Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив про те, що рішення Конституційного суду про невідповідність Основному закону деяких положень закону «Про протидію корупції» є серйозним ударом, однак ще не руйнує взаємодію України й західних партнерів, передає «Інтерфакс-Україна». Йдеться про рішення КСУ, яким суд скасував кримінальне покарання за недостовірне декларування.
"Я переконаний, що саме по собі рішення Конституційного суду, хоча і є серйозним ударом, але ще не руйнує нашу взаємодію з західними партнерами. Водночас, якщо не вдасться подолати негативні наслідки цього рішення і забезпечити належне функціонування антикорупційної інфраструктури, тоді у нас буде проблема", - заявив Кулеба під час онлайн-брифінгу.
Глава українського МЗС підкреслив, що існування й ефективне функціонування цієї інфраструктури є важливим елементом взаємодії України із західними партнерами.
"З одного боку, в державі, яка сповідує принцип верховенства права, а саме таким є Україна, треба поважати рішення судів, будь-якого суду, але не можна при цьому не констатувати, що вчорашнє рішення Конституційного суду створює серйозну проблему. Проблему не тільки для внутрішнього розвитку України, але і для наших відносин з партнерами, які сприяли створенню антикорупційної інфраструктури України", - заявив міністр.
Глава дипвідомства запевнив, що і президент Володимир Зеленський, і уряд, включаючи МЗС, рішуче і принципово налаштовані на те, щоб подолати наслідки проблеми, створеної Конституційним судом. Кулеба пообіцяв, що перші кроки до її вирішення буде видно вже скоро.
Він вказав на те, що завдання Міністерства закордонних справ в даній ситуації полягає в тому, щоб разом з партнерами знайти оптимальні шляхи розв'язання створеної проблеми й забезпечити належне функціонування антикорупційної інфраструктури в Україні.
"Ми будемо робити це не тому, що від нас це хтось просить, ми будемо робити це, тому що боротьба з корупцією відповідає українським інтересам, інтересам українського народу, зміцненню добробуту українців і подальшому руху України по шляху європейської інтеграції", - заявив глава МЗС.
27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення за поданням членів фракції проросійської ОПЗЖ щодо відповідності Основному Закону низки положень антикорупційної реформи.
Через відповідне рішення Національне агентство з попередження корупції в 18 годин 28 жовтня закрило реєстр електронних декларацій.
У НАЗК заявили, що рішення Конституційного Суду фактично заблокувало реалізацію місцевих виборів. Відзначається, що без відповідної перевірки жоден керівник державного органу, в тому числі жоден переможець місцевих виборів, не може бути офіційно призначений.