Об'єднаємо наші зусилля
Випуск № 1 15 сiчня-22 сiчня Швидкий перегляд номера
 • ВЛАДА
   • Здавати, здаватися чи давати здачі
    Здавати, здаватися чи давати здачі Мінський марафон, що на весь рік перетворився на "процес заради процесу", чекає неминучий апгрейд. Уже через кілька тижнів відбудеться подія, котра невблаганно змінить форму й характер перемовин. Ідеться про заплановане на кінець січня голосування за внесення змін до Конституції. Тих самих, які передбачають "особливості місцевого самоврядування" для "окремих районів Донецької і Луганської областей". Буде зміни схвалено чи ні, "Мінськ" у його попередньому варіанті себе вичерпає.
    Сергій Рахманін Автор Сергій Рахманін Внутрішня політика
   • ЧИТАЙТЕ НАС У СОЦМЕРЕЖАХ
   • Ще раз про особливості "особливостей самоврядування" Можна сотні разів назвати слона ссавцем з хоботом. Від цього слон не перестане бути слоном, так само як і ссавцем із хоботом. Можна сотні разів називати особливий статус - особливим порядком здійснення самоврядування, від цього нічого не зміниться.
    Оксана Сироїд Автор Оксана Сироїд Внутрішня політика 15 сiчня 2016 00:05
   • Конституційна реформа: непродуктивний процес з продукування помилок Розпочатий півтора року тому нинішньою владою конституційний процес в Україні зайшов у глухий кут. Для того щоб вийти з нього, потрібно, по-перше, зуміти визнати допущені помилки, а по-друге, виробити чіткий і узгоджений план дій на майбутнє.
    Марина Ставнійчук Автор Марина Ставнійчук Внутрішня політика 15 сiчня 2016 00:04
   • Реформа МВС. Без мундира На жаль, нинішній глянцево-патріотичний дискурс, нав'язаний керівництвом МВС у форматі скільки "патрульних поліцейських склали присягу" і чому "в новій поліції не буде некомпетентних і брудних ментів", не зачіпає навіть поверхневого шару проблем правоохоронної системи, що вийшли на поверхню мов з розрізаного нариву взимку 2013-го.
    Інна Ведернікова Автор Інна Ведернікова Внутрішня політика 15 сiчня 2016 00:03
  • Волонтерство в Україні: як підтримати і посилити мотивацію? Волонтерство стало частиною світогляду українців. Однак законодавчо масштабний волонтерський рух "легалізовано" тільки на початку року. Як підтримати організаційно й мотиваційно волонтерство, щоб забезпечити волонтерську традицію для майбутніх поколінь українців? Найкращі світові практики дають відповідь на це запитання.
   Іван Крулько Автор Іван Крулько Внутрішня політика 15 сiчня 2016 00:02
  • Генічеськ. Про користь провокацій Історія з подачею газу з Криму в херсонський Генічеськ була топ-новиною новорічних свят. Російська пропаганда бадьоро потупцювала по темі "порятунку глибоколюдинолюбним Владіміром Путіним замерзаючого під владою хунти міста".
   Ігор Маскалевич Автор Ігор Маскалевич Внутрішня політика 15 сiчня 2016 00:01
  • Польща іде угорським шляхом Єврокомісія на своєму засіданні 13 січня розпочала процедуру контролю правопорядку в Польщі. Причина - суперечності навколо прийняття нових законів: про Конституційний трибунал та про національне телебачення. Як коментують цей факт аналітики, "Польща стала другою Угорщиною", тобто країною, яку в Євросоюзі дедалі частіше згадують у контексті проблем з демократією.
   Якуб Логінов Автор Якуб Логінов Міжнародна політика 15 сiчня 2016 00:00
  • Вітер змін з Піренеїв Греція, Португалія... Тепер і в Іспанії відбувається те, що деякі європейські газети охрестили "політичним землетрусом" на півдні континенту. В епіцентрі цього "катаклізму" визрівають важливі для всієї Європи зміни. Дехто говорить про "повстання" Півдня (який у Єдиній Європі не почувався рівним серед рівних) проти всієї іншої Європи і, зокрема, проти "диктатури" Німеччини.
   Олексій Коваль Автор Олексій Коваль Міжнародна політика 15 сiчня 2016 00:00
  • Страта богослова Різке загострення відносин між Саудівською Аравією та Іраном сягнуло такої межі, що у світі заговорили про можливість війни між цими регіональними суперниками. Самі учасники конфлікту навіть почали думати, що їх справді підштовхують відкрити вогонь проти одне одного. Від гріха подалі саудити й іранці на офіційному рівні заходилися всіх переконувати, що не мають наміру розв'язувати бойові дії. Це правда. Ер-Ріяд і Тегеран не готові сьогодні до війни.
   Віталій Федянін Автор Віталій Федянін Міжнародна політика 15 сiчня 2016 00:00
 • ГРОШІ
   • Продуктовая "лавочка" чиновников МО ценой в 5 миллиардов
    Продуктовая "лавочка" чиновников МО ценой в 5 миллиардов Желание продемонстрировать президенту свои успехи в реформах армии могут сыграть с руководством Минобороны злую шутку. Эксперимент с питанием военных, который проводят чиновники, обрастает все новыми скандальными подробностями. Неумелые попытки тыловиков оправдаться лишь усиливают абсурдность ситуации, приближая неминуемое фиаско авантюры, в которую втянуло министра его окружение.
    Вячеслав Рогожин Автор Вячеслав Рогожин Конфлікт інтересів
   • Податкова потвора Cьогодні тінізація економіки приносить більше користі, ніж шкоди, лишаючись одним із небагатьох амортизаторів соціальних потрясінь, які впливають на економіку, а податкова політика є лише інструментом маніпуляцій у руках тих, хто має тимчасовий доступ до численних неузгоджених важелів податкового управління в країні.
    Данило Гетманцев Автор Данило Гетманцев Бізнес 15 сiчня 2016 00:00
   • В Європу... У зародковому стані Сільськогосподарські кооперативи в Україні роками не можуть вийти із зародкового стану: мало охочих у них вступати, слабка матеріально-технічна база. Та й кількість таких структур - мізерна.
    Роман Якель Автор Роман Якель Бізнес 15 сiчня 2016 00:00
   • Хто кому боржник? "Укррічфлот" підготував заяву до НАБУ з проханням перевірити наявність конфлікту інтересів у керівника ДПІ Подільського району столиці. Конфлікт показовий тим, що бізнес обстоює свої права й інтереси не шляхом "вирішення питань" з корумпованими чиновниками, а намагаючись у рамках чинного правового поля зафіксувати незаконність дій фіскалів.
    Рита Рєзнік Автор Рита Рєзнік Бізнес 15 сiчня 2016 00:00
   • Що відбувається з чорним золотом, і чому нам від цього ні жарко ні холодно 6 січня 2016 р. світові ціни на нафту обвалилися до 32 дол. за барель, оновивши 11-річний мінімум. Уявити таке два роки тому було практично неможливо, а сьогодні вже кажуть про ціну на нафту 20 і навіть 10 дол. за барель. Але Україна не зможе скористатися перевагами, які гарантують вуглеводневі енергоносії, що дешевшають. Чому? Пояснимо в цій статті.
    Сергій Сапєгін Геннадій Рябцев Автори Сергій Сапєгін, Геннадій Рябцев Енергоринок 15 сiчня 2016 00:00
   • Нафтовий бонус — до бюджету Запаморочливе падіння нафтових котирувань до 30 дол. за барель - хороший сценарій для України як імпортозалежної країни в енергосфері. Супутній ефект і в тому, що до нафтових котирувань прив'язана ціна на газ. Однак чи зможе відчути зимове охолодження цін споживач? Упевненості немає.
    Сергій Куюн Автор Сергій Куюн Енергоринок 15 сiчня 2016 00:00
  • Що відбувається з чорним золотом, і чому нам від цього ні жарко ні холодно 6 січня 2016 р. світові ціни на нафту обвалилися до 32 дол. за барель, оновивши 11-річний мінімум. Уявити таке два роки тому було практично неможливо, а сьогодні вже кажуть про ціну на нафту 20 і навіть 10 дол. за барель. Але Україна не зможе скористатися перевагами, які гарантують вуглеводневі енергоносії, що дешевшають. Чому? Пояснимо в цій статті.
   Сергій Сапєгін Геннадій Рябцев Автори Сергій Сапєгін, Геннадій Рябцев Енергоринок 15 сiчня 2016 00:00
  • Нафтовий бонус — до бюджету Запаморочливе падіння нафтових котирувань до 30 дол. за барель - хороший сценарій для України як імпортозалежної країни в енергосфері. Супутній ефект і в тому, що до нафтових котирувань прив'язана ціна на газ. Однак чи зможе відчути зимове охолодження цін споживач? Упевненості немає.
   Сергій Куюн Автор Сергій Куюн Енергоринок 15 сiчня 2016 00:00
  • Підтримка сімейного фермерства: гасла і дії Останнім часом в Україні стало правилом хорошого тону демонструвати прихильність до сімейного типу господарювання на землі. Мінагрополітики декларує сприяння його розвитку, парламентарії опрацьовують відповідні законопроекти, Асоціація фермерів і приватних землевласників висуває ініціативи щодо посилення інституційних засад функціонування фермерського укладу тощо.
   Олена Бородіна Ігор Прокопа Автори Олена Бородіна, Ігор Прокопа Сільське господарство 15 сiчня 2016 00:00
  • Чи потрібна система агрострахування Україні — час визначатися Питання про створення в Україні системи аграрного страхування, яка захистила б сільгоспвиробників від погодних ризиків, що мають системний характер і спричиняють великі збитки, стоїть на порядку денному майже 15 років. За цей тривалий час в Україні з'явилися власні фахівці, які здатні вирішувати складні технічні завдання, пов'язані з цим специфічним видом страхування. Проте кардинального прориву не відбувається.
   Вікторія Якубович Автор Вікторія Якубович Сільське господарство 15 сiчня 2016 00:00
  • Світова економіка на порозі ідеального шторму? Минулий рік завершився знаковою подією - США першими серед розвинених країн підвищили ставку після кризи 2008 р. У принципі, подія була прогнозованою, тому ми не побачили різкого зростання курсу долара. Понад те, відразу виникло запитання: а що далі? Чи будуть Штати продовжувати цикл підвищень або ж зупиняться на цьому?
   Олена Злобіна Оксана Куренна Автори Олена Злобіна, Оксана Куренна Закордонна економіка 15 сiчня 2016 00:00
  • Субсидії: нова суспільна змова У недавньому пафосному спічі прем'єр щиро зрадів: "кожен третій уже одержує субсидію", тобто фактично перебуває за межею бідності. Хочеться запитати поважного оратора: це гордість за бідність чи радість через недоумкуватість?
   Юлiя Самаєва Автор Юлiя Самаєва Макрорівень 15 сiчня 2016 00:00
  • Держбюджет: криза за розкладом Уряди приходять та відходять, а держбюджет залишається - усе такий само вимучений та остогидлий. Він, як урядовий "подарунок під ялинку", - і відмовитися не можна, і приймати рука не піднімається.
   Сергій Кораблін Автор Сергій Кораблін Макрорівень 15 сiчня 2016 00:00
  • Пасинки держфінансів Місцеві бюджети, які завжди були нерідними для Міністерства фінансів, торік показали непристойно високі (навіть з урахуванням інфляційної складової) результати нарощування доходів - понад 42%, на тлі яких динаміка показників держбюджету загалом виглядає більш ніж скромно. Тож спокуса відтяти від регіонів частину податків була природною.
   Юрій Ганущак Автор Юрій Ганущак Фінанси 15 сiчня 2016 00:00
 • ЛЮДИНА
   • Шекспір на всі часи
    Шекспір на всі часи Спадщина Шекспіра, без перебільшення, колосальна: його твори перекладено понад 100 мовами, їх вивчає половина школярів усього світу. Один з його сучасників Бен Джонсон казав: "Шекспір не має віку - він поза часом". Він живе сьогодні в нашій мові, нашій культурі й суспільстві, впливаючи на освіту й виховання.
    Девід Кемерон Автор Девід Кемерон Культура
   • Британський режисер Джонатан Банатвала: "Шекспір попереджав політиків про ціну їхніх танків і бомб" У Києві триває робота над міжнародним театральним проектом "Троїл і Крессіда" за п'єсою Вільяма Шекспіра. Проект реалізується у контексті вшанування пам'яті Великого Барда: цьогоріч виповнюється 400 років, як не стало геніального драматурга. Над шекспірівською п'єсою у Київському театрі на Подолі працює британський режисер Джонатан Банатвала.
    Катерина Константинова Автор Катерина Константинова Культура 15 сiчня 2016 00:22
   • Шерлок Холмс, ілюзія обману Прем'єру "Нареченої" прогресивне шерлокоманське людство побачило в новорічну та наступні ночі (на закордонних каналах і в Мережі). У Британії прем'єра зібрала біля екранів понад 8 млн телеглядачів, поступившись рейтинговою пальмою тільки святковому феєрверку. Суперечки навколо фільму не тільки не вщухли, а спалахнули з новою силою.
    Олег Вергеліс Автор Олег Вергеліс Культура 15 сiчня 2016 00:22
   • Грядуть "Герої": топ-10 українських вистав 2016-го Не можна осягти неосяжне й описати те, що не надається до описання. Але в рамках чарту суб'єктивних театральних очікувань 2016-го годилося б виділити деякі потенційно привабливі проекти. Про майбутню прем'єрну якість наразі немає резону навіть заїкатися (поживемо - оцінимо). Зате є аргументи підкреслити: у 2016-му український театр буде енергійно борсатися, намагаючись вирватися з традиційної репертуарної шинелі: багато проектів очікуються у форматі копродукції, підкреслено декларованої "незалежності".
    Олег Вергеліс Автор Олег Вергеліс Культура 15 сiчня 2016 00:22
   • Бранці та "дятли": топ-10 українських кінопрем'єр 2016-го У держбюджеті на 2016-й передбачається 271 млн грн на потреби українського кіно (просили 600 млн, але де ж їх узяти?). Тішить, що багато давно запущених картин у 2016-му все-таки доберуться до широких екранів. І трохи засмучує, що в сукупному репертуарному чарті менше, ніж хотілося б, кінопроектів, розрахованих на масову аудиторію.
    Антон Філатов Автор Антон Філатов Культура 15 сiчня 2016 00:22
   • Вільна людина Іван Марчук У "Мистецькому Арсеналі" триває ретроспективна виставка творів Івана Марчука "Генотип вольності". Проект об'єднав 150 робіт знаного майстра з циклів "Голос моєї душі", "Пейзаж", "Біла планета 1", "Біла планета 2", "Натюрморт", "Нові експресії", "Погляд у Безмежність". Сам художник, за версією британської газети The Daily Telegraph, входить до сотні геніїв людства, які створюють багатовимірний образ сучасного світу.
    Катерина Константинова Автор Катерина Константинова Культура 15 сiчня 2016 00:22
  • Бранці та "дятли": топ-10 українських кінопрем'єр 2016-го У держбюджеті на 2016-й передбачається 271 млн грн на потреби українського кіно (просили 600 млн, але де ж їх узяти?). Тішить, що багато давно запущених картин у 2016-му все-таки доберуться до широких екранів. І трохи засмучує, що в сукупному репертуарному чарті менше, ніж хотілося б, кінопроектів, розрахованих на масову аудиторію.
   Антон Філатов Автор Антон Філатов Культура 15 сiчня 2016 00:22
  • Вільна людина Іван Марчук У "Мистецькому Арсеналі" триває ретроспективна виставка творів Івана Марчука "Генотип вольності". Проект об'єднав 150 робіт знаного майстра з циклів "Голос моєї душі", "Пейзаж", "Біла планета 1", "Біла планета 2", "Натюрморт", "Нові експресії", "Погляд у Безмежність". Сам художник, за версією британської газети The Daily Telegraph, входить до сотні геніїв людства, які створюють багатовимірний образ сучасного світу.
   Катерина Константинова Автор Катерина Константинова Культура 15 сiчня 2016 00:22
  • Прикус влади Коли героїв, живих і мертвих, більшає, у середовищі адептів завжди починаються розбрат і єресь. Коли Небесна Сотня розростається до тисяч і тисяч, неминуче відбувається девальвація стосунків. Хтось із польських політиків сказав, що справжнє лихо в Україні почнеться тоді, коли вона усвідомить, де насправді перебуває.
   Олег Покальчук Автор Олег Покальчук Соціум 15 сiчня 2016 00:00
  • Щасливий квиток Щастя - навколо нас, у світі, що нас оточує: у сяйві сонця, в шумі дощу, у співі пташки. І той, хто шукає його деінде, той іде від нього.
   Валентин Ткач Автор Валентин Ткач Соціум 15 сiчня 2016 00:00
  • Cтатус чи визнання? Чим же все-таки стане статус "національний" - як завжди, пафосним орденом на груди університетської адміністрації чи реальним стимулом до якісної роботи? Чи пробудить він почуття відповідальності у розбещеної корупцією університетської спільноти? Дуже хотілося б, аби це запитання було не риторичним.
   Оксана Онищенко Автор Оксана Онищенко Освіта 15 сiчня 2016 00:00
  • Бюджет медицини в рік червоної Мавпи Запитання, як і де скорочуватимуть ліжко-місця, що запропонують медикам, які потраплять під звільнення, яким чином віртуальні заощаджені мільярди допоможуть виживати медичним закладам, залишаються без відповіді.
   Ольга Скрипник Автор Ольга Скрипник Здоров’я 15 сiчня 2016 00:00
  • "Шокова терапія" не показана Для вітчизняної науки головне сьогодні - зберегти кадровий потенціал, активно поповнюючи його молодими дослідниками, та примножити накопичений досвід і традиції. А також - провести необхідні перетворення, виходячи з науково вивірених обґрунтувань без втручання необізнаних в організації науки державних чиновників та громадських дбайливців.
   Ісак Трахтенберг Автор Ісак Трахтенберг Здоров’я 15 сiчня 2016 00:00
  • "О спорт! Ти — мир!", або Бенефіс фюрера 80 років тому нацисти провели Зимові та Літні олімпійські ігри. Спорт, здавалося, завжди асоціювався з "миром в усьому світі". Нам хотілося вірити, що найграндіозніші спортивні заходи на планеті - а такими, безумовно, були й залишаються Олімпійські ігри - несумісні з жодним видом дискримінації і не мають нічого спільного з політикою. Яка ж наївна ця сентенція!
   Сергій Махун Автор Сергій Махун Історія 15 сiчня 2016 00:00
  • "Оборонча гвардія" Зоряним часом в історії української адвокатури є період міжвоєнної Польщі. Не лише тому, що в царській Росії, а пізніше в СРСР не було вільного судочинства, а й тому, що переконливий захист підсудних перед присяжними у великій кількості політичних процесів над націоналістами дав українським адвокатам можливість стати помітними постатями суспільного життя Другої Речі Посполитої.
   Святослав Липовецький Автор Святослав Липовецький Історія 15 сiчня 2016 00:00
  • Життєва школа Юрія Лавріненка Ювілей публіциста і літературознавця Юрія Лавріненка, який одним із перших привернув увагу світової спільноти до трагічних подій в українській літературі, торік відзначили переважно в наукових колах зарубіжжя. Втім, невисвітленими залишилися подробиці кримінальної справи архівного спецфонду колишнього КДБ, за якою він отримав п'ятирічний термін позбавлення волі.
   Ігор Шуйський Автор Ігор Шуйський Персоналії 15 сiчня 2016 00:00
  • Інструкція, як творяться дива Твори Галини Клименко є в приватних колекціях не лише в Україні, а й у багатьох країнах світу. Найпопулярніші, найзапитуваніші - ті, що нагадують людям про рідний край, про милу серцю Вітчизну. Власне, всі її роботи - мов тепло рідного дому, що зігріває серце.
   Світлана Кабачинська Автор Світлана Кабачинська Персоналії 15 сiчня 2016 00:00