Об'єднаємо наші зусилля
Випуск № 2 22 сiчня-29 сiчня Швидкий перегляд номера
 • ВЛАДА
   • Зміна курсу?
    Зміна курсу? Закон "про особливості місцевого самоврядування" вочевидь суперечитиме Конституції. Він набув би правової логіки лише у разі внесення змін до Основного Закону. Але ця справа відкладається в довгу шухляду. Бентежить таке когось? Схоже, ні. Всі учасники процесу, здається, готові заплющити на це очі.
    Сергій Рахманін Автор Сергій Рахманін Внутрішня політика
   • ЧИТАЙТЕ НАС У СОЦМЕРЕЖАХ
   • Що на тому березі? Керівник Антитерористичного центру при СБУ Віталій Маліков погодився дати інтерв'ю для DT.UA на тему життя бойовиків та мирного населення на окупованих територіях Донбасу, зважаючи на суспільну важливість теми. Адже переважна більшість громадян досі не до кінця усвідомлює, з ким і з чим Україні доведеться мати справу в разі повернення під свій формальний контроль окупованих частин Донецької та Луганської областей.
    Оксана Денисова Автор Оксана Денисова Внутрішня політика 22 сiчня 2016 22:04
   • Брехня Законопроекту про внесення змін до Конституції в частині так званої децентралізації, який може з'явитися в парламенті наступного тижня, присвячується.
    Оксана Сироїд Автор Оксана Сироїд Внутрішня політика 22 сiчня 2016 22:03
   • Незалежне правосуддя під патронатом президента Ігри й маніпулювання в конституційному процесі тривають. Черговий крок влади - звернення до Конституційного суду України з проханням розтлумачити положення статті 155 Конституції щодо "наступної чергової сесії Верховної Ради України", - спрямований на відтермінування процедури внесення змін до Конституції, викликав відразу і недовіру в суспільстві.
    Марина Ставнійчук Автор Марина Ставнійчук Внутрішня політика 22 сiчня 2016 22:01
  • Деокупація Криму: повернення в пріоритети Президент сповнений оптимізму й рішучості: вже цього року, за його словами, має відновитися український суверенітет над окупованими територіями Донецької і Луганської областей, а "боротьба за повернення Криму залишається пріоритетом на порядку денному". Що ж, президент України викинув на поле м'яч - його вже пасують і відбивають, потихеньку заводяться трибуни. Коментатори шукають поглядом тренера… І від громадянського суспільства й вільних ЗМІ нині залежить, щоб процес не перетворився на дворову гру з договірним рахунком.
   Валентина Самар Автор Валентина Самар Внутрішня політика 22 сiчня 2016 22:00
  • Українська дипломатія: на шляху до європейських стандартів На тлі докорінних змін, які відбулися у світовій дипломатичній практиці, наша, українська, не демонструє кардинальних реформ, залишається далекою від європейських критеріїв, продовжуючи функціонувати за зразком того зовнішньополітичного органу, що був створений у часи радянської України.
   Андрій Веселовський Олег Александров Автори Андрій Веселовський, Олег Александров Міжнародна політика 22 сiчня 2016 00:00
  • Євразійська імперіє, бувай! Нарешті, картина, здається, прояснюється. Росія протягом майже двох років методично реалізує погрози, які не одне десятиліття лунали з Москви. Слово у В.Путіна не розійшлося з ділом. Наслідки вражають: понад вісім тисяч людей вбито, мільйони змушені стати біженцями, Крим в імлі, Донбас у руїнах, російський, донедавна такий багатий, інструментарій впливу на Україну майже знищений, а "України нашої маргінальної" більше не існує. Її агонія ще триває, але строки вже визначені.
   Сергій Немирич Автор Сергій Немирич Міжнародна політика 22 сiчня 2016 00:00
  • Помилки західних Putinversteher Русофобський ярлик, який активно розвішують ті, хто "розуміє Путіна", не тільки недоречний. Часті звинувачення з боку Putinversteher на адресу критиків Путіна у ворожості останніх до Росії розвінчує їх як самих як не більш ніж свідомих чи несвідомих іноземних представників дедалі корумпованішої путінської системи.
