Влада
Саміт НАТО: східне крило з синьо-жовтою відзнакою
Варшавський саміт НАТО, на якому лідери країн-членів організації ухвалювали рішення щодо зміцнення оборони Північноатлантичного альянсу і заходів стримування та стабільності за його межами, став "тріумфом" російської зовнішньої політики. У Кремлі так багато говорили про "агресивні дії" альянсу, при цьому ведучи війну в Україні і збільшуючи кількість російських дивізій поблизу своїх західних кордонів, що через чверть століття після розпаду СРСР військово-політичний союз і справді став розглядати Росію як джерело загрози безпеці країн євроатлантичного співтовариства.
Гроші
Податкова реформа: до радикальності прогресивні норми закону повністю нівелюються правозастосовною практикою
Головна хвороба вітчизняного податкового реформування - міра узагальнення. "Реформатори" та біляреформаторське оточення розглядають проблеми оподаткування з висоти пташиного польоту, що дозволяє "не помічати" незручних і взагалі мало важливих для реформаторів деталей, незрозумілих ні їм, ні виборцю. І дає їм можливість сконцентруватися на загальних посиланнях та принципах, які, за великим рахунком, можна з однаковим успіхом застосувати як до будь-яких податкових реформ, так і до їх відсутності. Гасла й красиві слова добре продаються виборцеві, глибоко ураженому споживчою психологією, створюючи кожному політикові й активістові імідж непримиренного борця за щастя трудового люду.
Людина
Без Ґедройця, або Деякі міфи про "волинську різанину"
Гадаю, мене важко звинуватити в полонофобії. Тим паче що чимало наших гіперпатріотів не раз закидали мені полонофільство. Я принаймні дотримуюся думки, що, по-перше, і в українській, і польській історіографії занадто багато міфів, які шкодили й шкодять порозумінню наших народів; по-друге, лише конструктивна співпраця поляків та українців може зупинити імперську експансію росіян у Східній і Центральній Європі.