Об'єднаємо наші зусилля
Випуск № 32 4 вересня-11 вересня Швидкий перегляд номера
  • Eкономізація зовнішніх відносин: стратегія і тактики Однак без справжньої пріоритетності врахування економічних потреб при прийнятті політичних зовнішньоекономічних рішень важко сподіватися на серйозну ділову співпрацю в сучасних умовах, умовах глобалізації економіки, які, серед іншого, передбачають або ініціативне вкладання значних коштів, або координацію дій і партнерство з більш конкурентоспроможною стороною.
   Олександр Шаров Автор Олександр Шаров Макрорівень
  • Китайське диво поки що скасовується Із настанням осені події в Китаї не перестали розбурхувати фінансові ринки, позбавляючи сну аналітиків і трейдерів. Інвестори в сум'ятті - спад економіки Піднебесної зв'язує їх по руках і ногах через побоювання нової світової кризи. Літо-2015 напевне ввійде в історію світових фінансів, хоча оптимісти впевнені, що азіатська фінансова криза 1990-х років усе-таки навряд чи повториться.
   Олена Злобіна Оксана Куренна Автори Олена Злобіна , Оксана Куренна Закордонна економіка
  • Знову риба замість вудочок І поки пенсіонери радіють (якщо радіють) збільшенню на 125 грн пенсій, економіка чекає і обіцяної детінізації ринку праці, і зниження податкових навантажень на зарплати, і виплат заборгованості перед бюджетниками... Загалом, усього, до чого й за попереднього складу уряду, і вже за дев'ять місяців нинішнього руки у Арсенія Петровича так і не дійшли. Так, може, досить уже "підгодовувати рибою" тих, хто з успіхом ловив би її сам, і варто поглянути на проблему ширше?
   Юлiя Самаєва Автор Юлiя Самаєва Макрорівень
  • Спрощена система: скасувати не можна залишити Питання реформування спрощеної системи наразі набувають особливої актуальності, адже уряд готує чергові глобальні зміни до податкового законодавства і "спрощенку" також навряд чи омине увагою.
   Юрій Федчишин Автор Юрій Федчишин Фінанси
  • Яйця — на порошок Один із найбільших українських аграрних бізнесменів Олег Бахматюк вдається до спроб зберегти свій бізнес, що зазнає величезних збитків через падіння цін на нафту, високе боргове навантаження та втрату частини потужностей і земельних наділів на підконтрольній сепаратистам території.
   Юрій Сколотяний Роман Івченко Автори Юрій Сколотяний , Роман Івченко Фінанси
  • Яценюк знову б'є у штангу Відмова прем'єр-міністра використати надані законом можливості для зміни менеджменту "Укрнафти" подарувала Ігореві Коломойському і Ко як мінімум додаткові три місяці біля керма компанії, а скільки ще може тривати ця тяганина - невідомо. Потрапляння в глухий кут спричинене також одержимістю Яценюка призначенням західних менеджерів, що нібито захищає від корупції.
   Сергій Куюн Автор Сергій Куюн Економічна безпека
 • ЛЮДИНА
   • План ювелірів
    План ювелірів Апетит приходить під час біди: нинішній бум вітчизняного серіаловиробництва збігся з періодом воєнних драм та інших потрясінь. Правила гри на телеринку змінилися - найбільші гравці намагаються забезпечити власний репертуар власними силами, оскільки на серіальний продукт із РФ накладено табу. Телемонополії Р.Ахметова, В.Пінчука, І.Коломойського, Д.Фірташа тепер якнайактивніше знімають "своє кіно". Не для мене. Для цільової аудиторії.
    Олег Вергеліс Автор Олег Вергеліс Культура
   • Громадські освітні ради як гарант якісної освіти Громадсько-державна форма управління освітою стала світовим трендом, бо державно-бюрократична машина вже не здатна організувати освіту молоді на рівні вимог глобально вільного інформаційного світу.
    Володимир Бєлий Автор Володимир Бєлий Освіта
   • Громадські освітні ради як гарант якісної освіти Громадсько-державна форма управління освітою стала світовим трендом, бо державно-бюрократична машина вже не здатна організувати освіту молоді на рівні вимог глобально вільного інформаційного світу.
    Володимир Бєлий Автор Володимир Бєлий Освіта
   • МОЗ і поліомієліт — хвороба брудних рук Гострий млявий параліч викликає не тільки поліомієліт, а й десятки інших ентеровірусів. Комісія постійно моніторить ситуацію з ГМП, щоб не пропустити випадки поліомієліту. У 2014 р. було зафіксовано близько 150 випадків млявих паралічів. Кожну дитину обстежили, виділили штами збудника захворювання, призначили лікування. За словами інфекціоністів, це не було пов'язано з поліомієлітом, усі діти одужали.
    Ольга Скрипник Олексій Сова Автори Ольга Скрипник , Олексій Сова Здоров’я
   • Що ж буде з батьківщиною, з Майданом? Якою мірою реалізація нових творчих ідей може змінити історичний вигляд центру Києва? Чи мають право іноземні конкурсанти-архітектори визначати обличчя української столиці? І такі запитання виникають постійно. Відповісти на них в інтерв'ю DT.UA спробувала координатор конкурсу "Територія Гідності", в.о. заступника директора Департаменту містобудування та архітектури Києва Анна БОНДАР.
    Катерина Константинова Автор Катерина Константинова Культура
   • Оповідання Сенцова Багато написано про Олега Сенцова, того, що в тюрмі. Аж на 20 років. Але хочеться сказати і про Сенцова-письменника, про Сенцова-особистість. Бо кожен творець - у своєму творінні. В Олега Сенцова в Україні вийшла перша книжка - "Раcсказы". Книжка, в якій є він. Книжка, яка про нього. Дуже людська, сліпуче світла і вражаюче цільна книжка.
    Іван Рябчий Автор Іван Рябчий Культура
  • Лев'яче Серце На 72-му Венеційському міжнародному кінофестивалі перемогу віщують фільмові Олександра Сокурова "Франкофонія". Якими б абсурдними не видавалися передчасні прогнози, які випускають із уваги той факт, що сокуровський "Фауст" тільки чотири роки тому вже отримував головний приз фестивалю, слід визнати: "Франкофонія" з промовисто уточнюючим заголовком "Лувр під німецькою окупацією" - найяскравіший і найпотужніший конкурсант із-поміж 21 претендента на Золотого Лева.
   Ольга Клінгенберг Автор Ольга Клінгенберг Культура
  • Геній із Нарбутівки — "гербов та емлемат живописець" Практично тоді ж, коли знаменитий чеський художник Альфонс Муха малював банкноти Чехословацької республіки, в Києві над ескізами грошових знаків Української Народної Республіки та Української держави працював наш співвітчизник Георгій Нарбут (1886-1920).
   Сергій Махун Автор Сергій Махун Історія
  • Відлуння далекої війни. Китай хоче написати свою історію Другої світової війни Прагнення Пекіна вписати китайські сторінки у літопис світової війни заслуговує на увагу істориків. Але не можна не зазначити, що політичний підтекст самих торжеств і заяв лідерів КНР, пов'язаних із ювілеєм, примушує уважно оцінити мету і завдання цих дій, а також згадати забуті сторінки війни в Китаї, де українці брали безпосередню участь.
   Іван Сагайдачний Автор Іван Сагайдачний Історія
  • Османські пам'ятки Кам'янця-Подільського: вісті з минулого Від нетривалого османського панування з 1672-го по 1699 р. на Поділлі практично не залишилося й сліду. Лише поодинокі пам'ятки, які зосереджені здебільшого у Кам'янці-Подільському, що за Бучацьким договором у ті роки став центром Кам'янецького еялету (провінції Османської імперії під владою губернатора - бейлербея), все ще нагадують про його завоювання османами на чолі з султаном Мехметом ІV. Свідками тих подій стали культові споруди міста, яке турки називають одним словом "Камяніче". Як виявилося, вони й досі приховують чимало таємниць та цікавої інформації.
   Олександра Шутко Автор Олександра Шутко Історія
  • Палаючі серця І якщо рік тому ми розмовляли, зокрема, про те, як нам раціоналізувати драматичні переживання, то зараз - про поведінку терористів у тилу й загрози терактів. Бо "вата" теж стала досвідченішою, Мінськ-2 розв'язав їй руки, а майбутні вибори дають шанс на реванш.
   Олег Покальчук Автор Олег Покальчук Соціум
  • Не помічати — простіше. Влада перевірить переселенців Через те, що переселенець не може знайти житло, дуже складно знайти й постійну роботу. Крім того, багато хто виїжджав з рідного міста поспіхом і тому не встиг звільнитися з попереднього місця роботи, а отже, не має трудової книжки. Або має, але вже з печатками "ЛНР-ДНР", що на підконтрольних територіях не визнаються.
   Оксана Онищенко Автор Оксана Онищенко Соціум
  • Дідусів онук Найважливішу роль у моїй долі зіграв дід. Степан Савич Глигор. У кожному районі є свої династії - медиків, інженерів, кухарів, учителів. Мій дід - основоположник династії хліборобів. Він усе своє життя віддав роботі в полі, його стопами пішов і мій батько, Геннадій, слідом за ними йду і я. Дід - мій учитель і наставник.
   Маріанна Гончарова Автор Маріанна Гончарова Соціум
  • Пастор Петро Дудник: "Щоб "зшити" країну, потрібно говорити правду... і робити добро іншому" Знайти євангельську церкву "Добра вість" у Слов'янську легко, її всі знають. Крім духовної їжі, останні півтора року церква опікується тисячами постраждалих містян та переселенців із зони бойових дій.
   Олена Розвадовська Автор Олена Розвадовська Персоналії
  • Чи буде ЗНО-2016? Нинішнього року система незалежного тестування зробила великий крок у розвитку. Багато нововведень, багато планів на майбутнє. Але останні події навколо Центру тестування неабияк здивували й занепокоїли. Особливо тих, хто вступав до вищих навчальних закладів. Проте й майбутнім випускникам не легше. Вони стоять на низькому страті й не розуміють: що буде далі зі ЗНО? До чого готуватися? Адже підготовка до іспитів починається вже тепер. Про це ми запитали директора Українського центру оцінювання якості освіти Ігоря Лікарчука.
   Оксана Онищенко Автор Оксана Онищенко Освіта
  • Юрій Туниця: "Саміт ООН з Розвитку дає шанси на усунення причин воєнних конфліктів" 25–27 вересня ц.р. у Нью-Йорку відбудеться світовий Саміт з питань розвитку. На думку автора ідеї Екологічної Конституції Землі академіка НАН України Юрія Туниці, саміт для України є слушною нагодою ще раз спробувати на міжнародній арені спільними зусиллями "примусити до миру" Росію.
   Святослав Краєвський Автор Святослав Краєвський Довкілля
  • Не дні, а роки Дніпра! Вже втринадцяте цього року в першу суботу липня в Україні відзначили Міжнародний день Дніпра - неофіційне свято екологічного змісту. За традицією, воно проводиться в містах Білорусі, Росії та України, розміщених у басейні Дніпра.
   Олександр Голобородько Автор Олександр Голобородько Довкілля