"Про-ЗА-Театр": українські автори, на сцену!

Поділитися
Київський академічний Молодий театр спільно з газетою "Дзеркало тижня. Україна" ініціюють проект "Про-ЗА-Театр". Його мета - популяризувати сучасну українську малу прозу на сценічних майданчиках.

Київський академічний Молодий театр спільно з газетою "Дзеркало тижня. Україна" ініціюють проект "Про-ЗА-Театр". Його мета - популяризувати сучасну українську малу прозу на сценічних майданчиках. І не тільки у форматі етюдів, фрагментів, окремої вистави, а й широкого кола інших заходів, які привернуть увагу до нової української літератури якомога ширше коло поціновувачів.

Отже, проза і театр. Проза - від дуже популярних нинішніх українських авторів, яких читають і цитують, які є лідерами суспільної думки. І театр (у нашому випадку Молодий театр), який прагне презентувати малу українську прозу у форматі студійному, пошуковому, експериментальному. Адже працюватимуть над текстами, над сценічними "вихилясами" на основі цих текстів - зовсім-зовсім молоді режисери. Власне, ще студенти Київського Національного університету театру кіно і телебачення ім.І.Карпенка-Карого.

П'ятеро таких студентів майже все літо шукали тексти, в яких вони відчувають найболючіші дотики до сучасності, неприховану авторську іронію, парадокси внутрішнього світу сучасного українця.

Молоді, таким чином, і вибрали для роботи у студійному форматі досить цікавий матеріал. "Тату, ваш син вегетаріанець" Любка Дереша. "Ще один гарний день" Юрія Винничука. "Гагарін і Барселона" Руслана Горового. "Територіальні води її ванни" Сергія Жадана. "Поцілунок у сідниці" та "Два квитки до опери" Євгенії Кононенко. Польові (сценічні) дослідження малої української прози проводять: Марія Лук'янова, Ілля Полоз, Марі Акопян, Лідія Філовська, Наталія Сиваненко. У проекті, до речі, зайняті провідні актори Молодого театру: Ярослав Гаврилюк, Валерій Шептекіта, Тетяна Стебловська, а також актори молоді - Анатоль Фон-Філандра, Анастасія Євтушенко, Іванна Бжезінська, Артем Мартинішин, Олексій Нежурко, Ксенія Мішина та інші.

Грудень-січень студенти-режисери віддадуть роботі над сценічним вирішенням досить різних текстів українських авторів.

І, очікувано, наприкінці січня відбудеться прем'єра проекту "Про-ЗА-Театр", який у своїй подобі майже безпрецедентний для теперішнього українського кону. Нова мала проза. Нові, ще "малі", режисери. Знані та молоді актори. Великі та "малі" українці у різних сюжетах.

Спільно з Молодим театром газета "Дзеркало тижня. Україна" буде відстежувати певні етапи проекту. І не тільки на етапі репетицій. Адже наша мета - донести до українців благу вість про чудові зразки сучасної малої прози. У цьому ж руслі вже найближчим часом планується залучити театральну (студентську) молодь до діалогу про сучасну українську літературу, про наших сучасників, про війну і мир. Одним із перших, хто погодився на формат умовного сценічного ток-шоу (в рамках проекту) і в просторі мікросцени Молодого, - улюбленець молодого покоління читачів Любко Дереш. Зустріч із ним - уже в грудні.

Формат сценічного ток-шоу - в контексті "Про-ЗА-Театр" - відверті відповіді й відверті запитання; фрагменти авторської прози у виконанні автора, а також у виконані молодих акторів. Оскільки кількість місць на мікросцені Молодого досить обмежена, а шанувальників у Любка - тисячі (лише в столиці), гадаю, така зустріч не пройде непоміченою. Серед інших ініціатив проекту "Про-ЗА-Театр" - круглі столи, презентації нових книжок українських авторів. За найкраще сценічне рішення того чи іншого твору молодий режисер (студент) отримає спеціальний приз газети "Дзеркало тижня. Україна". А серед експертів, які визначать переможця, - видатна українська письменниця Марія Матіос, літературний критик Дмитро Дроздовський, письменник та перекладач Іван Рябчій, театральний режисер Станіслав Жирков, заслужена артистка України Ірма Вітовська, театральний критик Анастасія Гайшенець, відомий кінорежисер Олександр Ітигілов.

Розгортання проекту - грудень (2016), січень, лютий, березень (2017). Автор ідеї та керівник проекту "Про-ЗА-Театр" - художній керівник Молодого театру, заслужений діяч мистецтв України режисер Андрій Білоус.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі