої інстанції і розглядати справи, які процесуальним законом буде віднесено до його юрисдикції. Яким же має бути закон про ВАС?
   Микола Хавронюк Автор Микола Хавронюк Право
  • Зняття депутатської недоторканності: вихід є В Україні питання зняття депутатської недоторканності виникало неодноразово. Заклик відмовитися від неї час від часу стає популістським гаслом, яке безсоромно використовують політичні сили та окремі політики, добре знаючи, що нічого з того не вийде, недоторканність не скасують, і жоден депутат не постраждає, навіть той, який найгучніше кричить про зняття імунітету.
   Роман Семенуха Автор Роман Семенуха Право
  • Сім аргументів проти #безлісу "Безвіз чи безліс", "600 млн євро vs національні інтереси", - останній тиждень пройшов під акомпанемент перетягуванням канату довкола десятирічного мораторію на експорт необробленого лісу-кругляка. Суперечки не вщухають, і сьогодні вже спостерігається справжнє протистояння між урядом та вітчизняним бізнесом.
   Ігор Гужва Автор Ігор Гужва Внутрішня політика
 • ГРОШІ
   • Оподаткування без згоди
    Оподаткування без згоди Сьогодні, оцінюючи легітимність податкового закону, ми не можемо базувати свої докази на реалізації принципу no taxation without consent, що започаткував справедливе оподаткування.
    Данило Гетманцев Автор Данило Гетманцев Бізнес
   • Справа на мільярд: чому "не діляться" лоцмани? В Україні розгорається скандал навколо досить вузької і не всім відомої професії лоцмана. (Лоцман - капітан-судноводій, який добре знає берегову обстановку та місцевий фарватер і проводить по ньому морські або річкові судна.) Ситуація могла б залишитися непримітною, якби не загрожувала безпеці судноплавства через геть банальну причину - брак кадрів.
    Ірина Марич Автор Ірина Марич Бізнес
   • Справа на мільярд: чому "не діляться" лоцмани? В Україні розгорається скандал навколо досить вузької і не всім відомої професії лоцмана. (Лоцман - капітан-судноводій, який добре знає берегову обстановку та місцевий фарватер і проводить по ньому морські або річкові судна.) Ситуація могла б залишитися непримітною, якби не загрожувала безпеці судноплавства через геть банальну причину - брак кадрів.
    Ірина Марич Автор Ірина Марич Бізнес
   • Віртуальне сприяння аграріям у бюджеті-2017 провокує падіння економіки Проект держбюджету на 2017 р. уже встигли охрестити "аграрним". Однак детальний аналіз саме аграрної складової бюджету наводить на сумні висновки. Ми можемо отримати стагнацію і спад не лише наступного року. Країна може впасти у рецесію на кілька років, зважаючи на те, який вплив сьогодні має агросектор на економіку.
    Віталій Скоцик Автор Віталій Скоцик Сільське господарство
   • Земля. Дубль №… Мотор! Три ерзац-сценарії - законопроекти з претензією на ринок землі. В одному з них автори на головну роль обрали емфітевзис - вихідця із Римської імперії, чужинця в українських реаліях, якого забракувало Головне науково-експертне управління Верховної Ради.
    Володимир Чопенко Автор Володимир Чопенко Макрорівень
   • Ніна Южаніна: "Ми не зможемо Податковим кодексом вирішити проблеми решти законодавства" Наступний тиждень буде вкрай важливим для українського бізнесу, адже парламент повинен встигнути ухвалити розроблені Міністерством фінансів так звані антикорупційні податкові законопроекти (№5132, 5368 і 5369). Та щойно документи було передано до парламентського комітету, у громадськості та експертів виникло чимало запитань як з приводу змін, що вносяться до документів, так і щодо процесу їхнього опрацювання. DT.UA адресувало ці та інші запитання голові комітету ВРУ з питань податкової та митної політики Ніні ЮЖАНІНІЙ.
    Юлiя Самаєва Автор Юлiя Самаєва Фінанси
  • На порозі — олігархічний ренесанс? У популярній нині чорно-білій палітрі громадських оцінок національна економіка досі сприймається як така, що перебуває у глибокій кризі. На повідомлення про позитивні тренди реагують здебільшого з іронією або принаймні з недовірою, що й не дивно: їхній вплив на якість життя пересічного українця залишається практично невідчутним.
   Ярослав Жаліло Автор Ярослав Жаліло Макрорівень
 • ЛЮДИНА
   • Лісовій справі терміново потрібне оздоровлення
    Лісовій справі терміново потрібне оздоровлення В Україні конче потрібне термінове "оздоровлення" земельного і лісового законодавства. Тільки за цієї умови можна розраховувати на серйозне поліпшення фінансово-економічних показників лісового господарства, збільшення обсягів вилучення деревини з одиниці площі, а також виробництва лісових матеріалів для забезпечення ринкового попиту сільського господарства, населення та промисловості.
    Андрій Бобко Автор Андрій Бобко Довкілля
   • Реформа екстреної меддопомоги – буде боляче Добігає кінця четвертий рік реформування швидкої медичної допомоги. За чотири роки не вдалося виконати, певно, й половини завдань, намічених ще у 2012 р., коли ухвалювали Закон України "Про екстрену медичну допомогу" та запускали пілотні проекти. Однак на обрії вже маячить нова реформа ЕМД, яку форсує керівництво Міністерства охорони здоров'я.
    Ольга Скрипник Автор Ольга Скрипник Здоров’я
   • Реформа екстреної меддопомоги – буде боляче Добігає кінця четвертий рік реформування швидкої медичної допомоги. За чотири роки не вдалося виконати, певно, й половини завдань, намічених ще у 2012 р., коли ухвалювали Закон України "Про екстрену медичну допомогу" та запускали пілотні проекти. Однак на обрії вже маячить нова реформа ЕМД, яку форсує керівництво Міністерства охорони здоров'я.
    Ольга Скрипник Автор Ольга Скрипник Здоров’я
   • Росія—Америка: на паралелях історії Дві країни, дві долі, що склалися під знаком 1861 року і були в центрі уваги світу, по-різному використали наданий історією шанс. США розвивалися стабільно, впевнено, без зривів. Росія - суперечливо, в конвульсіях, постійних пошуках особливого, дороговказного місця у світі, де бажання демократизуватися зводилося нанівець ностальгією за Іваном Грозним і Сталіним.
    Володимир Газін Автор Володимир Газін Історія
   • Осінь в Торонто, або Роздуми про минуле заради майбутнього У період між 15 жовтня і 15 листопада в Торонто, де проживає майже чверть населення Канади, відбулося п'ять наукових заходів, присвячених історичним подіям на межі фізичної людської пам'яті - Великому Голодові в Україні 1932–1933 рр. та винищенню євреїв у переддень у впродовж Другої світової війни. Голодомор і Голокост - цими кривавими кодами вони вписані в історію ХХ століття.
    Андрій Веселовський Автор Андрій Веселовський Історія
   • Наставництво: плюси і мінуси В Україні 104 тис. дітей, які перебувають у більш як 600 інтернатах. Українське суспільство у своєму ставленні до системи перебування дітей в інтернатах розділилося 50 на 50. Щоб не нарватися на негатив, доводиться використовувати зрозумілі для широкої спільноти інструменти. Наприклад, наставництво для дітей-сиріт і позбавлених батьківської опіки.
    Дар’я Касьянова Автор Дар’я Касьянова Соціум
  • Концепція школи: світогляд чи модель? Концепція школи має бути втіленням уявлення про успіх людини, що культивується в суспільстві. Уявлення про успіх формується у трикутнику супероснов "хочу" - "можу" - "маю". Розглянемо крайові задачі, які допоможуть надалі зрозуміти розмаїття можливих варіантів.
