"Обов'язково. Це навіть не прохання": Зеленський закликав "слуг народу" прийняти "жорсткі рішення" щодо КСУ

Поділитися
Зеленський впевнений, що своє "право брати на себе відповідальність і платити будь-яку ціну" він довів ще до президентства.

Президент Володимир Зеленський закликав народних депутатів з фракції "Слуга народу" обов'язково підтримати ініційовані ним же "жорсткі" рішення щодо ситуації, що виникла через рішення Конституційного суду щодо деяких аспектів антикорупційної реформи. Про це президент заявив в аудіозверненні, яке є в розпорядженні "Інтерфакс-Україна".

"Очевидно, що за підсумками ваших сьогоднішніх рішень, голосувань будемо приймати глобальні рішення. Спробуємо жорстко перезавантажити всю систему, тому що час розмов закінчився. Закінчився час умовлянь і м'якості. Потрібно прийняти жорсткі рішення щодо Конституційного суду. Обов'язково. Це навіть не прохання. Ніяких прохань, коли знищують цінності", - заявив Зеленський.

За словами президента, своє "право брати на себе відповідальність і платити будь-яку ціну" він особисто довів ще задовго до того, як став главою держави. Тому, додав Зеленський, він нібито може відкрито дивитися кожному з депутатів в очі.

"Але знаю, що сьогодні поруч зі мною стоїть потужна команда "своїх". Мова зараз йде про особистий вибір кожного з вас: чи ви - сила, або - десяток груп за різними інтересами. Вірю, що ми повинні вийти із ситуації переможцями. Тому що ми на стороні людей, на боці правди, на стороні прогресу", - заявив президент.

Зеленський також заявив про те, що історія не судить переможців, і якщо він вирішить, що шлях розв'язання кризи можливий тільки через запропонований законопроект, то потрібно його обов'язково підтримати.

"Якщо ми знайдемо інший, менш конфліктний шлях, - буде інше рішення. Але поки можу сказати тільки одне - останні рішення Конституційного суду, ці скандальні скасування фундаментальних законів - прямий і швидкий шлях до кровопролиття. І якщо жорсткою, але справедливою", - додав Зеленський.

Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення за конституційним поданням членів парламентської фракції проросійської «Опозиційної платформи-За життя», що стосується відповідності Основному Закону низки положень антикорупційної реформи.

КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив повноважень Нацагентство з питань запобігання корупції.

Суддя Конституційного суду Сергій Головатий назвав рішення колег юридично необґрунтованим. Його підтримав суддя Василь Лемак.

НАЗК засумнівалося в об'єктивності суддів і заявило про конфлікт інтересів у їхніх діях: вони визнали неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, за якою їх самих могли залучити до відповідальності.

Виконуючи рішення КСУ, НАЗК закрило доступ до реєстру е-декларацій, а НАБУ буде змушене закрити 110 кримінальних справ про недостовірний декларування.

Президент скликав РНБО і вніс в Раду законопроект №4288, яким пропонує припинити повноваження суддів Конституційного суду, а також скасувати відповідні зміни до ЗУ "Про запобігання корупції".

Рішення Зеленського підтримали посли G7 і Європарламент. При цьому у висновках Венеціанської комісії наголошується, що "припинення повноважень суддів є кричущим порушенням Конституції і фундаментального принципу поділу влади".

Однак, за словами заступника голови фінансового комітету в Раді, парламент хоче повернути е-декларації в колишньому вигляді, але поки без звільнення суддів КСУ.

Детальніше про мотиви і наслідки скандального рішення КСУ читайте в статті Олександра Лємєнова «Антикорупційний постріл в ногу Зеленського» в ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі