Народні депутати закликали піти у відставку суддів КСУ, які голосували за рішення щодо антикорупційної реформи

Доповнено
Поділитися
Народні депутати закликали піти у відставку суддів КСУ, які голосували за рішення щодо антикорупційної реформи © Андрій Товстиженко, DT.UA
За словами заступниці голови фракції "Слуга народу" під відповідною заявою підписалися понад 150 народних депутатів.

Народні депутати під час засідання Верховної Ради 3 листопада виступили зі спільною заявою щодо ситуації, яка виникла в країні через рішення Конституційного суду про неконституційність деяких положень закону “Про запобігання корупції”. Зокрема, парламентарі закликали суддів, які голосували за відповідне рішення, піти у відставку.

Шановний український народе! Заява народних депутатів України різних політичних фракцій та груп. Підтверджуючи відданість принципам та ідеалам демократії, верховенства права та поваги і захисту прав людини, зважаючи на винятково важливу роль, яку покликаний відігравати КСУ. Підкреслюючи важливість забезпечення суспільної довіри громадськості до Конституційного суду України, беручи до уваги запит українського народу, як основу для перетворення України та ближчої політичної асоціації та економічної інтеграції з Європейським Союзом. Усвідомлюючи важливість функціонування ефективних механізмів запобігання та протидії корупції в Україні, враховуючи рішення КСУ від 27 жовтня 2020 року та його вплив на частину антикорупційного законодавства, що несе далекоосяжні наслідки для всієї антикорупційної інфраструктури України і ставить під сумнів низку міжнародних зобов’язань України, прагнучи уникнути подібних ситуацій у майбутньому народні депутати, які підписали цю заяву, відзначають важливість роботи КСУ, як органу конституційної юрисдикції, який забезпечує верховенство Конституції, виступає одночасно і важелем збалансування системи держвлади, і захисником від будь-яких законодавчих спотворень фундаментальних норм і принципів, що встановлюються Основним законом, закликають КСУ вжити всіх необхідних заходів щодо відновлення дієвості свого функціонування, з урахуванням обраного Українською державою європейського і євроатлантичного курсів. Закликають суддів Конституційного суду України, які підтримали рішення КСУ від 27 жовтня 2020 року, а саме Олександра Тупицького, Віктора Городовенка, Ірину Завгородню, Олександра Касмініна, Віктора Кривенка, Олександра Литвинова, Володимира Мойсика, Сергія Саса, Ігоря Сліденка, Петра Філюка, Галину Юровську скласти із себе повноваження суддів КСУ за власним бажанням або ж подати у відставку невідкладно” - зачитав заяву народний депутат фракції “Слуга народу” Олександр Бакумов.

Водночас заступниця голови фракції СН Євгенія Кравчук заявила журналістам про те, що під заявою підписалися понад 150 народних депутатів. Вона висловила сподівання, що підписів буде 226, а далі й конституційна більшість.

Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення за конституційним поданням членів парламентської фракції проросійської «Опозиційною платформи - За життя» щодо відповідності Основному Закону низки положень антикорупційної реформи.

КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив НАЗК багатьох повноважень

Суддя КСУ Сергій Головатий назвав рішення колег юридично необґрунтованим. Його підтримав суддя Василь Лемак.

У НАЗК піддали сумніву об'єктивність суддів і заявили про конфлікт інтересів в їхніх діях: вони визнали неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, за якою їх самих могли притягти до відповідальності.

Виконуючи рішення КСУ, НАЗК закрило доступ до реєстру е-декларацій, а НАБУ буде змушене закрити 110 кримінальних справ про недостовірне декларування.

На екстреному засіданні РНБО, яке скликав президент Володимир Зеленський, були прийняті рішення знову відкрити реєстр е-декларацій, а також внести в Раду невідкладний законопроект «Про відновлення доброчесності конституційного судочинства». Вигодонабувачами скандального рішення КСУ Зеленський назвав олігархів і агентів впливу РФ.

Докладніше про мотиви і наслідки скандального рішення КСУ читайте в статті Олександра Лємєнова «Антикорупційний постріл в ногу Зеленського» у ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему: Скандальне рішення КСУ
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі