Ще один суддя КСУ виступив проти скасування антикорупційної реформи

29 жовтня, 2020, 21:31 Роздрукувати
Відправити
Відправити

На думку Василя Лемака, контроль за статками і витратами суддів не є втручанням в їхню діяльність.

Ще один суддя КСУ виступив проти скасування антикорупційної реформи
Василь Лемак назвав дії колег "судовим активізмом" © sud.ua

Суддя Конституційного суду Василь Лемак висловив незгоду з рішенням КСУ про скасування положень антикорупційної реформи. Його особливу думку опубліковано на сайті КСУ.

Суддя Лемак підкреслив, що принципово не погоджується з рішенням скасувати кримінальну відповідальність за недостовірне декларування.

«Контроль законності доходів і майнового стану суддів з боку створених на підставі законів України органів виконавчої влади безпосередньо не є втручанням у незалежність суддів і судів», - пояснив він.

Лемак також засумнівався в достатній обґрунтованості рішення КСУ. На його думку, Конституційний суд слід усунутися від розгляду антикорупційної реформи, так як її положення «не тільки чітко відносяться до конституційних повноважень парламенту, а й в принципі не можуть бути встановлені за допомогою юридичних аргументів на судовому процесі».

Дії колег суддя Лемак розкритикував і назвав «судовим активізмом», так як КСУ не дав Верховній Раді часу на прийняття необхідних законів, щоб уникнути правової невизначеності.

Таким чином, Василь Лемак став другим після Сергія Головатого суддею КСУ, який виступив проти скасування антикорупційної реформи і вказав на те, що прийняте рішення юридично необґрунтовано.

Читайте також: Судді КСУ зареєстрували подання щодо антикорупційної реформи наступного дня після виклику в НАЗК - Новіков

27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення за конституційним поданням членів парламентської фракції проросійської «Опозиційною платформи - За життя» щодо відповідності Основному Закону ряду положень антикорупційної реформи.

КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив НАЗК багатьох повноважень

У НАЗК піддали сумніву об'єктивність суддів і заявили про конфлікт інтересів в їхніх діях: вони визнали неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, за якою їх самих могли притягти до відповідальності.

Related video

Виконуючи рішення КСУ, НАЗК закрило доступ до реєстру е-декларацій, а НАБУ буде змушене закрити 110 кримінальних справ про недостовірний декларування.

На екстреному засіданні РНБО, яке скликав президент Володимир Зеленський були прийняті рішення знову відкрити реєстр е-декларацій, а також внести в Раду невідкладний законопроект «Про відновлення доброчесності конституційного судочинства».

Детальніше про мотиви і наслідки скандального рішення КСУ читайте в статті Олександра Лємєнова «Антикорупційний постріл в ногу Зеленського» у ZN.UA.

Підготував/ла : Сергій Жуков
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Отмена Отправить жалобу ОК