   Андреас Умланд Автор Андреас Умланд Міжнародна політика 22 сiчня 2016 00:00
  • Заворушення в Азербайджані: нафта озолотила, нафта й розоряє Стихійні протести, що прокотилися минулого тижня кількома районами Азербайджану, правоохоронні органи пояснили підступами "опозиції і радикалів". Але учасниками мітингів ніхто не керує, і вони не висувають політичних вимог. Це - акт розпачу людей, чия багаторічна фінансова стабільність упала разом зі світовими цінами на нафту.
   Володимир Аліфанов Автор Володимир Аліфанов Міжнародна політика 22 сiчня 2016 00:00
  • Філіп "не з конопель". Як Молдова обрала новий уряд У Кишиневі минулий тиждень позначився новим загостренням силового протистояння на вулицях столиці, яке в середу призвело навіть до нетривалого захоплення парламенту країни. Проте і в такій непростій ситуації влада Молдови зуміла врегулювати урядову кризу, яка тривала майже три місяці.
   Олексій Коваль Автор Олексій Коваль Міжнародна політика 22 сiчня 2016 00:00
 • ГРОШІ
   • Автогаз нарощує масштаб
    Автогаз нарощує масштаб Економічна бовтанка, що змушує українців шукати доступну альтернативу бензину й дизпаливу, сприяє швидкій зміні структури споживання моторного палива в країні. Масовий перехід споживачів на скраплений вуглеводневий газ (СВГ, LPG) значно збільшив частку цього палива на роздрібному ринку. Водночас зростаюче вже третій рік інтенсивне споживання автогазу розкриває пласти проблем, до яких ринок виявився не готовим.
    Артем Куюн Автор Артем Куюн Енергоринок
   • За китайське нагрівання? Наприкінці минулого року знову спливла тема багатостраждального китайського кредиту, угоду про який було підписано при Януковичу. Тоді метою залучення кредиту заявлялося заміщення природного газу українським вугіллям. Для "освоєння" кредиту було створено дочірню структуру НАКу - "Вуглесинтезгаз України". Не встигли. Але за обслуговування доступу до кредиту Україна платить з моменту підписання угоди.
    Ігор Маскалевич Автор Ігор Маскалевич Енергоринок 22 сiчня 2016 22:02
   • Чи знайдемо "валеріанку"? Україна, на відміну від багатьох країн, які побували в офіційному дефолті, має дієву програму МВФ і очікує чергового значного траншу "свіжих" доларів, що послужить своєрідним маяком для світового фінансового співтовариства і "валеріанкою" для населення та бізнесу країни, які запанікували.
    Сергій Следзь Вадим Башта Автори Сергій Следзь, Вадим Башта Бізнес 22 сiчня 2016 22:01
   • Солодкий бізнес із гірким присмаком Кажуть, що українці впродовж непростої історії свого розвитку розгубили більшість національних традицій. І з цим мало хто не погодиться. Однак є одна сфера життєдіяльності, причому не культурологічна, а виробнича, де ми зберегли навіть не вікову, а тисячолітню традицію. Йдеться про бджільництво, яке ще за княжих часів давало товар для експорту.
    Тетяна Кириленко Автор Тетяна Кириленко Бізнес 22 сiчня 2016 22:00
   • Чи є в уряду антикризовий план? Чи ліпше обійдемося газом? Україна нарощує фінансові вимоги до російського "Газпрому", але при цьому на крайній випадок готова впровадити план національного порятунку, якщо раптом при мінус 20 газу не вистачить.
    Алла Єрьоменко Автор Алла Єрьоменко Енергоринок 22 сiчня 2016 22:00
   • Академія меднаук — крізь провокації до виборів Дочекалися. Нарешті відбулася подія, про яку так багато говорили в Національній академії медичних наук, а ще більше - за її межами. На загальних зборах академії, після того як заслухали та обговорили доповіді президента НАМН України академіка Андрія Сердюка і першого віце-президента академіка Юрія Кундієва, почалося найцікавіше - вибори нового керівництва.
    Ольга Скрипник Олексій Сова Автори Ольга Скрипник, Олексій Сова Здоров’я 22 сiчня 2016 00:00
  • Чи є в уряду антикризовий план? Чи ліпше обійдемося газом? Україна нарощує фінансові вимоги до російського "Газпрому", але при цьому на крайній випадок готова впровадити план національного порятунку, якщо раптом при мінус 20 газу не вистачить.
   Алла Єрьоменко Автор Алла Єрьоменко Енергоринок 22 сiчня 2016 22:00
  • Академія меднаук — крізь провокації до виборів Дочекалися. Нарешті відбулася подія, про яку так багато говорили в Національній академії медичних наук, а ще більше - за її межами. На загальних зборах академії, після того як заслухали та обговорили доповіді президента НАМН України академіка Андрія Сердюка і першого віце-президента академіка Юрія Кундієва, почалося найцікавіше - вибори нового керівництва.
   Ольга Скрипник Олексій Сова Автори Ольга Скрипник, Олексій Сова Здоров’я 22 сiчня 2016 00:00
  • Індексована земля Кого і як вдарить штучне подорожчання землі? Чи збагатіють від нововведених земельних податків децентралізовані міські, селищні та сільські ради? Вибратися із заплутаної законодавчої "новелістики" допоміг Леонід НОВАКОВСЬКИЙ, академік Національної академії аграрних наук, доктор економічних наук.
   Володимир Чопенко Автор Володимир Чопенко Сільське господарство 22 сiчня 2016 00:00
  • Смерть або життя IТ-галузі в податковому раю Податкова реформа минулого року, крім іншого, мала скасувати пільги, якими буквально обріс український Податковий кодекс. Утім, запал уряду швидко згаснув, чимало пільг залишилося, багато можуть повернутися, адже податкова реформа як така так і не відбулася. Одним із каменів спотикання найпевніше стане ПДВ для IТ-компаній. Пільга, за яку бізнес боротиметься всупереч здоровому глузду й економічній доцільності.
   Володимир Коноваленко Автор Володимир Коноваленко Промисловість 22 сiчня 2016 00:00
  • Девальвація очікувань Подобається це комусь чи ні, але для переважної більшості українців співвідношення між гривнею і доларом залишається ключовим індикатором стану справ у вітчизняній економіці. І якщо курс у черговий раз рвонув угору, то в недалекому майбутньому точно того ж доводиться очікувати й від цін на ринках та в супермаркетах.
   Юрій Сколотяний Юлiя Самаєва Автори Юрій Сколотяний, Юлiя Самаєва Макрорівень 22 сiчня 2016 00:00
  • Гра з повноваженнями Розпочату фінансову децентралізацію, яку торік відчули бюджети міст обласного значення та обласні бюджети, у 2016 р. уряд повів у зворотному напрямку, спробувавши передати місцевим громадам повноваження, на виконання яких жодних коштів не вистачить.
   Роман Якель Автор Роман Якель Економіка регіонів 22 сiчня 2016 00:00
  • Примус до свободи Не треба закінчувати Гарвард, аби розуміти, що економічна свобода - це добре, а несвобода - погано. Достатньо подивитися на результат країн, де люди й капітал почуваються вільно, - США, Англії, Сінгапуру, і порівняти їх з несвободними, такими, як Венесуела й Північна Корея. На жаль, зараз Україна значно ближча до другої частини списку, ніж до першої.
   Роман Сульжик Автор Роман Сульжик Фінанси 22 сiчня 2016 00:00
 • ЛЮДИНА
   • Ярослав Грицак: "Путін програв Україну"
    Ярослав Грицак: "Путін програв Україну" У видавництві "Грані-Т" торік вийшла книжка "Куди рухається світ". Її автор, відомий український історик і публіцист Ярослав Грицак, торкається суттєвих проблем сьогодення. Його, як і нас, турбує питання: куди ж рухається цей світ, який нині роздирають кризи, нові війни, розбрат, політиканство, тотальний цинізм?
    Оксана ЗАГАКАЙЛО Автор Оксана ЗАГАКАЙЛО Культура
   • Майдан, аргумент кіно …За останні півтора року вийшло чимало документальних фільмів про Майдан і Революцію Гідності, в тому числі й авторських. Вони різні за форматом, стилем, обсягом, але спільне для них - безпосереднє переживання події. Це роботи правдиві, створені небайдужими людьми.
    Лариса Брюховецька Автор Лариса Брюховецька Культура 22 сiчня 2016 22:04
   • Недільні люди Про українців. Які хочуть кращого життя для своїх дітей, які вірять в Україну і досі вірять у доброго царя. Які підтримували і знову готові підтримати зміни, але хтось повинен їх очолити і за собою повести. Про українців, які втрачають віру в себе. Про людей, від вибору яких залежить наше майбутнє.
    Юрій Касьянов Автор Юрій Касьянов Соціум 22 сiчня 2016 22:03
   • Бас Євген Орлов: "На сцені La Scala я ніби плавав у щасливому тумані" Досить регулярні виступи в репертуарних спектаклях Національної опери вже відомих у Європі українських виконавців (які будують на Заході успішні кар'єри) приваблюють у саму оперу серйозну глядацьку аудиторію. Один із таких виконавців - 32-річний бас Євген Орлов, що виступає на найкращих європейських сценах. Він розповідає DT.UA про знаменитих партнерів, специфіку роботи на Заході, а також західних режисерів і концертмейстерів.
    Ольга Кізлова Автор Ольга Кізлова Культура 22 сiчня 2016 22:03
   • Війна у війні: кому було вигідно? Кривава карта Волині Тема волинських подій 1943 року нині знову на слуху. Відверті піарники від політики і науки, які хочуть привернути до себе увагу або виконати чиєсь замовлення, почуваються привільно. Знову киплять пристрасті навколо питання, в якому, здавалося, всі крапки розставлено і створено фундамент для нормального міждержавного розвитку споконвічних сусідів.
    Володимир Газін Автор Володимир Газін Історія 22 сiчня 2016 22:02
   • Точка замерзання В українському суспільстві відбувається феномен "надохолождення". Це схильність води залишатися рідкою, навіть коли вона охолоджується до температури нижчої за точку замерзання. Таке явище стає можливим завдяки тому, що навколишнє середовище не містить центрів або ядер кристалізації, здатних спровокувати утворення кристалів льоду.
    Олег Покальчук Автор Олег Покальчук Соціум 22 сiчня 2016 22:02
  • Війна у війні: кому було вигідно? Кривава карта Волині Тема волинських подій 1943 року нині знову на слуху. Відверті піарники від політики і науки, які хочуть привернути до себе увагу або виконати чиєсь замовлення, почуваються привільно. Знову киплять пристрасті навколо питання, в якому, здавалося, всі крапки розставлено і створено фундамент для нормального міждержавного розвитку споконвічних сусідів.
   Володимир Газін Автор Володимир Газін Історія 22 сiчня 2016 22:02
  • Точка замерзання В українському суспільстві відбувається феномен "надохолождення". Це схильність води залишатися рідкою, навіть коли вона охолоджується до температури нижчої за точку замерзання. Таке явище стає можливим завдяки тому, що навколишнє середовище не містить центрів або ядер кристалізації, здатних спровокувати утворення кристалів льоду.
   Олег Покальчук Автор Олег Покальчук Соціум 22 сiчня 2016 22:02
  • "Поводир" і "Плем'я" у Брюсселі Фестиваль українського кінематографу Ukraine on Film: Way to Freedom проходить у бельгійській столиці. До програми фестивалю, об'єднаної темою боротьби за свободу (way to freedom), увійшли "Плем'я" Мирослава Слабошпицького, "Поводир" Олеся Саніна, дебют Олега Сенцова "Гамер" та інші фільми.
   Дмитро Санін Автор Дмитро Санін Культура 22 сiчня 2016 22:02
  • Індустрія пророцтв Поступово вкорінюється думка, що на пророцтва можна спиратися, в них треба вірити (бо раніше ж вони справджувалися!), що вони є джерелом істини. У цьому контексті поширюються передбачення Нострадамуса, Ванги, Едгара Кейсі, Раньо Неро, Василя Немчина та ін. Популяризуються оптинські старці, екстрасенси, відомі й невідомі астрологи. Телепередачі, круглі столи, публікації - це нинішні засоби донесення до людей численних пророцтв.
   Ольга Левашвілі Автор Ольга Левашвілі Соціум 22 сiчня 2016 22:01
  • Любомир Гузар: Правдиве замирення — справа обох сторін Ми живемо в стані війни. Це, здається, усвідомили якщо не всі, то принаймні більшість. Кожен по-своєму бачить ворога і перемогу. Або часто не бачить і не має певності ні щодо одного, ні щодо іншого, але, зрештою, обирає із запропонованого списку. Адже якщо війна - мають бути вороги і перемога, еге ж? Про нашу війну і про те, як не втратити себе в ній, - ця розмова з патріархом-емеритом Української греко-католицької церкви Любомиром Гузаром.
   Катерина Щоткіна Автор Катерина Щоткіна Персоналії 22 сiчня 2016 22:01
  • Макдонах і Шмітт: українські обкладинки Нові твори видатних сучасних драматургів Мартіна Макдонаха та Еріка-Емануеля Шмітта скоро з'являться в українських перекладах і на книжкових полицях. Спеціальну "Колекцію театральну" недавно започаткувало "Видавництво Анетти Антоненко".
   Леся Ільєнко Автор Леся Ільєнко Культура 22 сiчня 2016 22:01
  • Антитеза науки і влади На шпальтах DT.UA в останні роки опубліковано чимало матеріалів, які, здавалося б, переконливо доводять, що, не спираючись на науковий потенціал суспільства, неможливо досягти добробуту країни. Але складається враження, що наше державне керівництво діє всупереч рекомендаціям учених і загальносвітовій практиці: постійно скорочує фінансування науки, не б'є на сполох через те, що чисельність наукових кадрів в Україні неухильно зменшується.
   В’ячеслав Соловьов Автор В’ячеслав Соловьов Наука 22 сiчня 2016 22:01
  • Коли немає часу на мертвих — виходить, немає діла і до живих Чи потрібен українцям власний національний пантеон, чи потрібно увічнювати пам'ять захисників України як з минулих часів, так і з близького сьогодення? Практично будь-який задум, що потребує клопіткої праці і волі до реалізації, часто наражається на українське "не на часі". Чимало задумів, реформ і важливих для держави починань так і не реалізовуються зовсім не через брак коштів чи суспільного консенсусу, а через відсутність бажання і волі до змін: "не на часі" триває роками...
   Павло Подобєд Автор Павло Подобєд Історія 22 сiчня 2016 22:00
  • Музика життя Колонний зал імені М.Лисенка Національної філармонії України нещодавно зібрав шанувальників творчості знаних українських композиторів Жанни і Левка Колодубів. Минулий рік був ювілейним для зіркового подружжя - їм обом виповнилося по 85. Навряд чи ще десь у світі можна знайти подібний феноменальний тандем.
   Ірина Сикорська Автор Ірина Сикорська Персоналії 22 сiчня 2016 22:00
  • Через терни — до "Горизонту" На тлі буремних подій минулого року приєднання України до програми Євросоюзу "Горизонт-2020" залишилося майже непоміченим. Тим часом це демонстрація і міжнародного визнання української науки, і прагнення європейської наукової спільноти вивести її із затяжної кризи. А найголовніше - це шанс долучитися до інтенсивного збагачення новими ідеями та технологіями.
   Олександр Демченко Автор Олександр Демченко Наука 22 сiчня 2016 22:00