Конституційний суд визнав неконституційною антикорупційну реформу - ЗМІ

Доповнено
Поділитися
Конституційний суд визнав неконституційною антикорупційну реформу - ЗМІ
Конституційність цілої низки положень буде ще вивчатися, оскільки суд виніс ухвалу про виділення справи в окреме провадження.

Конституційний суд України 27 жовтня ухвалив рішення за конституційним поданням народних депутатів щодо відповідності Основному закону низки положень антикорупційного законодавства та визнав неконституційними окремі його положення.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на джерело в КСУ.

"На закритій частині засідання було прийнято рішення, яке набирає законної сили. Певні положення визнані неконституційними", - сказало джерело.

Також наголошується, що конституційність ціло низки положень буде ще вивчатися, оскільки суд виніс ухвалу про виділення справи в окреме провадження.

Водночас співрозмовник агентства не уточнив, про що саме йдеться в рішенні і які саме положення антикорупційного законодавства КС визнав неконституційними.

Також про це в своєму Telegram-каналі повідомив колишній народний депутат, член наглядової ради «Укрзалізниці».

За його словами, Конституційний суд України прийняв рішення за поданням депутатів з фракцій "Опозиційний блок - За життя" і "За майбутнє" і скасував антикорупційну реформу.

"На закритому засіданні у вівторок КС проголосував за скасування статті 366-1 Кримінального кодексу (недостовірне декларування), незаконного збагачення, електронного декларування, повноважень НАЗК. Проєкт був розданий вранці і проголосований. Такого не було навіть при Януковичі. Проти виступили лише четверо суддів: Лемак, Первомайський, Колесник і Головатий "- написав Лещенко.

Нагадаємо, раніше Конституційний суд відповів на звинувачення депутатів «Слуги народу» про порушення права президента і Верховної Ради брати участь в розгляді справ. Зокрема, він змінив форму розгляду справи з усної на письмову через епідемію в країні. У КС запевнили, що розгляд справ відбудеться відкрито, не порушить права учасників виробництва.

Також відзначимо, що Конституційний суд розглядає справу про неконституційність окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» за поданням 47 народних депутатів. Серед них - більшість нардепів «Опозиційною платформи - За життя» Віктор Медведчук, Нестор Шуфрич, Сергій Льовочкін та Григорій Суркіс.

Депутати вимагають визнати неконституційними статті Кримінального кодексу, що встановлюють відповідальність посадових осіб за незаконне збагачення і декларування недостовірної інформації, а також вимоги про конфіскацію незаконно придбаного майна посадових осіб.

Крім того, депутати вимагають визнати неконституційним цілодобовий доступ до реєстру декларацій і хочуть скасувати вказівку в деклараціях даних про членів сім'ї та їхнє майно. Також вони просять визнати неконституційним моніторинг НАПКА їхнього способу життя.

У НАПКА вже заявили, що ці умови фактично унеможливлять ефективну перевірку декларацій та конфіскацію незаконно придбаного майна.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі