Проблеми, що виникли через рішення КСУ, необхідно терміново вирішувати - Зеленський

Поділитися
Проблеми, що виникли через рішення КСУ, необхідно терміново вирішувати - Зеленський © Андрій Товстиженко, DT.UA
Зеленський провів засідання РНБО.

Президент Володимир Зеленський заявив про те, що проблеми, які виникли через рішення Конституційного суду згідно із законом «Про протидію корупції», необхідно вирішити в невідкладному порядку, передає «Інтерфакс-Україна». Під час засідання Ради нацбезпеки і оборони глава держави акцентував увагу на тому, що через рішення КСУ неможливо реалізувати результати місцевих виборів.

"У нас зараз проблема навіть з тим, щоб втілити в життя результати місцевих виборів. За повідомленням НАПКА, без внесених цим рішенням Конституційного суду повноважень з проведення спеціальної перевірки не можна призначити обраних осіб на посади в органах місцевого самоврядування... Тому потрібно детально пропрацювати всю проблематику, яку, на жаль, ми отримали після рішення Конституційного суду України", - заявив президент.

Зеленський додав, що проблеми, які виникли через рішення Конституційного суду, необхідно терміново вирішувати.

"У нас дуже мало часу, хочу, щоб у нас почався діалог, і найголовніше - щоб ми вийшли з рішеннями після нашого сьогоднішнього засідання РНБО", - сказав Зеленський.

27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення за поданням членів фракції проросійської ОПЗЖ на відповідність Основному Закону низки положень антикорупційної реформи.

У зв'язку з таким рішенням, Національне агентство з попередження корупції в 18 годин 28 жовтня закрило реєстр електронних декларацій.

Президент Зеленський під час засідання РНБО 29 жовтня заявив про те, що Система електронного декларування в Україні буде працювати, попри рішення Конституційного суду. Він очікує підготовки та направлення до Верховної Ради законопроектів про відновлення електронного декларування доходів чиновників найближчим часом.

Водночас глава МЗС Дмитро Кулеба зазначив, що рішення є серйозним ударом, однак ще не руйнує взаємодію України і західних партнерів.

При цьому в ЄС вже заявили про те, що рішення КСУ про скасування ключових антикорупційних повноважень НАЗК, кримінальної відповідальності за недостовірне декларування, є достатньою підставою для початку запуску Європейською Комісією механізму тимчасового призупинення дії безвізового режиму.

У своїй статті для ZN.UA головний експерт StateWatch Олександр Лємєнов пише про те, що ЗеКоманда хоче перекроїти антикорупційну структуру під себе. ДБР знаходиться під контролем Банкової через контроль за Бюро з боку генпрокурора Венедіктової, яка до цього очолювала ДБР. САП незабаром отримає нового керівника, а з огляду на метод формування конкурсної комісії, ця особа, швидше за все, орієнтуватиметься на волю Банкової. На НАБУ знову направлено серію атак. Тому, як пояснює автор, зараз для втілення задуму потрібно було лише обмежити НАЗК, «вбити» е-декларування та незаконне збагачення.

Детальніше про мотиви скасування статті про недостовірне декларування, незаконне збагачення, а також електронне декларування та наслідки цього рішення КСУ читайте в статті Олександра Леменова «Антикорупційний постріл в ногу Зеленського».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі