Об'єднаємо наші зусилля
Випуск № 21 12 червня-19 червня Швидкий перегляд номера
  • ВЛАДА
      • 10 кроків назустріч людям в окопах
        10 кроків назустріч людям в окопах Сьогодні важливо розуміти, яким має бути порядок денний для реформування армії, які заходи необхідно вжити в умовах війни, що ми можемо і мусимо зробити прямо зараз, у найближчі три-чотири місяці, цього року? Що можна поміняти без збільшення бюджету, без додаткових коштів, аби різко підвищити боєздатність? Спробуємо сформулювати цей порядок денний виходячи з поточного стану та поточного бюджету ЗСУ.
        Юрій Бутусов Автор Юрій Бутусов Внутрішня політика
      • ЧИТАЙТЕ НАС У СОЦМЕРЕЖАХ
      • Павло Жебрівський, новий губернатор Донецької області: "Служить бы рад, прислуживать не буду" Сьогодні Павло Жебрівський, окреслюючи свої генерал-губернаторські наміри, красиво інтерпретував Чацького, але вже завтра суспільство та регіон, що його він погодився очолити в кризових умовах, оцінять його щирість і компетентність.
        Інна Ведернікова Автор Інна Ведернікова Внутрішня політика 12 червня 2015 22:24
      • "Зміцнення" обороноздатності Чи стане волі владі на чолі з верховним головнокомандувачем не лише піаритися на нібито виготовленні "Дозору-Б" (за його словами, машина буде гордістю "Укроборонпрому"), а налагодити масове виробництво і забезпечити ЗСУ, Нацгвардію, прикордонні війська легкими бронеавтомобілями? А також - трохи змінити ставлення до виконавської дисципліни та кадрової політики в царині оборонно-промислового комплексу?
        Оксана ЗАГАКАЙЛО Автор Оксана ЗАГАКАЙЛО Внутрішня політика 12 червня 2015 22:23
      • Операція "Мікрохвильовка" Ви хочете створити ілюзію дієздатності "ДНР" і "ЛНР" за рахунок українського бізнесу й українських виплат? Ні, платіть за все центробанківськими рублями і постачайте їх з Набережних Челнів. Ви хочете легалізувати призначених вами начальників? Визнайте їх! Укладіть з ними договори про дружбу, співробітництво і взаємодопомогу! І про взаємний захист інвестицій не забудьте! Геть гібридність, даєш чистокровність!
        Олександр Макаров Автор Олександр Макаров Внутрішня політика 12 червня 2015 22:22
    • Невидима сутичка Візит Путіна у Ватикан, у якому багато хто бачив тільки сумнозвісну спробу "зберегти обличчя", був черговим зіткненням у тій символічній війні, в якій Заходу поки що нема чого протиставити Кремлю. Святий Престол, безперечно, - сильний противник у війні такого типу. Але того, що ця зустріч була сутичкою, майже ніхто не помітив - адже зовні це було так схоже на просте "відбування номера" з затертими фразами замість прес-релізу та обміном брязкальцями.
      Катерина Щоткіна Автор Катерина Щоткіна Внутрішня політика 12 червня 2015 22:21
    • Крим. Про комерційні прибутки і моральні збитки Чому Україна вимагає від цього ж таки цивілізованого світу збереження та посилення санкцій щодо Криму, а сама таких санкцій не впроваджує? Жодних чітких пояснень цьому немає, крім одного - бізнес ...
      Андрій Клименко Автор Андрій Клименко Внутрішня політика 12 червня 2015 22:20
    • "Сімка" — Путіну: годі нас дурити Головним підсумком саміту в "українському питанні" була одностайна заява лідерів про те, що анексія Криму суперечить нормам міжнародного права. А відмова від виконання Мінських угод відкриває для Путіна лише перспективи посилення санкцій проти Росії у разі нової ескалації конфлікту в Донбасі. Таким чином лідери G7 поклали відповідальність за "українську кризу" саме на Росію, давши чітку відповідь на звинувачення Кремля в тому, що загрозою світопорядку була нібито "підтримка Європою і США зміни влади в Україні".
      Олексій Коваль Автор Олексій Коваль Міжнародна політика 12 червня 2015 00:00
    • Парламентські вибори в Туреччині: народна демократія чи демократія народів? 7 червня в Туреччині відбулися парламентські вибори, які багато хто вже встиг наректи історичними. Одним із головних результатів виборів стало те, що правляча Партія справедливості і розвитку (ПСР) вперше за 13 років втратила право на одноособове формування уряду. У 2002 р., коли ця партія вперше прийшла до влади, її беззастережна перемога розглядалася багатьма в Туреччині як перехід до стабільної політичної системи після низки коаліційних урядів, що проводили вкрай невдалу економічну політику.
      Євгенія Габер Автор Євгенія Габер Міжнародна політика 12 червня 2015 00:00
    • Саманта Пауер: робимо все, щоб Росія відповіла за агресію Саманта Пауер була вражена тим, як прості українці мобілізувалися для допомоги людям, що прибули з окупованих районів Сходу і Криму: такого явища пані Пауер не бачила в жодній країні світу, де є проблеми переселенців. Вона також поділилася баченням внутрішніх проблем, які, на думку уряду Сполучених Штатів, стоять перед Києвом на шляху реформ.
      Олексій Коваль Автор Олексій Коваль Міжнародна політика 12 червня 2015 00:00
    • Вибори в Мексиці: випробування "косметичної демократії" Результати виборів ясно й недвозначно доводять, що більшість мексиканських виборців не вірять нинішнім політичним партіям. І хоч би як намагалися провладні ЗМІ показати ситуацію в країні у привабливому світлі, насправді ситуація в Мексиці дуже тривожна і буде погіршуватися, якщо президент і уряд продовжуватимуть керувати такими ж, як і раніше, методами.
      Віктор Каспрук Автор Віктор Каспрук Міжнародна політика 12 червня 2015 00:00
  • ГРОШІ
      • Криві доріжки децентралізації
        Криві доріжки децентралізації Депутати, які наприкінці минулого року били на сполох, що в держбюджеті не закладено видатків на ремонт муніципальних доріг, уже влітку цього року не соромлячись передали регіонам і дороги державні. Тож і без того жалюгідний стан дорожнього господарства в результаті реформ тільки погіршиться.
        Юлiя Самаєва Автор Юлiя Самаєва Макрорівень
      • Фактор часу — вирішальний Україна вступила в дуже відповідальний етап: запровадження з 1 січня 2016 р. глибокої та всеосяжної зони вільної торгівлі з ЄС потребує створення на українській землі сучасних міжнародних стандартів конкурентоспроможності та верховенства права.
        Анатолій Кінах Автор Анатолій Кінах Макрорівень 12 червня 2015 22:21
      • Загиблі неодноразово Кожен наступний уряд гірший за свого попередника. Попри мантру "жити по-новому", не стала, на жаль, винятком із цього правила й Україна. Зокрема, у тому, що стосується вітчизняної туристсько-рекреаційної царини. А вона могла б "однією лівою" суттєво підперти (передусім за рахунок багатомільярдних валютних і гривневих надходжень) чимало проблем - від підвищення пенсій (чим наразі переймаються Верховна Рада та фінансове міністерство) до відмови від зовнішніх запозичень (про що не втомлюються плескати язиками депутати різного забарвлення).
        Ігор Винниченко Автор Ігор Винниченко Макрорівень 12 червня 2015 22:20
      • Неформальні трудові відносини За даними Державної служби статистики, тіньовою зайнятістю охоплено понад 50% усього працездатного населення. Для прикладу, на Львівщині найпоширеніші джерела отримання неформальних доходів - власний незареєстрований бізнес (21,1%) та заробітна плата "в конвертах" (28,9%).
        Василь Худицький Автор Василь Худицький Бізнес 12 червня 2015 00:00
      • Україна залишилася без драйверів економічного зростання Головними драйверами зростання й розвитку економіки є експорт, інвестиційна привабливість і споживчий попит. Немає бізнесу, немає робочих місць, немає доходів, немає податків - потрібно знову вмикати друкарський верстат.
        Сергій Следзь Вадим Башта Автори Сергій Следзь, Вадим Башта Бізнес 12 червня 2015 00:00
      • "Бодяга" на крові Вибух на нафтобазі у Василькові, що належить компанії БРСМ, оголив усю суть прогнилої від корупції системи української влади. Починаючи від інспектора МНС і закінчуючи генпрокурором, головою податкової та міністрами - усіх їх, хоч і різною мірою, можна вважати причетними до цієї трагедії.
        Сергій Куюн Автор Сергій Куюн Енергоринок 12 червня 2015 00:00
  • ЛЮДИНА
      • Лондон, №1
        Лондон, №1 Таку адресу має не королівський Букінгемський палац, а будинок, розташований усього за кілька кроків від нього, - Епслі-хаус, резиденція герцога Веллінгтона, героя Ватерлоо. Цими днями Європа салютує 200-річчю Ватерлоо - однієї з найважливіших битв у своїй історії.
        Аріадна Войтко Автор Аріадна Войтко Історія
      • Ґро Вакар: ім'я з мороку Соловків Першою і єдиною книжкою Ґро Вакара був його антиколоніальний роман "Поїзди підуть на Париж". Писав іще вірші в стилі Володимира Маяковського, оповідання й повісті, які книжками, на жаль, не стали...
        Сергій Шевченко Автор Сергій Шевченко Історія 12 червня 2015 00:00
      • Галицька нафта і Центральна Європа між світовими війнами Закінчення Першої світової війни, якого очікували народи Європи протягом більш як чотирьох років, мало принести мир і нові надії народам воюючих країн. Принаймні на це сподівалися і політики, і солдати, і пересічні громадяни.
        Павло Сацький Автор Павло Сацький Історія 12 червня 2015 00:00
      • Художник Андрій Романченко: "Сьогодні в Донецьку слово "Україна" видаляють навіть зі своїх почесних державних звань..." В одному просторі Музею театрального, музичного та кіномистецтва України зустрілися дві війни. Друга світова і сьогоднішня, що йде на Сході України. Музей вирішив оновити свою експозицію й у двох залах - впритул - зіштовхнути віч-на-віч два нещастя. Те, що розгорталося понад 70 років тому, і нинішнє. Виставка називається "Арт-спротив окупації" (робоча назва "Гармати стріляють, музи не мовчать").
        Катерина Константинова Автор Катерина Константинова Культура 12 червня 2015 00:00
      • Телесезон: "одні плачуть, другі скачуть" Серіал "Останній москаль" зібрав рекордний рейтинговий урожай. Перші дві серії отримали рейтинг 12,56%, а частка аудиторії становила 32,57% (комерційна аудиторія). Прес-релізи запевняють, що за останні п'ять років "Москаль" став найбільш рейтинговим телепродуктом в Україні серед аудиторії "18–54"… Але чи варта шкурка вичинки?
        Олег Вергеліс Автор Олег Вергеліс Культура 12 червня 2015 00:00
      • Тонка стіна між нами і війною Волонтери Тамара і Святослав їздять у зону АТО удвох. На старенькому легковику. Самі, без супроводу. Просто навантажують усе, що змогли дістати (салон машини зазвичай забитий настільки, що доводиться присувати впритул до керма водійське сидіння), і їдуть туди, де гаряче. Кому саме потрібна допомога, дізнаються з новин або повідомлень у соцмережах. Якщо треба, їдуть аж на передову - туди, де рідко ступає нога цивільної людини.
        Оксана Онищенко Автор Оксана Онищенко Соціум 12 червня 2015 00:00
    • Телесезон: "одні плачуть, другі скачуть" Серіал "Останній москаль" зібрав рекордний рейтинговий урожай. Перші дві серії отримали рейтинг 12,56%, а частка аудиторії становила 32,57% (комерційна аудиторія). Прес-релізи запевняють, що за останні п'ять років "Москаль" став найбільш рейтинговим телепродуктом в Україні серед аудиторії "18–54"… Але чи варта шкурка вичинки?
      Олег Вергеліс Автор Олег Вергеліс Культура 12 червня 2015 00:00
    • Тонка стіна між нами і війною Волонтери Тамара і Святослав їздять у зону АТО удвох. На старенькому легковику. Самі, без супроводу. Просто навантажують усе, що змогли дістати (салон машини зазвичай забитий настільки, що доводиться присувати впритул до керма водійське сидіння), і їдуть туди, де гаряче. Кому саме потрібна допомога, дізнаються з новин або повідомлень у соцмережах. Якщо треба, їдуть аж на передову - туди, де рідко ступає нога цивільної людини.
      Оксана Онищенко Автор Оксана Онищенко Соціум 12 червня 2015 00:00
    • SMS-благодійність — тест на європейськість для української влади 565 - єдиний короткий номер, звільнений урядом від податків у ручному режимі. Решта мобільної благодійності обкладається 45-відсотковим податком. Чи можливо змінити ситуацію?
      Леся Ярошенко Автор Леся Ярошенко Соціум 12 червня 2015 00:00
    • Постноменклатура Чверть століття після СРСР дещо прояснили. Тепер очевидно, що головною у покійній країні була не ідеологія, а система власності-влади. Оманливо представлена як загальнонародна, власність у Союзі мала колективного власника, організованого у стан радянської бюрократії - "номенклатури".
      Марк Найдорф Автор Марк Найдорф Соціум 12 червня 2015 00:00
    • Спадкоємиця "хранителя часу" Жоржа Мельєса: "Кіно під час війни — це акт людяності" Недавно в Києві гостювала правнучка Жоржа Мельєса - Марі-Елен Леріссі. Вона приїхала на запрошення кінофоруму Чілдрен Кінофест. Зустрівшись із мадам Марі-Елен Леріссі в Fairmont Grand Hotel Kyiv для ексклюзивного інтерв'ю DT.UA, говорили про кінематограф минулого й сьогодення, про комп'ютерну графіку та ігрову кіностихію, а також про втрачені фільми Мельєса, що їх шукає його правнучка.
      Антон Філатов Автор Антон Філатов Культура 12 червня 2015 00:00
    • Едвард Клюг: "У балеті більше немає чітких правил" Один із найпопулярніших у світі хореографів, Едвард Клюг, готує в Україні прем'єру балету "Stabat Mater". Це ще один амбіційний проект Дениса Матвієнка на батьківщині. Напередодні прем'єри і всеукраїнського туру Едвард Клюг розповів DT.UA, яким бачить сучасний танець та хореографічну школу.
      Анна Ставиченко Автор Анна Ставиченко Культура 12 червня 2015 00:00
    • Хто і навіщо воює проти нового закону про науку? 20 травня цього року Кабінет Міністрів України схвалив проект нового Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність". Це стало результатом багаторічної роботи експертів, обговорення сотень і сотень пропозицій. Попри спадковість, законопроект містить низку принципових новацій, які мають позитивно позначитися на житті всієї української наукової спільноти.
      Олександр Наконечний Автор Олександр Наконечний Наука 12 червня 2015 00:00
    • Набираючи 103… Складається враження, що керівництво МОЗ узагалі не помічає (а може, ігнорує?) медицину катастроф разом з екстреною та невідкладною і зовсім не переймається тим, з якими труднощами і проблемами формуються ці служби.
      Ольга Скрипник Автор Ольга Скрипник Здоров’я 12 червня 2015 00:00
    • Брудна мітка І хоча на виборах до Національнго агентства із забезпечення якості вищої освітине було нічого, що змусило б засумніватися у правдивості результатів, прихильники реформ називають їх ляпасом і навіть контрреволюцією. Чому? Тому що до складу НАЗЯВО з переконливими результатами потрапили відразу троє чиновників з минулого.
      Оксана Онищенко Автор Оксана Онищенко Освіта 12 червня 2015 00:00
    • Наука в Україні: особливий шлях розвитку чи глибокий занепад? Нинішня система фінансування наукових досліджень в Україні - геть неефективна. Щороку мільярди гривень викидають не на розвиток сучасної науки, а на соціальний захист науковців, перетворюючи їх на привілейовану касту після досягнення пенсійного віку. Як наслідок - наука в Україні вже давно набула ознак наукоподібного хуторянства, від якого ані суспільство, ані держава не отримують належної користі.
      Роман Черніга Автор Роман Черніга Наука 12 червня 2015 00:00