Європейський парламент підтримав законопроект президента Володимира Зеленського щодо припинення повноважень суддів Конституційного суду. Про це йдеться в повідомленні EU Political Report.
Відзначається, що в Європарламенті стурбовані рішенням КСУ, яке створило юридичну порожнечу в антикорупційній системі, і закликають українську владу якнайшвидше усунути цю прогалину.
"Ми закликаємо український уряд і законодавців діяти якомога швидше, щоб заповнити правову прогалину, встановлену постановою Конституційного суду, і швидко відновити повністю працездатну, ефективну і всеосяжну інституційну архітектуру для боротьби з корупцією, в тому числі в судовій системі, при цьому повністю збереження незалежності останнього від виконавчої та законодавчої влади. У цьому контексті ми підкреслюємо, що повністю уповноважене Національне агентство з попередження корупції відіграє вирішальну роль, і рішення Конституційного суду не повинно використовуватися як привід для послаблення або обмеження його діяльності".
В ЕП нагадали, що боротьба з корупцією є передумовою для підтримки України з боку Європейського сЄюзу, адже Україна взяла на себе зобов'язання створити повністю функціонуючу систему перевірки активів і можливих конфліктів інтересів державних службовців.
«Ми вітаємо прагнення України поглибити свою співпрацю та інтеграцію з ЄС, але ми також повинні нагадати Україні, що допомога ЄС і будь-який поступ у співпраці з ЄС залежать від строгих умов. Щоб отримати вигоду з більш амбітного комплексу заходів, Україні необхідно продемонструвати незмінну прихильність реформам і прихильність принципам Союзу. Слід уникати будь-якого відкоту, особливо в такій чутливій і важливій галузі, як боротьба з корупцією. Тому ми вітаємо первісну реакцію президента Зеленського, який ініціював законопроект щодо цього. Ми також довіряємо нашим колегам у Верховній Раді, які неодноразово демонстрували своє прагнення залишатися твердими в реалізації програми антикорупційної реформи », - відзначили в ЄП.
Раніше посли країн G7 в Україні розкритикували рішення Конституційного суду в спільній заяві в четвер.
Як відомо, судді КСУ винесли рішення про неконституційність низки положень антикорупційної реформи, зокрема, КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування чиновників і депутатів, залишивши в силі адміністративну та дисциплінарну.
Детальніше про рішення КСУ і конституційну кризу в Україні читайте в статті Геннадія Друзенка "Судократія: чи потрібен Україні Конституційний суд?". І в статті Олександра Леменова «Антикорупційний постріл в ногу Зеленського» для читачів ZN.UA.