   Валентин Ткач Автор Валентин Ткач Соціум
  • Фідель Кастро: остання надія комунізму Фідель Кастро помер 25 листопада 2016 р. Помирав він дуже болісно й довго: виплекана ним одна з найкращих у світі і, безумовно, найкраща в Латинській Америці система охорони здоров'я утримувала його при житті ще ціле десятиліття після того, як через смертельну хворобу 2006 р. "тимчасово", а за два роки - вже й остаточно Фідель був змушений передати брату Раулю управління створеною ним соціалістичною державою на Кубі.
   Олекса Підлуцький Автор Олекса Підлуцький Персоналії
  • І бідненько, і брудненько Товариша, який торік мандрував Словаччиною, запитав про враження. Відповідь лаконічна: "Чистенько, але бідненько". Група ж чеських туристів, які подорожували цьогоріч Закарпаттям, вирішила, що їхня перша подорож на "землю, наближену до сонця" (туристський слоган краю), стала останньою. Взявши до уваги назву допису, неважко здогадатися, чому.
   Ігор Винниченко Автор Ігор Винниченко Туризм
  • Архітектура розбрату (фасад на Андріївському) Нова й поки що не завершена будівля київського Театру на Подолі цього тижня стала головним ньюсмейкером у країні. DT.UA згадує передісторію архітектурного скандалу; вислуховує головного його "винуватця", архітектора Олега Дроздова; дослухається полярних думок небайдужих українців.
   Олег Вергеліс Катерина Константинова Автори Олег Вергеліс, Катерина Константинова Культура
  • Кирило Карабиць: "Вагнер розриває мозок" Українець Кирило Карабиць дебютував у статусі генерального музичного директора Німецького національного театру і головного диригента Державної капели у Веймарі. За кілька годин до успішного дебюту Кирило Карабиць розповів DT.UA про свої веймарські сподівання, стосунки з Вагнером і толерантність, що потрібна Україні.
   Анна Ставиченко Автор Анна Ставиченко Культура
  • Що буде зі Спілкою і з вами? Новий очільник Національної спілки театральних діячів України Богдан Струтинський відповів DT.UA на гамлетівське запитання - бути чи не бути? Тобто чи "бути" театральній Спілці такою, якою вона була, - адже вже давно назріли серйозні реформи.
   Олег Вергеліс Автор Олег Вергеліс Культура
  • Гамбург: культурний пласт У Гамбургу - сотні місць, де варто побувати туристові. Це друге за величиною місто Німеччини. І для багатьох його жителів та шанувальників - перше за красою. У гирлі Ельби мешкають майже два мільйони не тільки німців, а й мігрантів з усіх куточків планети. Великий промисловий центр і найважливіший у північній Європі морський торговельний порт дає роботу переселенцям, що приїхали з усіх усюдів.
   Ольга Кізлова Автор Ольга Кізлова Культура
  • Актуальна література: простір можливого Цього тижня у столичній книгарні "Є" відбулася презентація пунктир-енциклопедії "Актуальна література" Костянтина Родика ("Радуга", 2016). Це, певною мірою, провокативний (у доброму розумінні) літературно-інтелектуальний проект.
   Дмитро Дроздовський Автор Дмитро Дроздовський Культура
  • "Про-ЗА-Театр": українські автори, на сцену! Київський академічний Молодий театр спільно з газетою "Дзеркало тижня. Україна" ініціюють проект "Про-ЗА-Театр". Його мета - популяризувати сучасну українську малу прозу на сценічних майданчиках.
   Олег Вергеліс Автор Олег Вергеліс Культура
  • Грудень, "Зимова казка" Львівський академічний театр імені Леся Курбаса презентує у Києві (6 та 7 грудня) свою виставу - "Зимова казка" за п'єсою В.Шекспіра. Цей проект був реалізований у співдружності з Британською радою в Україні, мистецькою майстернею "Драбина" та іншими інституціями. Сама вистава - один із завершальних акордів з нагоди 400-х роковин смерті Шекспіра.
   Леся Ільєнко Автор Леся Ільєнко Культура