Об'єднаємо наші зусилля
Випуск № 36-37 2 жовтня-9 жовтня Швидкий перегляд номера
 • ВЛАДА
   • НІДЕРЛАНДИ. На сторожі правосуддя
    НІДЕРЛАНДИ. На сторожі правосуддя Тісні й плідні відносини Амстердама і Москви, що багато років розвивалися по висхідній, було зруйновано 17 липня 2014-го ракетою ЗРК "Бук", яка збила літак "Малайзійських авіаліній" рейсу МН17 над територією України, підконтрольною російським бойовикам. Серед 298 жертв було 193 підданих Королівства Нідерланди.
    Тетяна Силіна Автор Тетяна Силіна Міжнародна політика
   • ЧИТАЙТЕ НАС У СОЦМЕРЕЖАХ
   • Україна і Німеччина — партнери на майбутнє Реформи необхідні у сфері державного управління та в судовій системі. Потрібно також надолужувати зволікання в економічному та соціальному законодавстві, допущеніупродовж понад двох десятиліть від здобуття незалежності. За підтримки громадянського суспільства уряд України започаткував амбітний курс реформ. Боротьба з корупцією, побудова нової судової системи та поліції на засадах правової держави, створення прогнозованих рамкових умов для бізнесу та зміцнення громад є серцевиною цих реформ.
    Штефан Штайнляйн Автор Штефан Штайнляйн Міжнародна політика
   • Перші полонені гібридної війни 12 жовтня у Верховному суді республіки Чечня, що в Грозному, розпочнеться розгляд по суті справи стосовно двох українських громадян - Миколи Карпюка та Станіслава Клиха. Їх обох звинувачують в участі в першій чеченській війні в 1994-1995 роках, зокрема, в убивстві російських військових. За сукупністю статей обом загрожує від 15 років до довічного ув'язнення. Третьому "співучаснику" цього "бандформування", теж громадянину України, Олександру Малофєєву вже винесли вирок. Шатойський районний суд Чечні 29 вересня засудив його до 24,5 року ув'язнення…
    Анастасія Станко Автор Анастасія Станко Внутрішня політика
   • Курдський фактор Росії Події на Близькому Сході, зокрема, експансія радикальної терористичної організації Ісламська держава (ІД), перекидання російських військ на територію Сирії, збройні протистояння між турецькими військовими та бойовиками Робітничої Партії Курдистану (РПК), політична криза в Іракському Курдистані - неповний перелік близькосхідної "скриньки Пандори".
    Олег Гичка Автор Олег Гичка Міжнародна політика
  • Сіра зона. Про хазяїнів і людей Нині ніхто не хоче говорити про це відкрито. Ніхто не хоче називати прізвища, суми й будь-які інші факти. По-перше, через страх за власне життя. По-друге, через сором за власну країну. Деякі обізнані люди переходять на шепіт, натякаючи, що, мовляв, річ зовсім не в тому, що на лінії перетину є корупція й контрабанда, і багато груп товарів і продукції йдуть прямо в Росію. Справа у "особливостях" цієї контрабанди. "Та біс із ними - з вугіллям, ковбасою та інсуліном! Якби тепер хтось довідався правду про масштаб налагоджених каналів поставок зброї, наркотиків і валюти, які проходять через сіру зону АТО, то й до Росії, і до України у світі виникла б низка зовсім інших запитань".
   Інна Ведернікова Автор Інна Ведернікова Внутрішня політика
  • Самовизначення каталонців — виклик Мадриду і Брюсселю Вибори до регіонального парламенту Каталонії - провінції на північному сході Іспанії - справили ефект вибуху бомби, хоча результат був передбачуваний. Каталонці підтримали сили, які останніми роками послідовно домагаються незалежності провінції, завойованої іспанцями 300 років тому. Однак сьогодні проблематика цього регіону не перебуває у площині відновлення історичної справедливості і прав колись пригнобленого народу, - тепер він визнаний окремою від іспанців нацією.
   Олексій Коваль Автор Олексій Коваль Міжнародна політика
  • Що добре для Volkswagen — погано для Німеччини? Шахрайство концерну Volkswagen - це кейс, що наочно демонструє, як один неправильний крок може підірвати створюваний десятиліттями квітучий бізнес, нашкодити всьому автомобільному ринку, разом скомпрометувати кілька популярних брендів, ударити по одній із найстабільніших економік світу і поставити під сумнів кар'єри політичних лідерів країни.
   Юлiя Самаєва Лесь Димань Автори Юлiя Самаєва, Лесь Димань Внутрішня політика
  • Конституційна реформа та доступ до справедливого правосуддя Логіка подій підказує, що за поточного перебігу конституційної реформи не виключена парламентська криза, принаймні у вигляді дострокових виборів до Верховної Ради. Справа в тім, що Конституційний суд вже надав позитивний висновок на конституційний законопроект щодо децентралізації влади, який отримав попереднє схвалення також і парламентом. Залишається остаточне схвалення, для чого потрібно набрати як мінімум триста голосів депутатів.
   Михайло Савчин Автор Михайло Савчин Право
 • ГРОШІ
   • "Засекречена" стратегія
    "Засекречена" стратегія Чому в Україні питання консолідації сільгоспземель залишаються не врегульованими, і надзвичайно важливий процес, що має стратегічне значення для розвитку сільськогосподарського комплексу, здійснюється в ручному режимі?
    Єліанд Гоцуєнко Надія Гоцуєнко Автори Єліанд Гоцуєнко, Надія Гоцуєнко Бізнес
   • Перенесення мобільного номера Наступного року набере чинності принцип перенесення телефонного номера, після чого можна буде змінювати оператора, залишаючи незмінним свій номер. Після тривалого процесу вагання і бродіння нарешті це правило почне працювати.
    Герман Богапов Автор Герман Богапов Бізнес
   • Перенесення мобільного номера Наступного року набере чинності принцип перенесення телефонного номера, після чого можна буде змінювати оператора, залишаючи незмінним свій номер. Після тривалого процесу вагання і бродіння нарешті це правило почне працювати.
    Герман Богапов Автор Герман Богапов Бізнес
   • Наслідки ще однієї заборони Розглядові закону про заборону експорту необробленої деревини у Львові присвятили аж дві колегії місцевої ОДА. Питання надто важливе для області, 31,8% території якої перебуває під лісами.
    Василь Худицький Автор Василь Худицький Бізнес
   • Заб(и)утий видобуток Майже три місяці в "Укргазвидобуванні" працює новий топ-менеджмент. Що вдалося вже зробити та які реформи очікують компанію вже найближчим часом, як це позначиться на рівні видобутку та ціні на газ - про це DT.UA розмовляло з головою правління ПАТ "Укргазвидобування" Олегом ПРОХОРЕНКОМ, першим заступником голови компанії виконавчим директором Олександром РОМАНЮКОМ, директором з комерційних питань Сергієм ФЕДОРЕНКОМ і директором із питань матеріально-технічного забезпечення Андрієм ТОКАРЕМ. Розмова вийшла ґрунтовною, але для статті ми вибрали найцікавіші моменти.
    Іван Гонта Алла Єрьоменко Автори Іван Гонта, Алла Єрьоменко Енергоринок
   • "Нафтогаз" публічно відзвітував про роботу за 2014 рік 29 вересня 2015 р. НАК "Нафтогаз України" нарешті розмістила на своєму сайті перший у сучасній історії компанії річний звіт про свою діяльність за 2014 р. у форматі, близькому до міжнародних форматів аналогічних компаній, які видобувають нафту та газ і реалізують вуглеводні.
    Людмила Сімонова Автор Людмила Сімонова Енергоринок
  • Київське інвестиційне дежавю з присмаком корупції "Єдине вікно для інвесторів" від команди Віталія Кличка може стати модифікованим вікном для легалізації давно апробованих корупційних схем попередників. У переліку "обраних" інвесторів можуть "випадково" опинитися, як це вже було в недалекому минулому, офшорні компанії, пов'язані з посадовцями КМДА, депутатами-забудовниками або олігархами. Чи відкриє таке "інвестиційне вікно" шлях у столицю для відомих інвесторів із бездоганною репутацією, велике питання.
   Іван Сікора Автор Іван Сікора Економіка регіонів
  • Якщо у вас процвітаючий бізнес, тоді ми йдемо до вас Шум, що його наробив виданий нещодавно наказ Міністерства інфраструктури про розподіл корабельного збору, стих. Однак від каменя, кинутого в акваторію однієї приватної компанії, розійшлися великі кола. Небагато хто почав заглиблюватися в суть того, що відбувається. На це й розраховували.
   Ніна Перстньова Автор Ніна Перстньова Конфлікт інтересів
  • Валерія ГОНТАРЄВА: "Ці статки й ця так звана олігархія — дуті бульбашки" Валютний курс хоча і з гріхом навпіл і адмінобмеженнями, але все ж таки вдалося стабілізувати після його майже трикратної девальвації. Колишньої паніки й розгубленості в країні не відчувається ні серед вищих державних осіб, ні серед банківських вкладників і населення. Інфляція, після розгону до 60-відсоткового рівня, теж потроху вповільнюється, а країна залишається в програмі МВФ і досить регулярно одержує ін'єкції міжнародної донорської допомоги. Чого очікувати далі, чи з'явиться й коли хоч якась відчутна перспектива? Що буде з валютним курсом, цінами й банками? Чи відповість, нарешті, і хто за розграбування країни загалом і банківської системи, зокрема? Що думає з цього приводу, прогнозує та обіцяє головний банкір країни?
   Юрій Сколотяний Юлiя Самаєва Автори Юрій Сколотяний, Юлiя Самаєва Макрорівень
  • Пастка для акцизу У жовтні очікується початок розгляду в парламенті законопроектів, спрямованих на боротьбу з тіньовим ринком нафтопродуктів. Яким є масштаб проблеми - до 30% "лівого" бензину, такими само серйозними будуть і зміни. Йдеться про впровадження електронних акцизних накладних, які забезпечать наскрізний контроль над рухом нафтопродуктів і тим самим мають припинити появу на ринку контрабанди та фальсифікату. Якщо закон буде прийнятий, це стане другим системним кроком із наведення ладу на стратегічно важливому ринку після першого кроку - ліквідації схем Курченка.
   Сергій Куюн Автор Сергій Куюн Енергоринок
 • ЛЮДИНА
   • "Во мне глубоко укоренилось сознание того, что все идущее с севера, из России — является душителем украинской нации"
    "Во мне глубоко укоренилось сознание того, что все идущее с севера, из России — является душителем украинской нации" -Мое участие в украинском национальном движении, как указано в обвинительном заключении, - правильно, я этого не отрицаю, что касается участия в контрреволюционных организациях до настоящего времени и обвинения в шпионаже - я отрицаю, - заявляє звинувачений у "контрреволюційній діяльності" повстанський отаман Йосип Пшонник на закритому засіданні Харківського окружного суду 29 серпня 1925 року.
    Ярослав Файзулін Автор Ярослав Файзулін Історія
   • Українець, який допоміг врятувати Варшаву У серпні цього року виповнилося 95 років від дня завершення Варшавської битви, в якій польські й українські війська здобули перемогу над військами Червоної армії.
    Володимир Думанський Автор Володимир Думанський Історія
   • Українець, який допоміг врятувати Варшаву У серпні цього року виповнилося 95 років від дня завершення Варшавської битви, в якій польські й українські війська здобули перемогу над військами Червоної армії.
    Володимир Думанський Автор Володимир Думанський Історія
   • Зброя горя Письменник Роберт Юнг, розповідаючи історію американських учених-атомників, назвав свою книжку "Яскравіше за тисячі сонць". Це була цитата з давньоіндійського епосу, що оповідає про зброю, яка багаторазово перевершувала силою все коли-небудь існуюче і в результаті стала загрозою всьому живому.
    Олег Покальчук Автор Олег Покальчук Соціум
   • Людмила Волинець: "Дитяча тема відступила на задній план" Про те, як почуваються нині державні діти, що зробила і що мусила зробити для них держава, DT.UA розмовляло з експертом із питань захисту прав дітей Людмилою Волинець, яка на різних посадах (від працівника Міністерства у справах сім'ї, молоді та спорту до заступника міністра, а згодом - керівника офісу Уповноваженого з прав дитини) займається дитячою темою вже 20 років. Саме вона і команда однодумців стали авторами законодавства про прийомні сім'ї та ДБСТ, яке визначило як сам термін "прийомна сім'я", так і порядок її існування.
    Алла Котляр Автор Алла Котляр Соціум
   • Директорка школи з Криму: "Патологічно не виношу зради" Ольга Олексіївна Тимошенко, - нині директорка київської школи №309, - людина легендарна. Більше року тому вона виїхала з Криму. До цього на півострові керувала єдиною в Євпаторії школою з українською мовою навчання. У важкі часи, коли Крим заполонили "зелені чоловічки" і "донські казаки", а люди не розуміли, що відбувається і до кого звертатися, саме українська школа стала єдиним острівцем, пов'язаним з Батьківщиною. Навколо нього гуртувалися всі патріотично налаштовані діти й батьки. У таких умовах саме на плечі педагогів і директора лягла величезна відповідальність. Під шаленим тиском, під загрозою переслідувань вони не просто не занепали духом, а ще й підтримували інших. Тих, хто звик їм вірити і довіряти. Як довіряють справжньому Вчителю.
    Оксана Онищенко Автор Оксана Онищенко Персоналії
  • Перший Майдан. 25 років Революції на граніті 25 років тому в Києві відбулася студентська акція протесту, що отримала назву Революція на граніті. Тоді політики не виконали повністю вимог молоді, тож Україна досі платить високу ціну за збереження незалежності.
   Сергій Громенко Леся Бондарук Автори Сергій Громенко, Леся Бондарук Соціум
  • Записки щасливої людини У хороших лікарів є характерна риса: рано чи пізно багато хто з них стають хорошими письменниками. Прикладів такого "симбіозу" багато, тож мимоволі виникає запитання - чим пояснити цю закономірність?
   Олександр Артеменко Автор Олександр Артеменко Персоналії
  • Джаз, свінг, драйв Джазовий фестиваль в Одесі відбувся п'ятнадцятий раз. 10 років він називався "Джаз-карнавал", останніми роками - Odessa Jazz Fest. Форум очолює випускник Одеської консерваторії, джазовий піаніст і продюсер Юрій Кузнєцов.
   Ольга Кізлова Автор Ольга Кізлова Культура
  • Святість без Бога Вихід у прокат українського фільму - це завжди подія. Фільм "Брати. Остання сповідь" був завершений буремного 2013о року і вже має успішну історію міжнародних фестивальних показів. Нарешті, завдяки зусиллям 86 PROKAT, ця фестивальна картина вийшла до широкого українського глядача.
   Ольга Брюховецька Автор Ольга Брюховецька Культура
  • Брати навіки Брати в картині Трофименко розширюють ареал захоплюючого процесу "ділити". Бо вони до останнього земного подиху ділять час і пам'ять. У кожного - свої претензії на ці вітряні філософські субстанції. Як і очікувалося, це тяжча доля - ділити на двох одну пам'ять: про матір, про кохану, про сина, про колись щасливе "вчора". Це ж не гектар землі, який, відмірявши туди-сюди мотузкою, тут-таки й украєш собі потрібну частину. Набагато складніше з часом і пам'яттю, коли вони ніби спільні і ніби на двох.
   Олег Вергеліс Автор Олег Вергеліс Культура
  • Христина Соловій: "З Вакарчуком у нас повний консенсус щодо пісень" Молоду українську співачку Христину Соловій називають справжнім відкриттям на музичному небосхилі сьогодення. В інтерв'ю DT.UA Христина розповіла про своє захоплення лемківськими піснями, а також про творчу співпрацю з наставником.
   Катерина Константинова Автор Катерина Константинова Культура
  • Школа: з погляду вчителів і батьків Мало знайдеться професій, які привертають таку прискіпливу увагу суспільства, як професія педагога. Недаремно кажуть: обирай не школу, а вчителя. У нас багато сподівань на вчителів. І так само багато вимог. Ми захоплюємося їх професійністю, самовідданістю і талантом. Обурюємося байдужістю, непрофесіоналізмом.
   Оксана Онищенко Автор Оксана Онищенко Освіта
  • Державна санепідслужба — операція з ліквідації Аномальна спека у вересні значно погіршила ситуацію у шкільних і дошкільних закладах, особливо в новозбудованих і тих, де проводився великий ремонт. Звісно, концентрацію шкідливих речовин ніхто там не вимірює. А слід би. Обстеження приміщень столичної гімназії "Київська Русь" показало перевищення шкідливих речовин (формальдегіду, фенолу та аміаку) в 3-6 разів.
   Ольга Скрипник Автор Ольга Скрипник Здоров’я
  • Про клімат і макарони Те, що клімат змінюється, відчувають усі. Хтось дізнається про це з засобів масової інформації, а хтось - з власного досвіду, працюючи біля землі.
   Александр Иващенко Автор Александр Иващенко Наука
  • Кабмін — переселенцям: стежити, карати, економити За даними УВКБ ООН, на 18 вересня 2015 р. в Україні було зареєстровано 1млн 495тис. 596 переселенців. Утім, точність цих цифр під сумнівом, зокрема через недосконалість системи обліку, а отже реальна численність може бути набагато більшою. Однак уряд України досі не вважає масове внутрішнє переміщення громадян реальним викликом для країни.
   Олександра Дворецька Автор Олександра Дворецька Соціум